Хибридната работа временен феномен или тенденция?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

колко дни в седмицата сте в офиса

0 щото не работя в офис
14
25%
0 и работя в офис
15
27%
1
5
9%
2
3
5%
3
2
4%
4
5
9%
5
12
21%
 
Общо гласове : 56
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от steeN » 20 Ное 2022, 20:28

Отдавна не сме спорили по нова тема. А старите все избиват на ясно-е-коя-стара-изтъркана-тема.

Тука таргет аудиторията е така наречения офис планктон, но и хората от господстващата раса може да се вкл. също. :mhihi:

Разбира се има и анкета (ако се чудите какво да хейтвате в темата).

Според мен това, което стана е, че ковид ускори един процес, който така или иначе си вървеше и издърпа нещата едно 20-25 години напред в рамките на 1 година... и от тук насам няма да има връщане и всеки, който не го вижда това ще отпадне от пазара на труда. Освен това ще промени изобщо услугите и стоките, които са необходими за да се поддържа това.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от drifty » 20 Ное 2022, 20:38

Гласувах с 4, последните 3 седмици, както и идната, вторниците работех от нас.

2018 до края на 2020, началото на 2021, както и миналата зима от октомври до март, работех изцяло от вкъщи - ами омръзва. Затова сега почти изцяло си ходя в офиса.

Хибридният вариант е супер. Дава възможност да не живееш в "големия град", да спестиш разходи покупка на по-скъп имот в града, но и да не пътуваш всеки ден до града. Освен това не губиш социалния аспект на работата и връзката с екипа.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от bum_bum » 20 Ное 2022, 20:39

Далеч преди ковида имах 16 служители. Не съм имал офис, нито нужда от такъв. Явно съм бил някакъв вид новатор. :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от steeN » 20 Ное 2022, 20:44

То е много стара тенденция. Просто се ускори.

п.с.
Първата ми работа (2003 да е било), бачках от студентското общежитие, щото търсиха офис едно 6 месеца. Така, че мисля, че се класирам за OG в тая област :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от alekangg » 20 Ное 2022, 21:03

А какъв е смисъла от темата, планктона и господстващите не разбрах.

Какво значение има за някой, къде, какво и колко работят другите?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от vladobate » 20 Ное 2022, 21:12

Я, тук съгласен. Тенденция. Не участвам в анкетата, защото процента работа дом.офис-на терен е плаващ.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от Spunky » 20 Ное 2022, 21:14

Аз ще дам наблюдения от “горе” :mhihi: Ковида ускори тенденцията, секвия офисен планктон, който технически не е нужно да са в офиса, да се изнесе от вкъщи и до голяма степен, не искат да се връщат. Аз съм на мнение, че тези дето ги мързи да работят, ще се правят и в офиса и вкъщи. В подемни времена сме(в нашите индустрии), та може да са ми изкривени малко данните, но не виждам намаляване на резултатите или забавяния. Не се наемам да казвам дали са по-добри, на тоя етап, но при положение, че офисите са в най-скъпите райони, както в Щатите, така и по другите локации, включително и в БГ, повечето се изместиха в по-селски(евтини)райони, и им се вдигна качеството на живот.

При мен това са около 20%, останалите, приложни инженери, развой, операции, производство, всички, освен някой специален вожд, трябва да с на линия на място.

Обаче други индустрии, които пълнят хиляди кутийки на по сто етажа всеки ден с цъкачи, ще изчезнат като концепт.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от Don_Diego » 20 Ное 2022, 22:11

Със сигурност ще се задържи. Технологиите достигнаха ниво, при което можеш да си вършиш офис работата/кликането от всяко място стига да имаш ток и интернет.

Аз за себе си не мога да дам отговор - ходя в офиса по мое усмотрение, често само защото ми е по-удобно за работа, имам глезотии и си го комбинирам със срещи с други неща, които върша по центъра :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от streetz » 20 Ное 2022, 22:13

От март 2020 не съм работил в офиса. Минавам само като трябва да занеса някой болничен :mhihi: Понякога ми става носталгично и се чудя дали пък да не е разнообразя и да поработя от там, но само като ми звънне някой, който е на място, и чуя глъчката около него сякаш всички са му се качили на главата и бързо ми се изпарява желанието.
Някакви ми пишат в линкедин от време на време да предлагат работа, само като видя "хибриден модел" (или по-лошо - нов и модерен офис с млади и усмихнати колеги), и следва фак-офф, ама ние ще измислим нещо да ви е удобно, абе фак офф казах и ги блокирам :lol: Не мога да рискувам да си разваля рахатлъка дори и да е за повече пари.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от vixx » 20 Ное 2022, 22:20

В офиса се ходи за обяди, оперативки и бири. Работа се върши от всякъде другаде :) Няма сила, която да ме накара да мъча някого (а и себе си) да губи по 1-2 часа в път на ден само за да шляпа на клавиатурата пред мене, а не от тях. А аз междувременно да наливам пари в много гъзарския офис, вместо да оптимизирам разходите. Но има и бизнеси, където това не е приложимо на 100%.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 23.11.2019
Пол: Мъж
Кара: Hybrid

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от flokeys5 » 21 Ное 2022, 0:29

Xодя в офиса 1-2 пъти месечно - разбираме се с колегите да се видим за лафче и по някое друго кафе/бира след бачкане :bchug: През останалото време съм си вкъщи, така мога да си развивам и личния бизнес, който започнах по време на Ковида

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от vicho » 21 Ное 2022, 1:00

гласувах с 5чка, но са между 4 и 5...

аз лично в офиса работя повече и ми е по-добре
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от Jordana » 21 Ное 2022, 8:34

Изключително негативна тенденция , всичко се превръща в една постоянна работа без значение дали си офис или у дома . Няма граница между служебно време и почивка , не мога да повярвам че хората се връзват на такива евтини трикове . :shock:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от 3186 » 21 Ное 2022, 9:29

Зависи от човека и дали може да постави ясни граници на работа/почивка. Също от март 2020 съм постоянно вкъщи, в началото беше тегаво и наистина понякога работех от 8 до 8, донякъде и защото бях ТЛ(бригадир, за по-дъртите :mhihi: ). Тогава бях най-големия привърженик да се връщаме в офисите. Прегорях и реших да сменя работата и позицията, та си станах отново нормален бачкатор с едно дейли(оперативка, за по-дъртите) на ден + много рядко някоя друга среща, за щастие за доста повече пари :mhihi: Сега много трудно може някой да ме накара да се върна в офис. Света е голям, онлайн работата няма граници.

Има обаче друг проблем и той е при тези, които тепърва започват за първи път работа. Те няма как да изградят някои навици, които неизбежно изграждат в офисите. Било то за етика, спазване на срокове, комуникация с хората и т.н. Да не говорим, че често имат нужда от техническа помощ, което е кошмар да се прави от разстояние.
Последна промяна 3186 на 21 Ное 2022, 10:40, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от Е.Димитров » 21 Ное 2022, 9:35

Аз от началото на пандемията работя от в къщи.
Благодарение на това обстоятелство разбрах, че това положение не е за всеки!
За мен това е чудесно, не губя време за път, повече продуктивен съм и по-добър контакт с клиентите ми/ни.
Обаче не така стоят нещата с голяма част от колегите ми.
Не стига, че "офиса" му е на 2 минути от леглото му, ами има тотално отпускане.
Не се "логва" в часа за почване на работа, спят до по-късно, не реагират веднага, както се очаква, вероятно в работно време въобще не са на работното си място, но стриктно спазват краят на работният ден!
За мен този начин на работа е само за хора отговорни към работа и има висока офисна култура и самодисциплина!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook