Състояние на българския бизнес/промишленост !

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от nickstorm » 19 Юни 2023, 22:09

ildivvy написа: Германците са с 1ч разлика и се правят на дръж ми шапката в извън-работното си време... Затова не вършат работа често, колкото и рядко да се налага да ги търсим!


В Германия се плаща основно на час, на какво трябва да се правят в извън работното си време? Да работят гратис и за слава? :lol: Брех, тез български чорбаджии... Освен това, часовата разликата е в полза на България, щото те са с 1 час назад.

п.с В Китай са милиард и половина, все ще се намери някой да ви драсне един мейл набързо :mrgreen: ....
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от theraven_nz » 19 Юни 2023, 22:47

Бе просто е, ама трябва да го пише в договора - доставка и монтаж, после подръжка с ясно разчетени канали за връзка, SLA за реакция, поправка, неустойки и точно разписан начин на мерене на всичко това. Не е работа на оперативния персонал да се ядосва - има си хора, които преди това трябва да са си свършили работата.
---

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от ildivvy » 20 Юни 2023, 7:42

Никой не си е помислял да кара братята германици да работят за чест и слава! Всичко се плаща чинно и по установения ред :yes: ! То изобщо съществува ли друг начин :dunno: ?!? В заводи, които работят на 24ч, машините не се развалят само в работното време на някой, а по съвсем случаен принцип! Т.е. няма 1ч напред/назад... Освен това, когато са взимали/приели парите за поддръжка, обещанията са били битер тези на нашите политици... В крайна сметка, нещата винаги рефлектират върху оператиния персонал, защото той е последната дупка на кавала! Ръководството го интересува само 'големия брояч' на произведените бройки да не спира да брои! Каква е цената това да се случва, изобщо не им дреме :mhihi: ... Та и аз - "Брех тез бългаски чорбаджии!" В крайна сметка 'спасението на давещия се е в ръцете на самия давещ се'! Оправяме се без реална помощ от сульо и пульо... Това, защото 'разговора' тръгна в посока нашия завод, който не е български бизнес/промишленост (поне като собственост). Иначе си е чисто българска селяния... Относно фирмата за вани - да се спасяват! Като ми се обади да им оправям китайските простотии аз съм си направил 'тарифите' ...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от zAcK » 20 Юни 2023, 7:55

Чета днес, че потребителите на платена телевизия в България бележат спад с 2.1%
Каквото и да значи това, било то че се отказват, понеже са пенсионери или че като цяло намаляват, все е зле.

Това са примерно 40-50000 потребители по-малко за 1 година :shock:
Положението в кочината с доста прилични темпове си ебава мамата.

Кой ще работи след 10 години тук не е ясно?
Кой ще изкарва пари за пенсии, здравеопазване, инфраструктура и т.н. също......
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от seimo » 20 Юни 2023, 9:52

А дали причината не е в Булсатком :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от ildivvy » 20 Юни 2023, 10:03

Имат нещо ново/безплатно ли? Дай някакви подробности...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от seimo » 20 Юни 2023, 10:42

Да безплатно гледах Канал 1 две седмици докато сменят устройството :mhihi: . Ама пак добре че някой чакат от 1 месец :banghead: Забива на Канал 1 и не работи нищо друго. Доколкото знам трябвало да заменят 600 000 устройства заради този проблем, но нямали толкова налични.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от ildivvy » 20 Юни 2023, 12:17

:mhihi: :mhihi: Сега вече схванах!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от zAcK » 20 Юни 2023, 15:03

Това с Булсат не мисля, че има общо. Някое "0мно" IT при тях е насрало нещо с някакви сертификати и е оакало приемниците :mhihi:

В статията се обясняваше, че абонатите на платена телевизия в България намаляват.
Защо намаляват не е ясно, просто стават по-малко. Тия, дето са изнервени на Булсат ходят при други, като комшиите, не остават без телевизия :bchug:

По-скоро причината е, че намаляваме като население и като процент млади хора! :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от dhtj » 20 Юни 2023, 15:23

zAcK написа:В статията се обясняваше, че абонатите на платена телевизия в България намаляват.
Защо намаляват не е ясно, просто стават по-малко.

По-скоро причината е, че намаляваме като население и като процент млади хора! :dunno:


Че намалява населението, няма спор, но и много от младите не гледат телевизия.

Ютуб, нетфликс, подкасти, такива неща са модерни сред младите. И аз ги разбирам де, писнАло ми е на чепа да гледам реклами за газове, хемороиди, гъбички по ноктите и цистит през 10 минути по битиви и нова...
А през останалото време когато няма реклами кво дават - Ергенът, турски сериали и как Цветанка и Цънцарка словесно масажират топките на Боко. :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от Spunky » 20 Юни 2023, 15:32

zAcK написа:Това с Булсат не мисля, че има общо. Някое "0мно" IT при тях е насрало нещо с някакви сертификати и е оакало приемниците :mhihi:

В статията се обясняваше, че абонатите на платена телевизия в България намаляват.
Защо намаляват не е ясно, просто стават по-малко. Тия, дето са изнервени на Булсат ходят при други, като комшиите, не остават без телевизия :bchug:

По-скоро причината е, че намаляваме като население и като процент млади хора! :dunno:


Корелейшън не е козейшън. В щатите се увеличава населението, абонатите намаляват значително

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от Jordana » 20 Юни 2023, 15:39

А през останалото време когато няма реклами кво дават - Ергенът, турски сериали и как Цветанка и Цънцарка словесно масажират топките на Боко. :lol:
И това удоволствие струва 250лв и нагоре на година . Хората особено възрастните просто си правят сметка на всеки лев с тая инфлация последните 2 години . А песионерите особено нямат претенции за качеството на телевизията така че могат да си гледат ефирната безплатно .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от alx » 20 Юни 2023, 16:54

zAcK написа:В статията се обясняваше, че абонатите на платена телевизия в България намаляват.
Защо намаляват не е ясно, просто стават по-малко.
По-скоро причината е, че намаляваме като население и като процент млади хора! :dunno:


мисля, че го тълкуваш грешно.

аз примерно от 5 години също нямам кабел. имам само беше 1 гб, после 2гб от 6 месеца 10гб файбър до къщата ми и... то ми стига. имам абонати за нетфликс, амазон, дисни и хбо макс ... аз не гледам ама които гледа вкъщи- тях ги гледа.

навсякъде по света кабела умира заради ондеманд стрийминг-а
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от zAcK » 21 Юни 2023, 8:33

Може и да греша, а може и да надценявате българската действителност :ok: Не познавам хора в БГ, които да имат Netflix, Apple TV и т.н., но да са си изключили телевизията :idea:
Около 30 лева са 200Mbps + TV в пакет, а 20-25 лева, ако вземеш само едното, та на никой не му дреме и си купуват пакет с 2 годишен договор примерно и те така :bchug:


През това време :dunno:

През 2023 г. България пада до 57-о място по конкурентоспособност сред 64 държави, нареждайки се след държави като Перу и Казахстан, а само за година страната е слязла с четири позиции надолу. Това показва новото издание на Световната класация за конкурентоспособност на швейцарския Институт за развитие на управлението (IMD).


https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/ikonomika/2023/06/20/4498105_bulgariia_e_sled_peru_i_kazahstan_po/?fbclid=IwAR0VojbBj5jES0uIkQn4bEesY6rek-4B0uwFwc8Z1HmbUe_El5tUgDOVoqk
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от TNT » 21 Юни 2023, 8:55

Да, ама в щатите кабеларката е друга цифра и там нетфликсове и т.н. яко натискат :yes:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo

Последни теми
Facebook