Кола от САЩ с километраж само в мили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 22.01.2019

Кола от САЩ с километраж само в мили

Мнение от Maxx_E90 » 07 Фев 2023, 14:32

Обмислям покупка на кола от САЩ, но конкретния модел има лека особеност - километража е аналогов и има скала само в мили, не и в километри. По интернет чета разнопосочни мнения дали това е ок за технотест и регистрация в КАТ (София). В сайтовете на фирмите, предлагащи технотест има споменато само изискване мигачите да са оранжеви, километража не се споменава никъде. За КАТ ходи намери някъде нещо написано черно на бяло... Въпроса ми е, може ли колата да се регистрира така?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Кола от САЩ с километраж само в мили

Мнение от madafaka_donkele » 07 Фев 2023, 14:50

За най-достоверно инфо звъниш и питаш в технотест/декра. Като нищо може да е някакво ново изискване да има и км/ч.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кола от САЩ с километраж само в мили

Мнение от steeN » 07 Фев 2023, 14:59

Винаги го е имало изискването за км/ч. Лесно се решава, лепи се нещо отгоре, после може да го разкараш. Тва трябва да е някаква тотална баба яга, че да няма двойна скала?
За мигачите на мен не ми правиха проблем, така и не разбрах ква е схемата там... мисля че не им дреме ако са отделни мигачите, но ако стоп и мигач е на едно е проблем цвета тогава.

Най-добре просто звънни на някоя от фирмите, които правят технотест :yes:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 758
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Кола от САЩ с километраж само в мили

Мнение от astrapower » 08 Фев 2023, 10:17

Преди седмица ме върнаха за червени мигачи в КАТ София, а колата беше с БГ регистрация вече...смених ги и минах, но имаше стойки и чупки. Това, което цитираха е малко тъжна БГ действитленост, Технотест не била държавна организация и затова не им дремело, че колата реално е минала през технотест и има сертификат, че дори и първоначална регистрация в друг град. Явно за София важат други правила и закони. Нямам против да има правила и закони, това дори е глупаво да се обсъжда, НО колко коли с червени мигачи сте виждали по пътищата....аз почти всеки ден виждам. Т.е. за някой може за друг не...е това ни е проблема. За колегата горе, проучи добре въпроса, за да не те връщат като мен и да се чудиш после как и от къде да си набавяш части докато си в двора на КАТ. Но като цяло, никой не е гледал вътре таблото. Обстойно се гледат: ВИН-а, номер на двигател и задължително за червени мигачи. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Кола от САЩ с километраж само в мили

Мнение от mr_petroff » 08 Фев 2023, 10:39

Някъде се коментира - голяма част от колите които се движат в БГ с червени мигачи са минали технотест с мигачи ''под наем''. Като нищо и табла под наем може да има :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Кола от САЩ с километраж само в мили

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Фев 2023, 10:44

Питай колегата boris, ще ти даде много точен отговор какво и как може по принцип и дефакто. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 758
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Кола от САЩ с километраж само в мили

Мнение от astrapower » 08 Фев 2023, 10:45

OK, най-вероятно е така, но все ще мине технически преглед някой ден. Няма да е трудно да се установи...няма оранжеви мигачи-няма преглед. Лесно може да се направи, но няма желание и воля за промяна. Същото е и положението с дпф-и, катализатори и т.н., но да не разводняваме темата на колегата. Май с някаква плака на километража ще стане най-бързо и относително лесно, а пък ако успее да и да я скалира правилно, може да си кара с нея.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кола от САЩ с километраж само в мили

Мнение от BMW_POWER » 08 Фев 2023, 14:21

Ако не е някаква екзотика, мога да потърся един километраж из гробниците наоколо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Кола от САЩ с километраж само в мили

Мнение от ildivvy » 08 Фев 2023, 15:27

Ами, след като Технотест не е държавна организация и на тях не им дреме за нея, защо държавата я е оторизирала тази 'фирма' да прави тези тестове??? И как по дяволите да станат нещата за някой, който иска да е изряден? Че то дори теоретично не е възможно! Ето това е БГ-реалноста! Другата част от нея е, че всеки КАТ в страната си е държава в държавата! Това, което уж е официално, не важи за тях и никъде нещата не протичат еднакво... Пресния пример е от петък, когато сменях талони за промяна на евро-категория. Имаше един човечец, който искаше да смени талони на колата, защото е свалил газовата си уредба и няма как да мине преглед. Пред офиса с гишета, където става това има разпечатани таблици с необходимите документи, с които да идеш на това гише! На него обаче му казват, че трябва да отиде на други гишета и с колата да мине каналите... Т.е. те самите първо те заблуждават, какво трябва да направиш и след това правят, каквото са решили, че трябва да правят! Какво пречи да напишат, че трябва да се отиде с колата и това е?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 758
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Кола от САЩ с километраж само в мили

Мнение от astrapower » 09 Фев 2023, 11:39

ildivvy написа:Ами, след като Технотест не е държавна организация и на тях не им дреме за нея, защо държавата я е оторизирала тази 'фирма' да прави тези тестове??? И как по дяволите да станат нещата за някой, който иска да е изряден? Че то дори теоретично не е възможно! Ето това е БГ-реалноста! Другата част от нея е, че всеки КАТ в страната си е държава в държавата! Това, което уж е официално, не важи за тях и никъде нещата не протичат еднакво... Пресния пример е от петък, когато сменях талони за промяна на евро-категория. Имаше един човечец, който искаше да смени талони на колата, защото е свалил газовата си уредба и няма как да мине преглед. Пред офиса с гишета, където става това има разпечатани таблици с необходимите документи, с които да идеш на това гише! На него обаче му казват, че трябва да отиде на други гишета и с колата да мине каналите... Т.е. те самите първо те заблуждават, какво трябва да направиш и след това правят, каквото са решили, че трябва да правят! Какво пречи да напишат, че трябва да се отиде с колата и това е?


Така е, няма какво да допълня! Всяка регионална служба на КАТ има собствени изисквания...като има правила нека се спазват от всички, за да имаме претенции, че сме нормална държава. При наличие на сертификат от лицензирана служба, че колата е ОК, в КАТ се оказва, че не е точн така. Защо тогава е издаден сертификат за ползване в ЕС..., че даже и регистрация. Предполагам на всеки е ясно как се случват нещата. :yes: :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Кола от САЩ с километраж само в мили

Мнение от ildivvy » 09 Фев 2023, 14:46

Ако имаш предвид 'корупция'... не съм сигурен! Не се налага да се дават на някой пари... Просто хората се разкарват излишно и се създава ненужно напрежение!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Кола от САЩ с километраж само в мили

Мнение от intention » 13 Фев 2023, 15:16

Към авторът на темата:

По сайтовете пише много неща.

Съвсем наскоро регистрирах модел от Щатите произведен 2003та.
Колата е била регната във Великобритания преди да дойде в България.
С ляв волан си е оригинално, не е сменяна дирекция.
Таблото е с две скали - по-голямата е в мили, по-малката "вътрешна" е в км/ч

Задните светлини са изцяло червени и няма никъде орнажево.
Предните и тези на огледалата са оранжеви.

В КАТ никой не влезе в колата да гледа таблото, нито мина тест за светлини и т.н.
Преди да отида на канала в КАТ бях минал през сервиз с идеята да ми регулират фаровете, за да не светят като за движение в Англия, зашото мислех, че ще ги гледат в КАТ - ами не ... на никой не му се занимава явно.

Държа да отбележа че колата НЕ Е регистрирана в КАТ София, ако това дава някакви насоки.

Кофтито е, че няма вписана Евро категория, нито пък килограми, които може да тегли колата на теглич, та със сигурност ще се сменя талон по-нататък.
Мен това не ме притеснява, понеже ще се слага АГУ и така или иначе ще трябва да се сменя талона.

Така че, не вярвай много много на сайтовете.
Може да не ти се наложи изобщо да се занимаваш с глупости.

Чувал съм за всякакви случаи, колеги са си взимали стопове от морга "под наем" само за да минат КАТ с оранжеви секции за мигачите, но пък за по"екзотични" модели... от къде да намериш стопове, то части няма, камо ли такива дреболии.
Вариант е да си поиграе някой да - ти ги фолира допълнително ама дали ще "мине" номера, божа работа.
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Кола от САЩ с километраж само в мили

Мнение от ildivvy » 13 Фев 2023, 20:17

Ако колата е произведена за Северна Америка, дори модела да го има и в Европа, сертификат за евро-категория няма да издадат! Пиша го със съвсем прясна информация...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Кола от САЩ с километраж само в мили

Мнение от smamf » 13 Фев 2023, 20:27

intention написа:Чувал съм за всякакви случаи, колеги са си взимали стопове от морга "под наем" само за да минат КАТ с оранжеви секции за мигачите, но пък за по"екзотични" модели... от къде да намериш стопове, то части няма, камо ли такива дреболии.
Вариант е да си поиграе някой да - ти ги фолира допълнително ама дали ще "мине" номера, божа работа.


За едно Q7 2014 внос от САЩ ми искаха 200 лева "наем" за европейските стопове, за да мина каналите и да регистрирам, преди 3-4 години. "Колко като тебе вече минаха".

Намерих си човек, който за 250 лева на стоп си ги конвертира перманентно към европейски, с кодировки и све, неразличими от заводските. Това е и най-смисленото действие.

Каквото и да си говорим, ако продължиш да караш с американските стопове винаги има риск някой някъде да не разбере, че си пуснал мигач при маневра, или аварийки в по-екстремна ситуация. И това го казвам разбирайки, че Аудито има отделни лед стоп светлини и отделни мигачи на стоповете, които мигат много , и мигат заедно и са със силни диоди - че и такива мнения слушах - че съм луд да давам тия пари за конверсията.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Кола от САЩ с километраж само в мили

Мнение от dhtj » 14 Фев 2023, 0:56

ildivvy написа:Ако колата е произведена за Северна Америка, дори модела да го има и в Европа, сертификат за евро-категория няма да издадат! Пиша го със съвсем прясна информация...


Приятел си взе Е90 335д от америка и в българския талон му е записана като Евро 5. :lol:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook