СПАМ ТЕМА

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от empar » 31 Май 2023, 15:26

От нескромен опит с въглищата мога да кажа, че два еднакви чувала няма и си трябва бая да отупаш докато започнеш да ги "надушваш" кога са готови, колко още ресурс имат и т.н.
Самата скара също има огромно значение(решетка, форма, пепел или пясък си подложил отдолу и т.н.)
Мноооого дълга тема е това и следва да се разисква на едно полево барбекю някъде около София. :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от alx » 31 Май 2023, 15:47

empar написа:От нескромен опит с въглищата мога да кажа, че два еднакви чувала няма и си трябва бая да отупаш докато започнеш да ги "надушваш" кога са готови, колко още ресурс имат и т.н.
Самата скара също има огромно значение(решетка, форма, пепел или пясък си подложил отдолу и т.н.)
Мноооого дълга тема е това и следва да се разисква на едно полево барбекю някъде около София. :mhihi:


това е самата истина- няма повтаряемост и всичко трябва да се пече "на око"... докато с газ-та си знаеш... плюс с газ се готви по- бързо което е важно като имаш голямо парти - понякога на въглища като си просто не можеш да наваксаш с лакомията на гостите :ok:

за въглищата аз винаги процедирам така - събирам ги на купчинка е единия ъгъл на барбекюто и ги поливам с течноста - паля и чакам да изчезне пламъка и да почнат да побеляват - около 15 минути... след което разстилам, слагам отгоре скарата и готвя месата първо докато топлината е сериозна. после слагам зеленчуците и накрая парвам хлебчетата... ако готвя някаква скара (кайма) поливам редовно с бира и така.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Spunky » 31 Май 2023, 16:50

От лидл взимам едни кутийки с въглища, които ги палиш от фитил. Има и по бензиностанциите подобни, но хем за бая по-скъпи, хем трябват две за моето ббкю, от тези стига и едно. Мисля по 3-5 лв бяха и в един кашон са 6 примерно.

Изображение

Това е най-голямото удобство, второто по ред е комин за разпалване. За около 10 минути стават червени въглищата

Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от BMW_POWER » 31 Май 2023, 17:04

alx написа:аз се занимавах с въглища до едно време- после почна да ме мързи и минах на газово... по- бързо е за непланирани ястия.

иначе ако събера приятели през уикендите имам един сайд- смоукър (от тия дето приличат на парни локомотиви) и мога да пека на бавен "пушек" с часове... по- вкусно е от газовото, но отнема много време и просто не е практично в повечето случаи.


ББКю на жив огън е винаги различно. Аз слагам малки изрезки на решетката, докато правя мръвки. Стават много бързо и вървят като мезе на бирата, дето се лее през това време. Хлапето, като беше малък и винаги тичане с една клечка за зъби, за да му боцна и на него някое парче.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от steeN » 31 Май 2023, 17:08

Няма драма с аромата, ако толкова искаш може да си сложиш нацепени дървении в станиол на газовото.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от dhtj » 31 Май 2023, 17:38

Аз предпочитам вместо готови дървени въглища да си нацепя едно-две обикновени сухи дръвцета. Цепя ги на квадратни летвички със страна 4см да кажем, Подреждам ги на купчинка, паля ги с 2-3 по-тънки цеплянки и един вестник, горят 10-15 минути и като наближат да изгарят вече ги разбутам из пепелта да изчезне видимия пламък или ги пръсвам лекичко с мокра ръка и слагам отгоре скарата да пека върху въглените, които са се получили. Хем пушат леко и добавят аромат, става идеално.

И не ползвам никакви течности, кубчета или други жокери. Само чалъм и едно фазерче да им духам. :lol:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Exclusive89 » 31 Май 2023, 18:55

Spunky написа:Това е най-голямото удобство, второто по ред е комин за разпалване. За около 10 минути стават червени въглищата
Изображение

Точно така :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от carmanf1 » 31 Май 2023, 19:08

Пичове, кво ще кажете за връзка между Пловдив и Белград.

Мен ми се струва невъзможна в дългосрочен план при положение, че и двете страни са вързани за градовете си.

За един прЕАтел питам :lol:

Да се посмеем, давайте идеи :D

Както каза един друг приятел - може, срещат се по средата в Ниш или Пирот, хапват яка сръбска скара, после правят разни работи на паркинга в колата или близкия хотел и кой от къде :lol:

Ама можело и да се пие огнена вода по кръчмите в Белград 2-3 дни и после обратно :lol:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Jordana » 31 Май 2023, 19:27

Това колко е в километри е за едно мандръсане ? :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от madafaka_donkele » 31 Май 2023, 19:45

Никъв уй не стана от скарата тая вечер :mhihi: Или въглищата бяха зле(2лв. килото на прИмоция) или аз не се справих :mhihi: Най-вероятно и от двете по много :mhihi: Явно само с хартия и без дървени разпалки или течности грам не могат да се запалят :mhihi: Направих впоследствие малко "съчки събиииираааам" :mhihi: в района и ги оставям да доизсъхнат ден-два та уикенда ще се пробвам пак :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от slatanic » 31 Май 2023, 20:09

Другият път си купи или пистолет за горещ въздух или на ротембергер или някой друг от тия горелка на мапгаз.Айде тая горелка по скъпо ще излезе ама не и трябва ток и пали всичко винаги. :ok: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от madafaka_donkele » 31 Май 2023, 20:26

slatanic написа:Другият път си купи или пистолет за горещ въздух или на ротембергер или някой друг от тия горелка на мапгаз.Айде тая горелка по скъпо ще излезе ама не и трябва ток и пали всичко винаги. :ok: :mhihi:


Ти мани майтапа, гледах после зевзеци разпалват със сешоар :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от slatanic » 31 Май 2023, 20:30

Въобще не се майтапя.Имам си специален пистолет дето само за това го ползвам.А като не съм у нас си нося именно онази горелка за която споменах.
Бързо лесно и палиш всичко винаги. :ok: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от carmanf1 » 31 Май 2023, 20:37

madafaka_donkele написа:Никъв уй не стана от скарата тая вечер :mhihi: Или въглищата бяха зле(2лв. килото на прИмоция) или аз не се справих :mhihi: Най-вероятно и от двете по много :mhihi: Явно само с хартия и без дървени разпалки или течности грам не могат да се запалят :mhihi: Направих впоследствие малко "съчки събиииираааам" :mhihi: в района и ги оставям да доизсъхнат ден-два та уикенда ще се пробвам пак :mhihi:


Аз дървени въглища не ползвам. Паля си огън.

Цепя си бук на клечки, дебели горе-долу 1 пръст.
После малко по-дебели, после още по-дебели, докато стане хубав огън, после добавям дъб и става хубава жар.

Ама е много играчка и иска време.

Мен ме бъзикаха едно време, че не мога да си запаля камината вкъщи бързо,
щот не съм еВал черна сиганка :lol:

Е, не съм, ама се научих да си цепя бука на клечки и да не ползвам дървени въглища и разпалки и глупости :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от slatanic » 31 Май 2023, 20:42

А при мен и камината,печката,котела и барбекюто добре горят.Що ли така!... :mhihi: :ok:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook