За качеството на новите BMW-та!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от carmanf1 » 10 Сеп 2022, 13:07

r19 написа: … Малко прекалено се изказваш колега. Карам ежедневно Е36 и нищо не се разпада по нея. Сам съм я наредил "от до" и на сервиз не съм стъпвал никога. Всичко сменено по нея е от обслужване или подобрение. Ето я кожата на 24-5 години.
20220509_185510.jpg
20220509_185440.jpg


Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk


Просто казвам истината, на какво прилича интериора на Е36-цата на баща ми, при положение, че я пази и поддържа. И кара много малко километри. И стои в гараж, не на слънце.

А твоя интериор изглежда супер. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от nxn » 10 Сеп 2022, 22:12

In_Memoriam написа:Не ме разбра нещо и ме взе за кръгъл идиот :mhihi: Говоря за разликата в поколенията седмици, както и за тройките, като при вторите е много по-голяма, а не седмица срещу тройка.

Карах и тройка и а4 и ц класа и мога да кажа, че 3ката е най-добре направена от всички. А4 имаше най-много спестено на скрити места, стил долу на врати, конзола, жабка, а Ц беше с най-пластмасова централна конзола и то грозно, поне за мен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от Е.Димитров » 12 Сеп 2022, 7:53

Та, като си говорим за качеството на новите BMW та.
Чета теми, в които се обсъждат ремонти на BMW та от по-новите серии и там се обсъжда как на 200к километра трябва да се сменят лагери, помпа, верига и още един куп неща, като задължително обслужване, което струвало около 5к в лева.
Че за една кола 200к километра си е началото на пробега , особено в България.
Разни изтресени хлопели, онди, тойоти и други подобни автомобили нямат такива проблеми , еле пък на 200к километра.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от grkv » 12 Сеп 2022, 8:33

Е.Димитров написа:Чета теми, в които се обсъждат ремонти на BMW та от по-новите серии


Кои по-нови серии, аз имам чувството, че това си е от поколението на Е60/А6 4ф насам, тоест около 2004та колите. Просто приемаш, че една кола има няколко живота - първи от 0 до 150-200к, втори от там до 300 и към 400 и нагоре който я вземе й вкарва още един полувинчат, евтин животец колкото да не умре на пътя и кара до издихание.
Преди време имаше едни приказки, че е по-добре да си купиш кола на 220к от такава на 150к, 'щото голямото обслужване най-вероятно вече е минало.
Приемаш, че е така, примиряваш се, плащаш и караш карано БМВ/Ауди/Мерц.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от немо » 12 Сеп 2022, 12:20

grkv написа:Преди време имаше едни приказки, че е по-добре да си купиш кола на 220к от такава на 150к, 'щото голямото обслужване най-вероятно вече е минало.
Приемаш, че е така, примиряваш се, плащаш и караш карано БМВ/Ауди/Мерц.


:OT: Значи ако направим аналогия с жените най-добре някоя около 45-50 , хем голямото мандръсане е минало, малко вероятно е да се появи конкуренция и ще ти се раздава като за последно. Само тряа да се гледа хлабината бутало-цилиндър да не е много голяма :mhihi:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от grkv » 12 Сеп 2022, 12:36

Е, примиряваш се с някои неща, то затова е и по-лесно за "купуване"... а и в крайна сметка, кой колкото може - и за колите, и за жените.
Христо Сираков караше само "поршета" и "ферарита", 'щото можеше да си ги купи :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от nickstorm » 12 Сеп 2022, 20:26

Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от немо » 19 Сеп 2022, 19:03

Мноо е яко Shift lock-a да ти е заврян някъде отдолу на колата, и достъпът до него да е възможен само след като свалиш една кора под купето. Как се прави това на пътя нощно време не знам....Също е мноо яко да не можеш по никакъв начин да отвориш багажника , ако няма ток, но пък за сметка на това акумулаторът е в ....багажника :lol: Да, знам ,че може да се подаде ток отпред . Качеството на кожата е важно, спор няма :mhihi: Една камара инженерни малоумия не са толкова важни :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от Kroki » 28 Сеп 2022, 10:14

немо написа:Мноо е яко Shift lock-a да ти е заврян някъде отдолу на колата, и достъпът до него да е възможен само след като свалиш една кора под купето. Как се прави това на пътя нощно време не знам....Също е мноо яко да не можеш по никакъв начин да отвориш багажника , ако няма ток, но пък за сметка на това акумулаторът е в ....багажника :lol: Да, знам ,че може да се подаде ток отпред . Качеството на кожата е важно, спор няма :mhihi: Една камара инженерни малоумия не са толкова важни :lol:

Прави се елементарно от хората с пътната помощ. Предполага се, като караш Ф-ка не тря лежиш на земята.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от Don_Diego » 28 Сеп 2022, 10:19

Като и хората от пътната помощ не знаят къде е shift lock-а става забавно обаче...личен опит имам от чужбина... 5 часа седяхме на магистрала и обикаляхме колата като голям камък :mhihi:
ПО-интересното беше, че дори сервизната кола на BMW не знаеше къде е :banghead: :censored:
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от c04 » 28 Сеп 2022, 10:44

Kroki написа:
немо написа:Мноо е яко Shift lock-a да ти е заврян някъде отдолу на колата, и достъпът до него да е възможен само след като свалиш една кора под купето. Как се прави това на пътя нощно време не знам....Също е мноо яко да не можеш по никакъв начин да отвориш багажника , ако няма ток, но пък за сметка на това акумулаторът е в ....багажника :lol: Да, знам ,че може да се подаде ток отпред . Качеството на кожата е важно, спор няма :mhihi: Една камара инженерни малоумия не са толкова важни :lol:

Прави се елементарно от хората с пътната помощ. Предполага се, като караш Ф-ка не тря лежиш на земята.

Това според мен 1:100 на случиш на някой, който да знае :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от немо » 29 Сеп 2022, 14:55

Kroki написа:Прави се елементарно от хората с пътната помощ. Предполага се, като караш Ф-ка не тря лежиш на земята.


Да разбирам ли, че шифт-лока се плаши като види пътна помощ и сам се активира ? :mhihi: Май не разбра: все някой трябва да лежи отдолу, да махне една кора и да навие един болт (ако го знае къде е ) . Нооо едно струва услугата да повдигнеш колата на 2 крика, да махнеш нещо и тогава неподвижната купчина да стане подвижна, друго е да цъкнеш нещо до ск. лост. :mhihi:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от dhtj » 09 Фев 2023, 0:42

Ползвах търсачката да търся малко мнения за B57 и B58 и стигнах до тая тема. :lol:
Малко мнения от първа ръка може ли, пичове? Станаха на по 7-8 години тези мотори вече, как е положението, почнаха ли да се сменят вече вериги, лагери и маслени помпи на поразия като при предшествениците им с буквата N?
Или тоя път бмв са сглобили нещо, което поне малко се доближава до М моторите?

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook