Избор на реверсивен бойлер

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от Jordana » 17 Фев 2023, 11:20

По принцип всичките са боклуци , абсолютно никакво значение казана какъв е пак ще се пробие някой ден . 90те години бях купил един италиански бойлер с полимерен казан без изобщо да има метал в него , протече там където влизат тръбите за водата на седмата година . Отделно че се налагаше да го чистя на всеки 3-4 години незнайно защо по една кофа варовик излизаше от него иначе се запушва и не минава водата. Такъв проблем не съм имал с нито един от другите бойлери освен това 3 пъти му горя реотана . Последния най обикновен елдом 80л дето смених изкара 12 години че и повече може да е бил един път сменях нагревател . Проблема на всички съвременни бойлери е че ги правят от ламарина тънка като вестник и покритието рано или късно корозира и се пробива . Няма вечен бойлер , изкарват около десетина години и малко е на късмет и зависи колко е варовита водата и колко се ползва . Така че купувам някой в средата на цената това е оптималното решение за мене . А тия старите чугунени бойлери от соца ми е малко трудно да повярвам че от 1985г още не е пробит . Дебели са обаче са с цинково покритие което е цялото на шупли и като протече е станал като вестник вече целия . С такива пък колко съм си играл че съм и заварял дупките на такива . Бойлера го спасява единствено ако не се изключва , няма го това температурно разширение на метала което се получава от постоянното загряване и охлаждане и вероятно покритието вътре издържа повече .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от slatanic » 17 Фев 2023, 11:42

2004/5 мисля беше като демонтирахме 300 литровият си бойлер от бившата сграда на Мобилтел зад НДК.
Правен е 40/50г може и преди това.
Имаше си цяло мазе с котелно и жилищно за огняр дето е поддържал сградата навремето.
Монтиран ми е само към пелетният котел тъй като е със 3 сухи нагревателя по 4кв всеки и.... няма да го видя на ток пуснат точно никога... :mhihi:
Тук последните 2 години откак минах на пелети не го ползвам, че ще ми отнеме повече разход в пелети да го топля отколкото другият ми 80 литра който ползвам за моят етаж само.
Имам отделно общо 3 елдом 80 литра неръждаеми.
Един хоризонтален при мен без сепепентина на мисля 8 години стана за летен, а вече и целогодишен монтиран на тавана.
И два хоризонтални със серпентини на 12-15 години.
Бойлера за мен трябва да е неръждаем.
От там на сетне си го избирайте на цвят и късмет. :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от SpeedyMan » 17 Фев 2023, 12:31

Неръждаем ако е, трябва задължително със сух реотан

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от nickstorm » 17 Фев 2023, 12:56

Прекалено втеляване за уред с минимална цена 250 лева. Избира се нещо средна ръка, да върши работа, по възможност по-економично (разход ток и изолацията) и след 5-7 години пак така. Гледаш термостата да е дигитален ( с настройване на точна температура на водата), а не тип врътка. Кой разбрал-разбрал...

Вече, че за монтаж в Големото село искат по 200 лева, е друга работа. Монтажа при мен е безплатен, само към ел. исталацията си викам техник да върже и завери гаранцията :wave:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от SpeedyMan » 17 Фев 2023, 16:52

Е то баш дигиталните може да дадат фира.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 8.10.2006
Местоположение: на шофьорското място!
Кара: когато има гориво.
Мечтае да кара: Джесика Алба
Детайли за колата: Е30 316i; E36 318i; E39 528i; Е53 3.0i; Munich, Germany

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от AlCapone » 17 Фев 2023, 16:56

Общо взето малко хора отговориха по някакъв начин на питането ми. Повечето "текст" беше далеч от темата но това е нормално за Бг форум.

От това което все пак ми беше полезно като информация разбрах, че Тесито трябва да отпадне като вариант. Сега на дневен ред е въпроса:
Атлантика:
https://technika.bg/product/38278/boyle ... litra.html

Или този Елдом:
Screenshot_2023-02-17-16-52-46-080-edit_com.opera.browser.jpg


?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Пушил съм в движение и с DJ STANCHO на мотора.....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от Моджо » 17 Фев 2023, 17:02

Емайлиран да не е нали стана ясно, та пак такъв гледаш ?
Всъщност много зависи наистина каква ти е водата. Мойта е варовита и освен неръждавейка друго не издържа дълго време. И не е се едно дали ще сменям бойлер на 2 години или на 8 примерно.
В лично качество 3 киловата бойлер не бих си взел ако мога да си взема 2 кв или даже 1.5 то зависи какви са ти жиците в стените и бушоните в таблото;))
Между тия двата ще зема Атлантика. По-тежък е с 3-4 кила. Другото им е еднакво.
Последна промяна Моджо на 17 Фев 2023, 17:04, променена общо 2 пъти
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от slatanic » 17 Фев 2023, 17:02

Нещата ги разбирай така.Всичко що е емайл кара колкото изкара.Това е положението. ;)
Относно жицата и бойлера.Колкото по-голям нагревателя толкова по-бързо сгрява съответно повече комфорт при къпането на хора един след друг.Имаш инертност на системата един вид и буфер да поддържа повече време докато се топлиш.Не е проточен,но... и не харчи като него и не се налага да имаш трифазен ток.
Друга файда от големите киловати няма.Но и това не е малко.
Така от монтирани 50на бойлера през годините,че не ми е било това основна работа все пак.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 8.10.2006
Местоположение: на шофьорското място!
Кара: когато има гориво.
Мечтае да кара: Джесика Алба
Детайли за колата: Е30 316i; E36 318i; E39 528i; Е53 3.0i; Munich, Germany

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от AlCapone » 17 Фев 2023, 17:11

Моджо написа:Емайлиран да не е нали стана ясно, та пак такъв гледаш ?
Всъщност много зависи наистина каква ти е водата. Мойта е варовита и освен неръждавейка друго не издържа дълго време. И не е се едно дали ще сменям бойлер на 2 години или на 8 примерно.
В лично качество 3 киловата бойлер не бих си взел ако мога да си взема 2 кв или даже 1.5 то зависи какви са ти жиците в стените и бушоните в таблото;))
Между тия двата ще зема Атлантика. По-тежък е с 3-4 кила. Другото им е еднакво.


Няма бойлер от този тип (flat) от неръждаейка просто няма, а на мен точно формата ми е важна в случая защото ще пести място. Този на Елдом за сметка на това е с 4 анода. Водата в Ловеч където ще е монтиран болера е супер мека почти без варовик. Инсталацията ми е добра с автоматични предпазители 25А за бойлера. Атлантика няма WiFi не че ми е много важно, а също така е енергиен клас С. Все пак благодаря за отговора ще изчакам още някои отзив преди за поръчам.
Пушил съм в движение и с DJ STANCHO на мотора.....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от SpeedyMan » 17 Фев 2023, 17:23

Аз съм за сухия реотан. Елдом е с мокър мисля.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от nikola59 » 17 Фев 2023, 19:45

AlCapone написа:Общо взето малко хора отговориха по някакъв начин на питането ми. Повечето "текст" беше далеч от темата но това е нормално за Бг форум.

От това което все пак ми беше полезно като информация разбрах, че Тесито трябва да отпадне като вариант. Сега на дневен ред е въпроса:
Атлантика:
https://technika.bg/product/38278/boyle ... litra.html

Или този Елдом:
Screenshot_2023-02-17-16-52-46-080-edit_com.opera.browser.jpg


?

Въобще не можеш да сравняваш двата модела - избирай елдом-а и не се чуди. Да, такива неръждаеми няма. Не може да сравняваш електронното управление, а именно от него ще ти дойде икономията на такъв с механично :shock: И какво като е със сух нагревател? Моят като е потопяем и вече май 8ма или 9та година кара без проблем при идентична вода с твоята. Сухият там където е варовита би имало повече резон. В случая между двата модела категорично елдома - настройваш го само на нощна, ако искаш на киловат само или на двата само или сумарно - ще го направиш според нуждите си. Вече ако ползваш повече топла вода през деня и не ти стига ще си го настроиш пак както искаш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от nickstorm » 17 Фев 2023, 20:01

SpeedyMan написа:Е то баш дигиталните може да дадат фира.


Да дава, Аристона е с 5 години гаранция все пак. Гледам, че и Елдома също. Има и един тънък момент, ама ще пиша автора като си направи окончателния избор :smoke:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 8.10.2006
Местоположение: на шофьорското място!
Кара: когато има гориво.
Мечтае да кара: Джесика Алба
Детайли за колата: Е30 316i; E36 318i; E39 528i; Е53 3.0i; Munich, Germany

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от AlCapone » 17 Фев 2023, 21:26

nickstorm написа:
SpeedyMan написа:Е то баш дигиталните може да дадат фира.


Да дава, Аристона е с 5 години гаранция все пак. Гледам, че и Елдома също. Има и един тънък момент, ама ще пиша автора като си направи окончателния избор :smoke:

Тънкия момент да не би да е, че пише 80л. а реално вместимоста му е 65л. баси тамън се бях навил на Елдома и той се оказа 65л.
Реалния 80 литров е на съвсем друга цена.....
https://bauhaus.bg/boyler-eldom-galant-du100/p/106423

Аман от маркитингови трикове...
Пушил съм в движение и с DJ STANCHO на мотора.....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от nickstorm » 17 Фев 2023, 21:57

Това е, да :D Днес ги поразгледах пак Аристоните и го забелязах тоя факт при слим моделите им..
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на реверсивен бойлер

Мнение от Jordana » 17 Фев 2023, 22:21

На едното пише "нетен обем" на другото "вместимост" .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook