Тока спира- и няма… ден, два, седмица…

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Тока спира- и няма… ден, два, седмица…

Мнение от enigma » 06 Ное 2023, 23:19

Проблемът като носиш чук е, че започваш да виждаш пирони навсякъде, и рано или късно ще удариш греда. :ok:
enigma
ያለ እኩል

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Тока спира- и няма… ден, два, седмица…

Мнение от slatanic » 06 Ное 2023, 23:29

Тук не говорим за неща които не съществуват.
Говорим за нещата такива каквито са.
За мангалите усилили чалгата в автобуса,за тяхното незачитане на законите,за унижението на другите от тяхна страна.
Аз не си затварям очите.Боже не съм възпитан така...но се налага заради детето ми...
Но ще е до време... ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Тока спира- и няма… ден, два, седмица…

Мнение от vixx » 06 Ное 2023, 23:36

По темата - ако спре тока изчезваме на вилата. Дърва и фотоволтаици, малка ферма с животни в директно съседство. Мен много повече ме притеснява, че близките ми не успяват ни една инфекция да изкарат без усложнения, антибиотици и тн. Ако няма ток и няма аптеки, нищо чудно да не дочакаме орки и масови безредици, особено ако се случи в зимния сезон.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Тока спира- и няма… ден, два, седмица…

Мнение от dhtj » 06 Ное 2023, 23:48

bum_bum написа:Те тия са по правило дрогирани или пияни. Дали ще си изложа на риск семейството и здравето или ще вадя пищова и квот-такова?


Хлебарките са страхливи, най-вероятно няма да ти се наложи да стреляш, само като го видят ще се попикаят. :lol:

Темата може да се продължи по много начини. Но пак ме влече да псувам най-излишните паразити в нашето общество след циганите, а именно - милиционерите. :mhihi:
Защото много обичат да се заяждат за изтекъл стикер на пожарогасителя, за фолио на стъклата, за забравена лична карта докато се разхождаш в парка, за всякакви други маловажни глупости. Но когато трябва да ти спасят живота или имуществото от посегателство - мишоците ги няма, спят в астрата или в участъка...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Тока спира- и няма… ден, два, седмица…

Мнение от BMW_POWER » 07 Ное 2023, 2:04

Spunky написа:Препърите са особена порода сърдити чичаци...

Аз съм бил 10 дни без ток. Не знам, някой тук, дали е бил толкова. Беше по това време на годината и на 6тия ден дойде снежна буря. Бензина за генераторите свърши в първите три дни. Квартала имахме газ, но помпите не въртяха, та бяхме на топла вода само по чешмите. Пълнихме вечер легени с топла вода да си топим краката. Зомбита не дойдоха. Мародери не дойдоха. Но съседите си раздавахме кой от каквото има нужда и всеки ден бяха яки барбекюта в различни къщи, че да не артисат стеците. Бяхме доста приповдигнати, понеже оцеляхме и ние и къщите.


Това къде и кога? Без да гася генератора имам бензин за около седмица.

"Чичаци", защото са го "яли". Спря тока и не мога да си изкарам колата от гаража. Електрическа и се отваря отвътре с въже. Ама достъп до вътрешната страна само през комшията. А него го няма. Добре, че втората кола спеше навън та така отидохме на работа.

Писал съм го. Този, дето ми се подиграваше миналата година дойде да проси 5л, за да се прибере. На този Свят има Карма. Не забравяйте :idea:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Тока спира- и няма… ден, два, седмица…

Мнение от kikko » 07 Ное 2023, 7:34

Хиляда пъти по-добре е да си подготвен и да не ти се наложи да си използваш подготовката, пред това в кофти ситуация да станеш свидетел на собственото си нещастие. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Тока спира- и няма… ден, два, седмица…

Мнение от laviatan » 07 Ное 2023, 7:56

Точно по темата :

https://dnes.dir.bg/svyat/nad-2-mln-dus ... -braziliya


bum_bum написа:Преди 2-3 месеца жената само с децата в The Mall на детски рожден ден. Свършва там към 8-9 и в мола няма почти никой. Среща я тумба цигани на ескалаторите и така, както е с децата се почват виковете, обсъждане, закани, обещания и целия репертоар.

Напоследък са станали много активни и нахални . Движат се по цели "тумби" - два пъти засичам такива в различни молове . Явно са силни в "стадото" . Охраната седи и гледа тъпо - те подвикват, свиркат , бутат се нарочно - това става в пиков час . Попитах охраната / един шопар 200 кила / какво мисли да направи : прозявайки се ми отговори " Ми виж що римляни са . Ще направя нещо - после по телевизията да ме дават, расизъм , надвишил правата си ...
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Тока спира- и няма… ден, два, седмица…

Мнение от ivanski_2 » 07 Ное 2023, 8:36

bum_bum написа:Преди 2-3 месеца жената само с децата в The Mall на детски рожден ден. Свършва там към 8-9 и в мола няма почти никой. Среща я тумба цигани на ескалаторите и така, както е с децата се почват виковете, обсъждане, закани, обещания и целия репертоар.

Зачудих се, ако бях там какво щеше да се случи. Ясно е, че няма как да скоча на 15 мангала. Ясно е, че не мога и да си мълча. Бих в името на разума ако съм сам или само двамата. Но две малки деца в каква светлина ще видят баща си и на какво ще ги науча-че това е нормално ли? А казах нещо, а ме наритаха там. Те тия са по правило дрогирани или пияни. Дали ще си изложа на риск семейството и здравето или ще вадя пищова и квот-такова?


Знаеш ли какво щеше да стане - нищо.
Аз не съм особено внушителен, но никога не сме имали проблеми със жена ми в територията когато съм там.
Просто търсят най слабия, когато ти си там повярвай няма да си позволят да коментират, а дори да го направят ще е доста след като сте се разминали.
Относно оръжието твърдо за! Тренирал съм сумарно сигурно 10 години какви ли не бойни неща, е ако нямах нож в Тайланд сега можеше да съм без някой орган, та цаката за мен е оръжие + психика.
При реална схватка, когато целя да защита някой дори не гледам да спечеля на всяка цена, държа да заминавам нападателя достатъчно дълго за да може моите хора да си тръгнат, това е.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Тока спира- и няма… ден, два, седмица…

Мнение от TheDriver » 07 Ное 2023, 9:50

vixx написа:По темата - ако спре тока изчезваме на вилата. Дърва и фотоволтаици, малка ферма с животни в директно съседство. Мен много повече ме притеснява, че близките ми не успяват ни една инфекция да изкарат без усложнения, антибиотици и тн. Ако няма ток и няма аптеки, нищо чудно да не дочакаме орки и масови безредици, особено ако се случи в зимния сезон.


Да, и аз винаги съм си мислил, че лекарствата ще са един от основните проблеми. Има и нещо друго обаче - голяма част от тези инфекции няма да ги има, ако живееш изолиран със семейството си някъде. Тяхното разпространение е тясно свързано с гъстотата на населението и постоянните контакти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Тока спира- и няма… ден, два, седмица…

Мнение от ceco_kd » 07 Ное 2023, 10:21

Тя темата се измести от центъра леко....но ми е интересно какво мислят защитниците на носенето на оръжие на обществени места, ей тъй за всеки случай. Ако тая тумба цигани се окаже, че също имат огнестрелно оръжие, тогава какво ще стане. Сега вече ако някой от тях е извадил нож, пистолет или почнат освен словесни "атаки" и реални такива....да, тогава вече и аз сигурно ще ми се иска да имам с какво да отговоря, но да извадя пръв оръжие срещу някой.....и какво като се бъзика с мен или жена ми. Ще се приберем с убито самочувствие, но здрави. Ще им обясня на децата, че не винаги и на всяка цена трябва да се защитаваш, защото цената на гордостта ни може да ни коства спомен за цял един живот. Сега ако искате може да ме нападнете, че съм страхливец.....ваше право е да не направите като мен.....но се замислете, кое е най-доброто в тази ситуация....всички да се приберете живи и здрави, нали? Оставям настрана как ще разсъждават децата Ви виждайки ви да вадите оръжие и евентуално конфликта да ескалира или пък да видят как с пищов нещата се решават. Само Ви давам "храна за размисъл: едното от децата, с които играеше и дъщеря ми, се оказа, че носи в себе си нож. Баща ѝ и го бил дал да се защитава ако се налага. Момиче на 12 години.....Казах на дъщеря ми да стои далеч от това дете. Какъв родител си ти да дадеш на детето си нож, за да се защитава на площадката? После ако стане нещо кой носи отговорност? Спокоен ли си като я изпращаш да играе и ако се наложи да се защити като наръга някой или пък и вземат ножа и я наръгат?

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тока спира- и няма… ден, два, седмица…

Мнение от bum_bum » 07 Ное 2023, 10:40

Не става въпрос за гордост. Гордостта е нещо, което съм готов да преглътна винаги за да избегна проблеми.

Ако нещата се ограничат в рамките на разни словесни размени всичко е точно. Тръгваме си. Но ако скочат какво правим? Бягаме? Колко ще избягаме с децата? Или почвам да се бия с 15 човека?

Това с детето и ножа да се защитава е без коментар. Изключително малоумно е да дадеш оръжие в ръцете на 12 годишно дете.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Тока спира- и няма… ден, два, седмица…

Мнение от Е.Димитров » 07 Ное 2023, 10:57

За по-батални сценарии като някакъв локален апокалипсис гледайте какво правиха сърбите в онези територии, дето стана конфликта.
Изводите бяха следните, на равно с храната са медикаментите и хигиенните материали (дет викат тоалетната хартия).
Сапуни и шампоани са се разменяли за оръжие.
Не хляб за пистолет а сапун!
Тук не говорим за антибиотици, а най-евтините и достъпни обезболяващи , дето в момента ги приемаме, като даденост в такава обстановка са равни на злато!
Дори са боядисвали, образно казано "боядисвали" , хвърляли са някакви кофи с черно и червени цветове по къщата и някакси това е спирало на под съзнателно ниво някой да се опитва да влиза в къщите.
За това, няма значение какво е в момента ситуацията, човек винаги трябва да има добре оборудвана аптечка в къщи и редовно да проверява за срока на годност.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тока спира- и няма… ден, два, седмица…

Мнение от vicho » 07 Ное 2023, 11:14

Е.Димитров написа:За това, няма значение какво е в момента ситуацията, човек винаги трябва да има добре оборудвана аптечка в къщи и редовно да проверява за срока на годност.


Па то това не е ли common sense?

Най-малкото можеш да се порежеш докато кълцаш луканката и да ти потрябва бинт и реванол. :dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Тока спира- и няма… ден, два, седмица…

Мнение от Е.Димитров » 07 Ное 2023, 12:30

vicho написа:
Е.Димитров написа:За това, няма значение какво е в момента ситуацията, човек винаги трябва да има добре оборудвана аптечка в къщи и редовно да проверява за срока на годност.


Па то това не е ли common sense?

Най-малкото можеш да се порежеш докато кълцаш луканката и да ти потрябва бинт и реванол. :dunno:

Аз казвам по принцип задължително без значение дали живееш в най-спокойното място във вселената или другаде.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Тока спира- и няма… ден, два, седмица…

Мнение от alx » 07 Ное 2023, 14:21

enigma написа:Проблемът като носиш чук е, че започваш да виждаш пирони навсякъде, и рано или късно ще удариш греда. :ok:


аз предпочитам да трябва да решавам кое е пирон и дали трябва да се зачука от колкото да ми зависи живота или този на близките ми и да нямам нужния инструмент... но както знаеш хората се делят на овце и вълци и да ти кажа независимо от това колко си "модифициран", кондициониран, трениран и други такива- си идва от вътре.

аз съм на мнението, че в един дом винаги трябва да има оръжие. заключено, маломощно (22лр ако щеш), но трябва да има... особено в държава където няма много оръжия сред населението... просто защото като тръгнат зомбитата особено в началото жертвите ще са беззащитните. лошите винаги ще предпочетат един апартамент/ къща където като потропат на вратата от вътре не се чуе нищо или уплашени викове от колкото ако нещо гръмне в тяхна посока... да- този дето гръмне може и да има повече и по-ценние неща за вземане, но пък и риска е много по- голям да те ранят а в тези условия дори леки огнестрелни рани могат да бъдат мъчително пагубни... затова просто ще предпочетат следващия апт/ къща... може би ще те набележат и ще се върнат по- нататъка а може и да ги убият други, да те забравят и тн. по добре пиле в ръката от колкото две в гората- нали? :winky: ... има и друг момент- ако си извън града оръжието ще ти е основен инструмент за набавяне на храна чрез лов... с 22 калибър няма да свалиш елен, но разни дребни и вкусни неща са оферта. та с две думи- винаги трябва да имаш нещо под ръка.

сега, ако някой паркира бтр-а или инкасо камиона пред къщата ти със 22 калибър няма да стане, но да кажаме, че това не е по темата... а и да е - нали трябва да излезе от тоя бтр все пак, нали? друга тема.

идеята на оцеляването в група/ общество е една и съща винаги- дали ще е сред разпад на обществото или като бягате с приятели от мечка е все едно- успеха се крие в това да не си най- слабия/ най- бавния/ най- лесния :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook