Напръскана със спрей кола.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 518
Регистриран на: 28.11.2008

Напръскана със спрей кола.

Мнение от abracadabra » 22 Май 2023, 13:00

Колеги, заварих си колата напръскана със спрей(вероятно е от онзи цинковия, който е за чистете на спирачни дискове-има го за 8лв. в хипермаркет в момента). Напръскана е като е обиколена, когато я заварих беше още мокро напръсканото(сутрин рано), на места където е пръскано има и разяден лака по боято, стопена е и пластмасовата част над светлините на номера. На задния стоп (на снимката) искам да го изчистя, но с финна шкурка ли, разредител... -дайте идея.
IMG_20230522_123449.jpg

Изобщо как да реагирам? Преди месец ми нарязаха гумите с нож, та купувах скоростно нови.... Не мисля че е от мястото на париране, там съм от години, не сме имали проблеми със съседи. Да не би някой да е решил да страдам?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Напръскана със спрей кола.

Мнение от Don_Diego » 22 Май 2023, 13:08

С разредител ще направиш още повече бели…някой бояджия да каже с какво да търкаш, немо мисля ще знае :idea: . Драсни му ЛС, в случай че не се разпише тук
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Напръскана със спрей кола.

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Май 2023, 13:12

Мда, пиши му на лично на немо защото не се знае кога ще види темата. Иначе стопа ще го оправиш, но боята...няма да е. В смисъл няма да е без пари.

На другият ти въпрос, 99.999% някой ти казва нещо. Вероятно заради жена или защото някъде си го псувал като сте имали ситуация на пътя или нещо трето. Няма как първо да ти режат гумите, а после това и да е случайно в повече от тия 0.001% да си случил обикновени гаменчета. Огледай се за други коли наоколо със щети, ако не са повече от още една, значи е баш срещу теб.
Сложи някоя камера да снима, очаквам да ти счупят стъкло следващия път. :dummy:

П.п: Сега звъннах на моя бояджия, едно шише корселин вземаш каза, мокриш един парцал и почваш. Но понеже и аз съм правил подобно нещо да махам силикон с който бях лепил едно огледало, а и той ми каза същото, да не задържаш парцала много на едно място, минаваш внимателно понеже това ще го събори веднага, но задържиш ли повече и матирва лака. Стоповете по-лесно.
При контакт корселина сваля веднага, особено още като е по-прясно.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Напръскана със спрей кола.

Мнение от Jordana » 22 Май 2023, 14:09

Вземаш разредител АМВ за акрилна боя , топиш мек парцал и минаваш опръсканото по боята . Или с чист технически бензин . Ще се изчисти без следа , тия спрейове са акрилни , отдаван няма нитроцелулозни спрейове по магазинете . Колкото по бързо го изчистиш по добре . Това на стоповете по пластмасата ще си трябва водна шкурка и най добре да се свали стопа . Има един начин да станат като нови с кореселин но трябва да се изчисти напръсканото идеално .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Напръскана със спрей кола.

Мнение от немо » 22 Май 2023, 20:37

Jordana написа:Вземаш разредител АМВ за акрилна боя , топиш мек парцал и минаваш опръсканото по боята . Или с чист технически бензин . Ще се изчисти без следа , тия спрейове са акрилни , отдаван няма нитроцелулозни спрейове по магазинете . Колкото по бързо го изчистиш по добре . Това на стоповете по пластмасата ще си трябва водна шкурка и най добре да се свали стопа . Има един начин да станат като нови с кореселин но трябва да се изчисти напръсканото идеално .


Данчо, Данчо....разредителят АМВ е за блажни (алкидни ) бои , бе пиле, и с него можеш да си изчистиш остатъци от двойнолепяща лента, тиксо , асфалт , но не и спрей :dummy:
Маверика го е написал , с кореселин, но внимателно да не се накисва сериозно лака. След това една паста и си ОК. Със стопа същата работа.

п.п. Като возих браточката на бала му със ЗАЗ-а бях му написал името със спрей на предния капак :lol: За половин час нямаше следа от спрея :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Напръскана със спрей кола.

Мнение от Ивайло Димов » 22 Май 2023, 20:42

Важното е да се намери злосторника и да му се счупят ръчичките !Тва да увредиш чужда собственост като мишка посред нощите е гювендийско поведение :ok:


Смола от асфалт съм махал с нафта ,най-бързо и лесно става .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Напръскана със спрей кола.

Мнение от Jordana » 22 Май 2023, 21:15

Кореселина остава петна , квото и да прави ако търка с коресилин ще остане мат после и трябва да шкури . Ако не пада директно с АМВ се добавя малко бензин в АМВ и с него се накисва мек парцал и се тръка внимателно без натискане . Няма да има никакви следи после нито пастиране или шкурене . А това от стоповете няма да падне с коресилин , ще се размаже и ще стане мацано дупе с тиква .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Напръскана със спрей кола.

Мнение от SpeedyMan » 22 Май 2023, 22:16

Коресилинът разяжда стоповете много бързо.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Напръскана със спрей кола.

Мнение от dhtj » 23 Май 2023, 5:35

И мен са ме рисували, че бях спрял на "нечие" място в софия, а бях с провинциална регистрация.... С обикновен бензин и меко парцалче не оставят никакви следи, хем го бърсах след няколко дни.
После изплакнах с вода за всеки случай, да отмия бензина.
Но щом на никоя кола не съм видял да е паднала боята под капачката на резервоара, където винаги оливат бензинджиите, значи е безопасно за боята.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Напръскана със спрей кола.

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Май 2023, 6:11

По принцип, дефакто ако накиснеш и търкаш не се знае в какво състояние е лака и какво ще се случи. То птичките го разяждат ако остане достатъчно дълго и да се намокри и изсъхне един два пъти.
А с корселинът е ясно, че просто небе за всеки у наистина внимание трябва.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Напръскана със спрей кола.

Мнение от SpeedyMan » 23 Май 2023, 6:51

Спрейовете падат най-безопасно с полир паста, която не уврежда истинската боя, не уврежда и пластмасите на стоповете.
Но трябва да се направи бързо, преди да са минали няколко дни на слънце, иначе става по-трудно.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 518
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Напръскана със спрей кола.

Мнение от abracadabra » 23 Май 2023, 9:13

Аз по-скоро искам да изчистя стопа. Дали с фина шкурка и после нещо за леко полиране... Колкото до тези работи по колата, сложих камера, наблюдавам. Но, дано на този който ме е поръчал да му размине все пак, най-вероятно е да се е обидил. Аз съм мирен човек, имам здравословни проблеми. Каквото и да е причината, мисля че катарзиса си го изживях вече. Ще се моля да отмине....
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Напръскана със спрей кола.

Мнение от Moni_BMW » 23 Май 2023, 9:48

Здравей, може ли да напишеш ефекта от почистването. Иначе много гадно дано пукне тоя рисувам- да не е някоя зарязяна бивша ?
///M power

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Напръскана със спрей кола.

Мнение от Вуйчо » 23 Май 2023, 10:13

.
Последна промяна Вуйчо на 24 Май 2023, 8:36, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Напръскана със спрей кола.

Мнение от Jordana » 23 Май 2023, 10:23

Стопа се сваля и се търка на водна малките номера 1000 после 2000 на вода както си пише по книгите . Обаче не мисля че без полиране с паста накрая може да се постигне отличен резултат . Използването на машина не е добра идея щото пластамасата прегрява много лесно и се стапя от триенето . Малко да засъхне пастата и става на шагре . В никакъв случай коресилин на стопа щото се размеква пластмасата и ще стане още по лошо с тоя наплютия спрей отгоре . Пластмасови детайли ги докарвам до вид на прозрачност на стъкло като се минат на водна почистят и подсушат , слагам ги на равно място да е хоризонтална повърхноста на детайла и пръскам със домакински спрей отгоре коресилин . Само мъгла да стане без капки и да стича , повърхноста става като стъкло след 3-4 минути . По принцип трябва да се има предвид че тия разредители като АМВ и коресилин са просто търговски названия на смес от ароматни въглеводороди и ацетон с неяса комбинация . Различните производители имат различен състав и ефекта може да е различен при почистване смесване и разреждане . Преди ползвах само коресилин марка "свежест " , не знам има ли го в момента щото от години не вземам бояджийски поръчки за подобни неща . Прекалено смрадлива и мръсна работа е .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Binev_OuT, datchko

Последни теми
Facebook