ПРИЗНАНИЯ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ПРИЗНАНИЯ

Мнение от pampo » 03 Окт 2023, 9:51

И аз ще призная, след Е46цата съм на 2 поредни А4ки, В7 и В8, защото Е90тките изобщо не ми харесаха, като В8цата я взех, защото излезе добра оферта, иначе Ф30 бях готов да взема. Сега следващата (живи и здрави) ще е Г20, адски много ме кефи и вътре и вън, особено преди фейслифта.
За удитата мога да кажа, че интериора ми допада доста, поскърцват тук там разни щори и подобни, но не виждам нищо фрапиращо или ненормално. За поддръжка ми се струват доста скъпи, но не смятам, че БМВтата са много по-евтини, горе-долу еднакви финансови греди са и двете марки.
За чисто нови от магазина не мога да коментирам, там бих си взел супърб 280кс бенз, на цената на 4 годишно БМВ, но и това ми се струва нерентабилно на тоя етап...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: ПРИЗНАНИЯ

Мнение от gromovich » 03 Окт 2023, 10:59

barty написа:
gromovich написа:Айде и аз да се изповядам. От един 2 месеца карам Чалънджър, но БМВ-то въобще не мисля да го продавам :)


Честито! Дай някоя снимка на Чалънджъра, кажи повече


Колата я купих в началото на август,внос от САЩ е, но почнах да я карам от 1 месец, понеже предпочетох да си карам отпуската през август и да не се занимавам с нея. Чалъндъжа е 2017 г., 115 000 км, 3,6 Пентастар двигател 309 коня (фабрично е ограничена на около 130 мили и на магистралата не можах да вдигна повече от 216 км/ч). Значи след като я взех платих 650 лева за преправяне на мигачите, иначе няма минаване в КАТ София по нормалната процедура. Заядоха се и за затъмнените предни стъкла. Засега в града кротко каране ми дава разход около 11 литра, а извънградско на магистрала при 130 км/ч на темпомат около 9 литра. От към части могат много неща да се вземат от Крайслер 300Ц. Сега ще сменям предни дискове и накладки, като поръчах комплект предни дискове и накладки на EBC за около 500 лева. Купих и зимни гуми 245/45 R20, където Ханкук гумите са около 420 лева бройката
Като впечатления: в началото ми беше доста странна за каране, предвид дългата предница и разположението на страничните огледала. Тези са изтеглени малко по назад и се налага да си въртя главата, а не само погледа. За центъра на София по малките улички не е много удобна, но се надявам да свикна с габаритите. Миналата седмица направих един тур по Родопите и си мислих през цялото време че ако бях с бмв-то по малко щях да се уморя. Имах възможност да я пробвам и на мокър асфалт на софийските улици - ами на сфетофар при малко по рязко потегляне почва леко да върти задницата и за това може би ще трябва да се внимава повече. Багажникът е предостатъчно голям около 450 литра, но задните седалки са само за гимнастички. Не е и много ниска, така че нормално се влиза в подземни гаражи. Капачката на резервоара няма заключване, явно в САЩ не се краде бензин :) Има доста неща, които все още нямам време да ги разуча и пробвам, като например спортния режим. В менюто има опция да засече ускоренито от 0-100 и предишнияt собственик има записан резултат 6,5 секунди.
Иначе колата доста прави впечатление, тъй като за нашите пътища все още си е екзотика. Миналата седмица в провинцията на една бензиностанция един мангал с е90 ми вика "бате много яка кола, ама те искам на старта". Това е в общи линии

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: ПРИЗНАНИЯ

Мнение от turbonetic » 03 Окт 2023, 19:33

Ивайло Димов написа:
turbonetic написа:
Ивайло Димов написа:Брат ми кара 1.9 sdi в Шкода Фабия ,15 години такси и 730 000 км само една ревизия за гумички на клапани.Колата в момента е в друг чорбаджия и се кара всеки ден .Този двигател е пълен мъртвец като сила и динамика но е много здрав и адски издръжлив,като сиво искърско говедо.


Само двигателя става ,но тез купета вътре са пълна отврат все нещо трака ,тропа скърца караш на прав път без дупки пк скърца трака ,не бих си взел втори път голф 4 или пасат 4 или 5..



Така е ,скърцат вътре но пак зависи и конкретния автомобил ,да дървени са и неугледни но са много здрави и за кола на вторичния пазар си струва парите .Пасат Б5 и Б5.5 са съвсем друг клас автомобил и като оборудване и като комфорт на возене .5-6 БМВ-та съм карал но най-удобно ми беше е36 купе 318is може би заради тва че е двуврато ,аз влизах и излизах от тази кола без проблеми при все факта че съм 190 см почти .


Няма пасат или голф ,4 или пасат 4,5 дори и 6 ,които да не скърца вътре в купето Купуваш си такава и задължително си купуваш вд40 и почваш да пръскаш ,ама и това не помага

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: ПРИЗНАНИЯ

Мнение от enigma » 04 Окт 2023, 1:03

Spunky написа:Имал съм аЛУдита няколко, няколко други ваг-а също, по чупливи нови коли не съм карал, може би само правените в щатите мерцедеси са били по-зле. 4 нови бенвета от последните 10 години, са били бетон.

Но и аз приключвам май с тая компания и сигурно ще се нашия на ваг пак.


Според мен са еднакво чупливи и трите марки като теглиш чертата през години и модели, просто зависи кога и къде ще изтеглиш късата клечка. Аз лично съм имал най-малко проблеми с Ауди, но това нищо не значи… харесвам ги, защото лесно се тунинговат и къстъмизират, иначе удоволствие от шофирането винаги е било най-много с БМВ.
enigma
ያለ እኩል

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook