За или против приемане на еврото ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

За или против приемане на еврото ?

За
65
46%
Против
70
50%
Нямам мнение
6
4%
 
Общо гласове : 141
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от ildivvy » 07 Мар 2023, 20:34

Като приемат македонците или албанците! Съжалявам, но не се стърпях...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от b_u_b_o » 07 Мар 2023, 20:35

BMW_POWER написа: Всички българи навън сме камериерки и шофьори


Това си е твое твърдение, в моето мнение не пише такова нещо. Факт е, че в моето обкръжение навън останаха почти само тези за които не бих съжалявал, че ги няма. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от steeN » 07 Мар 2023, 20:54

Веднага ти казвам. Когато си направим смислена съдебна реформа... и спрем да се оправдаваме с това, че все има нещо по-важно, щото няма. Всичко в едно общество се гради на това да има справедливост... и докато точните закони подлежат на дебат... нуждата от прокуратура, която наистина да пази интереса на държавата и съд, който да отсъжда според законите (независимо кви са) не мисля, че трябва да предизвиква особено чудене. :dunno: Не виждам някой да ни пречи, дори се опитват да ни помагат както могат, щото все пак сме в съюз и нашите съюзници също ядат дървото заради нашата съдебна система. Много ли е добре да трябва да се намесва френския посланик, че да се спре отявлената кражба на френска компания... или италианците да осъдят някой, пращат ни го тука и ние го пускаме (и то не за кражба на скъпи краставици от супермаркета)... и примери безброй.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от peshehodetz » 07 Мар 2023, 21:13

BMW_POWER написа:
Писах, писах и ... го изтрих. Няма значение, дали имам сестра. Всички българи навън сме камериерки и шофьори :bowdown:

Аз самият карам баничарка. Така ме назначиха тук и аз не се и опитвам да отричам :bowdown:




Дреме ти какво пишат, не им се впрягай, мен лично ми е през .... какви квалификации ни дават. Ходя си от време на време, и сега април пак си отивам за около две седмици и си изкарвам ОК, но лично не се виждам да си остана за постоянно, поне не на този етап. Обаче когато сънувам, че съм не само в БГ, но където и да било и нямам документи да се върна обратно насам са ми най-тежките кошмари. Ето например тази нощ около 3 часа се събудих след подобен кошмар, та сънувам, че нямаме документи да влезем в щатите и летим с жената за Мексико от където да се прехвърлим само с ръчен багаж, не сме сигурни дали ще ни допуснат на летището, но някак си влизаме. Излизаме от летището и поръчаме uber който да ни закара. Идва някакъв Лексус GS 430 като на колегата от Пловдив дето го взе наскоро, отвън тъмно червен металик, а вътре с много готин черен кожен салон. Потегляме и излизаме извън града, обаче шофьора взе да кара по някакви странни черни пътища и жената ми вика дали няма да ни отвлекат и искат откуп. При което шофьора ни разбра какво си говорим и се обърна и ни вика, спокойно бе всичко е уредено ей сега ще ви прекарам, а на мен ми казва, бе не ме ли позна, аз съм Маверик от форума.............. :cry: :cry: :cry:
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 07 Мар 2023, 21:23

steeN написа:Веднага ти казвам. Когато си направим смислена съдебна реформа... и спрем да се оправдаваме с това, че все има нещо по-важно, щото няма. Всичко в едно общество се гради на това да има справедливост... и докато точните закони подлежат на дебат... нуждата от прокуратура, която наистина да пази интереса на държавата и съд, който да отсъжда според законите (независимо кви са) не мисля, че трябва да предизвиква особено чудене. :dunno: Не виждам някой да ни пречи, дори се опитват да ни помагат както могат, щото все пак сме в съюз и нашите съюзници също ядат дървото заради нашата съдебна система. Много ли е добре да трябва да се намесва френския посланик, че да се спре отявлената кражба на френска компания... или италианците да осъдят някой, пращат ни го тука и ние го пускаме (и то не за кражба на скъпи краставици от супермаркета)... и примери безброй.


Стинка, всичкото това, което си написал може да се замести с думата "НИКОГА". И ние си го знаем.

Бубо, аз тук се запознах с толкова качествени хора, колкото не съм видял за +40 години в бг. Ще ти дам само два примера. Единият ходи и прави инспекции (не строи, а инспектира) на Атомни електростанции по Света. Бачка за Canadian Nuclear Safety Commission. Другият пък е печелил наградата Оскар за работата си над филма "Гравити". Прави ефекти за филми. Има и още много момчета и момичета. И това само в нашето село.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от b_u_b_o » 07 Мар 2023, 21:33

Много лично го приехте нещо. :ok: Има много качествени хора, особено от тези тръгнали 90те. Тях вече почти нищо не ги свързва с родината и са загубена кауза. Аз ви говоря за моето поколение кето сега е 30-35 години, което се връща да прави семейства тук. Вие от там можете да ми обяснявате колкото си искате колко сме зле, но явно има млади и образовани хора които виждат някаква светлинка в тунела за да се връщат масово тук. И пак казвам това са моите наблюдения, но това са все хора от София, завършили добри гимназии и заминали да учат в добри университети. Ясно ми е, че това не е представителна извадка. Други хора могат да имат други наблюдения над техните познати. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от steeN » 07 Мар 2023, 23:34

BMW_POWER написа:Стинка, всичкото това, което си написал може да се замести с думата "НИКОГА". И ние си го знаем.


Да, затова наблегнах на смяната на поколенията. Ясно е, че всяка генерализация е грешна, но политическият живот е отражение на "живия живот", там не са марсианци.

Почти всички министри до момента (от новата история) са от поколението на бумърите (от следвоенния бум на раждаемост до средата на 60те). Това е поколението, което наистина вярваше в нещо (дали е право или грешно е безпредметно за темата), построи и разруши и после пак тръгна да строи България. Изключенията знаеш ли кои са? Станишев, Киро и сега Гълъб (като него няма смисъл дори да го броим).

Седи една огромна дупка, в която липсва така нареченото поколение Х. Това между бумърите и милениълите ('81+). Нямам идея защо е така, бумърите не пуснаха власта, Х не я искаха ли... но шанса им мина, вече застъпва следващото поколение. Цикличността в живота е неизбежна и времето не чака никой... това е метафората за влака, ако не си разбрал.

п.с.
Аз не мисля, че кой какво работи има значение до колкото си върши работата и поне малко му харесва това което прави, щото колкото и да е клише има отражение на крайния резултат.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 08 Мар 2023, 1:49

Съвсем се отплеснахме, ама ... проблемът не е в поколенията. Нали царят докара млади (тогава) хора. Жан Виденов и той беше млад. Киро взе властта по-дърт, от Жан навремето. С риск някой да се обиди, ама политика не се прави от млади хора. И политик не се става за година - две. Не коментираме факта, че ние не сме никакъв фактор в нищо. Ако ония в Западна Европа са "пуделчета", ние не сме дори и "пинчерчета". Изцепката с руските дипломати ще седи за много години напред :idea:

Никой няма интерес, да има закони и ред. Появят ли се, бройката на луксозните лимузини ще спадне драстично.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

За или против приемане на еврото ?

Мнение от steeN » 08 Мар 2023, 2:11

Не става въпрос за младост и старост, а за поколения. Виденов е бил млад, но е '59 набор, което е поколението на бумърите. Всеки няколко десетилетия поколенията се сменят и се обособяват групи, които си приличат. Сега най-младите дето тепърва изгряват и ще ги раберем кви са... зумерите (поколение Z). Късни 90те ранни 2010. След 15-20на години живот и здраве ще е техен ред да са най-активната група. И така...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 08 Мар 2023, 3:08

О, не мога да гадая, какво ще бъде след 15-20 години. Още повече пък, какво да очакваме от мелез между такива, дето са си купили дипломите и учили дистанционно. Да не говоря, че никой не знае какво ще се случи с Европа след толкова години. За страната ни се знае, че ще е пред изчезване. Практическо при това.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от ildivvy » 08 Мар 2023, 12:20

peshehodetz написа: ...Обаче когато сънувам, че съм не само в БГ, но където и да било и нямам документи да се върна обратно насам са ми най-тежките кошмари. Ето например тази нощ около 3 часа се събудих след подобен кошмар, та сънувам, че нямаме документи да влезем в щатите и летим с жената за Мексико от където да се прехвърлим само с ръчен багаж, не сме сигурни дали ще ни допуснат на летището, но някак си влизаме. Излизаме от летището и поръчаме uber който да ни закара. Идва някакъв Лексус GS 430 като на колегата от Пловдив дето го взе наскоро, отвън тъмно червен металик, а вътре с много готин черен кожен салон.


Да не би това да е колата от въпросния кошмар?

https://www.flickr.com/photos/46852146@ ... ateposted/
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от ildivvy » 08 Мар 2023, 12:23

steeN написа:
BMW_POWER написа:Стинка, всичкото това, което си написал може да се замести с думата "НИКОГА". И ние си го знаем.


Да, затова наблегнах на смяната на поколенията. Ясно е, че всяка генерализация е грешна, но политическият живот е отражение на "живия живот", там не са марсианци.

Почти всички министри до момента (от новата история) са от поколението на бумърите (от следвоенния бум на раждаемост до средата на 60те). Това е поколението, което наистина вярваше в нещо (дали е право или грешно е безпредметно за темата), построи и разруши и после пак тръгна да строи България. Изключенията знаеш ли кои са? Станишев, Киро и сега Гълъб (като него няма смисъл дори да го броим).

Седи една огромна дупка, в която липсва така нареченото поколение Х. Това между бумърите и милениълите ('81+). Нямам идея защо е така, бумърите не пуснаха власта, Х не я искаха ли... но шанса им мина, вече застъпва следващото поколение. Цикличността в живота е неизбежна и времето не чака никой... това е метафората за влака, ако не си разбрал.

п.с.
Аз не мисля, че кой какво работи има значение до колкото си върши работата и поне малко му харесва това което прави, щото колкото и да е клише има отражение на крайния резултат.


Поколението Х в България е така нареченото 'загубено поколение'! В почти всички аспекти на живота... Много може да се изговори и изпише за това, но май няма смисъл!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от alekangg » 08 Мар 2023, 12:33

Не знам дали е загубено, ще се види по-нататък в годините.
И аз имам съмнения за това, няма как всеки втори завършил или не 12 клас да става инфлуенсър, ютубър и останалите производни. Другата част искат както си седят, да печелят пари и се стигне до 10000 вида копачи, крипти и пр.

Дали ще дойде ден, в който няма да има какво да ядат, няма да има ток или тези неща ще са невероятно скъпи?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

За или против приемане на еврото ?

Мнение от steeN » 08 Мар 2023, 12:39

То се видя. Вече застъпва следвашото. Пауърката е прав, че политици не се правят за няколко години... влиянието им (на поколението Х) от тук нататък ще е минимално, защото изтръваха вече момента, в който можеше да поемат отговорност (или не им позволиха, все тая крайния резултат е на лице).

Ей ги на... 2те нови партии, Възраждане и ПП, които независимо кой какво предпочита и какви политически пристрастия има ще променят нещата драстично, водачите са '79 и '80. Предния Бойко... '59.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от steeN » 09 Апр 2023, 12:13

Като гледам, изборите потвърдиха, че това горното ще движи политиката в България следващите няколко години, докато не изкочат и още по-млади хора (след като монопола на бумърите най-накрая беше строшен). Интересното е, че това не се случва нито в изтока, нито в запада. Там бумърите само поставят рекорди за най-възрастен лидер (САЩ, Русия, Китай...) :mrgreen:

Прогнози за референдумчето нещо? Комбайнерите срещу офисния планктон :mhihi: Кой ще надделее в тази борба?

п.с. нищо че новите комбайни са като офис, с климатик и т.н. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: morrog

Последни теми
Facebook