За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

За
41
40%
Против
58
56%
Все ми е тая
4
4%
 
Общо гласове : 103
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от steeN » 05 Окт 2022, 21:13

А не може ли така да изглежда :angel:

Изображение
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от Jordana » 06 Окт 2022, 7:53

Какъв е тоя знак с ръка ? "Очистих трима " ..явно Кайлчо това показва на другите апапи от теробороната че са я свършили като кучето на нивата . Просто един масов убиец на 16 години, няма как да е за пример а за назидание . Това неминуемо ще дойде и тука ако се либерализира по техния модел . Смятате че българите са кротки и предпазливи с оръжията ...? :shock: Аз смятам че тука има повече безмозъчни пиромани от където и да е на друго място по света . Ако могат да докопат оръжия легално при един либерален режим и да не носят отговорност от една черта нататък под претекст самозащита ще има стрелби и убити ежедневно .
Последна промяна Jordana на 06 Окт 2022, 19:59, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от Ивайло Димов » 06 Окт 2022, 10:24

Не защото има достатъчно луди с коли на пътя,няма нужда и да са въоръжени.Българите сме агресивен и импулсивен народ един към друг.А какво ли ще стане по пътищата ако всеки препаше по едно желязо на кръста :) ?Като си знаем манталитета .И сега всеки може да си закупи законно оръжие като физическо лице ,ако не си бил в МВР,МО или Министерство на правосъдието освен стандартния набор документи ти трябва и една мотивационна молба ,в която указваш защо и какво налага да притежаваш огнестрелно оръжие.Трбява да се впише в Конституцията ,но нито има обществена нагласа нито политическа за такъв текст .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 26.11.2005

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от BMW_dreamer » 06 Окт 2022, 10:39

Jordana написа:Какъв е тоя знак с ръка ? "Очистих трима " ..явно това показва на другите апапи от теробороната Кайлчо . Просто един масов убиец на 16 години, няма как да е за пример а за назидание . Това неминуемо ще дойде и тука ако се либерализира по техния модел . Смятате че българите са кротки и предпазливи с оръжията ...? :shock: Аз смятам че тука има повече безмозъчни пиромани от където и да е на друго място по света . Ако могат да докопат оръжия легално при един либерален режим и да не носят отговорност от една черта нататък под претекст самозащита ще има стрелби и убити ежедневно .



Освен по брой безмозъчни пиромани сме и на челни места по брой комплексирани алкохоломани, та е вероятно и след втората ракия нещата да заприличат на бар в дивия запад, миналото лято например един пиян хижар беше тръгнал да вади пушка на група младежи.
Представете си ги тия въоръжени.


Иначе съм твърдо за облекчаване на режима, но не и за пълна либерализация, със съответните промени в закона естествено и ясно определение кое е самоотбрана и кое не , като и аз мисля че в първите 2-3 години гънфайтърите ще бъдат редуцирани по един или друг начин.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от Jorixa » 06 Окт 2022, 11:36

Естествено че против. Доказа се вече многократно, че дори и в уж цивилизовани държави правото на оръжие води до много повече щети от колкото ползи, а си представям в България точно ако ги легализират кво ще стане. Дивия запад 1:1

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от Е.Димитров » 06 Окт 2022, 14:51

Дет се вика, в държава, в която всеки сам си преценЯ - Не , благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от swetlioo » 06 Окт 2022, 15:15

Темата е За/Против притежаване и носене на оръжие в България, а всеки пише за употребата му.
Аз имам оръжие и го нося, употребявам в гората.
Всеки с разрешително за подборен лов, може да си купи нарезна карабина и ловен пистолет. Само съвестта му го спира да го носи и ползва по различно предназначение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от vixx » 06 Окт 2022, 19:13

Против съм. Ако имаше как да си гарантираме, че може човек да си има оръжие за да си пази къщата, но би имало ефективен контрол ако се опита да го носи ей така в гащите по улицата, тогава щях да съм за.
Но докато такъв няма, а и закона има доста много условности за начина по който можеш да ползваш оръжие вкъщи за да се защитиш, по-добре всички да са без. Закони и ефективно правосъдие ни трябват, не патлаци.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от stean » 06 Окт 2022, 20:55

Е.Димитров написа:Дет се вика, в държава, в която всеки сам си преценЯ - Не , благодаря!

Понеже силно се дразня от този недоклатен израз, който незнайно защо стана толкова модерен и за да не крещя невъзпитано с големи букви, ще пусна един друг да го направи вместо мен: https://youtu.be/6aZ4EzfmoIc?t=305

Преценката за нещо е равносилно на това да вземеш решение за нещо. Това си е съвсем естествено, хора сме, не сме роботи. Въпросът е това решение да бъде на база добре формулиран и ясно записан закон - права, задължения и последствия при употребата на огнестрелно оръжие. Да не забравяме, че освен за спорт, лов и самозащита, то може да се използва и за разрушаване на имущество. В момента има толкова неразрешени битови случаи.... а представяте ли си ако завалят сигнали за прострелян шумен климатик или някой се ядосал на 5G кулата на съседната сграда или пък някоя преброителна камера на АПИ?
Просто ще се претовари и без това зле работещата ни правораздавателна система.

Няма ли точно регламентиран закон и няма ли стриктно следене, не толкова на оръжието, а на мунициите - нищо няма да стане. Това обаче изисква още хрантутници по веригата, съответно корупция, а средства за такова главоболие нямаме.

Като гледам и какви полицайки извадиха само за 6 месеца, по-добре да се прочисти системата и тогава да го мислим...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от Jorixa » 07 Окт 2022, 7:33

swetlioo написа:Темата е За/Против притежаване и носене на оръжие в България, а всеки пише за употребата му.


Тва не го разбрах. Ти мислиш че нещата не са свързани ли ? Защо би носил нещо, ако нямаш никакво намерение да го употребяваш? То по тая логика и Порше не си купуваш с намерение да го каравш с 200 по околовръстното пиян, ама ей го на кво става.
Последна промяна Jorixa на 07 Окт 2022, 7:59, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от m.dimitrov1992 » 07 Окт 2022, 7:42

Само оръжие му липсва на Ганьо :mhihi: :mhihi: :mhihi: Нацията ни прогресивно се наркоманизира и алкохолизира, представете си този микс в комбинация с оръжие... Твърдо против съм и за ловните дружинки и убийството за удоволствие. Абсолютен признак на комплексарщина. За мен минусите от оръжие са много повече от плюсовете и съм твърдо против
Представете си следната ситуация- на 55 години сте , имате 30 годишен брак и пораснали деца 25-30годишни. Хващате жената в изневяра, защо да не ги застреляш с любовника :mhihi: Отгледал си децата, вече са самостоятелни, никому не си нужен а и си постигнал достатъчно :D Изпълнил си своя завед в живота, защо да не им пръснеш черепите ако притежаваш оръжие ? Ако не притежаваш със сигурност няма :mhihi: Много разумни и психически стабилни хора са правили глупости от ревност
Последна промяна m.dimitrov1992 на 07 Окт 2022, 7:54, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от mi6obmw » 07 Окт 2022, 7:48

Разбира се, че Против. Към колегите, които са За: явно не си давате сметка , че става въпрос Всеки да може да притежава/ носи оръжие. И това- Всеки не се изчерпва само с вас!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от Е.Димитров » 07 Окт 2022, 9:45

stean написа:
Е.Димитров написа:Дет се вика, в държава, в която всеки сам си преценЯ - Не , благодаря!

Понеже силно се дразня от този недоклатен израз, който незнайно защо стана толкова модерен и за да не крещя невъзпитано с големи букви, ще пусна един друг да го направи вместо мен: https://youtu.be/6aZ4EzfmoIc?t=305

Преценката за нещо е равносилно на това да вземеш решение за нещо. Това си е съвсем естествено, хора сме, не сме роботи. Въпросът е това решение да бъде на база добре формулиран и ясно записан закон - права, задължения и последствия при употребата на огнестрелно оръжие. Да не забравяме, че освен за спорт, лов и самозащита, то може да се използва и за разрушаване на имущество. В момента има толкова неразрешени битови случаи.... а представяте ли си ако завалят сигнали за прострелян шумен климатик или някой се ядосал на 5G кулата на съседната сграда или пък някоя преброителна камера на АПИ?
Просто ще се претовари и без това зле работещата ни правораздавателна система.

Няма ли точно регламентиран закон и няма ли стриктно следене, не толкова на оръжието, а на мунициите - нищо няма да стане. Това обаче изисква още хрантутници по веригата, съответно корупция, а средства за такова главоболие нямаме.

Като гледам и какви полицайки извадиха само за 6 месеца, по-добре да се прочисти системата и тогава да го мислим...



Умишлено съм го написал, защото и за мен това е най-дразнещото.
А слогана "преценЯ"(бясно селски между другото) излезе по време на пандемията, когато някакви типове не се съобразяваха , че се намират да кажем в магазин и ходеха най-малко без маски, та те "сами си преценяли",.
После почнаха да излизат подобни изрази, когато примерно на червен флаг и бурно може не се съобразяваха със спасителите, защото "сами си преценяли" ицоще сума ти подобни случай, като самата дума "преценям" е казана с диалект.

По темата:
Само някаква проверка/акция на пътя, за която бият тъпана по телевизии и други медии от 1000 спрени и проверени, всеки пети беше или с алкохол или с наркотици, та както казах по-рано, ние коли не можем да караме по правилата, какво остава за оръжие.
Даже и автомобилите трябва да се разрешават като оръжието с голяма доза рестрикции, че сега без оръжие само с автомобилите умират по над хиляда души всяка година...Какво ли ще е ако беше разрешено и оръжието!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от empar » 07 Окт 2022, 10:25

Е.Димитров написа:Даже и автомобилите трябва да се разрешават като оръжието с голяма доза рестрикции


Аз бих добавил и алкохола! :dummy:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от TNT » 07 Окт 2022, 10:49

viewtopic.php?f=4&t=411080&hilit=%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+%D0%BE%D1%80%D1%8A%D0%B6%D0%B8%D0%B5+%D0%B2+%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F%3F

Ето и старата тема. Изглежда резултата се е обърнал и мнението лека полека се обръща.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook