Абонаментна карта на СБА

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от Don_Diego » 11 Май 2023, 15:12

Aко правилно им тълкувам Общите условия за предоставяне на различните карти - да, ако нямаш резервна ще те транспортират до най-близък сервиз за гуми, а ако имаш резервна, но не можеш да я смениш сам ще дойдат да го направят вместо теб

смяна на спукана гума /без налична резервна/ – безплатен транспорт на МПС до най-близък
сервиз за гуми неограничен брой пъти;
- безплатно подаване на ток и смяна на спукана гума при наличие на резервна – неограничен брой
пъти;
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от E.5KOV » 12 Май 2023, 12:57

Don_Diego написа:Aко правилно им тълкувам Общите условия за предоставяне на различните карти - да, ако нямаш резервна ще те транспортират до най-близък сервиз за гуми, а ако имаш резервна, но не можеш да я смениш сам ще дойдат да го направят вместо теб

смяна на спукана гума /без налична резервна/ – безплатен транспорт на МПС до най-близък
сервиз за гуми неограничен брой пъти;
- безплатно подаване на ток и смяна на спукана гума при наличие на резервна – неограничен брой
пъти;


Така е. +1

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от speedhokk » 12 Май 2023, 15:35

В реалност обаче се случва друго. Мой приятел, който спука гума, но не можа да си сложи патерицата, защото не успя да си развие болтовете, го качили на платформа и го закарали до най-близкия сервиз.

Друг приятел, на който му падна акумулатора на кола автоматик в подземен паркинг. Дошъл човека от сба, мъчил се с някакъв jump starter да запали колата, но не успял и си тръгнал :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от M-coupe » 25 Май 2023, 13:41

А ако колата ти е в гараж и не пали, ще я закарат ли до най-близкия сервиз или услугата е само ако те остави някъде на пътя.. :dunno:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от streetz » 25 Май 2023, 16:21

Стига да има възможност да се изкара от гаража и да се натовари на платформата - ще я закарат.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от NiksGS » 25 Май 2023, 21:22

Вчера пък, в пощата си намерих списание Авто Мото Свят. Чудих се от къде, а то като една от екстрите на златната карта.
Ultimate Riding Machine

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 4.12.2022
Кара: E91 330xd

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от LZ-01 » 20 Яну 2024, 17:17

Колеги, а конкретно от ГТП-то в СБА пунктовете доволни ли сте? Има ли нещо по-различно от другите (като Радиал, Мол България, този тип пунктове)?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от TNT » 24 Яну 2024, 16:14

Зависи кой ти се падне там. Всяка година са различни хора. Кой сърдит, кой не - както смериш.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от bum_bum » 24 Яну 2024, 17:28

Там е единственото място на което съм бил и се извършва що-годе истински преглед. Вероятно има шанс да не мине колата ако не е ОК.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от Anthony_J » 24 Яну 2024, 19:27

Подкрепям Бум-Бум, аз ходя в гр. Гоце Делчев на преглед, щото ми е най-бързо от Гърция и винаги гледат колата много обстойно. Ама то и зависи какво разбира колегата под доволни, щото повечето нашенци са доволни ако нищо не им проверят и само им лепнат заветния стикер :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 4.12.2022
Кара: E91 330xd

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от LZ-01 » 24 Яну 2024, 21:49

bum_bum написа:Там е единственото място на което съм бил и се извършва що-годе истински преглед. Вероятно има шанс да не мине колата ако не е ОК.


Това е добре, и логично.
Само заради DPF-а (няма го) може да има пречка за минаване. :oops:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от Anthony_J » 25 Яну 2024, 9:55

Надали ще е пречка да минеш, единствено може да ти сложат по-ниска категория, но и това не ми се вярва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от E.5KOV » 25 Яну 2024, 12:02

Наистина гледат по-обстойно в пунктовете на СБА, което за мен е положително. Недостатък, пак за мен де, че за София трябва да запишеш час за оглед, а не може да идеш и просто да се наредиш. М.г. при минаването ми, имаше едно Е46 до пункта, като собственика му преговаряше нещо с техниците. До колкото разбрах, беше върнато, заради подменени крушки на фаровете. Това в пункта в Овча купел. Показаха му вратата на собственика... Иначе, получения предварително час го спазват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от Rainbow » 25 Яну 2024, 16:03

СБА са единствените мега стриктни да. За всякакъв тип тунинг ще имате проблеми. Аз като бях с 335-ца дори в idle си видяха, че е 3 пъти над нормата за газове, заради catless downpipes. Ако обаче колата ти е нормална, поне ще има що годе адекватен преглед.

За пътната им помощ съм я ползвал 2 пъти - много коректни като цяло (не точно на мои коли, на мои минуса би бил на бившата 335 - там не знам дали щяха да могат да я качат без да оставим бронята - т.е. не е за много ниски коли, но това важи за 80% от пътните помощи). И наистина беше ало - проблема и адреса и до 30-60 минути дойде човек без никакви пари на ръка и т.н. глупости.

Иначе по другите места съм виждал да пускат човек, който 3 от 4-те колела не спират на валяците. "Ще ги оправя спирачките" - айде чао и умната...
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от MrManson » 25 Яну 2024, 18:26

E.5KOV написа:Наистина гледат по-обстойно в пунктовете на СБА, което за мен е положително. Недостатък, пак за мен де, че за София трябва да запишеш час за оглед, а не може да идеш и просто да се наредиш. М.г. при минаването ми, имаше едно Е46 до пункта, като собственика му преговаряше нещо с техниците. До колкото разбрах, беше върнато, заради подменени крушки на фаровете. Това в пункта в Овча купел. Показаха му вратата на собственика... Иначе, получения предварително час го спазват.

А не е ли именно положителното това? Запазваш си час, отиваш и няма нужда да чакаш 2-3-5 коли, преди да дойде твоят ред? Мен също СБА са ме връщали за спирачен механизъм и съм доволен от този факт.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook