Предупреждение за колегите от София

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Предупреждение за колегите от София

Мнение от bum_bum » 05 Апр 2023, 20:40

Top Gun Maverick написа:Правете като мен бе, Каско не плащам. .


И аз не плащам, защото съм вероятно рекордьор по откази за изплащане на премии. Освен един палеж, всичко друго са ми дребни щети, но все ми отказват, а на мен не ми се занимава да се разправям с тях и така си и остава. Затова не плащам каско и вероятно никога няма да плащам.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Предупреждение за колегите от София

Мнение от kiko » 05 Апр 2023, 21:16

alvabo написа:Нз как ще ми издържи психиката, ако и от каското ми се подиграят.

Приготви се за сериозно размотаване!90% от липсите са демонтирани кадърно и със сигурност ще се пробват да те минат.Яко възражения им е майката.Сега се занимавам с алианс със един ситроен половината щети са по експертна оценка другата половина са в доверен сервиз.По експертна са превели 600лв питам го приемчика в сервиза за колко ще ги оправят щетите-1300лв :dunno:
Иначе до колко е ок да имаш каско според мен е до кола или по скоро до цена на кола.Над 15к си заслужава според мен.Аз лично с последната си кола с каско само от кар-асистънса с едно прибиране с репатрак от Гърция си избих каското за цялата година.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Предупреждение за колегите от София

Мнение от немо » 05 Апр 2023, 21:20

alvabo написа:Нз как ще ми издържи психиката, ако и от каското ми се подиграят.


Счупеният прозорец е кражба с взлом. Прочети си договора за КАСКО-то и си търси правата докрай.
Само дето времето и нервите покрай тая история няма как да бъдат компенсирани.
Ако до 2 месеца всичко е оправено по каско си късметлия...
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Предупреждение за колегите от София

Мнение от carmanf1 » 05 Апр 2023, 21:40

Счупения прозорец веднага го пишат, умишлено укриване на злодеянието (или както точно там го наричат).

Наистина много съчувствам на колегата. Съвета ми към него е да говори добронамерено със застрахователя, да разбере първо какво мислят те.

И ако не е съгласен с тях, адвокат да ги преследва. Хонорарите на адвокатите не са кой знае какво. Могат да ти спестят много пари. Ама са нерви и много време.

Успех колега, наистина много гадно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Предупреждение за колегите от София

Мнение от ivanski_2 » 05 Апр 2023, 22:01

alvabo написа:
ivanski_2 написа:Полицаите знаят кои са, и ги пазят това е.
Същите хора разбиха и моята 61-ца, как разбрах ли, оставили са топката на скоростният лост, както и лайсната по същия начин на същото място като при теб, липсват ми абсолютно същите неща, счупиха ми същият прозорец та така ....... :ranting:
Даже и резервната гума взеха, а при теб?

Не, карах без такава, иначе нямаше да я пощадят - бяха метнали корите от багажника в тревата отстрани. Иначе днес минах през районното - загубих всякаква вяра в тая държава. Тоя началник/директор вътре не знаеше името на квартала, в което е РПУ-то му. Обяснявам му как колата от години седи на булеварда отстрани и никой не я е докоснал, а сега за 1 месец дето съм под наем я налазиха, той ми вика - "а, да , наркомани всякакви". За 1 час там успях да получа само номера на досъдебното производство, но не и кой е назначен, камоли да ми извадят бележка.
Нз как ще ми издържи психиката, ако и от каското ми се подиграят.


Точно като при мен, кората и други предмети от багажника бяха метнати около автомобила в тревата. :censored:
След дълго премисляне, радвай се че не си ги видял докато я разбиват, автомобил и пари се прежалват, но Наказаталният Кодекс много тежко осъжда средна телесна повреда да не говорим за тежка ......
Майната му, ония горе гледа - аз така се успокоявам.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Предупреждение за колегите от София

Мнение от немо » 05 Апр 2023, 22:41

carmanf1 написа:Счупения прозорец веднага го пишат, умишлено укриване на злодеянието (или както точно там го наричат).


Това не го разбрах ?
Ако колата е отворена и затворена "чисто" , и липсват някакви неща от нея е едно, ако е счупено стъкло и липсват някакви неща е съвсем друго.
Застрахователите не признават "липсваща част" ако поне частица от нея не е налична. Освен ако не са налице явни признаци за кражба.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Предупреждение за колегите от София

Мнение от Kroki » 05 Апр 2023, 23:48

Колеги, малко по-спокойно. От доста отдавна не се е случвало да разбиват така кола т.н. Вие ще изкарате, че като по анимационните филми, като я спреш и след 5 мин я няма. Мин година бяха опоскали така една 91-ца и нашият застраховател плати всичко.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Предупреждение за колегите от София

Мнение от ivanski_2 » 06 Апр 2023, 5:40

Kroki написа:Колеги, малко по-спокойно. От доста отдавна не се е случвало да разбиват така кола т.н. Вие ще изкарате, че като по анимационните филми, като я спреш и след 5 мин я няма. Мин година бяха опоскали така една 91-ца и нашият застраховател плати всичко.


Доста отдавна ли ? :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Довечера като ми остане време ще ти намеря снимки и постове за последните 3 месеца 5 разбити точно е60/1-ци , предимно в Младост ама не знам може за теб това нищо да не е и не става ли всяка седмица да не го броиш :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Предупреждение за колегите от София

Мнение от Lenco » 06 Апр 2023, 10:15

Нищо де, нали някой си мислят, че нещата се оправят.
Поне е сигурно, че в един момент ще има толкова много триноги, че ще могат да снимат и крадците, докато спят в патрулките.
Грозна картина.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Предупреждение за колегите от София

Мнение от steeN » 06 Апр 2023, 10:36

Така е, докато хора, които не знаят какви са целите и задълженията на КАТ (и като цяло идея си нямат как работи една държава) дават акъл как да работи същата, няма да се оправят нещата скоро.

п.с. жокерче... КАТ значи контрол на автомобилния транспорт... не контрол на автоджамбазите.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Предупреждение за колегите от София

Мнение от Lenco » 06 Апр 2023, 10:47

steeN написа:Така е, докато хора, които не знаят какви са целите и задълженията на КАТ (и като цяло идея си нямат как работи една държава) дават акъл как да работи същата, няма да се оправят нещата скоро.

п.с. жокерче... КАТ значи контрол на автомобилния транспорт... не контрол на автоджамбазите.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Понякога ме изумяваш с интелекта си.
Ся, да ти го обясня по-подробно. Държавата нехае, трябва да плащаме ГО, но при щета то покрива :dunno: . Трябва да плащаме и данъци да храним полиция да ни пази, но и те :dunno: После плащаме и каско, и там :dunno:
Та умните като теб в Родината ще купят толкова много камери, че ако се сетят да ги погледнат може да видят и някой друг престъпник, не само каращите с висока скорост престъпници.
ПП: А като сме на тема държава и данъци, да питам ти какво плащаш, ако не е тайна де?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Предупреждение за колегите от София

Мнение от Е.Димитров » 06 Апр 2023, 10:54

Взимате от алито едни миниатюрни автономни GPS устройства и ги имплантирате в подобни части, които се крадат, като фарове и стопове , че дори и някъде в брони и тн.
Смятам, че поне така ще може да се проследи евентуално частта.
Едно време маркираха частите, когато си правиш застраховка каско, не е лошо и сега да се маркират и да има табела, че нещата са маркирани.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Предупреждение за колегите от София

Мнение от steeN » 06 Апр 2023, 10:55

Lenco написа:...


Така както ми го обяснваш разбирам, че за теб е по-важно да не ти чупят колата от колкото да не умират хора. Нищо, че тези неща не са свързани изобщо, но ти ги обвързваш като искаш да вземеш пари от едното и да прехвърлиш към другото. Страхотна обществена позиция. :yes:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Предупреждение за колегите от София

Мнение от ildivvy » 06 Апр 2023, 11:57

Аз пък го разбрах, че иска, като плаща за нещо, то да получава съответното... Може и да не съм прав де :dunno: ... По Европа-та как е, някой, който е бил знае ли?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Предупреждение за колегите от София

Мнение от Kroki » 06 Апр 2023, 12:35

ivanski_2 написа:
Kroki написа:Колеги, малко по-спокойно. От доста отдавна не се е случвало да разбиват така кола т.н. Вие ще изкарате, че като по анимационните филми, като я спреш и след 5 мин я няма. Мин година бяха опоскали така една 91-ца и нашият застраховател плати всичко.


Доста отдавна ли ? :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Довечера като ми остане време ще ти намеря снимки и постове за последните 3 месеца 5 разбити точно е60/1-ци , предимно в Младост ама не знам може за теб това нищо да не е и не става ли всяка седмица да не го броиш :dunno:

Ми в групите съм и не съм видял, мой пропуск. Както казах, последната разбита такава кола беше мин година лятото.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook