За или против приемане на еврото ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

За или против приемане на еврото ?

За
65
46%
Против
70
50%
Нямам мнение
6
4%
 
Общо гласове : 141
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от b_u_b_o » 25 Фев 2023, 22:57

Насилствено налагане на еврото, ще ме уморите от смях. Всъщност ние се натискаме да влизаме в евро зоната, а те не ни искат вътре. Къде го видяхте това насилване. :mhihi:

Такива неща не се решават на референдум, колкото и да не ми се иска не сме дорасли като вид за толкова пряко взимане на решения. Пресен пример - брекзит. Средните хора са необразовани и лесно се лъжат по темите които не разбират. Затова пряката демокрация ще е по-зле от представителната, която също е зле, ама по-добро за сега няма.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 25 Фев 2023, 23:08

steeN написа:Чисто заяждане е. А БНБ с правомощията си от закона за валутния съвет, абсолютно нищо не може да направи за да помогне или попречи на народното събрание да гласува нов дълг.
Единственото, което може да ограничи народното събрание е инвеститорите да откажат да купуват дълга или да поискат непосилно висока доходност. И тва не е теория, това е което живеят 6+ милиона хора в тази държава.

ЕС също има така нареченият "пакт за стабилност и растеж"... който е набор от правила за водене на фискална политика и в общия случай държавите с над 3% дефицит биват санкционирани.
Тва е дефакто механизма за контрол на ЕС над държавите, които харчат безразборно. Лошото е, че южните систематично го подкопават, защото злоупотребяват с това, че по време на криза не се прилага.
И след една година "безконтролно взимане" на дълг, нашия дефицит за катастрофалната 2022, дето щяхме да горим пейки и да умираме от студ, е 2.9% (по-нисък от пандемичните 2020 и 2021). Още една теория дето я живеем тук.

Имам само един последен въпрос, защо толкова мразиш България?


Човече, имаш някакъв проблем. Защо си мислиш, че всички умират да се заяждат и спорят с теб? Влизаш в някакъв режим и започваш да въртиш едно и също. Спри се! Опитай се да комуникираш, без да насаждаш своето мнение, което е единствено вярно на Света. Теоретично си подкован. Знам и пак ти пиша, признавам го. Но на практика нещата съвсем не са розови. Зимата не беше тази, която предричаха да бъде. И въпреки всичко се говори за огромни суми загуби от европейската (в частност и немската) икономика. Дори любимата ни марка инвестира близо милиард (по спомен) допълнително в Мексико. Колко са им инвестициите в ЕС?

Отношението ми към бг-то е точно такова, каквото е и неговото към мене. Някога в една компания се съдихме и юриста им, който извън съда ми е добър познат директно ми каза. "Няма смисъл да седиш някъде, където не те искат". Не харесвам държавата, която много добре знаеш, какво прави с народонаселението си. Не я бъркай обаче със страната :idea:

Една от най-големите грешки на българина е лафа "Това у нас няма как да стане!". Става! По-бавно, но славно става. Законите на ЕС са по-силни от вътрешните и ще те принудят. А вземат ли ти и финансовата независимост, изгорЕл си. Пак го пиша. Еврото е само един от различнитие видове контрол. Вкарат ли те в матрицата, и вече си по-бетер и от затворник. Тотален контрол, това е крайната черта, към което върви континента.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от steeN » 25 Фев 2023, 23:16

Къде по-точно е този спор? Аз 2 страници те питам нещо, не изразявам каквото и да е мнение, а ти ровиш по темите и циклиш. Проблема си е в теб. А България не ти е длъжна с нищо.

При натрупването на една такава критична маса от хора, които само критикуват, мразят и нищо конструктивно не правят, не се чуди що ми е през шмайзера дали ще влезем в еврозоната или ще излезем от борда или ще и седим отстрани.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 25 Фев 2023, 23:55

steeN написа:Къде по-точно е този спор? Аз 2 страници те питам нещо, не изразявам каквото и да е мнение, а ти ровиш по темите и циклиш. Проблема си е в теб. А България не ти е длъжна с нищо.

При натрупването на една такава критична маса от хора, които само критикуват, мразят и нищо конструктивно не правят, не се чуди що ми е през шмайзера дали ще влезем в еврозоната или ще излезем от борда или ще и седим отстрани.


Знаеш ли, чудех се на кого ми приличаш. Сетих се за Румен Гечев. Професор. Не ми е преподавал. Може да е много добре подготвен като икономист, но като практик го видяхме.

Гечев специализира икономика в Илинойския щатски универисет (1987 – 1988), Университета „Теймс Вели“ (1993) и Аризонския университет (1993)


Не знам, какъв е рейтингът на тия университети. Но той като министър на икономическото развитие нареди на държавните (тогава) предприятия, да не връщат заемите си на частните банки. И оттам снежната топка се спусна по хълма.

Аз проблем с бг-то нямам. Ще си потърся само в един момент полагащата ми се пенсия, защото съм оставил едни 19 години трудов стаж. Не знам, за какви критични маси говориш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

За или против приемане на еврото ?

Мнение от steeN » 26 Фев 2023, 10:59

Ти и куче от крокодил няма да можеш да различиш, на кой му пука какво на кое ти прилича. Едно хубаво нещо е направил човека отървал е Бг от теб. Тази страна определено, не се нуждае от такива хора.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Jordana » 26 Фев 2023, 11:04

Съдбата обаче не търпи вакуум , взема но и дава ...даде ни Кирчо на празното място . Истински малък балкански Джъстин Трюдо в икономиката :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

За или против приемане на еврото ?

Мнение от steeN » 26 Фев 2023, 11:15

Неведоми са пътищата божии. Но за да стане балкански Трюдо трябва 3 пъти да печели избори подред и да е на път за четвърти :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Ивайло Димов » 26 Фев 2023, 11:29

Трюдо си е неолиберално комуне :ok:

Канадец ,България няма финансова независимост от 1944 година .В момента българския лев е една обикновенна хартийка вързана към еврото .Та за ква независимост иде реч.Даваш вид на интелигентен мъж ,ама явно те мързи да попрочетеш нещо конкретно по въпроса.Ако България влезе в Еврозоната и Шенген има вероятност да отпаднат и визите за САЩ .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Jordana » 26 Фев 2023, 11:32

,България няма финансова независимост от 1944 година

То и преди 1944 е била такава , лева първо вързан за долара и след краха на Уолстрийт и голямата депресия завързан за френския франк . Тия пинизи с валутните режими деноминацията / обезценката ги играем с лева от ден първи .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 26 Фев 2023, 15:14

Ивайло Димов написа:Трюдо си е неолиберално комуне :ok:

Канадец ,България няма финансова независимост от 1944 година .В момента българския лев е една обикновенна хартийка вързана към еврото .Та за ква независимост иде реч.Даваш вид на интелигентен мъж ,ама явно те мързи да попрочетеш нещо конкретно по въпроса.Ако България влезе в Еврозоната и Шенген има вероятност да отпаднат и визите за САЩ .


Не знам защо, но повтарянето на изсипани от телевизора хвалебствия не ми хващат декиш. Каква е идеята на валутния борд. С две думи? Финансова дисциплина. Във всичките и аспекти. Такава има ли? Не! Ако теглиш кредити, с които да построиш производствени мощностти или каквото и да е, което ще ти носи доход, аз съм ОК. Колко са изтеглени от 2000г насам? И какво е построено с тях? С тях, от държавата, не от частни инвеститори или външни инвеститори? Смешно-тъжен факт. От 2000 до 2020 аз съм платил в тази държава повече данъци, отколкото Лукоил Нефтохим. Независимо, че от 2007 не живея, а от 2010 практически нямам нищо там. На теория имаме борд и той работи. Но всяко правителство си прави далаверите. Никой не контролирал народното събрания. Майко мила :shock: За бб няма пиша. Сещам се за един шемет, който дойде в София и направи шеметна карира при Муравей Радев. Просто шеметна кариера в министерство на финансиите. И идвайки в офиса ни тогава, гледайки ни от височината на позицията си, само повтаряше. "Ако не искате да имате проблеми, изберете си кмет от правилната партия! Нашите кметове дори връщат част от бюджетите си, защото няма в какво да ги вложат".

Дали сме вързани или не с еврото, погледни цените на стоките. Има огромни количества кеш пари. Огромни. Пак ти казвам. С думи прости, "борда ти позволява да ядеш това, което си произвел". Да си гледаш в джобчето и да харчиш, каквото има там. А там има мнооого, което идва отвън. Сънародниците ни, живеещи и работещи сезонно или постоянно навън вкарват безумни суми годишно. Банковите преводи могат да хванат не повече от 5%, според мен. Сега отворих в Гугъл. Само първата фирма се хвали, че е изпратила над 10 000 студенти само за САЩ. Говорим за студенти. Който е ходил навън, знае колко е докарал. Ето едно мнение от нета, без да е меродавна на 100%

Аз бях в малко планинско градче в Колорадо и бях зает постоянно, работех на три места от сутрин до вечер, без почивен ден и накрая се прибрах с 18хил.


Има и такива, върнали се без лев, но с безброй спомени и впечатления. Мразя да броя чужди пари, но гледам из нета, сезонните работници в Гърция (не знам до колко е вярно) изкарвали по 1000 евро на месец. Кризата поудари бизнеса, но имаме борд от 25 години. Колко българи като цяло работят навън? Пишат за над 2 милиона. Ако всеки от тях вкарва по едни 300 евро месечно в страната, сещаш ли са за какви суми говорим? А аз не познавам нашенец тук, който да вкарва толкова. Имам приятелче, който се прибира два или три пъти задължително. Той си идва винаги с $10К кеш, понеже за три седмици му стигат. Отделно изпраща пари на майка си, за да живее. Жената и балдъзата също изпращат пари на тъщата. Отделно и направихме ремонт за ХХХХ лв. Искам да кажа, че това е само процент от парите, за които т.н. "бг-икономика" няма никаква заслуга. Не е произвела нищо, за да има "правото" да ги притежава. Има и други, които не изпращат, но купуват жилища, за да имат нещо там. Цените на имотите са красноречив показател за това, което се случва. Вързаният лев спасява положението. Развържат ли го, всичката тази парична маса ще тръгне да се обръща. И натам вече само фантазията може да ти помогне, какво ще стане.

Та с думи прости, теорийте са едно, практиката е друга. На теория има само едно делене на цените на 1.955. Някой вярва ли, че ще стане така??? Кой е готов да вържем един бас, че това НЯМА ДА СТАНЕ? Стинката пише за "папагалстване", но именно той повтаря икономическите теории и казаното по телевизора. Още един елементарен пример. В коя европейска страна еврото е остатило цените непроменени?

Що се отнася до падането на американските визи, то тях ще ги дават на всеки, купил си билет за състезанието за Голямата награда на бг във Ф1. От 1989 слушам, как визите за САЩ ще паднат всеки момент. А дано, ама на дали :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Jordana » 26 Фев 2023, 15:21

От 2000 до 2020 аз съм платил в тази държава повече данъци, отколкото Лукоил Нефтохим
Платил си над 40 милиарда лева данъци и акцизи за последните 10 години ? :shock: Или си плащал заплати на 2500 човека толкова години ? :shock: Даже и тези 19 години дето си работил тука тепърва ще ги доказваш щото са преди началото на пенсионната реформа и не фигурираш в никакви бази данни след 2000г. Нямаш кон в това състезание ми струва , както е модерно да се казва напоследък :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 26 Фев 2023, 15:44

Работят все на загуба и все печалба нямат. А аз съм печелил от заплата :ok:

Кон не ми трябва. Който е за еврото, да вържем бас, дали цените ще се обърнат по 1.955 :ok:

Теоретични спорове си водят само професорите. Аз не се правя на такъв и не вярвам на изказвания от телевизора.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Ивайло Димов » 26 Фев 2023, 15:51

Борда беше единствения ни шанс да спасим икономиката си през 1996-97.Еврозоната е единствения шанс да излезем от борда без последствия.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 26 Фев 2023, 15:58

Ивайло Димов написа:Борда беше единствения ни шанс да спасим икономиката си през 1996-97.Еврозоната е единствения шанс да излезем от борда без последствия.


Две страни имаха борд, и двете вече са с евро и двете са в ЕС. И двете са сред трите в ЕС, с най-висока инфлация. Пак питам, кой е готов да се обзаложи, че всичко ще се обмени по 1.955.

Еврозоната е форма на подчинение и контрол над хората и икономиките.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Jordana » 26 Фев 2023, 16:07

Сега краставиците поскъпнаха и еврото отиде за 2025г , после като се наведем да го вземем еврото от земята сигурно ще поскъпне тоалетната хартия , после нещо друго ....не го мислете това евро толкова . Като му дойде времето както казва Симьончо ....като му дойде времето :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook