СПАМ ТЕМА

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от mr_petroff » 02 Юни 2023, 21:46

ivanski_2 написа:Въпрос, къде мога да видя синтезирана актуална информация за ограниченията за влизане с дизел за Италия.

2021 карах из Италия с дизел - даже не съм си и помислил , че може да има някакви ограничения някъде :dunno: Милано , Комо , Лидо ди Йезоло , Триест ,Венеция и др. в северна Италия:dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ivanski_2 » 02 Юни 2023, 21:51

mr_petroff написа:
ivanski_2 написа:Въпрос, къде мога да видя синтезирана актуална информация за ограниченията за влизане с дизел за Италия.

2021 карах из Италия с дизел - даже не съм си и помислил , че може да има някакви ограничения някъде :dunno: Милано , Комо , Лидо ди Йезоло , Триест ,Венеция и др. в северна Италия:dunno:


Проблема е че аз съм евро 3.
В интернет пише че има ограничения - камери - глоби яко, та затова ми се иска да погледна по подробна карта някъде, но не намирам.

Идеята е юли месец - ферибота от Игуменица и за месец да пообиколим Италия и да се приберем по суша, но това с ограниченията малко почва да ме притеснява.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Exclusive89 » 02 Юни 2023, 21:54

И тук е много строго с тези евро категории, но не съм сигурен дали важи за туристите. :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ivanski_2 » 02 Юни 2023, 21:57

Exclusive89 написа:И тук е много строго с тези евро категории, но не съм сигурен дали важи за туристите. :dunno:


А другото е че трябва до няколко дни да разбера че около 10-ти трябва да съм купил билети за ферибота. :help:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от carmanf1 » 02 Юни 2023, 22:13

Моджо написа:Ако имаш бюджет, комплект моливи "Карандаш". Но са цифра, да знаеш. Или платна за рисуване с рамка + бои и четки.
Евтино - блутут слушалки. Има по 30-на лв.


Благодаря :bchug:

Много добри идеи. Ще видя утре да зарадвам детето.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от streetz » 02 Юни 2023, 22:27

Мислех си я същата схема и аз за Италия 1:1, но всеки който е ходил ми каза, че е безмислено с кола да се обикаля по туристическите места. Накратко - убиваш се от път, място за паркиране в центъра няма (тоест пак си с градския траспорт), ако пък има плащаш яко, ама пък трябва да се внимава с тия еко категории и зони. Иначе за из провинцията за кулинарен туризъм няма ядове. Търси low emission zone и името на града, че май във всеки е различно. Примерно в Милано с дизел евро 3 няма шанс : https://urbanaccessregulations.eu/count ... lez-area-b
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ivanski_2 » 02 Юни 2023, 22:44

streetz написа:Мислех си я същата схема и аз за Италия 1:1, но всеки който е ходил ми каза, че е безмислено с кола да се обикаля по туристическите места. Накратко - убиваш се от път, място за паркиране в центъра няма (тоест пак си с градския траспорт), ако пък има плащаш яко, ама пък трябва да се внимава с тия еко категории и зони. Иначе за из провинцията за кулинарен туризъм няма ядове. Търси low emission zone и името на града, че май във всеки е различно. Примерно в Милано с дизел евро 3 няма шанс : https://urbanaccessregulations.eu/count ... lez-area-b


Ами да за северната част е ясно, но за южната май става, това ще е подхода няма никъде събрана информация/синтезирана, за всеки град ще търся отделно а и до колкото разбирам има работно време, което е от 07:30 - 19:30 след това може да си караш, което ни устройва ........ различното при нас е че ще работим от там и нямаме конкретна крайна дестинация или срок за прибиране, отиваме и после ... накъдето ни отведе вятъра :mhihi:
А дори да не може, зарязваме колата на някой паркинг и използваме градския транспорт, все още обмислям дали да не метна 2 велосипеда на покрива и да си джиткаме с тях, но трябва и тях да мисля някой да не ги набере, ще шумят и видигат разхода, та май тази идея ще отпадне.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от dankata » 02 Юни 2023, 23:00

.,.
Последна промяна dankata на 06 Юни 2023, 15:00, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от damian2112 » 02 Юни 2023, 23:06

2017-та обикаляхме Тоскана с жената с един рентакар (БМВ Х1 :) ). От сега ти казвам, изобщо не си и помисляй да влизаш в малките градове с кола - оставяш я на някой паркинг в края на градчето и пеша/колело/ГТ. В повечето такива градчета централните части се водят някакви исторически зони и са достъпни с коли само от живущи и доставчици, опасани са с камери и глобите са дебели (да не говорим, че така или иначе са толкова тесни уличките, че няма и къде да се паркира, не е случайно, че масово живущите в такива зони карат коли тип пунто, мини и т.н.). Във Флоренция, като най-голям град, в който бяхме, по-бива, но пак има големи проблеми с паркирането, имаше два вида маркирани паркоместа (разчертани със синьо за живущи в района, и с бяло за платено паркиране), и пак нямаше къде да се спре - добре че хазяина от квартирата беше пич и ни светна къде можем да спрем без пари на около 2км от там :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ivanski_2 » 02 Юни 2023, 23:16

damian2112 написа:2017-та обикаляхме Тоскана с жената с един рентакар (БМВ Х1 :) ). От сега ти казвам, изобщо не си и помисляй да влизаш в малките градове с кола - оставяш я на някой паркинг в края на градчето и пеша/колело/ГТ. В повечето такива градчета централните части се водят някакви исторически зони и са достъпни с коли само от живущи и доставчици, опасани са с камери и глобите са дебели (да не говорим, че така или иначе са толкова тесни уличките, че няма и къде да се паркира, не е случайно, че масово живущите в такива зони карат коли тип пунто, мини и т.н.). Във Флоренция, като най-голям град, в който бяхме, по-бива, но пак има големи проблеми с паркирането, имаше два вида маркирани паркоместа (разчертани със синьо за живущи в района, и с бяло за платено паркиране), и пак нямаше къде да се спре - добре че хазяина от квартирата беше пич и ни светна къде можем да спрем без пари на около 2км от там :)


Полезна информация, мерси. :bchug:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от BMW_POWER » 03 Юни 2023, 2:04

carmanf1 написа:И за кроманьонците като написах по-горе, се сетих....


Да си се замислял да пишеш сценарии?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от carmanf1 » 03 Юни 2023, 9:55

BorislavB написа:
Сега ще могат да се бият по двойки... :mhihi:


:mhihi:

Ще се бият по двойки ама и двамата не ги изключиха само щото е края на учебната година и защото и двамата са с отлични оценки.
Ама и двамата са разбойници и биткаджии. И на двамата това им е кусурнайстата простотия в това училище :mhihi:

На племенника ми (седмокласника) не му дреме, щот той отива в гимназия, ама моя има още 3 години в тва училище.

Отделно ги бяха изключили и от лагера на Банско през Юли месец. :mhihi:

Ама като ги видяха, че станаха приятели, ни извикаха с братовчедка ми и потвърдихме, че при най-малкото провинение отиваме да си ги взимаме веднага, ги включиха обратно в лагера.

Та ще видим на лагера какво ще става :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Jordana » 03 Юни 2023, 11:29

В 7ми клас вече не бъркат ли под полите на момичетата ? Требва ми е изпила чафка акъла да ходя се бия с някакъв 5 клас вместо да гоня женките :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от drifty » 03 Юни 2023, 12:45

Кои женки да гониш? Щото тия в 7ми клас въздишат по тия от 10-12 клас, ти в седми клас петокласнички или си опипвал? :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ildivvy » 03 Юни 2023, 12:59

Ивански, имаш мотор като слънце, а тръгваш за Италия с кола??? Намери му едни странични куфари, уговори жена си и ти гарантирам, че това ще стане едно от пътуванията на живота ти! Ще ти излезе и по-евтино и ще обиколиш много повече...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TNT, Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook