Гаранционен фонд - Гражданска отговорност

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 3.02.2008
Местоположение: pavlikeni

Гаранционен фонд - Гражданска отговорност

Мнение от justifymylofe » 20 Мар 2023, 21:53

Здравейте съфорумци. Преди 10-на дни ми изтече застраховката на колата. Не я поднових тъй като си счупих крака и няколко месеца няма да мога да шофирам. Днес получих писмо от Гаранционния фонд, че ако не се направи застраховка на колата в 14 дневен срок предстои дерегистрация на колата. Естествено първото което направих е да питам застрахователя, не можа да ми даде адекватен отговор...може да я дерегистрират може и да не я. Реших да пусна тема тук, всички сте шофьори и е възможно някой от вас да е попадал в подобна ситуация.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Гаранционен фонд - Гражданска отговорност

Мнение от drifty » 20 Мар 2023, 23:14

Като я подновиш застраховката би трябвало дори да е дерегистрирана, автоматично да и се поднови и регистрацията. Единствено ако стои навън може общината да иска да я репатрира.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Гаранционен фонд - Гражданска отговорност

Мнение от steeN » 20 Мар 2023, 23:26

drifty написа:Като я подновиш застраховката би трябвало дори да е дерегистрирана, автоматично да и се поднови и регистрацията. Единствено ако стои навън може общината да иска да я репатрира.


+1
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Гаранционен фонд - Гражданска отговорност

Мнение от alx » 20 Мар 2023, 23:51

един съвет- кола без застраховка само в гараж и далеч от други коли... щото представи си че вземе да стане някое късо както си седи на улицата и да изгори... (или някой да ти драсне клечката което иди доказваи)... остави, че изгори ми изгори и други коли около нея. ако нямаш застраховка - ти висиш с разходите по чуждата собственост.

тоя филм един познат игра в него...
алекс
трабант 601с
разни други возила

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Гаранционен фонд - Гражданска отговорност

Мнение от c04 » 20 Мар 2023, 23:53

drifty написа:Като я подновиш застраховката би трябвало дори да е дерегистрирана, автоматично да и се поднови и регистрацията. Единствено ако стои навън може общината да иска да я репатрира.

Да, а за репатрирането е важно да е минала тех. преглед. Ако има преглед, няма да я репатрират.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 3.02.2008
Местоположение: pavlikeni

Re: Гаранционен фонд - Гражданска отговорност

Мнение от justifymylofe » 21 Мар 2023, 9:10

Благодаря за отговорите. Колата е в къщи в гараж.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Гаранционен фонд - Гражданска отговорност

Мнение от Kroki » 21 Мар 2023, 9:49

drifty написа:Като я подновиш застраховката би трябвало дори да е дерегистрирана, автоматично да и се поднови и регистрацията. Единствено ако стои навън може общината да иска да я репатрира.

така е
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Гаранционен фонд - Гражданска отговорност

Мнение от nickstorm » 21 Мар 2023, 11:24

На мен пък брокера ми обясни, че от всяка застраховка ГО 16 лева отиват в Гаранционния фонд и с парите от фонда се покриват щетите причинени от тези без валидна застраховка :!:
От друга страна пък, една преценячка ме удари леко миналия Ноември, попълнихме протокола и се призна за виновна, но деперасите от БулИнс(нейния застраховател) ми отказаха всякакви щети. Та сега и на мен ми изтече застраховката за същата кола и ми пратиха писмо, ама аз си го преместих в левия крачол. Само данъка съм платил и ще я застраховам когато ми излезнат числата от тотото :mhihi:

Бай де уей, оказа се че :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...
Последна промяна nickstorm на 21 Мар 2023, 13:13, променена общо 1 път
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Гаранционен фонд - Гражданска отговорност

Мнение от TNT » 21 Мар 2023, 11:33

А лесно ли става ? И всичко онлайн ? Или по-лесно да си купиш нова винетка :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Гаранционен фонд - Гражданска отговорност

Мнение от nickstorm » 21 Мар 2023, 11:40

Ако имаш излишни пари е по-лесно да си купиш :ok:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Гаранционен фонд - Гражданска отговорност

Мнение от Kroki » 21 Мар 2023, 12:48

Поне преди беше на място. И прехвърлянето става до 3 месеца и си караш с документа. :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Гаранционен фонд - Гражданска отговорност

Мнение от ID A » 21 Мар 2023, 12:53

c04 написа:
drifty написа:Като я подновиш застраховката би трябвало дори да е дерегистрирана, автоматично да и се поднови и регистрацията. Единствено ако стои навън може общината да иска да я репатрира.

Да, а за репатрирането е важно да е минала тех. преглед. Ако има преглед, няма да я репатрират.


Мне. Промениха закона и кола със снета регистрация подлежи на репатриране. И вече не чакат 6 месеца, а 1. Да благодарим на десните за това. Знам за случай, човек в болница с ковид, едва не се прости с колата си поради изтекла ГО.
А за автоматичното подновяване, нещо ме съмнява това. В смисъл тук е България и им е в пъти по-лесно да снемат регистрация и после да те карат да си регистрираш колата наново.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Гаранционен фонд - Гражданска отговорност

Мнение от b_u_b_o » 21 Мар 2023, 13:05

Няма какво да се съмняваш, автоматичното подновяване работи от деня от който работи и автоматичното сваляне на регистрацията.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Гаранционен фонд - Гражданска отговорност

Мнение от BMW_POWER » 21 Мар 2023, 13:47

В моят договор за застраховка пише, че той се подновява автоматично след изтичането му. Той може да бъде прекратен единствено, ако аз изрично предупредя брокера си. Теглят си от сметката всеки месец сумата и не се занимавам с глупости. Не помня колко време преди изтичането му ми изпращат писмо с новата полица и новата цена. Новата я слагам в колата и това е.

Това не се ли прилага от застрахователите у нас?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Гаранционен фонд - Гражданска отговорност

Мнение от steeN » 21 Мар 2023, 13:49

Не.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook