Земетресението в Турция

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Земетресението в Турция

Мнение от steeN » 14 Фев 2023, 20:45

Top Gun Maverick написа:...


+1000


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Земетресението в Турция

Мнение от ///M Power » 14 Фев 2023, 21:31

Top Gun Maverick написа: И въпреки това видяхме как огромната им рииш ли армия, топ 1, ултра-хипер армията няма ресурса или поне не се ползва такъв да се справи с мародерите, които крадат помощите за народа. Сбъркана отвсякъде работа.


След опита за преврат Ердо им е взел доста права. Дори сега четох, че не искат да ги пускат по политически причини, че избори идват да не вземат да го бутнат.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Земетресението в Турция

Мнение от FaceOff » 15 Фев 2023, 0:11

За всички написали, че където и да се случи това земетресение резултата ще е същия силно препоръчвам да отворят линка, и да видят как дори град в епицентъра може да няма една паднала сграда и нито една жертва!

https://businessturkeytoday.com/earthqu ... -loss.html

Учудвам се, че до сега нито един ПГС инженер не пожела да коментира случилото се.. та ще се престраша аз.. това, което виждам от клипчета и снимки е ПОТРЕСАВАЩО! Ще изброя само най-бруталните недоразумения които видях -
Гладка (ф) вместо оребрена (N) стомана и то със смешно сечение използвана в колони, греди, а и в плочите, защото при по-големи полета (каквито видях) се слага оребрена стомана дори и в плочите, но за колони и греди това е повече от недопустимо.
Незакотвена армировка на греди
Липса на стремена или сложени много нарядко такива, някои бяха незакотвени.
Това НЕЩО, с което е запълнен кофража при не малка част от сградите е всичко друго, но НЕ и бетон, поне б25, което ако не се лъжа беше минималната марка при строителство в България. За това подобие на бетон май масово са използвали речни камъни и морски пясък.. и тук таме и цимент..
Липса на основи..
Всички гореизброени в съчетание с безбройните снимки и клипчета на срязани колони и греди в експлотационния период, за да се прокарат през тях всевъзможни тръби и какво ли не, ме кара да мисля, че за огромно съжаление тия хора са били осъдени на смърт от собственото и безхаберието на държавата си!
Жалко за безбройните лични трагедии!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Земетресението в Турция

Мнение от Top Gun Maverick » 15 Фев 2023, 8:30

Въобще не се съмнява никой тук според мен в това, че строителите са искали да спестяват някой лев, особено при тия инфлационни процеси там. То обаче нямаше да има кой да им купува новите жилища предполагам. Чувал съм през годините колко евтино било там да си купиш жилище, а тука колко скъпо, пак от хора, които да има по кой/кое да плювнат.

Обаче какво нещо са медиите. Много рядко казваха някакъв трус, че има някъде по света освен ако не е наистина сериозен. Обаче сега бълват нон стоп. В Холандия сега нещо люшнало и олеле майко, чак по радиото. :mhihi: Едва ли на някой холандски бик на паша ташаците му са се разклатили повече от нормалното при тоя трус, ама айде новина. :mhihi:
Последна промяна Top Gun Maverick на 15 Фев 2023, 8:47, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Земетресението в Турция

Мнение от steeN » 15 Фев 2023, 8:37

Допреди 1 година беше примерно 400 евро квадрат в град от големината на Бургас. Как се правят такива цени... вижда се сега :(


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3902
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Земетресението в Турция

Мнение от Kroki » 15 Фев 2023, 9:39

В тикток се появиха клипчета на падналите сгради, които на 1м под земята са с равен под и нямат 1 колона. И говора за сгради по 5-6-7 етажа.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Земетресението в Турция

Мнение от Top Gun Maverick » 15 Фев 2023, 11:18

Сега пък казват за земетресение в Нова Зеландия, ама то било в резултат на някакъв циклон, който предишните дни убил най-малко 4 човека. Но това беше вторичната новина, водещата беше, че имало трус без сериозни материални щети и жертви въпреки, че бил 6.1 някъде.
Тия седмици всеки ден ще слушаме къде се тресе някоя ваза на 15-тите етажи.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Земетресението в Турция

Мнение от ///M Power » 15 Фев 2023, 11:29

FaceOff написа:За всички написали, че където и да се случи това земетресение резултата ще е същия силно препоръчвам да отворят линка, и да видят как дори град в епицентъра може да няма една паднала сграда и нито една жертва!

https://businessturkeytoday.com/earthqu ... -loss.html

Учудвам се, че до сега нито един ПГС инженер не пожела да коментира случилото се.. та ще се престраша аз.. това, което виждам от клипчета и снимки е ПОТРЕСАВАЩО! Ще изброя само най-бруталните недоразумения които видях -
Гладка (ф) вместо оребрена (N) стомана и то със смешно сечение използвана в колони, греди, а и в плочите, защото при по-големи полета (каквито видях) се слага оребрена стомана дори и в плочите, но за колони и греди това е повече от недопустимо.
Незакотвена армировка на греди
Липса на стремена или сложени много нарядко такива, някои бяха незакотвени.
Това НЕЩО, с което е запълнен кофража при не малка част от сградите е всичко друго, но НЕ и бетон, поне б25, което ако не се лъжа беше минималната марка при строителство в България. За това подобие на бетон май масово са използвали речни камъни и морски пясък.. и тук таме и цимент..
Липса на основи..
Всички гореизброени в съчетание с безбройните снимки и клипчета на срязани колони и греди в експлотационния период, за да се прокарат през тях всевъзможни тръби и какво ли не, ме кара да мисля, че за огромно съжаление тия хора са били осъдени на смърт от собственото и безхаберието на държавата си!
Жалко за безбройните лични трагедии!


Като човек, който не ПГС ми направи сериозно впечатление че тия сгради все едно нямаха никакви земетръсни шайби, дори и нещо около тях да падне те стърчат /примерно в Украйна и ударениете блокове/
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Земетресението в Турция

Мнение от ildivvy » 15 Фев 2023, 12:07

Ердо ще си замине според мен... Прекалено много неща излезнаха на яве, с които той уж много се гордееше!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Земетресението в Турция

Мнение от zAcK » 15 Фев 2023, 12:29

///M Power написа:
FaceOff написа:За всички написали, че където и да се случи това земетресение резултата ще е същия силно препоръчвам да отворят линка, и да видят как дори град в епицентъра може да няма една паднала сграда и нито една жертва!

https://businessturkeytoday.com/earthqu ... -loss.html

Учудвам се, че до сега нито един ПГС инженер не пожела да коментира случилото се.. та ще се престраша аз.. това, което виждам от клипчета и снимки е ПОТРЕСАВАЩО! Ще изброя само най-бруталните недоразумения които видях -
Гладка (ф) вместо оребрена (N) стомана и то със смешно сечение използвана в колони, греди, а и в плочите, защото при по-големи полета (каквито видях) се слага оребрена стомана дори и в плочите, но за колони и греди това е повече от недопустимо.
Незакотвена армировка на греди
Липса на стремена или сложени много нарядко такива, някои бяха незакотвени.
Това НЕЩО, с което е запълнен кофража при не малка част от сградите е всичко друго, но НЕ и бетон, поне б25, което ако не се лъжа беше минималната марка при строителство в България. За това подобие на бетон май масово са използвали речни камъни и морски пясък.. и тук таме и цимент..
Липса на основи..
Всички гореизброени в съчетание с безбройните снимки и клипчета на срязани колони и греди в експлотационния период, за да се прокарат през тях всевъзможни тръби и какво ли не, ме кара да мисля, че за огромно съжаление тия хора са били осъдени на смърт от собственото и безхаберието на държавата си!
Жалко за безбройните лични трагедии!


Като човек, който не ПГС ми направи сериозно впечатление че тия сгради все едно нямаха никакви земетръсни шайби, дори и нещо около тях да падне те стърчат /примерно в Украйна и ударениете блокове/


И аз не разбирам, ама като гледах снимки и репортажи, има блокове, чиито плочи са се наплякали като палачинки една върху друга :dunno:
И до тях непокътнати сгради :help: Ама наистина непокътнати. Представям си колко неща са спестили в тази сграда на преден план :shock: :shock: :shock:

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Земетресението в Турция

Мнение от TNT » 16 Фев 2023, 12:26

И в Хърватия 5.3. Изглежда района доста ще се друса още.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Земетресението в Турция

Мнение от ///M Power » 16 Фев 2023, 19:41

TNT написа:И в Хърватия 5.3. Изглежда района доста ще се друса още.


То сега е модерно да се съобщават всички земетресения, после пак ще ги има, ама няма да е модерно.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Земетресението в Турция

Мнение от ildivvy » 16 Фев 2023, 19:53

Само дано не стане 'епидемия' и да въведат някакви мерки и ваксини покрай тези земетресения..!

:banghead: Съжалявам, но не се стърпях!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Земетресението в Турция

Мнение от Jordana » 16 Фев 2023, 19:57

Ваксини не знам , обаче може да натягат гайките да вадят паспорти на сградите и да се прави техническо обследване за земетръсна устойчивост . След предното турско земетресение имаше такъв почин в управляващите но заглъхна постепенно по напълно естествен начин .
Последна промяна Jordana на 16 Фев 2023, 20:03, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Земетресението в Турция

Мнение от steeN » 16 Фев 2023, 19:59

Разбра ли се от коя лаборатория е изтекло земетресението?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook