Обем на резервоар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Обем на резервоар

Мнение от steeN » 30 Окт 2022, 14:05

Така излиза, да. :dunno: Другото, което наблюдавам е вместо да се заключи спусъка с палчето... да се виси като пискюл и да се стиска пистолета през цялото време :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Обем на резервоар

Мнение от BMW_POWER » 30 Окт 2022, 15:22

Аз съм описвал сличая ми с мошениците от Коско. Приемам, че допълнително гърловината може да поеме някой литър. Много субективно е това. Да приемем, че топло - студено, горивото си мени обема. Но в един и същи съд (туба за гориво), веднъж ми я пълнят до горе с 24л, друг път 25л и пак не е до капачката... Разликата идва кръгло 4%. И говоря за един и същ сезон. Не сравнявам август и януари, за да има някакво "свиване" на материала. Приемам, че пластмасата играе до някъде.
Тубава се води 20-литрова, но има отметка доста ниско, докъде са тези литри. Аз я наклонявам, за да се напълни до капачката. И винаги пълня по един и същи начин.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Обем на резервоар

Мнение от TheDriver » 30 Окт 2022, 16:25

theraven_nz написа:
steeN написа:
ID A написа:"До първо изщракване на пистолета!".


:idea: :!: Винаги така се зарежда. Затова най-добре да си зарежда човек сам.


Как така излиза, че близо 20те заредени и изгорени тона гориво съм ги заредил погрешно, като винаги съм с връх до капачката, на всичките ми коли дотук? :roll: :help:

:shock: :shock: Не си ли намирал локви под тях или минимум да са се умирисвали. Аз съм имал допир с много малко коли, които могат да поемат успешно гориво в гърловината. Най-често текват през системата за изравняване на налягането. Да не говорим, че 36цата например има система на вакуум за отвеждане на газовете към мотора.
Дизелова кола даже и едно изщракване й стига, за да се умирише заради пяната. Аз по тази причина до горе никога не пълня наведнъж.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Обем на резервоар

Мнение от kiko » 30 Окт 2022, 17:29

TheDriver написа:
theraven_nz написа:
steeN написа:
ID A написа:"До първо изщракване на пистолета!".


:idea: :!: Винаги така се зарежда. Затова най-добре да си зарежда човек сам.


Как така излиза, че близо 20те заредени и изгорени тона гориво съм ги заредил погрешно, като винаги съм с връх до капачката, на всичките ми коли дотук? :roll: :help:

:shock: :shock: Не си ли намирал локви под тях или минимум да са се умирисвали. Аз съм имал допир с много малко коли, които могат да поемат успешно гориво в гърловината. Най-често текват през системата за изравняване на налягането. Да не говорим, че 36цата например има система на вакуум за отвеждане на газовете към мотора.
Дизелова кола даже и едно изщракване й стига, за да се умирише заради пяната. Аз по тази причина до горе никога не пълня наведнъж.

+1
Късмет е ,че не си се улял с гориво на колонката и после с дни да мирише
С такова тънене да е наистина на фулл в Германия бяхме 2ма с един бус.Гледам го тоя че след като щракна пистолета още пълни колата и като текна отдолу като лейка съм брал срам пред чужденците :mhihi: А можеше и да имаме проблеми,че усрахме яко пред колонката

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Обем на резервоар

Мнение от m.dimitrov1992 » 30 Окт 2022, 17:56

ВАГ групата има палче за обезвъздушаване на резервоара 2см навътре от гърловината. Ако го натиснеш с пистолета и пълниш, събира още 7-9литра след 1во шракване на пистолета. Карах една служебна фабия 1.6тди, пълнил съм я 60литра ама баш до капачката :mhihi: После 360км минавам душманско каране и стрелката още е на максимума :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Обем на резервоар

Мнение от gromovich » 30 Окт 2022, 19:15

Добре, аз имам сходен въпрос, На е46 дизела по книжка резервоарът го дават 63 литра. Пълня до горе и след това влизам в скритото меню и от там ми показ 56-57 литра :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Обем на резервоар

Мнение от Jorixa » 30 Окт 2022, 19:56

theraven_nz написа:
steeN написа:
ID A написа:"До първо изщракване на пистолета!".


:idea: :!: Винаги така се зарежда. Затова най-добре да си зарежда човек сам.


Как така излиза, че близо 20те заредени и изгорени тона гориво съм ги заредил погрешно, като винаги съм с връх до капачката, на всичките ми коли дотук? :roll: :help:


Еми така излиза, да. То не случайно го има тоя предпазител.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Обем на резервоар

Мнение от Don_Diego » 31 Окт 2022, 0:20

Аз преди също наливах до капачката….като си измих краката с нафта спрях да го правя :mhihi:
Макс на второто щракане спирам и то само когато съм сигурен, че е спрял пистолета заради разпенено гориво
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Обем на резервоар

Мнение от peshehodetz » 31 Окт 2022, 18:24

Винаги ми е било необясномо загадъчно каква е идеята да се наблъска резервоара до капачката. Като че ли в днешно време няма достатъчно на брой бензиностанции из страната или наличните такива не са денонощни и затварят в 8-9 вечерта както беше през комунизма. Аз лично на първо щраткане винаги спирам. Някой по горе спомена за ВАГ че имали някакво палче за обезвъздушаване, те в днешно време всички съвременни автомобили от последните 20 години имат какава система, която работи по един или друг начин. Резервоарите имат един обем който задължително трябва да остава свободен за разширение. Пълненето до капачка може да повреди т.нар. charcoal canister, подмяната на който не е евтина, освен това гаранцията не го покрива като установят, че е проблема е предизвикан от препълване на резервоара, а те ще го установят. И ако сте в някоя цивилизована държава със строги изисквания за емишън тестове не може да минете прегледа, дори да отидете някъде да ви изчистят грешката и да изгасне чек енджина, то след 200-300км пак ще се появи. Освен това като пълните до капачка вие компресирате горивото и колата ви гори свито такова, и малко или много ви се отразява на джоба без да го усещате. Също така като напъвате да вкарате повече гориво когато резервоара е вече препълнен се оказва съпротивление на пистолета с който пълните и една макар и съвсем минимална част, която вече е отчетена че пълните го връща обратно към помпата без да ви дава обратно отчитане така че после някой да не се чуди и мае защо в незнам какъв си резервоар бил налял десет литра отгоре над каталожните данни, лично на мен не ми се е случвало никъде по света. Ако някой се интересува по подробно от тези неща достатъчно е да напишете в google Why should you not top off gas tank? има достатъчно материали както за четене, така и видеа на ютуб.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Обем на резервоар

Мнение от TNT » 31 Окт 2022, 18:36

Тук в 99% от случаите се пълни от служител, така че все тая :lol: На много места и пистолетите са развалени. Последно един... при свободно място поне 40 литра, на 5-ия литър пистолета спря. Аз лично не знаех, че е вредно. Когато си сипвам сам, винаги съм спирал до първото щракване, но с друга цел. Като се помпи, колонката отчита повече :mhihi:
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Обем на резервоар

Мнение от Kroki » 31 Окт 2022, 18:38

Аз пълна винаги до капачката. Никога не съм го разплисквал по земя, обувки и т.н. Кефи ме просто.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Обем на резервоар

Мнение от steeN » 31 Окт 2022, 20:26

TNT написа:при свободно място поне 40 литра, на 5-ия литър пистолета спря.


Ако не работи системата за вентилация или се е препълнила (активния въглен, за който спомена пешеходеца) май е причината да става така. Ако изчакаш малко и натиснеш пак, после работи нормално до края. И при мен се е случвало от време на време... не мисля, че е проблема в помпата, просто налягането не се е изравнило след като си отворил капачката.

п.с. дизелите не ги знам, никога не съм имал дизел, не смятам и да имам :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Обем на резервоар

Мнение от drifty » 31 Окт 2022, 20:33

Старите опели правеха така, пълниш 5-10 литра и пистолета спира :D едно време като работех като бензинджия масово вектри А и астри Ф бяха така. Зависи и как пълниш, особено дизел, ако си натиснал пистолета докрай и разпенил горивото множе са щракне пистолета много преди да е пълен резервоара. Аз винаги пълня на първата възможна степен на закачане на пистолета, по-бавно, пълни се от веднъж - винаги цъкаме още няколко пъти, но вкарвам най-много литър-два след първото изключване.
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Обем на резервоар

Мнение от Jordana » 01 Ное 2022, 7:36

Изключването на пистолета работи на разлика в налягането , ако има достатъчно гориво в гърловината и края на пистолета е потопен ще изключи без значение колко има в резервоара . Системата за обезвъздушаване на резервоара дали е с "палчета" които пистолета натиска или само тръбичка е направена точно да може де се напълни резервоара до пълния полезен обем . И после горивото в гърловината да си слезе надолу само . Нищо страшно няма да стане ако се пълни до гърлото , единствената опасност е да ти умие чепика . Това че връщало гориво в колонката и резервоара бил под налягане затова се вдигал разхода са пълни измишльотини .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Обем на резервоар

Мнение от ID A » 01 Ное 2022, 8:02

При ВАГ има свободен обем за разширяване на горивото. Това палче го натиска капачката, като я завиеш. Затова не усещаш миризма на гориво, като отвъртиш капачката. Защото при отвиване, палчето затваря този обем. Но по нашите ширини, са се усетили, че така могат да набухат още 10 тина литра отгоре, над официалния обем на разервоара, като натиснат палчето. Май имаше прост клапан защитаваш филтъра от попаднало гориво.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: NiksGS, slavi7575

Последни теми
Facebook