Абонаментна карта на СБА

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Абонаментна карта на СБА

Мнение от abracadabra » 10 Май 2023, 6:31

Замислих се ако се повреди колата на пътя, какво? А в чужбина?
Чета на сайта на СБА. Никога не съм си правил. Но познати споделят че си правят от на-евтините.
Споделете вие как мислите за тези карти? Как се реагира при по-значима повреда на автомобила?
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от skoti79 » 10 Май 2023, 7:44

За мен си е задължително и си правя на всяка кола, която имам.
Дава ми спокойствие.
Ако се пътува в чужбина златна, ако се кара главно в БГ, става и сребърната.
Хубавото на златната е,че ако не се ползва в първата година, за втората отпада ограничението
за км при нужда от пътна помощ.
Може да се прехвърля картата на друга кола, ако се продаде или смени.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от streetz » 10 Май 2023, 7:57

Миналата година си направих за пробата една Сребърна (най-евтината) и съм много доволен (май бях писал в темата за последното нещо, от което сте доволни). Единият път се пръсна маркуча между блока и радиатора, някаква неделя привечер няколко дни преди Нова година в прохода Петрохан. Обадих се, обясних си проблема и пратиха платформа, закара ни до София с доплащане стотина лева (можеше до Монтана безплатно, но какъв да го диря в Монтана :D ). Човека супер културен беше като за северозапада и не само, внимателно караше, накрая касови бележки, фактури, както си трябва. Няколко дни по-късно като ми дойде реда в сервиза пак им се обадих и ме закараха безплатно до там. След няколко месеца падна тампона на носача и понеже не ми се рискуваше да шофирам през целия град с мандахерцащ се носач им звъннах, на 15-тата минута дойде платформата и ме закара безплатно пак. Преди няколко седмици си направих Златна карта, че пробега извънградско там е 150 км, а и важи за чужбина ... дано не се налага де :) Като сложиш, че и прегледа е безплатен си е добра оферта. За сравнение ще кажа, че преди 3-4 години ми умря бензиновата помпа на 180 км на АМ Тракия, обадих се на някакви от гугъл с доста уж положителни отзиви, идва някакъв мръшляк по джапанки с раздрънкана платформа от Стара Загора и за няма 40 км, айде нека са 80 с идването, ме обръсна 160 лв. без касова бележка, без засичане на километрите ... ей така, на око :lol: Сега с инфлацията вероятно за същото ще взимат над 200.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от abracadabra » 10 Май 2023, 8:10

Благодаря, колеги.
Разгледах им сайта, Браво! Имат и отстъпки за гуми и някой други неща с картата.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от NiksGS » 10 Май 2023, 8:53

Аз също имам добри отзиви от тях, два пъти са ми трябвали. Единия път заради умрял стартер в гараж на ниво -1. Обадих се, обясних къде какво. Дойде една малка кола да ме изтегли от гаража до пътя навън и после платформа до сервиза. Много учтиви, мога да ги похваля. За парите си заслужват.
Ultimate Riding Machine

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от barty » 10 Май 2023, 13:50

От 3 години си правя сребърна карта но никога не съм ползвал.
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от DigitalExile » 10 Май 2023, 13:59

barty написа:От 3 години си правя сребърна карта но никога не съм ползвал.


И аз така, и на двете коли. Много полезна услуга честно казано. Най евтиния вариант ползвам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от E.5KOV » 10 Май 2023, 14:54

Трета година подновявам карта Сребърна+. Цената е 70 лв. Наред с помощта на пътя и репатрирането дава и напълно безплатен ГТП. ГТП-то е вече 50, а някъде и 60 лв. Така че с оставащите 10-20 лв. си обезпечавам няква сигурност и безгрижност на пътя за цяла година. Особенно с тия коли, вече без резервни гуми...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 346
Регистриран на: 22.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с DPF
Мечтае да кара: на ток
Детайли за колата: стоковица

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от dynalias » 10 Май 2023, 16:15

E.5KOV написа:Трета година подновявам карта Сребърна+. Цената е 70 лв. Наред с помощта на пътя и репатрирането дава и напълно безплатен ГТП. ГТП-то е вече 50, а някъде и 60 лв. Така че с оставащите 10-20 лв. си обезпечавам няква сигурност и безгрижност на пътя за цяла година. Особенно с тия коли, вече без резервни гуми...


И аз съм така вече 3 години правя на 2 коли, но освен от ГТП-то не ми се е налагало други услуги да ползвам. И аз правя сребърни.
history:
E36 328i coupe 1995г. 193hp 25.11.2013-19.04.2019г.sell
E90 320d sedan 2009г. 177hp 10.06.2019г.-now

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от Don_Diego » 10 Май 2023, 19:37

Досега все доплащах към каското да ползвам Пътна помощ и тн, но с тези карти изглежда по-добре...обаче имам питане: мисля да взема Златна карта, тъй като редовно пътувам извън страната с колата. Има ли смисъл да доплащам за пакета: Спокойствие на пътя в България? Получавам ли нещо повече от това, което получавам със златната карта? :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от streetz » 10 Май 2023, 20:37

Картата не покрива повреди вследствие на ПТП. Аз си доплатих май 5 лв за тоя пакет Спокойствие на пътя, който е за такива случаи, но важи само в България.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от Don_Diego » 10 Май 2023, 21:25

Разбрах, благодаря за пояснението :yes:

Заявих една Златна карта и се надявам никога да не ми се налага да я ползвам :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от drifty » 10 Май 2023, 21:45

На мен като правих каското ми офертираха два пакета, май точно от СБА, един с покритие 150км и един с 300, ноо реших, че старата петица ще се движи без засечки идната година.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от TNT » 11 Май 2023, 10:49

И аз засега само за преглед съм я ползвал. Минавал съм в 3 града - нищо общо между трите. От стриктни до мерене на газове на загасен двигател е разликата :mhihi: Другия месец трябва да подновявам и гледам бая са надули цените. Преди 5-6 години беше 50лв сребърна+ , сега е 90лв. На тези цени ще се замисля за златна, щом може и да се прехвърля. Преди време и сребърна плюс имаше пътна помощ в съседките, но е отпаднало.

EDIT: Гледам съм за юридически лица цените, за физически си е същото. 70лв сребърна плюс си е без пари направо при цени в София 50-60лв само за преглед. 125лв златна може и тя да си заслужава при доста пътувания с по-стара кола. Тея 50-60лв ще се избият само веднъж да ти се наложи за 10 години.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от abracadabra » 11 Май 2023, 14:28

E.5KOV написа:Трета година подновявам карта Сребърна+. Цената е 70 лв. Наред с помощта на пътя и репатрирането дава и напълно безплатен ГТП. ГТП-то е вече 50, а някъде и 60 лв. Така че с оставащите 10-20 лв. си обезпечавам няква сигурност и безгрижност на пътя за цяла година. Особенно с тия коли, вече без резервни гуми...


Вярно че чух че и гуми сменят или лепят...Вярно ли?
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook