"Пазите" ли си вещите..?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Kroki » 30 Яну 2023, 15:54

Аз също си паза вещите. Така съм възпитан.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Nickelback » 30 Яну 2023, 16:01

Моджо написа:Стаята ще я боядисвам 4-ти път. Имаме си картинки с фулмастри, с моливи. И? Да паза стената и боята и да се карам на детето. Забележка и толкова.

Проблема на мене ми е, че едно от най-омразните неща ми е да се занимавам да извършвам едни и същи тривиални дейности, да купувам едни и същи боклуци и да комуникирам с еднотипажни индианци (визирам майстууури, да речем) по 100 пъти :dunno: Умират ми мозъчни клетки, нерви и всякакви окончания :mhihi: На работа съм същия - като ме занимават с една и съща тъпотия, и/или я обсъжаме по 1000 пъти при положение, че уж вече сме го уточнили и на всеки му е ясно, и направо откачам :banghead:

Ако можеш щях да живея в Стар Трек/Ентърпрайз или пък ако имаше на пазара кола от неръждавейка сигурно щях да съм им първия клиент :mhihi:

Ама някакси вече се примирих с това поне, дето написа :mhihi: :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от vicho » 30 Яну 2023, 16:06

Пазене level: Дре'е ми на ***
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Моджо » 30 Яну 2023, 16:16

Проблем е ако оцапаната твоя и от твоето дете стена те дразни. Мен не ме ама въобще.
Е колегата за врата на хладилник специална гюдерия си е зел, хахах. И пиано лака немой да се одраска, че свърши свето.
Евал съм ти и пиано лака и благородната стомана ако ще треа кече от средиземноморски сюнгери да им зема и да ги глада бавно и внимателно и само с преварена вода. Ако ме разбирате кво искам да кажа.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Ивайло Димов » 30 Яну 2023, 16:19

Всякакъв инструмент и техника си я пазя .Пелетната камина преди всяко палене се чисти,включително горивната камера и кошницата със суха бояджийка четка,от фирмата производител на първата година минават на инспекция и удрят печат за още една година гаранция.Остаха приятно изненадани от чистота.Дрехи не пазя,обувки да-там съм педант
.

Жените са като котките -всичко разбират но правят квото са си наумили :ok: .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от DigitalExile » 30 Яну 2023, 16:26

Nickelback написа:
Моджо написа:Стаята ще я боядисвам 4-ти път. Имаме си картинки с фулмастри, с моливи. И? Да паза стената и боята и да се карам на детето. Забележка и толкова.

Проблема на мене ми е, че едно от най-омразните неща ми е да се занимавам да извършвам едни и същи тривиални дейности, да купувам едни и същи боклуци и да комуникирам с еднотипажни индианци (визирам майстууури, да речем) по 100 пъти :dunno: Умират ми мозъчни клетки, нерви и всякакви окончания :mhihi: На работа съм същия - като ме занимават с една и съща тъпотия, и/или я обсъжаме по 1000 пъти при положение, че уж вече сме го уточнили и на всеки му е ясно, и направо откачам :banghead:

Ако можеш щях да живея в Стар Трек/Ентърпрайз или пък ако имаше на пазара кола от неръждавейка сигурно щях да съм им първия клиент :mhihi:

Ама някакси вече се примирих с това поне, дето написа :mhihi: :ok:


S8 D2 :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Моджо » 30 Яну 2023, 16:28

Чак пък. И един Вартбург да си земе нема да Збърка.
353 de luxe с диоден оборотомер.
Мммммм. На нас ни служи вярно и дълго и ръжда немА!
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от DigitalExile » 30 Яну 2023, 16:31

S8 D2 е алуминиево, няма жИлязо, освен там по спирачки, амортисьори и още някой части които не са част от шасито.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Моджо » 30 Яну 2023, 16:33

Бе тва е буржоазно возило , та и скъпо..
Халуминия е за тенджери :mhihi: :mhihi: и се драска лесно...па треа кечета от косата на Рапунцел.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Nickelback » 30 Яну 2023, 16:36

Не, не, аз има предвид баш легирана стомана/титан - нещо подобно :mhihi: Cybertruck-а ми хвана окото като излезе, ама отдолу сигурно и той е ръждилник, не го знам :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от DigitalExile » 30 Яну 2023, 16:37

Бе да ти кажа нищо не се драска, през 20 години само трябва да го боядисваш защото за толкова време направо почва да се люпи боята от алуминия, ама няма да ръждяса :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Ивайло Димов » 30 Яну 2023, 16:39

Де Лориан ....там неръждавейка без боя изобщо :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Моджо » 30 Яну 2023, 16:40

А варбурго даже и да го боядисваш не трябва :))
На рама е, става и за джип.
Нема тунел вътре, удобен е.
Правен си е в завод на БМВ, все пак сме бвм форум. И си е чистокръвен немец, даже от третия райх.
Ти тука некъв алуминиев Тефал ни пробутваш.
Може и Трабант, он па даже и метал нема. Ама да седим във високия клас все пак.

Обърнах го на спам :))
Пелетната камина и аз я чистя всеки ден и на всеки изгорен тон основно, и веднъж годишно много основно, ама защото прозводителя така е казал. Един вид, спазвам си техническото.
Иначе ако е казал чисти се един път седмично ще я чистя всеки ден ама в некой друг живот. И стъклото всеки път и гладех бавно и внимателно с кухненска хартия ЕМЕКА и финиш с ПАПИЯ, да не го одраскам...ама ...само първата година, ахахахахаха. Ся един път седмично.
Нали? Едното е по техническата част и там си има предписание кое как и кога се прави.
Другото е ако искаш и те дразни, няма да се развали ако не го правиш и ако го правиш често и специално значи му робуваш.
А на предемети, както стана ясно, не робувам по никакъв начин.

ПП Другата подобна простотия е да си купиш нещо чисто ново и да го скриеш некъде и да не го ползваш..щото примерно старото още си работи.
Тъщата /ссссссссссс змия/ е бог на такива неща. Купи си нещо и го скрие. Я го ползва некога, я не. Има тука вънка една чисто нова пералня, от 80-те години вероятно, полуавтоматична, и не дава да я фърлим и това е. Чисто нова била, къ така ще фърляш нещо ново. Ама като се развали АЕГ-то не извади чисто новата от 1980 година ми отидохме та си купихме неква по-съвременна. Аег-то не се хвърли, естествено. След 1 година се ремонтира и ся си имаме 2 с оная 3 работещи. От които се ползва само едната, Аег-то е тип шкаф, стационарно позиционирана на същото място къде си беше и неработеща, ама работеща вече. И оная си седи в кашона прибрана на сухо и проветриво място. :kuku:
Дедото и той събира квот може. Ама требва не требва, да има там. Бързите връзки за маркучите кат се скапят отивам и си купувам нова, 1 левче е. После хвърлям, той обаче ги събира, сменя гумички, ремонтира ги... за 1 лев :)) Ама айде, това го разбирем, че едно време в любимия соц на некои немаше нищо и сичко се пазеше до откат. В гаража само мене ме нема. То стари брави, стари радиа, некви части от ладата, която отдавна е у вечните ловни полета. 2 стари гуми пак за нея. Некви бурканье и бурканчета от разни строителни неща дето са ползвани и е останало малко. Фитинзи, водопороводни части, чинии от време оно, вилици... Бе изобщо 1001 стоки или битак. Местната железария е добре заредена и само да кае какво му требва ще му го купя, ама на. То и повечето неща са непотребни де. Шанса някога да ти потрябва заден капак от Веф примерно клони към нула.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от steeN » 30 Яну 2023, 18:04

Nickelback написа:Ако можеш щях да живея в Стар Трек/Ентърпрайз или пък ако имаше на пазара кола от неръждавейка сигурно щях да съм им първия клиент :mhihi:


cybertruck :mrgreen:

Както дойде за вещите... но принципно не ги тормозя излишно.

п.с. Да хвърлям стари "боклуци" ми е любимо занимание. Не съм от хората, които пазят непотребни неща с години "за всеки случай". Единствено книги ми е жал да хвърлям, никога не бих върнал за вторични или изхвърля книга.
Последна промяна steeN на 30 Яну 2023, 18:14, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Spit-Fire » 30 Яну 2023, 18:13

Аз едно време ги пазех, сега не ми пука. Не, че нямам други дертове, ама по-лек ми стана живота. А и има една приказка - гъз знае и 2 и 200. И друга - икономията е майка на мизерията. За втората, лично на моите мнения може да се посмеете в темата за телефоните. Хем си го знам, хем чат пат ме избива пак да икономисвам където мога. И айде не винаги ама в 95% от случаите тая икономия обикновено ми излиза през гъза.
И все пак нямам предвид да се пилеят безцелно при за всякакви глупости ама ако мога да си позволя вещ за 2000 лева, купувам си я. Докато все още мога да си я позволя ако утре я счупя, ползвам си я както ми е кеф. Ако утре не мога да си я позволя вече, или я кътам или я продавам и си взимам подобна за 200 лева и пак си я ползвам както ми е кеф.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook