За или против приемане на еврото ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

За или против приемане на еврото ?

За
65
46%
Против
70
50%
Нямам мнение
6
4%
 
Общо гласове : 141
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от steeN » 25 Фев 2023, 14:32

Каква е идеята на валутните бордове и какво не ти харесва в бг изпълнението му? Също ще се радвам да ми изясниш какъв е механизма за "печатане на пари" у нас и в Канада примерно? Също и какво значи изобщо да "печаташ пари"... нещо с принтери ли е свързано или какво?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1758
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 25 Фев 2023, 15:08

steeN написа:Каква е идеята на валутните бордове и какво не ти харесва в бг изпълнението му? Също ще се радвам да ми изясниш какъв е механизма за "печатане на пари" у нас и в Канада примерно? Също и какво значи изобщо да "печаташ пари"... нещо с принтери ли е свързано или какво?


Каква е идеята на валутните бордове? С удоволствие ще те изслушам по темата и после ще те питам, доколко това се изпълнява у нас.

"Печатането на пари", ми имаш дефицит 17 - 30 - 1000 милиарда. Как става? Затваряш хората у дома, забраняваш им да излизат и започваш да раздаваш по $2000 на калпак. Тия пари от къде са се "появили", при условие, че нямаш никакви доходи? Говоря за държавата, не за конкретна личност. Дори един от лозунгите беше "Спрете принтера!" Канада сама си печати парите, включително парите на още няколко държави. От къде идва инфлацията, след като парите не се "печатат", а количеството им в обръщение расте?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от steeN » 25 Фев 2023, 15:22

Аз от къде да знам, ти твърдиш, че си много навътре в канадските неща, кажи от къде са се появили. Аз нямам представа какво имаш предвид под "печатане на пари".
В мазето на канадското министерство на финансите ли ги напечатаха как е станало?

BMW_POWER написа:Каква е идеята на валутните бордове? С удоволствие ще те изслушам по темата и после ще те питам, доколко това се изпълнява у нас.


Много бързо вдигна белия флаг по тая тема. Предвидимо.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Моджо » 25 Фев 2023, 15:24

Значи щото държавата е спрела хората да работят 2 месеца /щото самата държава не е спрела и няма как да спре/ и парите изчезнаха та се наложи да печатат, тъй ли ?
И от България минахме към Канада. Всяка една държава, мой човек , има фондове или резерви, както искаш им викай. Това че 2 месеца не е имала приход не значи, че пари нема. Ако Канада е изключение, моля да ми се прости невежеството, ама силно се съмнявам.
Хм,хм...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1758
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 25 Фев 2023, 16:08

steeN написа:Аз от къде да знам, ти твърдиш, че си много навътре в канадските неща, кажи от къде са се появили. Аз нямам представа какво имаш предвид под "печатане на пари".
В мазето на канадското министерство на финансите ли ги напечатаха как е станало?

BMW_POWER написа:Каква е идеята на валутните бордове? С удоволствие ще те изслушам по темата и после ще те питам, доколко това се изпълнява у нас.


Много бързо вдигна белия флаг по тая тема. Предвидимо.


Ти просто нямаш мнение извън теорията. Повтаряш текста 1:1. Поради тази причина не отговаряш на въпроси, извън конспекта. "Вдигнал съм бялото знаме". Само политици и платени мисирки по медиите повтарят една и съща мантра. "Предимството" да си дърт е в това, че си се наслушал на мантри и опорки. Започвайки с това, че до 1995-6 ще настигнем Германия...
Кажи ми, какво ще спечели обикновеният човек от смяната на валутата?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от barabqga » 25 Фев 2023, 16:25

за тези дето споменават нямало БГ икономика, сега икономиката е по-добре от когато и да било от ония 45 години

Изпратено от моят moto e6 play с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

За или против приемане на еврото ?

Мнение от steeN » 25 Фев 2023, 17:37

BMW_POWER написа:...


Не можеш да кажеш какво не ти харесва на българската реализация на валутен борд... но не изпълнява някакви цели, които не може да кажеш какви са. Питам те какво влагаш в израза "печатане на пари", не можеш да кажеш. Питам те каква е връзката с задлъжняването на държава и валутния борд, не можеш... ми ти си папагал, от който нищо не зависи и си мислиш, че някой друг е виновен :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1758
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 25 Фев 2023, 17:56

steeN написа:
BMW_POWER написа:...


Не можеш да кажеш какво не ти харесва на българската реализация на валутен борд... но не изпълнява някакви цели, които не може да кажеш какви са. Питам те какво влагаш в израза "печатане на пари", не можеш да кажеш. Питам те каква е връзката с задлъжняването на държава и валутния борд, не можеш... ми ти си папагал, от който нищо не зависи и си мислиш, че някой друг е виновен :)


Аз ти повтарям, защото ти не отговаряш. Ти си дърпаш темата в една теоретична зона и извън нея губиш контакт. Понятието "Валутен борд" връзва ли се с безконтролно теглене на кредити? Мълчиш. "Печатането на пари", ми откакто няма златен стандарт, парите имат "стоково покритие". Имаш 12 (примерно) продукта и 12 лева. Всички струват по 1 лев. Какво правиш ти. Спираш производството и продуктите си от 12 стават на 6. Но си имаш 12 лева. Как тези 6 ще струват по 1 лев? Държавата имала резервни фондове :mhihi: :mhihi: :mhihi: Държава, дето хората събират капачки за линейки и кувьози.... Хайде да наричаме нещата с имената им, а не с написаното в книгите. В икономическите учебници (знам, че си вътре в нещата и никога не съм го отричал) пише много неща. Но коя икономическа теория обяснява "мутренското" в държавата като такава. Примери бол. Кеф ти "Джуджета", кеф ти какво ли не. Рекет и т.н. също ги няма в учебниците.

Пак ще ти задам простия въпрос. Ще се промени ли живота на обикновените хора към по-добро? И ако ДА, с какво :ok:

Еврото е един от многото лостове за контрол.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Моджо » 25 Фев 2023, 18:06

Мале, мале. Даже Дядя Ваня от Телеграма не е толко зле...
Ахахахааа. Да е онуй да го набиеш ми то....
Не става.
Милия. Той не знае какво е осигуровка и кой я зима и дава ама теории много. Хаха.
Телевизията мина ся ще има за сиренето. Оооох.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

За или против приемане на еврото ?

Мнение от steeN » 25 Фев 2023, 18:31

BMW_POWER написа:Понятието "Валутен борд" връзва ли се с безконтролно теглене на кредити?


Наричаш решение на народното събрание безконтролно? Как ти си представяш да стане контрола и кой трябва да го упражнява?

Не става ясно, защо трябва или не трябва да се връзва... как критикуваш нещо като не може да обясниш? Каква е целта на валутните бордове според теб? Как без да дефинираш, цел знаеш, че не е постигната и какво точно пък в нашия те подразни толквоа? Това твое мнение ли е или повтаряш чуждо?

п.с. А мутренското в държавата се обяснява с пробитата съдебна система, не с държавния дълг или валутния борд. Дания понеже много я обичате има по-голям дълг и фиксиран курс към еврото и не е мутренска държава.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Последна промяна steeN на 25 Фев 2023, 18:44, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Моджо » 25 Фев 2023, 18:34

Питай го как така и в Сърбия примерно има инфлация като нема борд, нема ЕС, нема САЩ, нема бежанци. Те гледат от другите и печатат ли печатат та се кинат))) има и други държави за пример ако тая не мине, Ахахахааа.
Хм,хм...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1758
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 25 Фев 2023, 18:39

steeN написа:
BMW_POWER написа:Понятието "Валутен борд" връзва ли се с безконтролно теглене на кредити?


Наричаш решение на народното събрание безконтролно? Как ти си представяш да стане контрола и кой трябва да го упражнява?

Не става ясно, защо трябва или не трябва да се връзва... как критикуваш нещо като не може да обясниш? Каква е целта на валутните бордове според теб? Как без да дефинираш, цел знаеш, че не е постигната и какво точно пък в нашия те подразни толквоа? Това твое мнение ли е или повтаряш чуждо?


Искаш да кажеш, че Народното събрание взима само правилни решения? И никой не го контролира?

Респект :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Пак те питам:

С какво ще се подобри живота на обикновените хора, ако приемем еврото?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от steeN » 25 Фев 2023, 18:49

Къде съм изразил позиция, че трябва или не трябва да се влезе в еврозонатата(еврото отдавна сме го приели), че да ме питаш такова нещо?
Що ти не кажеш как ще се влоши, щом си против явно?

Без да ти се задава тон ставаш един обикновен зациклил бот.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Последна промяна steeN на 25 Фев 2023, 18:52, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Ивайло Димов » 25 Фев 2023, 18:50

Ако приемем еврото възможността да се повтори случая "КТБ" е практически невъзможен ,лихвите по кредитите ще паднат ще освободим от Валутния борд ,който в момента е "ръчната спирачка" за икономиката ни .

Не питай какво държавата може да направи за теб ,а ти какво за нея .Та в тоя ред на мисли защо трябва да има келепирец за отделния индивид след като ще има за цялата държава .Така поставен въпроса е малко ганьовски ,кво щял да спечели обикновения българин ,същите питанки се задаваха и като станахме член на ЕС .

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1758
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 25 Фев 2023, 18:54

steeN написа:Къде съм изразил позиция...


Със цялото ми уважение към теоретичните ти познания, но твоята позиция е според посоката на вятъра.

Пак те питам:

С какво ще се подобри живота на обикновените хора, ако приемем еврото?

Ето ти една интересна метаморфоза :ok:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook