Ресторанти, заведения, хотели

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от Jordana » 11 Юни 2022, 16:53

Бульона за супите естествено че се прави един казан и се държи в хладилника , кой луд ще ти вари супа за 2 порции ? Със всички неща е така правят се заготовки щото в час пик като се изсипят 50 човека няма кой да свари да сготви за 10 минути всичко . Мен лично шницела от кайма повече ми харесва но много зависи къде и кой готви , повечето са боклук приличат на сплескано панирано кюфте и плуват в олио . В Унгария на границата с Австрия ядох едни шницели все едно бяха панирани резени шунка , явно има и унгарски шницел не само виенски :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от hell's angel » 11 Юни 2022, 17:03

Такива теми съсипват и малкото останали хубави места. :mrgreen: Все едно да кажеш къде ловиш риба или береш гъби :mhihi: :mhihi: :mhihi: Станат ли известни и масово посещаеми, нещата приключват бързо. Е, понякога има и бели лястовици, ама ... :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от vixx » 11 Юни 2022, 17:10

На Добревски на Български извор и аз съм сядал веднъж. Или по-точно щях да сядам, но то беше баси кочината и мръсотията, а храната изобщо не миришеше добре. Мойта не съм я пипвал и я оставих, а майка ми я накрах да си вземе супата и наденицата за изпът, и в колата смърдеше на дупи :mrgreen: до София. Но тя майка ми има навика да яде неща дето и на кучето да ги хвърлиш няма да ги пипне.

ПП:
Ааа, чакай, че се сетих. Комплекса в Старосел, който е много готин иначе, има ресторант с много приятен интериор. Поръчах си две кюфтета, чаках ги 40 минути (1/3 запълнен ресторант), дойдоха два полуфриката от тарелка от магазина и бяха сурови. Като ги върнах, след 10 минути ми ги донесоха пак (барабар с нахапаното кюфте) и пак бяха сурови.

И нещо позитивно: Ресторантът на хотел Еделвайс на Бузлуджа (бившата резиденция на Живков). Два пъти вече квото съм поръчвал там е било супер. Но не съм ходил от 2-3 години, дано не са го развалили.
Последна промяна vixx на 11 Юни 2022, 17:28, променена общо 4 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от dankata » 11 Юни 2022, 17:21

hell's angel написа:Такива теми съсипват и малкото останали хубави места. :mrgreen: Все едно да кажеш къде ловиш риба или береш гъби :mhihi: :mhihi: :mhihi: Станат ли известни и масово посещаеми, нещата приключват бързо. Е, понякога има и бели лястовици, ама ... :ok:

:bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от Exclusive89 » 11 Юни 2022, 18:40

ivoo написа:Ako имаш път към Бургас,отбий се тук
https://www.google.com/search?q=%D0%BC% ... glTwJEAAAA и няма да сгрешиш

++++ Всяка година посещавам това местенце по 3-4 пъти. :yes: :yes:

П.п Тук също не е зле https://www.google.com/maps/place/Vito+ ... 24.8628869

А за любителите на пица тук https://www.google.be/maps/place/Pizza+ ... 24.8692174

За нещо сладичко тук
https://www.google.be/maps/place/%D0%A2 ... 24.8678604
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от bioz » 11 Юни 2022, 19:48

Торти нико има и в капана Пловдив.

Иначе ресторант Бяла река до Калофер е добър.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от barty » 11 Юни 2022, 19:51

bioz написа:Торти нико има и в капана Пловдив.

Иначе ресторант Бяла река до Калофер е добър.


Бяла река на главния път ли е? Ако да, там винаги има коли.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от alekangg » 11 Юни 2022, 20:35

vixx написа:На Добревски на Български извор и аз съм сядал веднъж. Или по-точно щях да сядам, но то беше баси кочината и мръсотията, а храната изобщо не миришеше добре. Мойта не съм я пипвал и я оставих, а майка ми я накрах да си вземе супата и наденицата за изпът, и в колата смърдеше на дупи :mrgreen: до София. Но тя майка ми има навика да яде неща дето и на кучето да ги хвърлиш няма да ги пипне.

ПП:
Ааа, чакай, че се сетих. Комплекса в Старосел, който е много готин иначе, има ресторант с много приятен интериор. Поръчах си две кюфтета, чаках ги 40 минути (1/3 запълнен ресторант), дойдоха два полуфриката от тарелка от магазина и бяха сурови. Като ги върнах, след 10 минути ми ги донесоха пак (барабар с нахапаното кюфте) и пак бяха сурови.

И нещо позитивно: Ресторантът на хотел Еделвайс на Бузлуджа (бившата резиденция на Живков). Два пъти вече квото съм поръчвал там е било супер. Но не съм ходил от 2-3 години, дано не са го развалили.

Като каза кюфтета, преди 5-6 месеца позната ми спомена, че ходила в няква кръчма в София на един от шефовете, не помня точно име. 3-ка кюфтета по БДС били 36лв, като представлявали чиния с 3 кюфтета с лъжица лютеница .
Може сега да са 46лв вече, че нали има инфлация.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от mr_petroff » 11 Юни 2022, 21:18

Ако разширим географията ,от тази сряда мога да похваля една рибна таверна в Певтохори/Касандра/ .Страшна вкусотия и огромни порции/което остана ни го опаковаха за в къщи/. Мога да препоръчам и рибни ресторанти / щото съм им фен/ , на Тасос ,на Самотраки ,на Скопелос и още няколко места в Гърция , На Самотраки знам и една таверна с най доброто козе меню в света :D .За Колелото на околовръстното на Търговище потвърждавам-редовно хапваме там,добра кухня и се стараят.За Добревски мога да кажа ,че до преди 2 години беше добре , сега са надули цените ,а качество и количество са :no: .Харесва ми Хитър Петър в Чифлик ,ама от близо две години нямам ъпдейт от там.Във Варна Капитан Кук е добре .Кръчмата в рибарското селище до Атия ми хареса.Е като се сетя за още нещо ще пиша , темата си е с потенциал и е полезна . :yes:
Ааа , сетих се-всички Хепита са ОК / поне за мен де.../
:bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 11.04.2008
Пол: Мъж

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от integral » 12 Юни 2022, 22:44

По пътя от Обзор за Варна, след Бяла, първото село - Горица. Прави се десен завой на около 40 метра след табелата на селото и след това ляв. Кръчмата се казва ''При Панчо'' това са му координатите според гугъл
42.9101474757635, 27.841173037691437
. Не съм ходил там от има няма 3-4 години, но преди беше уникално и винаги пълно. Няма нещо което да съм си поръчвал и да не е било супер вкусно и винаги прясно :yes:
- Татко, това е новият ми приятел. Той е влогър, трейдър, маркетинг гуру и инфлуенсър...
- Абе дъще, абе дали няма как да се съберете пак с онзи циганин? :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от Exclusive89 » 13 Юни 2022, 8:29

Забравих за това местенце, препоръчвам.
Turkish Restaurant При Майстор Неджо
https://goo.gl/maps/7SiKiVthM7uaBerU9
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от KostovG » 13 Юни 2022, 8:47

Мога силно да препоръчам Franco's pizza (ул. Хан Аспарух 37 - пряка на Витошка). Пиците са супер, много добро обслужване и цените са повече от прилични.
Единствения проблем е че е малко и обикновено се чака за места, но пък мисля че ги има в платформите за доставка на храна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от drago_pavlov » 13 Юни 2022, 22:18

Яденето на път е трагедия в БГ... В Сърбия дори на ОМВ можеш да ядеш приготвена на място плескавица, а тук кроасани и банички...
Добревски беше много добре в началото. Суджукът на скара беше един път! Сега е някаква наденица, дето и викат суджук... Сушените суджуци в магазина обаче са топ, нищо общо с тия от ресторанта. За соц носталгиците - "Като от едно време е" :mhihi: В ресторанта последно ядох боб чорба и не беше лош.
По пътя София-Варна, след Търново, на върха на едно изкачване в дясно има сръбски ресторант. Храната е на ниво.
Иначе в София редовно хапвам гурманска плескавица в Банкович в Борово. Не отстъпва по нищо на тия в Сърбия :lol:
А в Сърбия тук е топ храната:
Kafana za dva dana
https://maps.app.goo.gl/kRnmKkKScVd4L8NS6
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от barty » 14 Юни 2022, 5:51

"По пътя София-Варна, след Търново, на върха на едно изкачване в дясно има сръбски ресторант. Храната е на ниво."

Пробвах ги веднъж, преди 3 месеца, не бих повторил.
Това е в с. Шереметя, на пътя, между автокъщите.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от drago_pavlov » 14 Юни 2022, 6:17

Аз сядах послесно там преди 2-3 години със сърбин и остана доволен :lol: И не е било от любезност, знаем се с него отдавна :lol:
Явно ковида им се е отразил и на тях...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx, Jorixa

Последни теми
Facebook