Corvette

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Corvette

Мнение от Е.Димитров » 06 Яну 2024, 10:29

Отиваш, гледаш, караш и ако те повика по име-взимаш!

По въпроса на тея години каква кола- аз чакам да ми изпадне R129.
Е това е тъпа кола за поддръжка, ама на времето карах такава и викам "да си припомня младините" :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Corvette

Мнение от ivanski_2 » 06 Яну 2024, 10:43

Е.Димитров написа:Отиваш, гледаш, караш и ако те повика по име-взимаш!

По въпроса на тея години каква кола- аз чакам да ми изпадне R129.
Е това е тъпа кола за поддръжка, ама на времето карах такава и викам "да си припомня младините" :mhihi:


Aз пък доста време търсих е30, бях решен на 101% че ще притежавам, но в един момент нещо ми стана и реших че времето което ще прекарам в ремонти на този автмобил мога да го прекарам по друг начин и идеята приключи от днес за утре :mhihi: :dunno:
Та може и при Вуйчо така да стане, той посмени няколко автомобила за кратък период от време та може просто да му писне скоро ....
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Corvette

Мнение от Вуйчо » 06 Яну 2024, 11:05

bum_bum написа:Вуйчото иска кола след която да се обръща и като и даде газ да припиква от кеф



Всъщност, искам кола за пикъп (нали помните онази тема от преди 7 - 8 години :ok: ). "По вида посрещат, по ума изпращат" важи с пълна сила. Трябва нещо, с което да заявиш, че Ти си човекът, че си отворен за отношение и трябва жената да бъде впечатлена. Ясно е, че хигиена, облекло, маниери са тези първи неща, по които жената преценява мъжа и решава дали го иска или не. Ясно е, че колата няма да увеличи размера или да усили твърдостта на мъжкото достойнство и в кревата нито коли, нито пари ще ти помогнат, а единствено и само твоите природни физически дадености и емоционални желания (мерак) имат значение. Ясни са ми тези неща. Но колата е важна, тя стопява още повече ледовете между непознати, предразполага към закачки между непознати и точно от страна на жената към мъжа. Живеем в еманципиран свят и жената доста често прави първата стъпка, ти трябва да я провокираш с нещо. Така както бабуна с почервенелия задник и лъва с гъстата черна грива, така мъжа трябва да привлече първо с кола и чак след това гледа дали си наистина чаровен като Брат Пит или те е мачкал краз и чак някъде там накрая дали си с щръкнал хой. Такъв е духът на времето, за добро или лошо. Като жена види кола, която я привлича, тя не само се заглежда, ами доста често намира повод за разговор със собственика й. Защото категорично ви го казвам - жените вече грам не се впечатляват от бенвета. Лъскаво G30, което до преди броени месеци бе актуален модел и можеше да се купи ново от шоурума, тотално им бледнее и не я различават на вид от F10, а доста често смятат, че E60 е най-новата и хубава от трите. Дори и 6-ца гран купе (която е рядка кола с нетипичен дизайн) не ги трогва и почти никоя не се заглежда по нея, защото като види бъбреците и "о, поредното бмв, ужас". Това е и главната причина поради която я продавам. Просто навсякъде се карат бмв, това е най-масовата кола в България вече. За жените това е просто "поредното бмв" и точка, дори почти винаги като кажеш БМВ и в очите на жените (пък и не само) не се буди възхищение, премиум, гъзария, а е точно обратното - селяния, простотия, плиткоумност и липса на въображение. Трябва да е примерно оранжево i8 за да се впечатлят от него, иначе им е все тая дали си с бмв за 3000лв или за 300 000лв. Имам друга кола, не е бмв, по която масово всички деца и почти всички жени се заглеждат и прави баси впечатлението, защото е рядка. Не е непременно красива (за мен дори е грозна и кичозна), но е с шантав дизайн и привлича погледа, направо не мога да повярвам какъв ефект буди тази кола. И доста често се намира поводи за запознанства и стопяване на ледовете, говоря от страна на жените. И логично търся следващото ниво, един вид търся още по-добрата пичеловка. Аз си мечтая за червен NSX, еле пък за "едно ферари с цвят червен", но просто нямам възможност за такива коли. Аз не знам дали наистина ми се кара и живее с корвет, ама е една вероятна следваща стъпка към добър пикъп мобил. :dunno: Отворен съм на предложения и за други, някой показа предпоследния мустанг, ама честно казано, хич не ми харесва това.

Както казах, карам втори пубертет. След няколко връзки за последните няколко години, вече единственото което искам от безсмисления си живот е да ева, докато все още вдигам самолета. Защото и това ще е до време и тогава вече ще ми е все тая и за жени и за коли и ще трябва да се превърна в поредния кисел трол, забил се в някой новинарски сайт (или политическа тема в бмв форума :ok:) и по цял ден да плюя путин или америка. Ако стигна дотам, най-вероятно ще се самоубия. Затова гледам да си изживея това, което ми предоставя деня. Тотално не ме вълнува нищо друго освен секс и кеф от каране на коли в момента. Прост човек съм и имам прости страсти. :dunno:
Последна промяна Вуйчо на 06 Яну 2024, 11:23, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Corvette

Мнение от Е.Димитров » 06 Яну 2024, 11:22

Сто % корвета!
Корвета казва "отворен съм за оферти"
От Феррари се страхуват, Порше не става толкова, има много!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Corvette

Мнение от laviatan » 06 Яну 2024, 11:53

@Вуйчо - благородно ти завиждам ! :bchug:
Не за възможностите за купуването на колите - пари се изкарват и се харчат... За това,че се чувстваш като волна птица и не си вързан с окови . При така описаната ситуация грам да не ти "пука" дали може да се оправи лесно, или има части, или нещо от този род. Направо чакаме снимки :yes: :bchug:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Corvette

Мнение от bum_bum » 06 Яну 2024, 13:10

Чак пък обидно…

Нима е по-малко обидно за едно м5 компетишън да го кара лелка, която трудно ходи правилно в пътя? Или да видиш как от М8, ламбо,, амг или нещо подобно се изсипва поредното прасе с тумбак до коленете?

Вуйчото заслужава адмирации за смелостта да си каже нещата в прав текст. И аз не виждам нищо лошо. Свободен човек, живее така както му харесва. Какво по-хубаво от това? Търси си кола с която да му връзват по-лесно. Това какво ни пречи на нас?

Темата е разчистена. Следващата стъпка е да бъде заключена :cop:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Corvette

Мнение от Вуйчо » 06 Яну 2024, 16:08

Монетата има две страни. Всяко нещо (вкл. и автомобил) има и положителни и отрицателни страни. Нямам нищо против да съм обвързан, дори искам такова нещо. Но след една 17 годишна връзка и след това след още една 2+ годишна (прекъснах първата, за да започна втората, което е най-голямата дивотия която направих с живота си, погледнато от една страна), вече не знам..., имам чувството, че не ставам за такива неща и съм тегав човек. Много е лошо като се влюбиш и имаш очаквания, почваш да трансцедентираш немислимото най-общо казано. И накрая просто ти иде да скъсаш мрака, защото осъзнаваш, че илюзиите са едно, а хората са реални и всеки е със своите странности, нрав и не на последно място лудост. Живеем във времена, когато комуникацията е толкова достъпна и лесна, а хората не искат да си кажат едно "здравей" и да споделят за болка, мъка, ей така открито. Всеки се е затворил в своя пашкул, сложил си е някаква измислена маска за пред обществото, за да се предпазва, изглеждайки уж силен. Прави ли ви впечатление, че всяка трета жена има кученце, котка, а понякога и двете? Много е тъжно. Не, не мразя животните и не искам да се обижда някого ако се припознае, но това за мен е ненормално, това е болест на съвремието (да орегръщаш и обслужваш куче/котка и да го наричаш "мамо"). Хората просто вече не искат близост и интимност с друг човек, а повярвайте ми, почти всички имат секс играчки. Всички "мразят лъжата, не понасят изневярата" и са "над нещата", но само на ужким.

Та... ако си имате жена, гадже, любовница или просто приятелче, която ви дава (почти) когато искате и абсолютно навсякъде където искате... значи хич не ми завиждайте, а си я пазете и чукайте докато не я протриете (нали, това е химера, но все пак трябва да се пробва :mhihi:).

Ще видя за корвета какво ще правя. Проблема е най-вече, че избора е ограничен и няма това, което искам в смисъл... като го видя и да кажа "супер е". Както вече някой спомена, в момента има два, червен и черен. Харесва ми повече червения, защото е червен. Това е любимият ми цвят за кола и на корвет му отива супер (на тази кола ѝ отива също и жълто :bowdown:). Носи емоция, тръпка, кара те да я гледаш (дори и жигула, когато е червена е красива). Обаче е автоматик, а все ми се иска да е ръчка, защото обожавам коли с механични трансмисии, да те ангажират, да ти вдигат емоцията дори и само от това, че ти контролираш положението (не, че страдам от мания за контрол). Черния е ръчка, ама... не си падам по този цвят, дори напротив - мразя го. Макар и в момента да имам черна кола, тотално го избягвам. Малко съм като жените, нямам угодия.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Corvette

Мнение от bum_bum » 06 Яну 2024, 17:46

Така си е. Аз в живота нямам много късмет до сега, но пък по отношение на жената и семейството хич не страдам, че нямам Порше, М5 или нещо друго, щото имам нещо далеч по-ценно и рядко, което малко от онези го имат.

За колата, аз винаги съм купувал по стойката. Купето, което още си го имам и го взех преди близо 20 години вече само отидох, видях го и казах взимам го. Тогава оня почна да ми обяснява, че всъщност има проблем с паленето. Казах му да бутне и да скачаме да отиваме към нотариуса :mhihi:

После като съм купувал коли съм молил приятели да дойдат да я видим или съм ги карал на майстор, но решението за покупката съм си го вече взел. Колите, които не ми харесват на пръв поглед, винаги са били с проблеми.

bum_bum написа:Темата е разчистена. Следващата стъпка е да бъде заключена :cop:


Ама не така анонимно и в моя пост де. :dunno:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Corvette

Мнение от alx » 06 Яну 2024, 18:29

Вуйчо написа:Всъщност, искам кола за пикъп (нали помните онази тема от преди 7 - 8 години :ok: ). :


не виждам нищо лошо в това - за целта ц6 е идеален- евтин и впечатляващ и един от правилните избори.

ако имаш кандидати - пускай ги тука- ще ги обсъждаме ако желаеш.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Corvette

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Яну 2024, 21:58

Добре де, аз не мога да разбера защо ми се трие мнението ПО ТЕМАТА за пикъпа на колегата(за която той каза след 5 страници, че в крайна сметка става дума)че му препоръчвам Додж Чаленджър като по-нисък бюджет и все така забележима кола? :dunno:
Иначе да и Корвета става, просто приложението му би ти било доста по-малко и по-скъпо като стана дума за ограничен бюджет, а и сам казваш, че избора ти в БГ е между два Корвета. Доджове има повече за продан.

Обсъждай колата, а не целта, за която ще му трябва.
Благодаря!
- от администрацията
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Corvette

Мнение от немо » 06 Яну 2024, 23:23

Имаме един познат , клиент понякога.....
Човекът е на 65+, но изглежда много добре, много жизнен, фигура ОК, дрехи ОК, абе отвсякъде ОК.
Тоя въпросният кара за ежедневна кола Грейт Уол пикап на газ :lol:

Обаче същият човек има Корвет С7 , купен нов от УСА-то. Има и други коли, ама те не са по темата...

Та един ден дошъл с Корвета да видим що вратата му нещо по-трудно се затваряла , не била лека като преди, да видим да сложим смазка някъде и т.н.
Отварям скоба, че колата е с врати тип "Lambo doors", тоест отваря се малко и после се вдига нагоре. Ефектно. И е допълнителна опция при поръчка.
И докато се въртим около колата в търсене на проблем, който е само в главата на собственика идва едно девойче, чиято работа е да разнася части по сервизите от една верига магазини за авточасти.

Девойчето на макс 25 год. , нищо кой знае колко атрактивно. Оообаче това девойче като видя Корвета забрави, че е дошла да носи части и че е на работа.
Почна се едно Оле-мале , ау , их, ама страхотен е, ама много е готин, въобще изпадна в едно състояние, дето не знам как да го нарека :lol:

Стигна се до там да и се припомни защо все пак е дошла :lol:

Сигурен съм , че ден-два е имало : "Олие , найш ли ква кула видиах нескъ " :lol:

п.п. Последното е по Русенски :D
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Corvette

Мнение от alx » 06 Яну 2024, 23:48

немо написа:И е допълнителна опция при поръчка.


не, не е... ламбо врати никога не са били опция на корвета :angel:

иначе по твоите наблюдения - дъщерята на една моя позната е на 18... детето идва от хубаво семейство, умница, разбира ги нещата за годините си. отиваме с нейното семейство на някакъв ресторант и там на паркинга аз съм със теслата а те са със рс6 комби от новите- наблизо паркиран един ц6 - със по- ниско окачване, никелирани джанти и големи ауспуси отзад.... това дете като ахна по него - ума ми зайде... а на паркинга имаше освен нашите коли и разни мерцедеси, бмв-та... и после цяла вечер периодично ни казваше колко й харесала тая кола.

така че, корвета еле ако е по- лъскав си е точно panty dropper...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Corvette

Мнение от немо » 06 Яну 2024, 23:58

alx написа:не, не е... ламбо врати никога не са били опция на корвета :angel:


Възможно е, така ми бе казано , че е поръчан нов с такъв тип врати. Което няма значение, важен бе ефектът , който описах.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Corvette

Мнение от carmanf1 » 07 Яну 2024, 0:47

Ся аз да питам хАдминистрацията, при положение, че автора на темата е написал големи фермани, не за колата ами за други неща, за които аз му дадох съвет (включително и за колата), що ми изтрихте мнението най-безцеремонно? :mhihi:

Ква е тая цензура ве пичове :mrgreen: Свобода на словото тука няма ли :mrgreen:

Вероятно и тва мнение ще изтриете. Давайте ми банана, грам не ми дреме, но се замислете, кви ги вършите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Corvette

Мнение от acho.rs » 07 Яну 2024, 1:03

След като ми изтриха мнението, че темата е тролска, може ли поне да се прекръсти на :
КОЛА ЗА ПИКАП (version 2.0)

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook