Ресторанти, заведения, хотели

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от streetz » 24 Авг 2023, 16:58

Снощи бях в Банкович в Борово - тия са пълен минус, сръбска скара папура ми Янко. Натриевия глутамат с шепите го бяха ръсили по месото, после не можех да препия на вода :lol: За сметка на това гарнитурката нямаше грам сол - варен ориз, евтина лютеничка и печени картофи (на практика варени и необелени) с розмарин, като всъщност розмарина представляваше едно стръкче отстрани в чинията. Подправки - нула, пълен смях :lol: Единственото хубаво беше питката, изглеждаше прясно изпечена. Всичко друго :no:

Понеже наскоро обикалях из североизточна България да кажа къде ми хареса :
- Понтона (Русе) - филето от сом беше супер добро
- Тераса (Русе) - много приятно място, храната е хубава, сервитьорките и те :mhihi:
- Макалали (Варна) - един приятел ни заведе там да пием бири и да ядем бургери - ами доста добри бяха, а цените като за заведение на плажа си бяха направо народни.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от b_u_b_o » 24 Авг 2023, 21:56

Миналата седмица бях в Словения, вярно че цените са г/д като тука ама в евро, обаче порциите са огромни. В бг вече почти навсякъде ям по 2 основни, че иначе си тръгвам гладен. Там едно го изяждам с лек зор накрая. Общо взето навсякъде на балканите ни удрят в земята от към ресторанти за което ме е много яд, щото не е толкова сложно да се направи като хората ама явно печалбарството си ни е в кръвта..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от mr_petroff » 25 Авг 2023, 6:33

IMG_20230819_084907.jpg


Това от Румъния - Карпатите . Във всяка от 5-6 кръчми където седнахме имаше българска салата :D / не шопска :dunno: /.Относно порциите - наистина са големи , а ми хареса ,че и алкохола е на 50ml /а не на 33ml/.Това да си знаем мярката :mhihi: . И най важното е , че навсякъде по кръчмите на Балканите гледат да ти направят кефа , само у нас може да случиш на киселчоци/ е не винаги де/.И цените в заведенията в Румъния са по ниски :!: -малко , но по ниски.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от mr_petroff » 28 Авг 2023, 7:29

Изкарахме един дълъг уикенд в Орешак . Хотелчето / Страноприемницата / много добре - стаите , басейна , чистота и всичко ОК. Ресторанта ''беше'' супер - първата вечер :!: . втората сякаш сме в друг ресторант - сервитьора неадекватен , в кухнята малък хаос . :D Как едно и също заведение с различни смени на персонала едната вечер е топ , на другата издънка отвсякъде :dunno: Е не можаха да ми развалят настроението де :D В това Орешак май всички механи са доста читави :yes: Обядвахме единият ден в Хитър Петър в Чифлик , беше ми от любимите кръчми :no: Комерса го е завладял отвсякъде , много маси ,слабо обслужване , високи цени / супа 9 лв. , кюфтак / по скоро кюфтенце / с лъжичка лютеница 9 лв.,пет - шест пилешки хапки 12 лв. / :nono: Зачерквам го .Жалко - беше ми в топ 10 .
А , качихме се до Арката - направо мога да сравня с Трансалпина , от миналата седмица:D , много народ , много мотор ,и пътя готин и много красиво :yes: Само като надморска височина и като дължина ни бият румънските проходи. Ама ако го кръстят Трансбалканика :D и малко реклама , ще се напълнят хотелчетата по Беклемето :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от Don_Diego » 02 Ное 2023, 12:10

Да не ни бият модераторите, пък и да не ги караме да работят :mhihi: предлагам тук да продължим темата за цените и качеството на родния ресторантьорски бизнес.

Преди доста излизахме, поне 3-4 пъти седмично вечеряхме някъде навън...сега едно, че сме ограничили броя на излизания, второ че и местата, които си струват да се посетят стават все по-малко
Ресторантите се изчерпват с Николас 0/360, турския ТМ зад турското посолство, Егур-Егур, Манзо и май това са... храна за вкъщи изобщо не поръчваме вече
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от carmanf1 » 02 Ное 2023, 12:45

mr_petroff написа:
IMG_20230819_084907.jpg


Това от Румъния - Карпатите . Във всяка от 5-6 кръчми където седнахме имаше българска салата :D ...


Моите колежки Румънките, като дойдат тук и винаги искат да ги водя на "българска, овчарска салата" в стария град :lol:

Макар шунката, кашкавала ... и др., които слагат са най-долнопробните, ама на тях им харесва :lol:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от carmanf1 » 02 Ное 2023, 12:58

Don_Diego написа:Да не ни бият модераторите, пък и да не ги караме да работят :mhihi: предлагам тук да продължим темата за цените и качеството на родния ресторантьорски бизнес.

Преди доста излизахме, поне 3-4 пъти седмично вечеряхме някъде навън...сега едно, че сме ограничили броя на излизания, второ че и местата, които си струват да се посетят стават все по-малко
Ресторантите се изчерпват с Николас 0/360, турския ТМ зад турското посолство, Егур-Егур, Манзо и май това са... храна за вкъщи изобщо не поръчваме вече


Няма да пиша от кои ресторанти/пицарии не съм доволен, че няма да ми стигне батерията на компа :lol:

Масово вече се разочаровам. Ресторанти, от които съм бил доволен години на ред, сега са леш. Не знам кво си мислят тия глупаци.
Вдигат цените в небесата и свалят качеството в кофата.

От тия съм доволен, за сега (ама не е изключено още утре да ме разочароват):

Карамело в Смирненски
Шафран в капана
Пица Специале, пак в Смирненски
Торо Гранде

И с това се изчерпват, за сега :lol:

Чувам много добри отзиви и за пивоварница FRIK&S, утре ще ги пробвам, да видим.

Не че съм ходил по кой знае колко ресторанти и пицарии, ама от тия къде съм посещавал, тва са които стават към момента.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от mr_petroff » 02 Ное 2023, 14:05

Препоръчайте някое хотелче с хубава кръчма около Асеновград за събота срещу неделя, гледам до Белинташ някакви интересни селца с хотели. Не искам да е в Асеновград или Пловдив, търся нещо като селска идилия, природа, уют и добра храна.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook