Разходки с кола от София за ден?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Разходки с кола от София за ден?

Мнение от madafaka_donkele » 01 Сеп 2022, 20:50

Къде може и си струва да се разходи човек за ден(отиване и връщане) от София? Говоря нещо от сорта на палиш колата, пристигаш и паркираш в някой град/село, после разходка пеша, после хапка-пийка и обратно към София.
Места, на които съм ходил или не представляват интерес за мен:
- боровец, банско, рилските езера, мусала, крушуна, деветак и всякакви такива планински, пещерни, водопадчета и т.н.
- от герман до самоков всичките села
- от бистрица до белчин всичките села
- мездра, враца и целия северозапад
- пловдив, пле'ен, хасково, кърджали, пазар'жик, перник, нови искър, габрово, трявна
- места докъдето пътя е зле или минава през усукани проходи и т.н., миналата седмица ходих до белчин и минах през железница и ковачевци, такъв път не искам да повтярям, след ковачевци е мега зле :banghead: :censored: :ranting:

Поразгледах момин проход и там около него - костенец, долна баня, ама като гледам то са някакви диви села, само с разни спа хотели да ходиш :dunno:
Село чавдар много ми го хвалят, но май няма (почти) никакъв избор? А и като го гледам в гугъл мапса пътя какъв е не ми вдъхва много доверие :mhihi:
В костинброд не съм ходил, пак по картата гледам има доста заведения, но освен тях май няма кой знае какво друго за обикаляне/гледане :paranoid:
Става и нещо близо до София, но по черен път, ultra light дето им викат офроудаджиите :mhihi: Имам предвид тези междуселски черни пътища, дето при сухо време се минават с всякаква кола.
Абе пишете и предлагайте квото се сетите пък ще видя накъде ще тръгна :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Разходки с кола от София за ден?

Мнение от Моджо » 01 Сеп 2022, 22:12

Чавдар е хубаво, но не и за оставане. То е съвсем мъничко. Разглежда се за час.
Пробвай Кюстендил като минеш през Дупница.
Има аквапарк у пернишко.. Конза.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Разходки с кола от София за ден?

Мнение от barty » 01 Сеп 2022, 22:16

София - с. Люти брод, през Искърското дефиле.
Там е Своге, Лакатник, манастирите Седемте престола и Черепишкия, дядо Йоцо.... има какво да се види.
Самото дефиле е красиво, пътя хубав.
Обяд в ресторант Пещерата, на самият път е, при гара Лакатник.
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Разходки с кола от София за ден?

Мнение от Spunky » 01 Сеп 2022, 23:12

Ждрелото на Ерма трънско, храма Св. Йоан Летни на яз. Пчелина. Близо и има всякакви варианти за ядене по пътя. Целия тоя район, краище, има десетки манастири и интересни места. Около копривщица също е яко. До Карлово съм ходил много пъти заради една кръчма, Едно Време.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Разходки с кола от София за ден?

Мнение от msi200 » 01 Сеп 2022, 23:14

Пробвай ето това: zasele.com, пътя е през дефилето покрай Своге, после се качваш на високото, има хубава гледка и храна и маршрути за разходка.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Разходки с кола от София за ден?

Мнение от Моджо » 01 Сеп 2022, 23:52

Иди на гости на Маверика) Скоро немам път към Манолово да му се обадя да пием кафе.
Хм,хм...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Разходки с кола от София за ден?

Мнение от Kroki » 02 Сеп 2022, 8:15

София-Априлци/Троян
Пътя след магистралата е топ и там има какво да се види/яде.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Разходки с кола от София за ден?

Мнение от TNT » 02 Сеп 2022, 8:31

Като гледам ти е доста широк периметъра, спрямо моя.

Бачковския манастир - от София не е близко, но със сигурност ще стигнеш по-бързо от половината от примерите ти. Има и доста кИбапчита :bchug: От там нагоре по полянките също е красиво.
Белинташ - от Асеновград хващаш посока Кърджали, свиваш след село Червен и нагоре към планината. Според колко ти е ниска колата, 20 до 60 минути лек преход пеша и има уникална родопска гледка.

Ако тръгнете рано и имате енергия, може и наведнъж :yes:

Пробвай да видиш 100-те Национални обекта кои са, даже мисля в някой сайт бяха нацъкани и на Гугъл мапс картата. Което ти е интересно и ти е достатъчно близо - газ :wave:

Като гледам списъка обаче, май май и по предложенията в темата също ще си бил. Вариантите са Сърбия/Македония :lol:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 24.02.2019
Пол: Мъж

Re: Разходки с кола от София за ден?

Мнение от Ghostdriver » 02 Сеп 2022, 9:40

Препоръчвам Руенския манастир, ако не е валяло и кално до пещерата на Иван рилски и Провиралището Лиляч. Има доста по-малки и бързи за разглеждане забележителности в района, сайта на опознай.бг доста би ти помогнал. За хапване препоръчвам кратка разходка до Македония, в Крива паланка ресторант водениците. До сега не съм виждал повече от 3 коли на граничния пункт, не ти трябват винетки, храната е вкусна и истинска.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: Разходки с кола от София за ден?

Мнение от KostovG » 02 Сеп 2022, 10:54

Екопътеката Искър - Панега е доста приятна и лека. Близо до нея е пещера Проходна където също има екопътека, която стига до един скален манастир и е много красиво. По пътеката има и панорамна площадка гледаща към Карлуково :kuku:

Панорамна площадка на гара Бов

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Разходки с кола от София за ден?

Мнение от hell's angel » 02 Сеп 2022, 11:22

madafaka_donkele написа:Абе пишете и предлагайте квото се сетите пък ще видя накъде ще тръгна :mhihi:


Пали при сърбЕте, може и да не видите кой знае какво, ама 'апване, пийване и пазар ще има :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Разходки с кола от София за ден?

Мнение от ///eMo » 02 Сеп 2022, 11:22

Цялото искърско дефиле след Своге си заслужава да се види/кара. (Бов, Лакатник, дядо Йоцо, Черепишки манастир)
Гложенски манастир
яз. Пчелина
Екопътека "поглед към девет планини"
Цари мали град
Скалния манастир в Разбоище
Белмекен (ако имаш възможност с рентал, защото пътя е зле, но гледката си заслужава)
Беклемето
гр. Сливница и Пантеонът (накрая има кофти участък от няколко километра, през останалото време е окей пътят)
При повече желание и върховете около хижа Вихрен/Безбог могат да се качат, гледките са един път.

На първо четене за тези се сещам

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk


Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 27.07.2022
Кара: м си Саап-а и се подрусвам
Детайли за колата: твърдо окачване :/

Re: Разходки с кола от София за ден?

Мнение от kirobreika1 » 02 Сеп 2022, 17:27

msi200 написа:Пробвай ето това: zasele.com, пътя е през дефилето покрай Своге, после се качваш на високото, има хубава гледка и храна и маршрути за разходка.

Това място е просто приказно... Дядо Йоцовото място, има екопътека от Бов до Заселе, вижда се водопада, а от Заселе нагоре има още мегдан за разходка.. Най-важното - мястото е тотално непопулярно :bowdown:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Разходки с кола от София за ден?

Мнение от barty » 03 Сеп 2022, 15:09

Днес ходихме в Националния исторически музей в София. Не е лошо и там да се отиде.
ПС: хлопат плочките вътре в залите. Толкова ли няма кой да ги подлепи :dunno:
Като цяло има страхотен потенциал този музей но не се използва капацитета.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Разходки с кола от София за ден?

Мнение от madafaka_donkele » 03 Сеп 2022, 18:54

Ходил съм в НИМ преди 10-на години, даже с градския, не с кола :mhihi: Става да се разходи човек, но наистина и на мен ми направи впечатление още тогава занемареността. Всичко беше с по 2 пръста прах, стъклата намацани, както са минали с мокрите парцали, абе мизерна работа :confused:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook