Благотворителна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Алфа Въшкар
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ч
Мечтае да кара: Countach през 80-те

Благотворителна тема

Мнение от sme666ko » 01 Юни 2023, 15:55

Здравейте, колеги. :D

Предлагам в тази тема да споделяме информация относно кампании за набиране на средства за хора в нужда.

Смятам, че сме една голяма и сериозна общност и сред нас има много хора, които биха проявили милосърдие и биха помогнали по един или друг начин.

Убеждавам се, че споделянето е не по-малко важно от превеждането на пари. Човек невинаги има възможност да помогне с пари, не може да откликне и на всеки призив за помощ, а такива има много, но може да помогне много чрез споделяне. Доскоро следих една кампания за едно дете, която завърши успешно - изненадах се колко много хора и фирми помогнаха на семейството и за кратък период от време се събра близо шестцифрена сума. Детето вече се лекува и има надежда да оздравее.

Затова призовавам - СПОДЕЛЯЙТЕ, с приятели, в групи, където се сетите. Има много хора, които помагат. :bowdown:
Изображение

Алфа Въшкар
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ч
Мечтае да кара: Countach през 80-те

Re: Благотворителна тема

Мнение от sme666ko » 01 Юни 2023, 16:00

Това, което ме подтикна да направя темата, е историята на Божидара.

Божидара Павлова е на 28 години. На 11-годишна възраст получава бъбречна недостатъчност, след което започва хемодиализа. Година по-късно ѝ е направена бъбречна трансплантация. През лятото на 2022 г. обаче трансплантираният бъбрек спира да работи и ѝ се налага отново да започне хемодиализа.

Нейни близки, които помагат с кампанията, ми я описаха като изключително добър и сърдечен човек, възпитана и образована, с огромен дух и желание за живот.

Беше моето истинско чудо, благодарение на което в продължение на 15 години имах съвсем нормален живот. През лятото на 2022 г. трансплантираният ми бъбрек спря да работи. От септември 2022 г. отново завися от хемодиализния апарат, който може да поддържа живота ми едва до няколко години, а същевременно уврежда останалите ми органи. Продължителната диализа би ме направила неподходяща за трансплантация. А единствено нова бъбречна трансплантация може да ми подари живот отново.


BozhidaraPavlova.jpg

BozhidaraPavlovaProfil.jpg

BozhidaraPavlovaGroup.jpg


https://www.facebook.com/groups/6016772368413765
Това е Facebook групата, в която се организира благотворителен базар в полза на кампанията. Провеждат се и открити физически базари. Там ще намерите информация, в случай че решите да дарите пари или някой артикул за благотворителния базар. Аз вече се разделих с някои неща, за които си мислех, че са ми ценни, но дарявайки ги, се почувствах много по-добре, отколкото да ги гледам просто да стоят вкъщи.

Моля, споделете кампанията. :bowdown:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Благотворителна тема

Мнение от carmanf1 » 03 Юни 2023, 22:41

Много благородна тема Колега. :yes:

Дарявам и помагам.

И една истинска история, на която станах свидетел, само като за пример, хората колко са лицемерни и колко много лъжат:

Детенце от класа на сина ми, родена в Германия, майката Българка, бащата Германец.
Майката отива на ония свят и “бащата” води детето в България при бабата. И казва аз не мога да се грижа за нея. И зарязва детето.

Без изобщо да се чува/интересува от детето, съответно и без абсолютно никаква финансов подкрепа

Бабата на минимална пенсия. Не може да смогне финансово.

Класната пусна молба да помогнем на детето и бабата за Коледа.

Молбата беше във вайбър групата на класа и каза коя майка е изявила желание да събира финансовата подкрепа (странно че не пуснаха сметка)

Всички родители до един откликнаха в групата, че ще помагат.

Аз бях в чужбина.

Прибирам се и веднага на следващия ден отивам да помогна.

Жената, която събираше парите ми каза: днес е последния ден за помощ на детето преди Коледа.
Имахме 10 дни. Всички се изявиха във Вайбър групата на класа, че ще помагат.

До сега, съм събрала пари само от мен и теб.

Ама иначе всички писаха, че ще дадат.

Ми, извадих и дадох още за детето, да компенсирам лъжците.

За да има детето хубава Коледа.

Алфа Въшкар
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ч
Мечтае да кара: Countach през 80-те

Re: Благотворителна тема

Мнение от sme666ko » 16 Юни 2023, 13:47

carmanf1 написа:Много благородна тема Колега. :yes:

Дарявам и помагам.


Колега, ако щеш вярвай - само по това, което съм чел от теб в други теми, бях сигурен, че ще се включиш тук. Браво! :D

Напоследък отделям повече време да помагам в кампанията на Божидара. Запознах се с нейни близки, и със самата нея. Наистина е много положителна и се опитва да остане силна, но диализата я съсипва. Бори се за живота си. Парите се събират бавно, но има надежда. Много хора я подкрепят, приятелят и също много се грижи за нея.
Пускам два линка на скорошни постове от нейния профил, ако някой ги сподели тук-там, ще бъде от помощ:
ЦЪК
ЦЪК

Споделям и този пост, отнасящ се за наводнението в Берковица. Положението е сериозно, от Гората.бг помагат, но има нужда от доброволци и средства за екипировка, инструменти, техника.
Наводнението в Берковица
Изображение

Алфа Въшкар
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ч
Мечтае да кара: Countach през 80-те

Re: Благотворителна тема

Мнение от sme666ko » 20 Юни 2023, 10:30

Изображение

Алфа Въшкар
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ч
Мечтае да кара: Countach през 80-те

Re: Благотворителна тема

Мнение от sme666ko » 04 Юли 2023, 7:55

Пичове, кампанията на Божидара продължава да е активна. Моля, да я споделите:
ЦЪК

Благотворителния базар напоследък нещо е позамрял, може да споделите групата с половинките си.
Благотворителен базар
Изображение

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook