За или против приемане на еврото ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

За или против приемане на еврото ?

За
65
46%
Против
70
50%
Нямам мнение
6
4%
 
Общо гласове : 141
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Ивайло Димов » 26 Фев 2023, 16:16

Инфлацията е в следствие на две години Ковид пандемия и затворени икономики на целия свят,после дойде войната на Путин в Украйна и това допълнително повиши цените .До преди 3-4 години инфлацията в еврозоната беше на рекордно ниски нива.Хайде да казваме нещата с истинските им имена ,еврото не е панацея но е единствения път към икономически растеж .
Последна промяна Ивайло Димов на 26 Фев 2023, 16:37, променена общо 1 път

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 26 Фев 2023, 16:25

Ивайло Димов написа:Инфлацията е в следствие на две години Ковид пандемия и затворени икономики на целия свят,после дойде войната на Путин в Украйна и това допълнително повиши цените .До преди 3-4 години инфлацията в еврозоната беше на рекордно ниски цени.Хайде да казваме нещата с истинските ию имена ,еврото не е панацея но е единствения път към икономически растеж .


Това и Стинката го твърди. До тук всички говорителки от телевизора са съгласни с теб. Но как връзваш понятията "икономически растеж" и "квоти" в едно изречение? Утре гинеколожката ще каже, че ниските данъци в страната не са честни спрямо данъците в другите страни, комисията по икономически и парични въпроси на Европейския парламент ще ти препоръча, да направиш данък печалба прогресивен. Тогава Народното събрание ще им покаже среден пръст, може би???

Как може да вярвате на политици от екрана :?: :?: :?:

Като се замисля, във войната в Украйна има и нещо хубаво. С нея сега ще ни обясняват всички проблеми, а не със соца, отпреди 100 години :OT:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от msi200 » 26 Фев 2023, 17:51

BMW_POWER написа:...Като се замисля, във войната в Украйна има и нещо хубаво. С нея сега ще ни обясняват всички проблеми, а не със соца, отпреди 100 години :OT:


Колега, похвално е, че се интересуваш от ситуацията в България, въпреки, че си на другия край на света, така да се каже.

Според теб, какво трябва да направи държавата? Да излезем ли от ЕС и НАТО, да махнем борда, да не приемаме ли еврото...?

Според мен е най-добре да ходим в Шенген и еврозоната и да работим за махане на визите за САЩ.
I love the sound of V8 in the morning...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 26 Фев 2023, 18:47

msi200 написа:Колега, похвално е, че се интересуваш от ситуацията в България, въпреки, че си на другия край на света, така да се каже.
Според теб, какво трябва да направи държавата? Да излезем ли от ЕС и НАТО, да махнем борда, да не приемаме ли еврото...?

Според мен е най-добре да ходим в Шенген и еврозоната и да работим за махане на визите за САЩ.


Привет колега!
"Много хубав въпрос!", както казват хората :idea: За пореден път сме пред труден избор и трябва да търсим по-малкото зло. Избрахме 1914, избрахме 1941, избираме и сега. Има два полюса и трябва да се търси някакъв компромис. Влизането в едната сфера не трябва да е за сметка на 100% прекъсване на връзките с другата. А ние го направихме точно така. Виждам накъде води прехваленият тук либерализъм и честно казано, изобщо не ми харесва. Идеята е хората да ги вкарат на 100% в матрицата и еврото е само един от начините това да се направи. Ще го направят и ще си заплатим цената.

Широко рекламираната (ос) инициатива "Три морета" има една цел. Няма да я казвам, всички я знаят. И тя изобщо не е политическа или икомомическа. Писал съм го много пъти и вече доста отдавна. Няма да го пиша пак, защото слепите повтарячи на казаното по телевизора ще ме изядат.

Ех тези визи за САЩ :idea: За тях скачаме от 1989г :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от ///M Power » 27 Фев 2023, 16:18

BMW_POWER написа:......


Човек на твоите години отдавна трябва да знае, че никой няма да позволи на една въшка като България да тъче на 2 стана. Или избираш изтока или запада. Ти що избяга в Канада след 89г.? Щото преди имаше компромис ли?
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 27 Фев 2023, 17:12

///M Power написа:
BMW_POWER написа:......


Човек на твоите години отдавна трябва да знае, че никой няма да позволи на една въшка като България да тъче на 2 стана. Или избираш изтока или запада. Ти що избяга в Канада след 89г.? Щото преди имаше компромис ли?


Сложни въпроси. Нали знаеш, надеждата умира предпоследна. И аз така :dunno:

Защо Канада? Защото не искам ЕС. Ще ти дам пример. Имам приятелче, дето бачкаше към СО МАТ. "Наследствен" тираджия. Баща му преди, после и той дълги години. Вече е пенсионер. Но какво разправяше той. Едно време българите сме били най-бедните. Шофьорите имам впредвид. Хем няма пари, хем стиснати. Бухат консерви, топлят на газовия котлон, спят в кабините. Разказваше, как поляците си спели по мотелите и не им пукало. Ама дошъл ЕС и той казваше, как поляците и те започнали да спят по кабините. А и не само те.... Видяното с очите винаги е по-силно от пропагандата в медиите.

То не, че тук е едно цвете за мирисане, ама това е друга история. Говорехме за еврото. Само политици го искат. Няма държава, въвела евро и цените да не са мръднали нагоре. Щом нещо го хвалят от телевизора, бегай с 200. Но, всеки си знае :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от msi200 » 27 Фев 2023, 19:22

Ако ти е любопитно, тук можеш да видиш, от какво зависи цената на канадския долар:

https://en.macromicro.me/charts/443/cad-wti

/Канада е ресурсна държава като россия и цената на валутата и зависи от цените на суровините./
От сайта на националната банка:
Take raw materials, for example. Canada is a key producer of oil, minerals and other raw materials. Our economy depends more on resource exports than many other advanced economies do.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Моджо » 27 Фев 2023, 20:02

Полските тираджии и изобщо тираджиите - новия индекс за икономиката на страните.
Разсъждения и знания на ниво "общ работник".
Съвсем случайно посещавам редовно две страни приели еврото още отпреди да го приемат. Едните с драхми, другите с лири. Та леко така имам наблюдения какво е било и какво е станало. И не на ниво тираджия.
Да не сме коментирали бизнеса, ми кой осигурява работни места и заплати, извънземните ли?
И последно тебе кво те интересува че ще ни стане по-скъпо или квото ще стане? М?
В Европа ли живееш? С Евро ли плащаш? Не? Ми тогаз кво. Дебни си гумите на промоция, а нас ни остави.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от steeN » 27 Фев 2023, 20:25

Като стана дума за петрола и канадския долар. Ето още една интересна тема, нали е модерно да се правим на археолози :mrgreen: И от там да ме цитира. Може да се види колко добре са остарели мненията в темата.

viewtopic.php?f=4&t=410081&p=4217918&hilit=%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F+%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%80#p4217918
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 27 Фев 2023, 20:35

msi200 написа:Ако ти е любопитно..


Не ми е , защото знам. Писал съм го много пъти. Канада е килер на Щатите и те си взимат всичко, което им трябва. Ще ти напиша и друго. Опитай се да се сетиш за три продукта Made in Canada. Местните зациклят след "Кленов сироп"...

Не, че има нещо общо с темата де...6

Стинка, къде съм сгрешил? Всичко си е актуално :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от steeN » 27 Фев 2023, 20:51

Имам канадско колело. Norco XFR. :mrgreen:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Ивайло Димов » 27 Фев 2023, 21:18

Лошия ЕС ,рижавите квичат на умряло от както напуснаха ............дават им по 3 краставици у магазина :ok: ,ебаси дефицита ....като през комунизма .Рафтовете опразнени и имат рекордна инфлация .

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 28 Фев 2023, 1:43

Имало в Океана два острова. На единия живеели 780 човека, на другия 60 (примерно на двата). Всичко им карали от далечния бряг. Та тия на малкия остров закъсли, а ония от големия им се смеели. Нищо, че и техните доставки идвали оттам и им ги карали едновременно....

Всяка прилика с действителни лица и събития е абсолютно случайна :OT:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Jordana » 28 Фев 2023, 8:25

Местните зациклят след "Кленов сироп"...

А що трябва да са 3 канадски продукта ? Не може ли да е само кленов сироп , мисля че е напълно достатъчно ! Стига с тия грандомански мераци от соца да произвеждате в гигантски заводи стоки на загуба при положение че може да си внесете всичко необходимо . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 28 Фев 2023, 14:40

За да ти е силна валутата, трябва да имаш някакво покритие. Стинката е прав за петрола, ама не е само той. Отвори гугъл мапс и ще видиш колко яка гола сеч се прави. Имат фармацевтика, леят цветни метали, правят самолети (когато има поръчка), но като цяло е само суровинен износ за САЩ.

Еврото, може да си спорим, колкото искаме. Моето виждане е , че крайната цел е въвсем различна от тази, за която ни я представят. Европа се простреля 2015 и в момента си гледаме различни конвулсии. Пъзелът е многообразен и еврото е само частичка от него.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook