Автомобил с БГ табели в Германия

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Автомобил с БГ табели в Германия

Мнение от немо » 03 Ное 2022, 0:11

Въпросът е следния: лицето Х купува кола от България, с прехвърляне , талони, както е редно...Тази кола заминава за Германия с БГ табелите и съответните документи, всичко е точно. Лицето Х е от 3 год. в Германия, учи и има законна работа, т.е. не е нелегален имигрант. Въпросната кола е 20 год. дизел, конкретно Тойота РАВ4. Силно се съмнявам въпросната кола да издържи на TUV и да вземе германски табели.Питането е ако колата остане с БГ табели какви ограничения, данъци,такси би имала, и доколко би могла да се ползва нормално,имам предвид административни пречки и ограничения.Благодаря!
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Автомобил с БГ табели в Германия

Мнение от ivoo » 03 Ное 2022, 0:21

немо написа:Въпросът е следния: лицето Х купува кола от България, с прехвърляне ......

Има едно нещо викат му Coogle :dummy:
https://mmg-bg.de/bg/razresheno-li-e-da ... mobil-s-2/

https://www.bg-anwalt.de/bg/infoteka/na ... maniq.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Автомобил с БГ табели в Германия

Мнение от немо » 03 Ное 2022, 0:43

ivoo написа:
немо написа:Въпросът е следния: лицето Х купува кола от България, с прехвърляне ......

Има едно нещо викат му Coogle :dummy:
https://mmg-bg.de/bg/razresheno-li-e-da ... mobil-s-2/

https://www.bg-anwalt.de/bg/infoteka/na ... maniq.html


Извинявам се,че поисках съвет / мнения за личен проблем , за който съм преценил, че ми се ще да чуя мнения от патили ( не от гугъл) . Няма повече, ще гуглирам или ще пиша ЛС на Джордана, щото той знае всичко. Благодаря за линковете :yes:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Автомобил с БГ табели в Германия

Мнение от barty » 03 Ное 2022, 6:47

Колата е минала нотариус но не е преминала КАТ за смяна на талоните и собственост?
Доколкото знам, с БГ номера, може да се кара до 6м в Германия. След това трябва германска регистрация, освен ако не се излиза през няколко месеца извън Германия, с цел подновяване на срока.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Автомобил с БГ табели в Германия

Мнение от Jordana » 03 Ное 2022, 7:54

Тоя дето ще я кара нали е резидент там от 3 години няма как да е временно пребиваващ . Няма как да стане тоя номер да кара с български номера в тоя случай , трябва да я регистрира там и да плаща данъци в Германия .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Автомобил с БГ табели в Германия

Мнение от немо » 03 Ное 2022, 10:19

barty написа:Колата е минала нотариус но не е преминала КАТ за смяна на талоните и собственост?

Минала е в КАТ, щото иначе няма как да има талон с името на новият собственик, а в случая има.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Автомобил с БГ табели в Германия

Мнение от barty » 03 Ное 2022, 10:38

Jordana написа:Тоя дето ще я кара нали е резидент там от 3 години няма как да е временно пребиваващ . Няма как да стане тоя номер да кара с български номера в тоя случай , трябва да я регистрира там и да плаща данъци в Германия .


Точно така е
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 6.02.2011
Пол: Мъж
Кара: 528i '97

Re: Автомобил с БГ табели в Германия

Мнение от Ant0n » 03 Ное 2022, 10:49

barty написа:Колата е минала нотариус но не е преминала КАТ за смяна на талоните и собственост?
Доколкото знам, с БГ номера, може да се кара до 6м в Германия. След това трябва германска регистрация, освен ако не се излиза през няколко месеца извън Германия, с цел подновяване на срока.

И аз така знам от познати и нямат проблеми.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.03.2011
Пол: Мъж

Re: Автомобил с БГ табели в Германия

Мнение от big_dane » 03 Ное 2022, 11:03

В във втория линк постнат от колегата ivoo е описано. Може, но трябва да му се плаща данък в Германия, който на 20 годишен 2.0 дизел ще е 308 Евро. И пак като цяло много зависи от полицаите, които ще те спрат. Масово в по-големите градове се заяждат, дори и да си плащаш пътния данък в Германия.

Има го и другия момент с регистрацията в България : задължително трябва да се пътува до България веднъж годишно за преглед. Живея в Германия и имам доста познати българи тук, всички караха година-две максимум с българските номера и се отказаха от тази занимавка. Ако ти/лицето Х има някакви дългосрочни планове за живот в Германия, моят съвет е да се регистрира автомобила в Германия и да се сключи ГО там. Първите година-две ще е доста пари, но след това пада значително. Ако колата е технически изправна, не е с изтърбушен ДПФ и не я е изяла ръждата, не би трябвало да има и проблем да мине TÜV.


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Автомобил с БГ табели в Германия

Мнение от ivoo » 03 Ное 2022, 11:14

barty написа:освен ако не се излиза през няколко месеца извън Германия, с цел подновяване на срока.


Само не знам как по точно ще докажеш че си излизал от Германия :dunno: С касова бележка за пълен резервоар или ? :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Автомобил с БГ табели в Германия

Мнение от barty » 03 Ное 2022, 11:33

ivoo написа:
barty написа:освен ако не се излиза през няколко месеца извън Германия, с цел подновяване на срока.


Само не знам как по точно ще докажеш че си излизал от Германия :dunno: С касова бележка за пълен резервоар или ? :mhihi:


Виж, това е добър въпрос :dunno:
Наше приятелско семейство живее във Франция вече 10 години и карат с БГ номера. Веднъж годишно идват за ГТП, ГО и сие.
Трябва да ги питам как го правят.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Автомобил с БГ табели в Германия

Мнение от M17cH » 03 Ное 2022, 11:44

Виж дали няма вратичка за условието че е ученик/студент.
В Белгия ако си студент с валидни документи и регистрирано временно пребиваване, няма проблем с бг табели (освен че те спират за проверка абсолютно всеки път в който те видят).

Отделно ако те хванат с кола с бг номера и си в нарушение, плащаш данъци назад във времето до датата на която е регистрирана или ти си започнал пребиваването си в държавата (което от двете е по-кратко). Тъй като не може да се уточни кога точни си започнал да я караш тая кола, седяла ли е в България кога си я докарал в държавата, те гърбят на макс, без значение кво точно се е случило и дали си я докарал преди 1 седмица.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 29.04.2009
Местоположение: с.Владая
Пол: Мъж
Кара: Е36 325 тдс
Мечтае да кара: настрани
Детайли за колата: Само шпер.

Re: Автомобил с БГ табели в Германия

Мнение от mitio ochite » 04 Ное 2022, 9:55

ivoo написа:
barty написа:освен ако не се излиза през няколко месеца извън Германия, с цел подновяване на срока.


Само не знам как по точно ще докажеш че си излизал от Германия :dunno: С касова бележка за пълен резервоар или ? :mhihi:

Ако жената е с тебе, по снимките във фейсбук! :ok:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Автомобил с БГ табели в Германия

Мнение от Don_Diego » 04 Ное 2022, 10:08

ivoo написа:
barty написа:освен ако не се излиза през няколко месеца извън Германия, с цел подновяване на срока.


Само не знам как по точно ще докажеш че си излизал от Германия :dunno: С касова бележка за пълен резервоар или ? :mhihi:



Мисля, че осъществяват този контрол с камерите по пътищата.
Опита ми е от Австрия, но предполагам е същото - управлявам служебен автомобил с немски номера във Виена, спират ме и ми казват, че колата не е излизала от страната повече от 3 месеца. Обясниха ми, че законово трябва всеки месец да я изкарвам щом е регистрирана на фирма. Бързи 500 евро глоба и ми дадоха 24 часа да изкарам колата от страната след това я спират от движение.
Там са го направили този регламент за служебните коли заради по-изгодните оферти за нови коли в Германия.
Изображение

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook