Покупка на земя

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 28.09.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW E36
Мечтае да кара: BMW е90 Супрата на 21ви век бате-бате
Детайли за колата: 5стин коня - в махалата ги гоня.. D

Покупка на земя

Мнение от BMW.VIPERA » 27 Юни 2022, 11:29

Здравеите... Може ли да изкажете мнения за възможни "подводни камъни" относно бъдещата ми покупка на земя..

Та около 1000кв,м е мястото и се води земеделска земя кат 5 - (не е проблем обръща се статуса бързо за има няма 2-3хил лв с човек) Възможните проблеми са други... Входа на парцела почва след отбивка за вход към града и е с дължина 12м.... Ток може да се пусне със сигурност и вода също.. Проблем май ще се окаже канализацията.. Идеята е за изграждане на авто комплекс било то първончално сервиз мивка или автокъща..... Прилагам и снимка на мястото... Продава се от много време и уловката едва ли е 3йно завишената цена (70хил)...
Untitled.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Покупка на земя

Мнение от Моджо » 27 Юни 2022, 11:51

Възможна уловка е , че ако влиза в сервитута на пътя могат да ти я земат когато си поискат.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 28.09.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW E36
Мечтае да кара: BMW е90 Супрата на 21ви век бате-бате
Детайли за колата: 5стин коня - в махалата ги гоня.. D

Re: Покупка на земя

Мнение от BMW.VIPERA » 27 Юни 2022, 12:13

Моджо написа:Възможна уловка е , че ако влиза в сервитута на пътя могат да ти я земат когато си поискат.
дори и така да е сиг ще бъде изплатена ? :D то със сигурност ще си се консултирам и с адвокат, но как може да се провери това... човека май законово си го е запазил това място инч е било по голямо но е изето повечето заради магистралата ето как е било преди нея....... има по поне 3м отстояние от бордюра(пътя) и от двете страни.....
а и в крайна сметка би трябвало собственика на този имот при нужда да има право на сервитут (път) от съседа до него... ? :D
1234.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Покупка на земя

Мнение от Моджо » 27 Юни 2022, 12:28

Примерно
Чл. 6. (1) Републиканските и общинските пътища имат от двете си страни ограничителна строителна линия, която се разполага на 50 м при автомагистралите, на 25 м при останалите републикански пътища и на 10 м при общинските пътища, измерена хоризонтално и перпендикулярно на оста на пътя от края (ръба) на платното за движение или на лентата за аварийно спиране.
(2) Когато ограничителната строителна линия попада в обхвата на пътя, тя се измества и се разполага по външния край на ограничителната ивица.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2009 г.) В границите на урбанизираните територии ограничителната строителна линия се определя с устройствените и застроителните планове.


Трябва да се видят устройствените планове...там , на която община е.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Покупка на земя

Мнение от ekalchev » 27 Юни 2022, 15:49

Това е изхода на магистрала "Струма" към Сандански. Никой няма да ходи да го купи преди тебе :) Със сигурност част от земята влиза в забранена за строеж територия от към пътя. Може да се види Happy как са го построили и се вижда как има отстояние от пътя и не е плътно до него. на око ми се струва че повече от половината от земята ще е проблемна за застрояване.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Покупка на земя

Мнение от DigitalExile » 27 Юни 2022, 16:09

Предполагам за номер 37 говориш, не е задължително да влиза в регулацията на пътя, но е напълно възможно.
Геодезисти в сандански има, отиваш там и срещу малка сума пари ти казва всичко.
Парцел без да си отишъл на геодезист не се купува, при адвокат също. Успех.

2022-06-27_17-07.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Покупка на земя

Мнение от ///M Power » 27 Юни 2022, 17:35

DigitalExile написа:Предполагам за номер 37 говориш, не е задължително да влиза в регулацията на пътя, но е напълно възможно.
Геодезисти в сандански има, отиваш там и срещу малка сума пари ти казва всичко.
Парцел без да си отишъл на геодезист не се купува, при адвокат също. Успех.



Понеже града е малък, бих отишъл и при гл. архитект за една бърза справка :)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 28.09.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW E36
Мечтае да кара: BMW е90 Супрата на 21ви век бате-бате
Детайли за колата: 5стин коня - в махалата ги гоня.. D

Re: Покупка на земя

Мнение от BMW.VIPERA » 28 Юни 2022, 10:48

ekalchev написа:Това е изхода на магистрала "Струма" към Сандански. Никой няма да ходи да го купи преди тебе :) Със сигурност част от земята влиза в забранена за строеж територия от към пътя. Може да се види Happy как са го построили и се вижда как има отстояние от пътя и не е плътно до него. на око ми се струва че повече от половината от земята ще е проблемна за застрояване.

Явно не познаваш местните .... :D относно г.архитект и геодезиста има опции обаче дали става без собсвеника.. :D мястото се продава от години и както казах едва ли само цената и статуса са спънката.... инч става и за фец мястото има трафове на под50м отделно че тока там е промишлен скъп и може директо на някой да си продаваш.... но е друга бира това.. :D Благодаря ви за съветите :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Покупка на земя

Мнение от DigitalExile » 02 Юли 2022, 1:01

При геодезист не ти трябва нищо от собственика, трябва ти само идентификатор има го в кадастъра може да си го извадиш, ако не знаеш как пиши на Л.С ще ти кажа.

При адвокат ти трябва нот. Акт на имота от собственика.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 644
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Покупка на земя

Мнение от ivanski_2 » 02 Юли 2022, 7:43

Аз наскоро намерих една земя(700квадрата) в Пловдив , близо до панаира и реших да я взема, говорих с гиодезисти, адвокати и колеги от форума , накрая ходих при главния архитект който ме отказа. Проблема беше че за да се смени предназначението на ползване (а то беше за ниско строителство и въпреки това без да го сменя не можех да направя паркинг )на земята трябаше да се подадат документи в общината и се плащаше такса около лев на квадрат, всичко супер но земята се водеше в някакво голямо УПИ около 40 000кв.
Другите проблеми които ме отказаха бяха че не беше ясно дали ще ми разрешат там да направя паркинг, макар да се води помощна постройка към блоковете , притеснението на архитекта беше по-скоро не дали ще позволят а колко места ще позволят, могат да кажат ей тука в средата искаме градина и около нея може да направиш N места това е, така ми обясни той, беше извадил 2 закона по които може да тръгнем. 1 промяна на предназначението. 2 Разрешение за временен преместваем обект , а като питах за колко време каза “до края на срока на договора който е безсрочен”.
Идеята ми е проучи хубаво тези неща, най добре говори направо с главния архитект мисля че няма да има някой който е по наясно от него за да видиш дали ще може да направиш това което искаш.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 28.09.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW E36
Мечтае да кара: BMW е90 Супрата на 21ви век бате-бате
Детайли за колата: 5стин коня - в махалата ги гоня.. D

Re: Покупка на земя

Мнение от BMW.VIPERA » 02 Юли 2022, 8:31

ivanski_2 написа:Аз наскоро намерих една земя(700квадрата) в Пловдив , близо до панаира и реших да я взема, говорих с гиодезисти, адвокати и колеги от форума , накрая ходих при главния архитект който ме отказа. Проблема беше че за да се смени предназначението на ползване (а то беше за ниско строителство и въпреки това без да го сменя не можех да направя паркинг )на земята трябаше да се подадат документи в общината и се плащаше такса около лев на квадрат, всичко супер но земята се водеше в някакво голямо УПИ около 40 000кв.
Другите проблеми които ме отказаха бяха че не беше ясно дали ще ми разрешат там да направя паркинг, макар да се води помощна постройка към блоковете , притеснението на архитекта беше по-скоро не дали ще позволят а колко места ще позволят, могат да кажат ей тука в средата искаме градина и около нея може да направиш N места това е, така ми обясни той, беше извадил 2 закона по които може да тръгнем. 1 промяна на предназначението. 2 Разрешение за временен преместваем обект , а като питах за колко време каза “до края на срока на договора който е безсрочен”.
Идеята ми е проучи хубаво тези неща, най добре говори направо с главния архитект мисля че няма да има някой който е по наясно от него за да видиш дали ще може да направиш това което искаш.


Sent from my iPhone using Tapatalk


(Геодезиста явно ще свърши работа..... вторник имам среща с адвоката да ме информира какво що...)
Благодаря ще опитам до колко знам през ден има консултации за хора за период от 2ч... дано няма навалица :D

- Развитие по темата след разговор с адвокат се разбра че земята попада в пътя - ще правят булеварда скоро и на входа на този парцел ще има мантинела като цяло освен за билборди реклами и прочие не става за нищо друго крайните му думи и за 10хил не би я взел..... :D

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook