За или против приемане на еврото ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

За или против приемане на еврото ?

За
65
46%
Против
70
50%
Нямам мнение
6
4%
 
Общо гласове : 141
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от bum_bum » 17 Яну 2024, 10:43

Принципно си има механизъм по който трябва да се случат нещата и съответно и контрол върху това кой как преобразува цените. Ама как и дали ще се получи божа работа.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от DigitalExile » 17 Яну 2024, 11:37

Да не почнем и храната с доставки през GGBG :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от blqsu4ko » 17 Яну 2024, 12:03

И в темата за спекулата съм го писал - когато нещо не ми харесва като отношение цена/качество, не го купувам/ползвам. Свят широк, възможности има много. Ако чакаш на готово някой да ти осигури стерилна среда, в която да си харчиш парите, предпазен от инфлация, спекула, некачествени продукти - това време си е отишло преди 30+ години.
Препоръчвам на всички мрънкачи да насочат усилията, които полагат, за да отрекат еврото и ЕС, в посока докарването на европейски доходи, за да се справят еврото по-безболезнено :yes:
Live it like you Love it

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от bum_bum » 17 Яну 2024, 13:41

DigitalExile написа:Да не почнем и храната с доставки през GGBG :mhihi:
Аз с тия бастуни приключих. Търся други с база в Младост, Симеоново или някъде наоколо.

Курса им закъсня и в следващите дни не можех да отида да го взема, защото си бях направил някакви планове кога ще пристигне и кога да го взема. Ходих 2 пъти все пак, като си оставих 1 час за чакане. Да ама преди нова година нанайси.. чаках по 1 час и си бих камшика. После между Коледа и Нова година не работиха в официалните работни дни.
Отивам в началото на януари и 30лв транспорт, 45лв магазинаж покарахме се малко, видях, че няма да стане и им хвърлих 100лв с идеята да им стане неудобно. Ама не, пича си ги прибра и рече “мерси” :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Е.Димитров » 17 Яну 2024, 13:53

:OT:
Оказва се, че българите много не милеем за държава и род. Даже хич не ни пука.
Ние се продаваме и печели тоя, дето дава най-много (но не смятаме последващото връщане).
Гледам чат пат някой екзалтиран тип почва да врещи в пространството, как бай Тошо ни предложил на руснаците (СССР) за руска република и как за малко сме се отървали.
И в същото време нямат против да сме пак някаква зависима република под чуждо управление (диктат), без кой знае каква идентичност и народност, която идентичност и самобитност е позволено да се демонстрира пред уважаемите делегации от чужбина, тоест началниците (малко като индианците в Америка) или пред туристите (пак като индианците пред туристите).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от DigitalExile » 17 Яну 2024, 14:02

bum_bum написа:
DigitalExile написа:Да не почнем и храната с доставки през GGBG :mhihi:
Аз с тия бастуни приключих. Търся други с база в Младост, Симеоново или някъде наоколо.

Курса им закъсня и в следващите дни не можех да отида да го взема, защото си бях направил някакви планове кога ще пристигне и кога да го взема. Ходих 2 пъти все пак, като си оставих 1 час за чакане. Да ама преди нова година нанайси.. чаках по 1 час и си бих камшика. После между Коледа и Нова година не работиха в официалните работни дни.
Отивам в началото на януари и 30лв транспорт, 45лв магазинаж покарахме се малко, видях, че няма да стане и им хвърлих 100лв с идеята да им стане неудобно. Ама не, пича си ги прибра и рече “мерси” :mhihi:


Аз понеже ги ползвам сигурно от 2018-та г/д и в периода ноември-декември изобщо не се мъча да им ходя до офиса. С години нищо не се е променило, та в тоя период всичко препращам с еконт, точно поради тая причина. През останалото време от годината е по спокойно.
До сега от стотиците пратки който съм получил съм имал проблем само с една германска пратка и то проблема беше,че продавача беше сложил артикула в ебаси пакета и ме таксуваха не на кило,а на обем и платих 70 лв доставка за нещо което трябваше да бъде 3лв.
Ама в случая единственото което ме подразни е,че тия обемни пратки ги таксуват чак в София, щото ако бях видял в системата им,че доставката е 70 лв щех да я върна още тогава, или да им кажа да я отворят и да го извадят т'ва, да го пратят без кашон.

Имат много голяма нужда да отворят второ офис, да не кажа и трети. Ама като гледам нищо не правят. Замислял съм се мамка му, има сумати ВИП пакети ми пуснете към тоя ВИП една каса само за ВИП, там да плащам 10-20лв на месец ама като отида да не чакам 1 час, не е много трудно, ама те си знаят.
Тъпа им е малко политиката, явно за тях е нормално да има по 75 човека опашка отпред. :dunno:

Между другото сетих се нещо от тая година. Имаха забавяне много голямо с един курс от Англия, декември месец това. И аз естествено съм препратил всичко с Еконт, обаче получавам мейл,че пратката ми е стигнала в офиса им. Минават дните обаче и почва да ми се трупа магазинаж в сайта, а пратката още не са я пратили с еконт. И 4 дни вече магазинаж се натрупал и си викам добре са, препратил съм я с Еконт преди 100 години и представяш ли си да ме накарат да го плащам и тоя магазинаж дето реално те са си виновни,че не са я пратили по рано. Викам си ако ми го набият ще им звъня да им обяснявам,че нищо не става от тях. Обаче като я пратиха не бяха сложили магазинажа :dunno: , това естествено не ги оправдава,че бяха мега бавни.

Но ноември-декември е много зле положението,аз поръчвам само неща които не са ми спешни тогава. Гледам всичко което ми трябва през тия месеци да съм го взел преди т'ва.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Leon » 17 Яну 2024, 16:35

DigitalExile написа:Да не почнем и храната с доставки през GGBG :mhihi:

Ще отскачаме на пазар до Серес и Солун за по-евтино... От доста време се шегуваме с приятели, че като приемем еврото, кръчмите уикенда ще можем да си ги позволим само в Гърция... писах го много пъти назад, пак ще напиша - за няколко месеца до една година цените ще са х2. Който както иска да се оправя. Особено услугите, където няма лесно установима стойност и памет за нея като при храните и материалните неща...
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от TNT » 17 Яну 2024, 16:39

Ако е за кръчми - Сърбия :ok: Сега не знам докъде са стигнали, но миналата НГ беше 2,60лв бирата в ресторант в пешеходната зона на Ниш. А 7-8 месеца преди това беше 2,20лв. Ся колко да е станала, 2,80-2,90лв :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от ildivvy » 17 Яну 2024, 17:17

В момента 2,80лв е бирата (наливно или бутилирано Пиринско) в кварталната кръчма зад блока, в който живея... Едва ли има още много места в Пловдив, където да е на такава цена!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от DigitalExile » 17 Яну 2024, 20:17

Значи за Софиянци схемата е - взимаме електричка. Зареждаме само вкъщи. Пазаруване и кръчми в Ниш :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от TNT » 18 Яну 2024, 7:50

DigitalExile написа:Значи за Софиянци схемата е - взимаме електричка. Зареждаме само вкъщи със соларни панели. Пазаруване и кръчми в Ниш :ok:

Допълвам :ok:
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook