СПАМ ТЕМА

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от alx » 05 Юни 2023, 17:22

А, не съм разбрал. Пресостат е удобно решение- да. Да гледа налягането в тръбите и като падне - пуска помпата. Но ще трябва да то помислиш
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ildivvy » 05 Юни 2023, 20:20

Това също е вариант :yes: ! Следете обаче да не изпуска от някъде, защото и тогава ще пуска водата... Иначе е възможно и твоето Wi-Fi да пуска захранването дистанционно в тяхното табло... Но пак иска да се барне малко в таблото...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от STEVAL » 05 Юни 2023, 23:25

А защо не стана с двете помпи. Имаше ли възвратни клапани на всяка помпа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Е.Димитров » 06 Юни 2023, 7:45

STEVAL написа:А защо не стана с двете помпи. Имаше ли възвратни клапани на всяка помпа.


Сондаж е и тяхната е да кажем на 8 метра, купих помпа и я пуснах в кладенеца и някакси не успяваше да загребе добре вода от да кажем 7 метра. Иначе кладенеца има вода но не се получиха нещата.
Сега си купих бидон 1 тон, който ще пълня с тяхната помпа и ще монтирам хидрофор, вързан за бидона и ще вържа системата за поливане на тревата.
Проблема всъщност започна от там, че кладенеца не е толкова близо до имота ми и налягането е ниско, пръскачките едвам излизат да поливат и струята не е силна.
Сега съм взел бидон и един контролер, който ще контролира нивото на бидона и ще пуска тяхната помпа а отделно хидрофора ще е свързан с пръскачките.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от STEVAL » 06 Юни 2023, 9:18

Бях останал с впечатление, че помпите са вързани на една всмукателна тръба.

Вместо да си купиш подходящата помпа, си усложняваш живота с електроники.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Е.Димитров » 06 Юни 2023, 9:36

STEVAL написа:Бях останал с впечатление, че помпите са вързани на една всмукателна тръба.

Вместо да си купиш подходящата помпа, си усложняваш живота с електроники.

Далече е сондажа, помпата, която бях взел беше с напор 120 метра и пак беше слабо налягането, а да дам над 1000 лева само за помпа, която я вдигне повече я не вече не ми се "набутва".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от madafaka_donkele » 06 Юни 2023, 9:49

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Don_Diego » 06 Юни 2023, 11:32

В Е60 най-обича да го казва тоя цитат въпросната Мия :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ivanski_2 » 06 Юни 2023, 11:45

Един може би глупав въпрос.
След смяна на верига и масло, маслото трябваше ли да се сменя след 2 -3к км или това важеше само за вериги + лагерите или нещо тотално съм в грешка ?
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Ивайло Димов » 06 Юни 2023, 11:53

Няма нужда да сменяш маслото ,сменя се само при ревизия на главата и смяна на бутала ,сегменти .Биелните лагери лежат в маслен клин ,ако там има сухо триене веднага ще се надерат и смяната на маслото няма да помогне .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ildivvy » 06 Юни 2023, 12:04

Е.Димитров написа:
STEVAL написа:А защо не стана с двете помпи. Имаше ли възвратни клапани на всяка помпа.


Сондаж е и тяхната е да кажем на 8 метра, купих помпа и я пуснах в кладенеца и някак не успяваше да загребе добре вода от да кажем 7 метра. Иначе кладенеца има вода но не се получиха нещата.
Сега си купих бидон 1 тон, който ще пълня с тяхната помпа и ще монтирам хидрофор, вързан за бидона и ще вържа системата за поливане на тревата.
Проблема всъщност започна от там, че кладенеца не е толкова близо до имота ми и налягането е ниско, пръскачките едвам излизат да поливат и струята не е силна.
Сега съм взел бидон и един контролер, който ще контролира нивото на бидона и ще пуска тяхната помпа а отделно хидрофора ще е свързан с пръскачките.


Тези подробности променят нещата! Дори с автоматизацията, твоя проблем щеше да си остане! Мисля, че сега си на правилния път и нещата ще се получат както трябва :yes: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ildivvy » 06 Юни 2023, 12:06

Някой зареждал ли е на бензиностанциите на Петрол на самообслужване? Как стават нещата реално? Има клипче, но друго е обяснението от човек... С картата за отстъпка какво става - все едно ми намалява цената на горивото предварително, преди да съм казал за колко лева/литра ще зареждам или?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ivanski_2 » 06 Юни 2023, 13:06

Ивайло Димов написа:Няма нужда да сменяш маслото ,сменя се само при ревизия на главата и смяна на бутала ,сегменти .Биелните лагери лежат в маслен клин ,ако там има сухо триене веднага ще се надерат и смяната на маслото няма да помогне .


Ясно мерси :yes:

ildivvy написа:Някой зареждал ли е на бензиностанциите на Петрол на самообслужване? Как стават нещата реално? Има клипче, но друго е обяснението от човек... С картата за отстъпка какво става - все едно ми намалява цената на горивото предварително, преди да съм казал за колко лева/литра ще зареждам или?


Aз зареждам редовно.
Нищо сложно няма, ще се оправиш сyпер интерактивно е.
Избираш начин на плащане(брой / карта), избираш дали ще ползваш карта за отстъпка , ако да я вкарваш, после избираш за каква сума ще зареждаш , плащаш и зареждаш. За отстъпката понеже не връща ресто(ако не успееш да побереш горивото ти дава някакъв ваучер за остатъчната сума и после с него зареждаш пак) , ако си сипал за 50лв, и си приложил карта ще ти зареди за 53 ( примерно) ако е 3 лв отстпъката и така.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ildivvy » 06 Юни 2023, 19:38

Има две отворени в Пловдив и едната ми е в квартала. Проблема обаче е, че околните я ползват за паркинг, защото е малка и е между блоковете. Достъпа е леко затруднен... Другата също ми е наблизо, но не съм ходил. В двора на МЕТРО обаче е почти завършена една доста голяма с 4 колонки. Пуснат ли я, ще я пробвам задължително!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ivanski_2 » 06 Юни 2023, 19:58

Аз докато живеех в Младост 4 я ползвах постоянно , беше ми близо, нямаше опашки и цената беше добре. За горивото не мога да дам мнение, слагам добавка на всяко зареждане и не намирма разлика от гориво до гориво и съм спрял да засичам колко гори преди доста време, приех че икономично бмв няма да имам аз и толкова :D
Иначе това в подписа на Диего ми допадна и мисля да пробвам и аз там да си записвам горивото, въпроса е че седмица съм без кола и поне още една ще е така , но след това ще го видя.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook