Избор на реверсивен бойлер

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 8.10.2006
Местоположение: на шофьорското място!
Кара: когато има гориво.
Мечтае да кара: Джесика Алба
Детайли за колата: Е30 316i; E36 318i; E39 528i; Е53 3.0i; Munich, Germany

Избор на реверсивен бойлер

Мнение от AlCapone » 16 Фев 2023, 18:07

Здравейте колеги,
накратко търся си реверсивен 80 литров бойлер като се колебая между:

https://techno-shop.bg/product/boyler-t ... -22-e31-ec

И

https://technika.bg/product/38278/boyle ... litra.html

Като цяло се бях спрял на Атлантика не само поради по-ниската цена но определено енергийния клас на Тесито ме кара да закупя точно него. Годишната консумация на Атлантика клас:С я дават към 2798кWh а на Тесито клас:В около 1280kWh което е съществена разлика в консумацията.

Бих помолил за някакви мнения, насоки, предложения и коментари за този тип бойлери и съответните марки? Някой има ли опит с конкретните моделии?
Пушил съм в движение и с DJ STANCHO на мотора.....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от Моджо » 16 Фев 2023, 18:19

Какво е реверсивен бойлер,?
Аз съм с Тедан и друг повече няма да си купя дори и този да се развали.
Та ако имат такива не бих се колебал.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от Jordana » 16 Фев 2023, 18:30

Тесито е с 2.2квт потопяем нагревател , атлантика с 2 отделни сухи нагревателя 1квт и 1.5 . Тоест 2.2 срещу 2.5 киловата няма как да даде годишно двойна разлика . Атлантик изглежда технически по добре но нямам представа на практика добри ли са като марка .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от nikola59 » 16 Фев 2023, 19:05

AlCapone написа:Здравейте колеги,
накратко търся си реверсивен 80 литров бойлер като се колебая между:

https://techno-shop.bg/product/boyler-t ... -22-e31-ec

И

https://technika.bg/product/38278/boyle ... litra.html

Като цяло се бях спрял на Атлантика не само поради по-ниската цена но определено енергийния клас на Тесито ме кара да закупя точно него. Годишната консумация на Атлантика клас:С я дават към 2798кWh а на Тесито клас:В около 1280kWh което е съществена разлика в консумацията.

Бих помолил за някакви мнения, насоки, предложения и коментари за този тип бойлери и съответните марки? Някой има ли опит с конкретните моделии?

:shock: Място ли пестиш та търсиш такъв тип бойлер или дизайна те е впечатлил? Ако е само това като управление това е по добре от двата които си посочил: https://www.eldominvest.com/bg/product/556.html Тук без Wi-Fi e 709: https://krez.bg/product/reversiven-boyl ... -3-kw-80-l
Ако държиш на това след гаранцията скоропостижно да не ти протечат тези водосъдържатели (емайлирани и не знам с какво си покритите) взимай нормален неръждаем бойлер и забравяш. Колега горе е посочил Тедан, моя пък е на Елдом с електронно управление и вече май 9-та година ще започне. От неръждаемите тези споменатите, а и Шишков бяха едно време, но с проблеми в ел.частта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 8.10.2006
Местоположение: на шофьорското място!
Кара: когато има гориво.
Мечтае да кара: Джесика Алба
Детайли за колата: Е30 316i; E36 318i; E39 528i; Е53 3.0i; Munich, Germany

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от AlCapone » 16 Фев 2023, 19:12

Jordana написа:Тесито е с 2.2квт потопяем нагревател , атлантика с 2 отделни сухи нагревателя 1квт и 1.5 . Тоест 2.2 срещу 2.5 киловата няма как да даде годишно двойна разлика . Атлантик изглежда технически по добре но нямам представа на практика добри ли са като марка .


Не е точно така ако говорим чисто за киловати то тогава тези уреди нямаше въобще да влизат в спектъра на "енергиен клас" но при енергийния клас има още един куп фактори които определят КПД-то като изолация, чувствителност и управление на термостат и т.н.

Все пак аз не разбирам много но това са информационните табели на двата продукта където ясно си пише консумираната мощност на годишна база изчислена по съответна процедура:

Screenshot_2023-02-16-19-06-28-253-edit_com.opera.browser.jpg

Screenshot_2023-02-16-19-05-21-202-edit_com.opera.browser.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Пушил съм в движение и с DJ STANCHO на мотора.....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 8.10.2006
Местоположение: на шофьорското място!
Кара: когато има гориво.
Мечтае да кара: Джесика Алба
Детайли за колата: Е30 316i; E36 318i; E39 528i; Е53 3.0i; Munich, Germany

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от AlCapone » 16 Фев 2023, 19:19

nikola59 написа:
AlCapone написа:Здравейте колеги,
накратко търся си реверсивен 80 литров бойлер като се колебая между:

https://techno-shop.bg/product/boyler-t ... -22-e31-ec

И

https://technika.bg/product/38278/boyle ... litra.html

Като цяло се бях спрял на Атлантика не само поради по-ниската цена но определено енергийния клас на Тесито ме кара да закупя точно него. Годишната консумация на Атлантика клас:С я дават към 2798кWh а на Тесито клас:В около 1280kWh което е съществена разлика в консумацията.

Бих помолил за някакви мнения, насоки, предложения и коментари за този тип бойлери и съответните марки? Някой има ли опит с конкретните моделии?

:shock: Място ли пестиш та търсиш такъв тип бойлер или дизайна те е впечатлил? Ако е само това като управление това е по добре от двата които си посочил: https://www.eldominvest.com/bg/product/556.html Тук без Wi-Fi e 709: https://krez.bg/product/reversiven-boyl ... -3-kw-80-l
Ако държиш на това след гаранцията скоропостижно да не ти протечат тези водосъдържатели (емайлирани и не знам с какво си покритите) взимай нормален неръждаем бойлер и забравяш. Колега горе е посочил Тедан, моя пък е на Елдом с електронно управление и вече май 9-та година ще започне. От неръждаемите тези споменатите, а и Шишков бяха едно време, но с проблеми в ел.частта.


Да колега основната причина е пестене на място, а този тип бойлери са супер подходящи в моя случай. Разбира се енергийния клас също ме заинтригува WiFi-а и разните му маркитингови трикове не ме вълнуват важното е да нямам ядове и да е максимално икономичен. Да разбирам, че Елдом е марката?
Пушил съм в движение и с DJ STANCHO на мотора.....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от nikola59 » 16 Фев 2023, 19:32

Ами щом е за място трябва да избираш. Не гледай тези етикети, всичко зависи как и колко ползваш този бойлер. Дали ще загрее на 68-69 градуса за час, два или повече няма значение, но понякога пък има - все ще изхарчи определено количество енергия, но може да програмираш кога ще го загрее. С този плосък дизайн не се знае колко време задържат горещата вода, но като управление елдом поне за мене би бил избора.
Потенциален проблем винаги е водосъдържателя ако не е неръждаем, но това го мислиш след гаранцията :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от Jordana » 16 Фев 2023, 19:50

Не е точно така ако говорим чисто за киловати то тогава тези уреди нямаше въобще да влизат в спектъра на "енергиен клас" но при енергийния клас има още един куп фактори които определят КПД-то като изолация, чувствителност и управление на термостат и т.н.
Точно за киловати става въпрос . Изолацията на всички бойлери е една и съща - пяна . Ако обърнеш внимание на тия картинки дето си качил едната скала има А и А+ другата само А за най висока енергийна ефективност . A+ е най новата категория продукти които са практически от бъдещето , на пазара още няма уреди клас A+ . Ако двата бойлера са по скалата на теси ще бъдат С и двата . Тези киловати дето са дадени като годишен разход не са реалния разход на енергия а просто категория , съответно попадат в различна категория заради различната скала на енергиен клас . И двата бойлера са практически еднакви в годишен разход на енергия . Не че те агитирам за атлантика , просто това което гледаш е грешно представено .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от Don_Diego » 16 Фев 2023, 20:19

Приятелка има подобно Теси...май вече втори път и го сменяват гаранционно за няма и 4 години :dunno:

Ако имаш трифазен ток си сложи проточен бойлер :yes:
Размерите са колкото на по-голяма кафе машина, може да е в друга стая на жилището и в крайна сметка ще е по-икономичен от изброените :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от SpeedyMan » 16 Фев 2023, 20:22

Никога не купувам нищо от SAMSUNG, HUAWEI, TESY, Skoda.

В случая съм за атлантика, със сух реотан - безопасен, че даже и по-евтин.. Може и Аристон вместо Теси
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от Моджо » 16 Фев 2023, 20:42

Повтарям се. Теси 2 броя, елдом 2 броя, даже три , аристон-сите до един протекоха до 4-тата година макс.
Тедана ми почва 5-та и държи.
Неръждавейка е, да.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от SpeedyMan » 16 Фев 2023, 21:50

е па моя аристон се скапа на 6.5 години - изгоря му реотана, иначе си беше здрав, с титаново покритие. Не беше изключван никога. След това ми дадоха нов, защото беше още в гаранция, която е 7 години..

Теситата се разцепват малко след гаранцията или малко преди.

А в момента имам и BOSCH, който е на около 3 години, но е нормален бойлер.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от vladobate » 17 Фев 2023, 2:09

Проточен бойлер най-добре, но трифазен за да върши работа. Реверсивен , той пак си е ляв и десен като е монтиран хоризонтално. Има само хоризонтални които са слим и ще вършат същата работа за по-малко пари. Тия с двата водосъдържателя и два нагревателя са пълна глупост, мое мнение. С такъв съм в момента от същата марка като стария (чисто хоризонтален) , който живя 12 години, беше испански "уж боклук". А новия е гола вода, бързо му свършва водата и му е слаба изолацията определено. Неръждавейките не са вечни, слабо място им е в заварките, пак протичат...някога. Комунистическите караха по много щото бяха дебелостенни и докато се пробият от корозията ръждата запушваше дупките :mhihi: . Разумно е чисто хоризонтален и поне 2500W. Умно, по-евтино и подсигуряване на още една защита е монтиран бойлерен външен ключ с wifi допълнително управление(има си ръчно) и възможност за програмиране. Моите 5 копейки , успех. ПС: Сега се сетих на стария му беше под 2киловата , нещо 1,6 или 1,8 , но се къпехме двама с едно загряване. А сегашния стига да си измиеш очите, между бузите :mhihi: и да изслушаш Sinnerman - Nina Simone....не до края :mhihi: .

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от ildivvy » 17 Фев 2023, 9:55

Бойлера у нас е от 85'-та. Работи си без проблеми... Пуснат е на 1-ва степен и работи само нощем. Много рядко го пускаме на 4-та за нещо спешно.. Лятото, ако съм сам, дори не го пускам всяка вечер, а го включвам през една нощ. Водата ми е добре на втория ден...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от nickstorm » 17 Фев 2023, 10:58

Tesy-никога повече, супер некачествени са им продуктите и даже не ги разглеждам като опция за каквото и било.
Взимаш нещо от златната ценова среда и така. Аз смених миналата пролет един бойлер (Gorenje), че почна да пуска ръждива вода и си избрах един Аристон Ево с титаниев водосъдържател. 80 литра, 1,5 кв, температурата се настройва през 10 градуса и засега съм доволен. Като си избереш модел се поразтърси в нета, моя така го взех за 370, сега го гледам в Технополис 550. А иначе най-доброто е Штибел-Елтрон, ама както казват англичаните струва една ръка и крак... :mhihi:

п.с
Личния ми черен списък: Tesy, AEG, Rowenta...

Най-доброто: Miele
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook