Подготвени ли сте ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от BMW_POWER » 24 Окт 2022, 19:52

alx написа:всеки 22, 9, 7.62х39 или 223 патрон ще държи цена на теглото си в злато... другото са глупости...


Една от задължителните техники на безопасност е, да не се слагат в оръжието муниции, намерени на улицата. В случая, "купени от пазара"....

Могат да имат различно съдържание и да се получат неприятни наранявания.

Адмирации за снимката :ok:
Отдавна не се бях смял така. Дет се вика, когато фактите говорят, и криптото мълчи :bchug:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от alx » 24 Окт 2022, 22:41

Единствения калибър който знам, че може да го препълниш до опасни налягания е 50 bmg… щото там има много място… може би 338 лапуа… но него не съм го изучавал/ правил. Това 308, 7.62, 9… до горе да им сипеш дори някакъв много бърз/ бесен барут- само ще го засилиш повече и ще увеличиш отката но да се пръсне ако гилзата не е корозирала (а това се вижда веднага) няма шанс. А ако не е напълнен достатъчно ще пляк- не и в най- лошия случай ще заседне в цевта…

Та страшно няма. При всеки случай един патрон е много по- лесен за разбиране дали е истински от едно кюлче злато ;)
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от ildivvy » 25 Окт 2022, 7:23

От написаното до тук оставам с впечатление, че 'препърите' са едни добри душици (мравчици), които само са кътали разни запаси и са се подготвили за нещо си! Нямат оръжие и само чакат да дойде 'лошия вълк' и да им вземе всичко.. Защо не се мисли и в посока/хипотеза, че и той се е подготвил яко с оръжие и боеприпаси и успешно 'чисти' разни, които са въоръжени с оръжие..? Има и втори вариант: Някои неща не си заслужава, според мен, да бъдат преживявани! Т.е., ако излашкат бомбата и всички светнем като крушки, какъв е смисъла от мъките след това? Надежда няма да има...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от drago_pavlov » 25 Окт 2022, 7:31

Както и да се подготвяш, колкото и да се въоръжаваш най-важното нещо е локацията.
Ако си в голям град ще те бомбят много, ще има много мародери, ще мине армията оттам. Срещу такъв сценарий няма как да се подготвиш. Остава да бягаш.
Ако си в някое забутано родопско село дето го няма на картата трябва просто да си подготвен да преживееш (храна и вода) известно време без да ходиш до големия град.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от Jordana » 25 Окт 2022, 7:31

alx написа:Единствения калибър който знам, че може да го препълниш до опасни налягания е 50 bmg… щото там има много място… може би 338 лапуа… но него не съм го изучавал/ правил. Това 308, 7.62, 9… до горе да им сипеш дори някакъв много бърз/ бесен барут- само ще го засилиш повече и ще увеличиш отката но да се пръсне ако гилзата не е корозирала (а това се вижда веднага) няма шанс. А ако не е напълнен достатъчно ще пляк- не и в най- лошия случай ще заседне в цевта…

Та страшно няма. При всеки случай един патрон е много по- лесен за разбиране дали е истински от едно кюлче злато ;)

Всички може да се препълнят , като почнеш от 22LR щото в него има около 100мг и място да насипеш поне 0.5 грама , стигнеш до 9 спешъл където има около 350мг и място сигурно за 2 грама . Което ще доведе до много неприятно усещане като ти се забие в челото желязото с такъв патрон :mhihi: Въпроса за безопасноста вероятно става въпрос за взривни патрони които противника е оставил подхвърлил . Това са обикновени патрони но вътре се слага детонатор освен барута и ефекта варира от повреждане на оръжието до осакатяване .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от TNT » 25 Окт 2022, 8:47

drago_pavlov написа:Както и да се подготвяш, колкото и да се въоръжаваш най-важното нещо е локацията.

И аз така си мисля :yes: А половината от пишещите колко дърва и пушки имат, не са им в апартамента в София, от който пишат :yes: Ако ще падат бомби, първо ще е в София - това е ясно.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от b_u_b_o » 25 Окт 2022, 8:52

Тая работа с подготовката не я разбирам. За колко варианта можеш да се подготвиш? Щото нещата които могат да се случат и да ни затрият са безброй. И ако някой се мисли за толкова умен, че да ги предвиди и да се подготви само може да ме разсмее. Аз предпочитам да си живея живота сега и да не мисля за неща които не зависят от мен. Като дойдат зомбитата ще му мисля :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от TNT » 25 Окт 2022, 13:33

Един ден ще бръкнеш в старото си яке и ще извадиш сгъната на четири противогрипна маска. С носталгия ще се усмихнеш, докато си наместваш бронираната жилетка ...

Като гледам подписите на колегите, някои може и по-сериозно да се подготвят :lol: :lol: :lol:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от BMW_POWER » 25 Окт 2022, 15:04

TNT написа:
Един ден ще бръкнеш в старото си яке и ще извадиш сгъната на четири противогрипна маска. С носталгия ще се усмихнеш, докато си наместваш бронираната жилетка ...

Като гледам подписите на колегите, някои може и по-сериозно да се подготвят :lol: :lol: :lol:


Хайде, хайде, не ми излизай с тоя номер :mhihi: :mhihi: :mhihi: Аз съм се подготвил само за сравнително дълго спиране на тока. Подписа ми хареса като лаф и затова го сложих. Оръжието ми се свежда до една въздушна пушка и пет капана. Виж, alx и Енигмата са друга бира. Но и при тях законите са различни.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от alx » 25 Окт 2022, 15:45

BMW_POWER написа:
TNT написа:
Един ден ще бръкнеш в старото си яке и ще извадиш сгъната на четири противогрипна маска. С носталгия ще се усмихнеш, докато си наместваш бронираната жилетка ...

Като гледам подписите на колегите, някои може и по-сериозно да се подготвят :lol: :lol: :lol:


Хайде, хайде, не ми излизай с тоя номер :mhihi: :mhihi: :mhihi: Аз съм се подготвил само за сравнително дълго спиране на тока. Подписа ми хареса като лаф и затова го сложих. Оръжието ми се свежда до една въздушна пушка и пет капана. Виж, alx и Енигмата са друга бира. Но и при тях законите са различни.


Мисля, че сме всъщност на равни условия-щото при вас някой ако тръгне да си взима нещо със сила от тебе най- вероятно ще размахва въздушна пушка като тебе, докато при мене има бая народ като мене и енигмата и съответно неканените гости ще са подходящо оборудвани. Та лесен път напред веднъж като се осерат нещата няма… надявам се дс не стигнеме до там… щото веднъж като думне ядрено оръжие (дори да е малка тактическа бомбичка) и живота на планетата ни такъв какъвто го познаваме престава да съществува…
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от BMW_POWER » 25 Окт 2022, 16:09

Престъпниците тук са прекрасно въоръжени. В Торонто се стрелят практически всеки ден ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от TNT » 25 Окт 2022, 17:53

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgari ... ya-1439628

Ганя отново се подготвя с горивото 8)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от kiko » 25 Окт 2022, 18:20

Препъри,кво да ги правиш :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от BMW_POWER » 26 Окт 2022, 3:27

На мене ми е по-интересно друго. Тия, женените, подготвени ли са всичките?

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от kiko » 14 Ное 2022, 10:27

Ние сме си препъри от време Оно :mrgreen:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook