Ресторанти, заведения, хотели

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от barty » 11 Юни 2022, 7:27

Здравейте колеги, отдавна ми се върти идея за тема относно заведения, хотели, ресторанти, които си заслужават посещението и такива, които да се избягват.
Идеята ми дойде, след като пътувам често из България и вече няма къде да се храни човек нормално, без да се притеснява от качеството, или без една салата да е 20лв.
Последният ми пример е от вторник, когато на път изядох една кавърма и 4 дни не съм във форма :mhihi:

Започвам с лични впечатления относно заведения на път:
- Български извор, "Добревски": отдавна качеството не струва а цените завишени.
- с. Микре, заведението срещу ШЕЛ: имаха хубав боб но иначе не стават.
- с. Бързия, на входа от Петрохан: голям паркинг, семеен ресторант, малък избор но досега винаги храната е била вкусна.
- прохода Петрохан, в долната част към Берковица има едно заведение, което става.

Масово се предлагат кюфтета и кебапчета, които избягвам.

Темата с хотелите е огромна и може би ще трябва отделна тема :dunno:

Ще се радвам да се включите с мнения и коментари.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от alekangg » 11 Юни 2022, 8:10

За мен 90% от всички заведение не стават, без значение къде са, колко струва, колко е известно и т.н.

Малкото, които ставаха и те тръгнаха да влошават.

На заведение у нас се ходи за да се иде, да се видиш с някой, да пиеш нещо и да ядеш нещо, абсурд да се търси нещо хубаво.

Тук-там има изключение в Родопите и по разни подобни откъснати места.

Последните ми посещения от тази година, за които дори писах кофти отзиви са

- L'etranger restaurant София, от 10 години го знам, семеен, малък ресторнат, със сезонно меню, което се сменя през седмица или през ден. Има по 3 вида основни, както трябва да е. Беше много добре, но последните два пъти са влошили и след последния път не смятам да ходя повече, а ми беше от любимите.

-Adella Ristorante Italiano by Gabriele Federici, София, помпозно и лъскаво, качество липсва, сервитьорите са като стажантки, общо взето доста зле. Пиците нищо особено..разбира се са по-скъпи от идентични като вид в Италия, но са на светлини години от тях.

-Felicità, София, имах доста големи очаквания, но ме сразиха. Доста зле е всичко, 50% от вината ги нямат и 10 мин не можах да избера, предлага ми вино за 100лв бутилката за пица и т.н. След това разбрах, че преди време е било добре, но се е сменил собственика ... скъпо и зле, за 4 човека 2 салати, 2 пици и 2 пасти, с едно от най-евтините вина 140лв преди 2 месеца! Ако се яде 1,2,3 за 4-ма ще се стъпи на 200лв. И говоря за паста и пица.

-Manzo restaurant, София, поредния помпозен, лъскав ресторант с нулево покритие. Сервитьорите хем не знаят къде се намират, какво и да питаш гледат умно, ами дори наглеят. Отдавна не бях виждал нещо толкова зле..за сметка на това цените са УАУ,

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Юни 2022, 9:22

Ейиии, като каза Добревски, онова там до Бял извор, преди беше супер. Тоя си имаше месокомбинат и работата беше затворен кръг. Не знам защо ще му е да намаля качеството, дано си уцелил кофти партида. :mhihi: Казвам го при все, че не съм привърженик да ям по път като си купувам някакъв боклук от някъде, понеже в общия смисъл не виждам проблем да си сложа една шунка с кашкавал между две филии хляб, понеже една идея повече знам какво точно слагам от това, което ще ми предложат в крайпътно заведение.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от barty » 11 Юни 2022, 9:30

Омръзна ми да ям сандвичи :confused:
А пък и друго е да седнеш, да починеш от път, и да продължиш след това.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от cod-cdbp » 11 Юни 2022, 9:53

Наскоро в заведение на Витошка ми донесоха пица от преди дни :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Мисълта ми е, че като качество на храната, дали в заведения, дали в магазини - копаем дъното.
Иначе ресторантьорите и хотелиерите мрънкат.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от ivoaudi » 11 Юни 2022, 10:06

20 години изкарах да живея по хотели и ресторанти и добре, че този кошмарен период приключи! Надявам се да не ми се налага да се връщам пак към този начин на живот.
Хотелите:
Сценарият винаги е един и същ и няма никакво значение колко е скъп и престижен даден хотел - супер шумно! Винаги! Като шума обичайно е ударен, който няма заглушаване по никой начин. Лягаш си да речем в 23ч и се започва “прибирането” на Пийналите тук-там, а и те голяма част са по хотели, щот са тръгнали на фън. Докато спрат да чукат, тракат тея вляво, след час идват тия в дясно. После са горе, долу, през етаж и т.н. После се ядосваш, после ти минава съня и в 7ч сутринта отново се оказва, че си платил хотел за да седиш буден! А съвременните хора не са виждали шкафче, врата, тоалетна чиния или прозорец. Освен това супер се кефят как могат да бъдат тряскани те и как кънти засилената врата горе в дясно на последния, та до първия долу в ляво. Допълвам как точно дебелата крава над теб си блъска ходилата в пода и галопира насам - натам като да е натъпкана с екстази до гушата до 3ч сутринта, а някак странно в 6 е пак на крак..... мани.
Ресторантите:
Безхаберие, мързел и алчност във всеки 9 от 10, а от тези три компонента и резултатите и те все едни и същи. Тук, таме някое турско или помашко по-скромно заведение дето може и да хапнеш вкусно на сносна цена.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от barty » 11 Юни 2022, 10:28

Сега се сещам за ресторант "Колелото" в Търговище. Долепено е до бензиностанция Еко, главен път София - Варна.
Последният път ядох хубава супа и основно. Личеше си че готви някой стар готвач.
Винаги има хора и има оборот на манджа.
:yes:


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от ivoo » 11 Юни 2022, 10:54

Ako имаш път към Бургас,отбий се тук
https://www.google.com/search?q=%D0%BC% ... glTwJEAAAA и няма да сгрешиш

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 23.11.2019
Пол: Мъж
Кара: Hybrid

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от flokeys5 » 11 Юни 2022, 11:32

Mога да добавя положителни мнения за 2 крайпътни заведения, които посетих през последните няколко месеца и останах доста доволен - парамунското ханче (то е на самообслужване) на пътя брезник-трън и ресторант дървената къща-стражата между цървеняно и драгомирово, кюстендилско. Cъотношението качество-цена също беше на ниво :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от ildivvy » 11 Юни 2022, 11:48

Писал съм го в мото-темата, но ще го пиша и тук: На 10-тина километра от Доспат в посока с.Сатовча има крайпътно заведение! Зверски вкусно, големи порции, ниски цени! Гледката и природата са уникални, това няма за какво да го споменавам дори...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от Don_Diego » 11 Юни 2022, 12:44

alekangg написа:-Manzo restaurant, София, поредния помпозен, лъскав ресторант с нулево покритие. Сервитьорите хем не знаят къде се намират, какво и да питаш гледат умно, ами дори наглеят. Отдавна не бях виждал нещо толкова зле..за сметка на това цените са УАУ,


Абстрахирайки се от наистина некадърното обслужване и цените, там се предлагат едни от най-добрите стекове в София. Дори стандартния им рибай стек няма аналог в София, а съм ял почти навсякъде където се предлагат стекове

Nicolas 0/360 - скъпичък, гурме стил, но всичко винаги е било супер вкусно. Доста интересни неща предлагат: балкански рецепти с азиатски туист. Винената листа е много добре подбрана за менюто и досега не съм случил да има липси. Обслужването е на високо ниво.
Имат ресторант и на морето, в Черноморец…важното там е да не се взима телешкия стек :mhihi: . Малко месо, много картофи :banghead: . Всичко останало е много вкусно, сушито е топ!

Cinecitta също е доста добре, но цените са станали грозни :ranting:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от Jordana » 11 Юни 2022, 14:16

Аз гледам кошмари в кухнята и от там се ориентирам къде да не ходя :mhihi: Подкрепям теорията че на 99% е зле положението .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от BMW_POWER » 11 Юни 2022, 15:31

Понякога се замисляйте какво поръчвате. Това се отнася за навсякъде. Има неща, които се правят на момента и такива, които само се притоплят. Супата се прави в голяма тенджера и си седи. Слагат в микровълновата и я топлят. Същото се отнася за мусака, дробсърма, каквото и да е месо с ориз или картофи, кавърма ... Апропо, кавърма не си поръчвайте. Често това може да се окажат остатъци от други манджи, които просто са преготвени в друга такава. Същото се отнася и за шницелите. Мелят остатъците и клиента го отнася.

Сервизът е нещо, което си е като тотото. Не знаеш, какво ще ти се падне. До сега един единствен път съм попадал на истински сервитьор. Механа Воденицата, на изхода от Тетевен за Рибарица. Бяхме седем човека и всеки поръча нещо различно. Този човек не си записа нищо, но запомни кой, какво и как.

Хотели, синът ми (а той е "манджия") остана доволен от Melia Mar в Созопол. Каза, че му е харесало.

viewtopic.php?f=4&t=372492

Тук има някои съвети към ходещите в чужбина :OT:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от alekangg » 11 Юни 2022, 15:34

Шницел се прави от парче месо, сега мелене и кайма е у нас

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от peshehodetz » 11 Юни 2022, 15:54

BMW_POWER написа:Понякога се замисляйте какво поръчвате. Това се отнася за навсякъде. Има неща, които се правят на момента и такива, които само се притоплят. Супата се прави в голяма тенджера и си седи. Слагат в микровълновата и я топлят. Същото се отнася за мусака, дробсърма, каквото и да е месо с ориз или картофи, кавърма ... Апропо, кавърма не си поръчвайте. Често това може да се окажат остатъци от други манджи, които просто са преготвени в друга такава. Същото се отнася и за шницелите. Мелят остатъците и клиента го отнася.

:


Изпревари ме, тъкмо щях да напиша същото, особено се отнася за all inclusive хотелите по чероморието. А като добавка за т.нар. маркови ракии в по голямия си процент са смесица от чист спирт с ароматизатори + внос на стафиди и фруктозен сироп от щатите за бърза ферментация.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook