Пълномощно за дете

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1760
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Пълномощно за дете

Мнение от BMW_POWER » 16 Юли 2023, 22:32

DigitalExile написа:
BMW_POWER написа:
laviatan написа:
DigitalExile написа:Отностно акта за раждане, направи си нот. заверено копие, струва около 3-4 лв. и носи него, това е официален документ, има същата сила като оригинал според българското законодатенство, тоест няма как да имаш проблем, а оригинала вкъщи на сигурно.

Много добра идея - ще го направя :bchug:


Много зависи на какъв митничар ще попаднеш. Може да поискат оригиналите. Тия не подлежат на дресировка и решат ли да се заядат, изгорял си. Ние с жената имаме различни фамилии и сме изпадали в доста комични ситуации :mhihi:



Виж в закона, както казах нот. Заверен документ на практика си е оригинал, нямат абсолютно никакво право да се заяждат, ако го правят то е нарочно, а правно няма как.


На теория си прав. Но реши ли някой да се заяжда, до тук си. Бъди готов за най-кофтите ситуации, пък нека всичко мине по мед и масло. Работя с митничари, минавал съм ХХХ пъти митници, жената се занимаваше с шипинг и ще ти кажа, че всеки път е различен. Написах го по-горе. Комшийката с всички възможни документи. Българският митничар е искал да чуе бащата по телефона, за да се увери, че това е вярно. Кога и на коя митница митничар е искал да говори по телефона с другата страна???

Някой митничар може да поиска да задържи завреното копие при себе си. Утре майката може да каже, че не е давала разрешение и на него това му е доказателството, на какво основание е пуснал детето.

Не всички са връзкари като Петьо Еврото :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пълномощно за дете

Мнение от alekangg » 17 Юли 2023, 5:27

Доказателството е оставено копие от пълномощното на полицая на границата.
Митничаря не търси пълномощни за деца, ако изобщо има.
10000 филма и измислици, не сме 90-те години на българо сръбската граница.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Пълномощно за дете

Мнение от DigitalExile » 17 Юли 2023, 8:26

BMW_POWER написа:На теория си прав. Но реши ли някой да се заяжда, до тук си. Бъди готов за най-кофтите ситуации, пък нека всичко мине по мед и масло. Работя с митничари, минавал съм ХХХ пъти митници, жената се занимаваше с шипинг и ще ти кажа, че всеки път е различен. Написах го по-горе. Комшийката с всички възможни документи. Българският митничар е искал да чуе бащата по телефона, за да се увери, че това е вярно. Кога и на коя митница митничар е искал да говори по телефона с другата страна???

Някой митничар може да поиска да задържи завреното копие при себе си. Утре майката може да каже, че не е давала разрешение и на него това му е доказателството, на какво основание е пуснал детето.

Не всички са връзкари като Петьо Еврото :paranoid:


Често казано и ти не си прав, по твоята логика може и всичко да имаш оригинал и да е изрядно и пак да се заяждат, но това вече си е до митничар, правно основание както казах нямат. Ние до сега с оригинал на Акт за раждане не сме пътували, само с нотариална заверка, проблем не е имало, други мой познати също само така пътуват от години, не са имали проблем, няма как митнчар да поиска да задържи заверено нот. копие, както вече казах според БГ законодателството това е оригинал, ако искат да оспорват оригинала да звъннат на нотариуса. :mhihi:, Копие може и да искат въпреки че това много, ама много силно ме съмнява, като цяло трябва да имат основание, ако нямат си е чисто заяждане от страна на митничар, което като си с малко дете е слабо вероятно, освен ако не си супер съмнителния тип. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1349
Регистриран на: 15.04.2006
Местоположение: Любимец
Пол: Мъж
Кара: E38

Re: Пълномощно за дете

Мнение от the_gate » 17 Юли 2023, 10:01

Незнам защо се бъркат митничари с полицаи...? :roll:
Документи се изискват от граничните полицаи...валидни лични карти или паспорт...за непълнолетни лица (при липсата на единия или и двата родителя)нотариялно заверено пълномощно и неговото ксерокопие...(като копието остава при полицая)...ако няма ксерокопие, се взема оригинала .
Акт за раждане не ви трябва (информацията за родителите,полицая може да я провери в системата).
Това се изисква само за български непълнолетни граждани (които нямат двойно гражданство) и то само при напускане на страната,(при влизане в страната или в други държави не е нужно) ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пълномощно за дете

Мнение от alekangg » 17 Юли 2023, 10:42

И аз това пиша, ама се започва на кой какво му поискали и приказки от 1001 нощ. Ама края на 90-те нашите взимаха рушвети на границата, за да не ти бият черен печат, нещо което родните власти изобщо не можеха да бият на закъснелите с прибирането си, ама масово народа плащаше от страх и неинформираност.

И като поискат кръщелно или акт за брак и това ли ще носите?

Минавал съм поне 50-60 пъти границата ни с пълномощно, вярно някъде са искали неща, които не трябва да искат и като им се каже, че не съм длъжен да ги нося си млъкват.

Даже един път ми каза да го нося занапред, на което казах че няма.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1760
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Пълномощно за дете

Мнение от BMW_POWER » 17 Юли 2023, 14:08

DigitalExile написа:
BMW_POWER написа:На теория си прав. Но реши ли някой да се заяжда, до тук си. Бъди готов за най-кофтите ситуации, пък нека всичко мине по мед и масло. Работя с митничари, минавал съм ХХХ пъти митници, жената се занимаваше с шипинг и ще ти кажа, че всеки път е различен. Написах го по-горе. Комшийката с всички възможни документи. Българският митничар е искал да чуе бащата по телефона, за да се увери, че това е вярно. Кога и на коя митница митничар е искал да говори по телефона с другата страна???

Някой митничар може да поиска да задържи завреното копие при себе си. Утре майката може да каже, че не е давала разрешение и на него това му е доказателството, на какво основание е пуснал детето.

Не всички са връзкари като Петьо Еврото :paranoid:


Често казано и ти не си прав, по твоята логика може и всичко да имаш оригинал и да е изрядно и пак да се заяждат, но това вече си е до митничар, правно основание както казах нямат. Ние до сега с оригинал на Акт за раждане не сме пътували, само с нотариална заверка, проблем не е имало, други мой познати също само така пътуват от години, не са имали проблем, няма как митнчар да поиска да задържи заверено нот. копие, както вече казах според БГ законодателството това е оригинал, ако искат да оспорват оригинала да звъннат на нотариуса. :mhihi:, Копие може и да искат въпреки че това много, ама много силно ме съмнява, като цяло трябва да имат основание, ако нямат си е чисто заяждане от страна на митничар, което като си с малко дете е слабо вероятно, освен ако не си супер съмнителния тип. :mhihi:


Всичко зависи, на кого ще попаднеш. На една и съща граница сме минавали с "Къде отивате?" и "Кога се прибирате?" , на следващото минаване близо 5мин бързи въпроси "Имаш ли криминал прояви?", "Имаш ли неплатени тикети?"...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Пълномощно за дете

Мнение от DigitalExile » 17 Юли 2023, 15:13

Добре де, аз доста пъти съм минавал, никога не са ме питали крминални прояви и тн, ако ми се случи такова нещо бих се замислил и запитал с какво съм провокирал митничаря, защото за да ме пита и държи толкова време занчи съм съмнителен тип, друга причина няма.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Пълномощно за дете

Мнение от Моджо » 17 Юли 2023, 16:20

То това не е по ЕУ граници. На другия континент може и да ги питат.
И аз знам, че пълномощното го искат само наще. От там натам никой не ти го търси ни те пита къв си.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Пълномощно за дете

Мнение от Georgi_G » 19 Юли 2023, 10:48

Моджо написа:То това не е по ЕУ граници. На другия континент може и да ги питат.
И аз знам, че пълномощното го искат само наще. От там натам никой не ти го търси ни те пита къв си.


И е така!
Луд го направихте човека, та заверки, та преводи, та актове. Никой никъде нищо не търси освен пълномощно (от другия или двамата родители) само на излизане от БГ.

Оригинала задължително с теб, направи си едно копие и това е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Пълномощно за дете

Мнение от laviatan » 13 Сеп 2023, 11:30

Здравейте :yes:
На излизане на летището нашите искаха да видят оригинала на пълномощното и взеха едно копие. В Австрия на летището искаха само превода / на англииски го преведохме пълномощното / и сравниха данните с личната ми карта и паспорта на малката . На излизате от Австрия отново искаха само да видят и сверят данните от превода. На връщане в Бг не поискаха нищо . Превода не беше легализиран . Благодаря на Don_Diego :bchug:
ПреводачиЕУ са супер бързи и коректни. Респект !
Никой и никъде не поиска акт за раждане :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook