Как да постъпя ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Как да постъпя ?

Мнение от 3186 » 16 Дек 2022, 23:14

bum_bum написа:
Данъчните и НАП са една и съща банда ;) Тях не ги вълнува особено какво ти влиза по сметката. Обикновено ще те подгонят ако почнеш да пазаруваш по-нашироко или по сигнал.

Това значи ли, че няма да ме подгонят ако си продам колата и получа сумата по банков път? Проблема е, че съм я обявявал(не по мое желание) на доста по-ниска сума, когато я купувах преди 3 години.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Как да постъпя ?

Мнение от Вуйчо » 16 Дек 2022, 23:26

.
Последна промяна Вуйчо на 28 Дек 2022, 3:05, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Как да постъпя ?

Мнение от STEVAL » 17 Дек 2022, 0:35

3186 написа:Това значи ли, че няма да ме подгонят ако си продам колата и получа сумата по банков път? Проблема е, че съм я обявявал(не по мое желание) на доста по-ниска сума, когато я купувах преди 3 години.

Ако е минала една година - дохода е необлагаем

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Как да постъпя ?

Мнение от FaceOff » 17 Дек 2022, 1:26

Грозданката е праФФ (и той веднъж..) 10 месеца тролене по форумите.. 40К.. А я се чудя кога работиш от толко писане..
:mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Как да постъпя ?

Мнение от vixx » 17 Дек 2022, 1:27

Аз не бих пипал парите докато от банката не ми кажат да ги пращам на някъде, или те самите не го направят. Не ги връщай, не ги харчи, нищо не ги прави. За облагодетелстване едва ли можем да говорим, освен ако наистина не хванеш да ги харчиш тия пари. Пък те не са толкова велика сума, че да ги дръпнеш и да бягаш. За данъци и НАП също не вярвам да има голяма драма, иначе всеки може да ти прати така едни няколко милиона с цел да те фалира като после не можеш да си платиш 10% данък. Кажи на счетито какво е станало и я/го/ги остави да се оправят.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Как да постъпя ?

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Дек 2022, 4:46

Никакви нападжии няма да те гонят за тия пари. :mhihi: Щом си писал декларация, трай си и толкова. Като те поканят, ще ги върнеш и готово. Освен ако преди това не изчезнат направо от сметката ти без да ходиш никъде повече.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Как да постъпя ?

Мнение от bum_bum » 17 Дек 2022, 11:32

3186 написа:
bum_bum написа:
Данъчните и НАП са една и съща банда ;) Тях не ги вълнува особено какво ти влиза по сметката. Обикновено ще те подгонят ако почнеш да пазаруваш по-нашироко или по сигнал.

Това значи ли, че няма да ме подгонят ако си продам колата и получа сумата по банков път? Проблема е, че съм я обявявал(не по мое желание) на доста по-ниска сума, когато я купувах преди 3 години.


Принципно ако е над 10к така или иначе трябва по банка да е плащането. При самото изповядване, освен ако няма нещо ново никой не иска да ти гледа банковия превод. Съответно сумата може да е различна от обявената в договора. В банката също никой няма да те пита тия 20, 30 или 50к от къде си ги получил. Ако теглиш по-големи суми вече се попълват декларации за произход.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Как да постъпя ?

Мнение от 3186 » 17 Дек 2022, 13:29

Благодаря, всъщност не се притеснявам от банката, а от данъчни - все пак официално ще съм напред с 20к, а в сметката ще влязат и повече, заради които мога да светна някъде в НАП и по веригата да се стигне до тази “печалба”, върху която дължа данък. Но ако е както Steval отбеляза по-горе, няма за какво да се притеснявам - покупката ибпродажбата са през 3 години едно от друго.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Как да постъпя ?

Мнение от bum_bum » 17 Дек 2022, 13:37

Банките не споделят такава информация с НАП, освен ако не те разработват нещо.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Как да постъпя ?

Мнение от 3186 » 17 Дек 2022, 13:42

Това е интересно, мислех че са по-обвързани нещата. На практика излиза, че мога да си тегля (примерно) сериозни суми от криптоборси/брокери и стига да не бия на очи, никой няма да ме търси да плащам данък печалба?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Как да постъпя ?

Мнение от Моджо » 17 Дек 2022, 14:32

Джордане, пусни му една фактура и си готов :D
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Как да постъпя ?

Мнение от mr_petroff » 17 Дек 2022, 14:48

Аз в друга държава ли живея :dunno: Всеки месец с месечния отчет счетоводството ми вади и банково извлечение от фирмената сметка и отива в НАП. 100 кинта не мога да платя на Али Експрес примерно :D , без после да обяснявам що . А за 40 к. бая филм ще бъде ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Как да постъпя ?

Мнение от b_u_b_o » 17 Дек 2022, 14:54

3186 написа:Това е интересно, мислех че са по-обвързани нещата. На практика излиза, че мога да си тегля (примерно) сериозни суми от криптоборси/брокери и стига да не бия на очи, никой няма да ме търси да плащам данък печалба?
Зависи какъв смисъл влагаш в сериозни суми, 6 цифрени и нагоре никакъв щанс да извадиш и да не ти почукат на вратата да ти вземат 10-15%. За по-малко, ако ги теглиш на порции и не прекалено често, може и да минеш без да се усетят кръвопийците. Лошото е, че рискуваш след 5 год. по някакъв повод да погледнат назад и да светне и това, и тогава ще трябва с лихвите да го плащаш държавния рекет.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Как да постъпя ?

Мнение от bum_bum » 17 Дек 2022, 14:59

3186 написа:Това е интересно, мислех че са по-обвързани нещата. На практика излиза, че мога да си тегля (примерно) сериозни суми от криптоборси/брокери и стига да не бия на очи, никой няма да ме търси да плащам данък печалба?


Ако не са някакви много стотици хиляди никой няма да те търси. Ако сумите станат големи и чести вече може да се активират някакви механизми срещу пране на пари. НАП най-успешно ще те хванат като с доход 0 си купиш S класа или ходиш по почивки за 20к. Или теглиш големи суми на каса.

Същото е и за фирмите. С оборот до около 300к си никой. Можеш да си позволиш някои андрешковски схеми и ако не възстановяваш ДДС не си интересен. Минеш ли тази сума вече влизаш в един списък за контрол, където нещата са по-сериозни.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Как да постъпя ?

Мнение от grkv » 17 Дек 2022, 15:57

Някой може ли да потвърди как се разпознава кой "харчи" с предплатени дебитни карти?
Конкретно, имаме предплатена дебитна карта от Койнбейс (примерно). Американска крипто борса, картата е вързана с акаунт с КУС.
Плащайки на ПОС терминал или банкомат какво инфо стига до къде? Все съм си представял, че за да се види кой стои зад тази карта трябва да се иска инфо от американската борса, ама може и да не съм прав за последното...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook