Смяна на спирачна течност с Pressure bleeder

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Смяна на спирачна течност с Pressure bleeder

Мнение от datchko » 10 Сеп 2022, 17:57

Здравейте,

Купих т.нар Pressure bleeder, за да си спестя време като сменям спирачни течности на семейните коли.

Едната е Голф 5 и днес уж да сефтосам машинката, но се оказа, че при развиване на пробките на апратите, спирачна течност не потича.
Същото е и при пробката на съединителя.

Пробвах и с вакуум помпичка, пак от онези за спирачки, но пак не тече.

Накрая смених течността по традиционния метод - двама души, единят помпа педала, другият е при апарата. И течността - сменена успешно.

В крайна сметка аз ли не правя нещо, както трябва, или тая тоалетна има някаква "защита"?

П.П. Налягането в блийдъра е 1.5 бара.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Смяна на спирачна течност с Pressure bleeder

Мнение от alx » 10 Сеп 2022, 18:56

Причините са две-или ти е запушена с въздух спирачната система (обикновено в анти блокажния блок се е събрал въздух) или трябва със софтуер специфичен за колата да кажеш на АБС-а че ще правиш смяна на течноста за да се отвори блока и да пропуска щото нормално е затворен.

А може и да имаш някаква малка тапа на капачката дето се завинтва на резервоара… и да трябва да я махнеш преди употреба.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Смяна на спирачна течност с Pressure bleeder

Мнение от Jordana » 10 Сеп 2022, 19:42

или трябва със софтуер специфичен за колата да кажеш на АБС-а че ще правиш смяна на течноста за да се отвори блока и да пропуска щото нормално е затворен.

Аз ползвам специален хардуер не софтуер - намира се в краката на водача , натискам хардуера и течноста потича от маркучето :yes: Хубаво е и в казанчето ако има как де се долива в тоя момент става супер :mhihi:
В крайна сметка аз ли не правя нещо, както трябва, или тая тоалетна има някаква "защита"?
Ако е запален двигателя маркучето от апарата в шишето , трябва да потече като натиснеш педала . АБС системата ти блокира тръбичките при загасен мотор. Трябва да се внимава при тая процедура маркучето за източване да е потопено в шишето с течноста иначе влиза въздух .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Смяна на спирачна течност с Pressure bleeder

Мнение от nero_ » 10 Сеп 2022, 20:30

Това за всички аетомобили с АБС ли е валидно? Защото редовно сменям на стар автомобил с АБС с налягане през казанчето и нямам никакви проблеми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Смяна на спирачна течност с Pressure bleeder

Мнение от Jordana » 10 Сеп 2022, 20:51

Нямам представа дали при всички е валидно , при мен не става на самотек - стар автомобил . Пуска малко спирачна течност на апарата и въздуха отива горе до АБСа и после трябва да развивам там тръбичките да обезвъздушя и то на запален мотор . Иначе остава въздух и трябва 3-4 пъти да я правя тая галимация на всяко колло . :dunno: Затова не се занимавам с такива помпички , отвивам капачето с поплавъка наливам течност до ръба развивам долу на апарата цицката слагам маркучето потопено в шишето паля, 1-2 помпи доливам 1-2 помпи доливам .
Последна промяна Jordana на 10 Сеп 2022, 20:59, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Смяна на спирачна течност с Pressure bleeder

Мнение от drifty » 10 Сеп 2022, 20:55

На 39ката се каня да го правя, на запален мотор ли ще иска да е пустия АБС..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Смяна на спирачна течност с Pressure bleeder

Мнение от Jordana » 11 Сеп 2022, 8:14

Аз ползвам класически метод с който съм свикнал , има десетки начини да се обезвъздуши или източи и обезвъздуши . С вакуум с налягане с активиране ABS през диагностика но не всеки има под ръка и не виждам що трябва да се занимавам и с тия кабели . При работеща система без проблеми не виждам причини да се тормозя с различни особености при работата на спирачките в различни автомобили . Системата трябва да е активна и сервото работещо , натиска се педала създава се налягане в апарата разхлабва се цицката изтича течност затваря се цицката . Гледа се да не влиза въздух в апарата обратно и горе в казанчето да има течност . Ако искам да сменя течноста като падне до дъното на казанчето наливам новата и продължавам на четирите апарата с класическия метод за обезвъздушаване докато налея поне 0.5л нова . Така съм 100% сигурен че всеки апарат е обезвъздушен и работи правилно и няма останали въздушни джобове в системата . Колко е правилно нямам представа но работи .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Смяна на спирачна течност с Pressure bleeder

Мнение от vladobate » 11 Сеп 2022, 9:02

АБС-а май обратно се отваря. В ръководството за обезвъздушаване на "една колица" искат да се махне предпазителя на АБС пък и никой май не говори за запален двг. Аз също нямам проблем с потичане на течност при отвъртане. Един единствен път на швейцарка позанемарена бяха ръждясали щуцерите и беше сухо та сухо. 1,5бара си е сериозно налягане за да не потече, друго е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Смяна на спирачна течност с Pressure bleeder

Мнение от zvetiko » 11 Сеп 2022, 11:15

Проблема за да не потече е в корозията. Понякога е в пробката за обезвъздушаване, понякога е в самите тръбопроводи. Според мен най-добрият начин за обезвъздушаване е с вакум с вакумен пистолет- най-напред се изсмуква цялата стара течност от казанчето и не претакаш утайки, при смученето от пробките, каквото може в тях и тръбопроводите се обира, обезвъздушаването винаги е направено на 100% , може да започнеш от където ти е удобно и необходимо.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Смяна на спирачна течност с Pressure bleeder

Мнение от Kroki » 11 Сеп 2022, 11:35

Сменяме с такова в сервиза и винаги е било на изгасен автомобил. НЕ Е ИМАЛО ПРОБЛЕМ ДО СЕГА
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Смяна на спирачна течност с Pressure bleeder

Мнение от alx » 11 Сеп 2022, 15:43

Никога не се сменя.течноста чрез изсмукване през казанчето. Никога не се слагат нови накладки на много стара спирачна течност. И двете гореспоменати процедури вкарват най- мръсната течност от спирачните апарати в АБС модула и има голям шанс да го затлачат и тогава $$$$.

Спирачната течност винаги се сменя през цицките на спирачните апарати.

Идеята на помпата е че като й свикнеш си сменяш течноста за минути и не ти трябва втори човек. Проблема й е, че ти трябват различни адаптери защото резбата на капачката на казанчето е различна за различните марки (3-4 видя са по спомен)
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Смяна на спирачна течност с Pressure bleeder

Мнение от Jordana » 11 Сеп 2022, 16:38

Никаква мръсна течност не вкарват в помпата новите накладки на стара течност . Апаратите се свиват на развита цицка и излишната течност си изтича сама . Иначе ако свиеш 4 апарата за нови накладки казанчето прелива . А тоя метода да помпиш отгоре новата течност вкарва цялата мръсотия от спирачната помпа в АБСа и накрая в спирачния апарат. А там е като утайник цилиндърчето , боклуците остават в апарата . Освен това има един момент че никой не гарантира работа на спирачките при тоя метод с пълнене отгоре , е влезе по някаква причина въздух и нямаш спирачки .
Идеята на помпата е че като й свикнеш си сменяш течноста за минути и не ти трябва втори човек
Идеята е че спирачна течност не се сменя всеки ден и се прави както си му е реда - с принудително обезвъздушаване не с тия шишенца и помпички набързо за отбиване на номера .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Смяна на спирачна течност с Pressure bleeder

Мнение от alx » 11 Сеп 2022, 20:20

Разбира се бе Данчо. Най- мръсната и износена течност не е в спирачните апарати а там където ти казваш.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Смяна на спирачна течност с Pressure bleeder

Мнение от Kroki » 12 Сеп 2022, 9:23

Jordana написа:....

С помпата сменяш течността, не обезвъздушаваш.
По програма за BMW-тата трябва около литър. Почва се от ЗД, ЗЛ, ПД, ПЛ колело. Аз съм си оразмерил шишенцето и се старая да претаквам по 250мл от колело.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Смяна на спирачна течност с Pressure bleeder

Мнение от Tenata » 12 Сеп 2022, 9:31

Kroki написа:
Jordana написа:....

С помпата сменяш течността, не обезвъздушаваш.
По програма за BMW-тата трябва около литър. Почва се от ЗД, ЗЛ, ПД, ПЛ колело. Аз съм си оразмерил шишенцето и се старая да претаквам по 250мл от колело.


Абсолютно, по 250 от колело се прекарва, като през това време машината долива нова течност в казанчето.
Започва се от най-далечното колело от помпата.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook