След автомивка втвърдяване на гумите.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 19.04.2023
Пол: Мъж

След автомивка втвърдяване на гумите.

Мнение от BMWiv » 19 Апр 2023, 21:59

Здравейте колеги!
Надявам се, че темата ми е за тук, надявам се въпроса ми, че не е като за смях.
Забелязах, че след измиване на автомивка на самообслужване гумите ми след ден два станах по странни. Забелязах го при шофиране , че по твърдо вози автомибила все едно са на няколко сезона. Гумите са нови на една седмица висок клас са. Денс отидих в Дияна център те казват няма как да стане това провеирха ми налягането беше 2,2. Реших да попитам тук някой колега дали е запознат с тази кауза. Като за яд си, защото са нови. С една дума това не зная как може да се докаже.
Благодаря и поздрави!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: След автомивка втвърдяване на гумите.

Мнение от zvetiko » 20 Апр 2023, 10:17

Колега, втвърдяването на гумите, да кажем от естествено остаряване на каучука, води до по-лошо сцепление с пътната настилка, но не и до по-твърдо возене. Налягането в гумите има съществено влияние за това, което питаш. При теб би трябвало да е правилното, но виж какво е минимално допустимото за твоята кола и пробвай с него. Според мен по-скоро усещаш разликата между новите и старите гуми. Ако им дадеш размерите, колегите ще ти направят подробен анализ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.12.2016

Re: След автомивка втвърдяване на гумите.

Мнение от wdas » 20 Апр 2023, 10:33

По принцип за да вози по-твърдо колата се сещам за няколко варианта, прецакани амортисьори/окачване, твърди гуми (стари), високо налягане на гумите.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: След автомивка втвърдяване на гумите.

Мнение от BMW_POWER » 20 Апр 2023, 14:38

Аз за първи път чувам за такова нещо :shock:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: След автомивка втвърдяване на гумите.

Мнение от nickstorm » 20 Апр 2023, 14:47

Да не е е имало Виагра в препарата на автомивката? Отиди и им направи луд скандал, пък довечера ще те гледаме по БТВ...
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: След автомивка втвърдяване на гумите.

Мнение от alx » 20 Апр 2023, 14:56

BMWiv написа:Здравейте колеги!
Надявам се, че темата ми е за тук, надявам се въпроса ми, че не е като за смях.
Забелязах, че след измиване на автомивка на самообслужване гумите ми след ден два станах по странни. Забелязах го при шофиране , че по твърдо вози автомибила все едно са на няколко сезона. Гумите са нови на една седмица висок клас са. Денс отидих в Дияна център те казват няма как да стане това провеирха ми налягането беше 2,2. Реших да попитам тук някой колега дали е запознат с тази кауза. Като за яд си, защото са нови. С една дума това не зная как може да се докаже.
Благодаря и поздрави!


такова животно няма колега... :bchug:

гумите се втърдяват с падане на външната температура, но пък тогава има пада и налягането та не се усеща във возията (но се усеща във сцеплението).
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: След автомивка втвърдяване на гумите.

Мнение от vicho » 20 Апр 2023, 20:57

Като я видях тая тема острани в предложения и бях сигурен, че ще ми пуснат почивка заради нея...

:drinking: :drinking: :drinking:

абсолютно нелепо
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: След автомивка втвърдяване на гумите.

Мнение от Don_Diego » 21 Апр 2023, 10:54

Най-лошото за гумите, което може да стане от препаратите на тези мивки е да побелят ако ги оставиш препарата да изсъхне върху тях. Дори да има нещо върху самия грайфер, в рамките на няколко километра каране ще ги изтъркаш и няма да има ефект върху возия и сцепление.

Аз на моите съм мазал какво ли не в търсене на идеалния препарат за след мивка, търкал съм ги с взевъзможни неща за по-добро измиване и никога не е оказвало някакъв ефект върху поведението на гумите
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: След автомивка втвърдяване на гумите.

Мнение от steeN » 21 Апр 2023, 13:51

alx написа:гумите се втърдяват с падане на външната температура, но пък тогава има пада и налягането та не се усеща във возията (но се усеща във сцеплението).


Ма пък маслените амортисьори стават по-твърди тогава :) Зимата всеки получава безплатно спортно окачаване (докато не се стоплят).

vicho написа:Като я видях тая тема острани в предложения и бях сигурен, че ще ми пуснат почивка заради нея...

:drinking: :drinking: :drinking:

абсолютно нелепо


не човек, а желязо :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: След автомивка втвърдяване на гумите.

Мнение от BMW_POWER » 21 Апр 2023, 14:50

steeN написа:
alx написа:гумите се втърдяват с падане на външната температура, но пък тогава има пада и налягането та не се усеща във возията (но се усеща във сцеплението).


Ма пък маслените амортисьори стават по-твърди тогава :) Зимата всеки получава безплатно спортно окачаване (докато не се стоплят).


От кога на територията има температури по това време на годината в рамките на -30С и надолу :shock:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 19.04.2023
Пол: Мъж

Re: След автомивка втвърдяване на гумите.

Мнение от BMWiv » 09 Май 2023, 21:35

zvetiko написа:Колега, втвърдяването на гумите, да кажем от естествено остаряване на каучука, води до по-лошо сцепление с пътната настилка, но не и до по-твърдо возене. Налягането в гумите има съществено влияние за това, което питаш. При теб би трябвало да е правилното, но виж какво е минимално допустимото за твоята кола и пробвай с него. Според мен по-скоро усещаш разликата между новите и старите гуми. Ако им дадеш размерите, колегите ще ти направят подробен анализ.


( Ако им дадеш размерите, колегите ще ти направят подробен анализ )

Отговор:

MICHELIN PILOT SPORT 5 225/50 R17

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook