Местни данъци и такси, за какво отиват парите ни

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Местни данъци и такси, за какво отиват парите ни

Мнение от bum_bum » 10 Яну 2024, 20:45

ID A написа:Вие какво искате 50 вида транспорт ли? Металните отпадъци се влиаят от магнитно поле. Пуска се магнит под гтл и на следващата гтл остават хартия, стъкло и пластмаси..


А метал, който не го лови магнит? Или е една цяла част с някаква пластмаса или дърво?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ID A » 10 Яну 2024, 22:59

Камери, ръчно отделяне. Контейнера по-скоро е за опаковки от консерви, а те 100% се привличат от магнит.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от c04 » 12 Яну 2024, 17:46


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от steeN » 13 Яну 2024, 11:00

ID A написа:А целия изкуствен вой е, че предстои радикална промяна в заплащането за боклука и от сега се чудят, кой да е им виновен, като полетят паветата.


Става въпрос, че ще се плаща за количество изхвърлен боклук, а не всички еднакво?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от bum_bum » 13 Яну 2024, 12:00

Добра идея, но какво ще се промени? В момента плащаме 260млн лева и тънем в отпадъци. Какво би се променило ако вместо 50лв такса смет стане 300, освен, че ще има повече пари за крадене? Бюджета за почистване вероятно ще остане същия, просто ще се крадат едни други пари, а тези, които до сега са отивали за почистване ще се крадат от друго място. :dunno:

Извинявай ама ако 700 000лв дневно не стигат да се поддържа град като София чист за какво говорим изобщо?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ID A » 13 Яну 2024, 12:39

Сега се плаща на м² жилищна площ. Предстои да се плаща на количество. Това означава от новите подземни контейнери монтирани навсякъде, които са с вградена везна, отключване с чип карта (приложение за смартфон). И ако досега си плащал 800, като те накарат да плащаш 8 000 и друга песен ще запееш.
Откакто съм в къща, моя боклук страшно намаля. Всичко хранително отива в компостер на двора. Събирам разделно и остава много малко смесен боклук.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ildivvy » 13 Яну 2024, 13:51

Яка схема, признавам ги! Първо навсякъде ти набутват 'стоки' за 'еднократна' употреба, после те 'цакат' и на кофата за боклук, като отидеш да изхвърляш отпадъка/стоката... Човешкото обществото се развива все по-разумно и хармонично, две мнения няма!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Новите ГТП стикери

Мнение от steeN » 13 Яну 2024, 14:25

Винаги може да си купуваш вода и кисело мляко (примерно) в стъклени бутилки, просто е 2 пъти по-скъпо, защото е допълнително мъртво тегло при транспорта (освен всичко останало) :) Искали ама нямали желание...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ildivvy » 13 Яну 2024, 14:39

Не се притеснявай! И вода има от къде да пием и домашно мляко откъде да си купим и цената е по-ниска, а и транспорт няма, както и 'мъртво тегло' при него... Както се казва, хем искали, хем имали желание. И им се получило...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Vasko_G » 13 Яну 2024, 14:54

steeN написа:Винаги може да си купуваш вода и кисело мляко (примерно) в стъклени бутилки, просто е 2 пъти по-скъпо, защото е допълнително мъртво тегло при транспорта (освен всичко останало) :) Искали ама нямали желание...

Споко. Голяма част от стъкления амбалаж е за еднократна употреба.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от bum_bum » 13 Яну 2024, 14:55

Аз напълно подкрепям идеята ама като тръгна пеша от нас надолу към мола има сигурно 2 кубика боклук, често и в чантички хвърлен там до шосето, а не в контейнера.

Просто не мога да си обясня защо.

Ако по някакъв начин започнат да ни таксуват пряко на килограм боклук това просто ще увеличи тези прояви.

Сега някой ще каже- яки глоби.. ми успех.

По- миналата пролет заварих едни пичове от градински център не знам кой си да свалят от една баничарка и да изхвърлят чували с листа, коренища и не знам какво още в шанеца до пътя. Това на шосе в града, без да се притесняват, че някой ще ги види.

Спрях- викам “кво правите бе пичове”? Не ме отразиха. Представих се като инспектор от СО, още по-малко впечатление им направи.

Мисля, че имам някъде и снимки на телефона, ако не съм ги изтрил, когато реших, че се натоварвам с безсмислени неща. От тогава насам съм засичал същата баничарка сигурно още 2-3 пъти пак там спряла. Явно си им е практика.

Редовно се обаждах за бетоновозите на една определена фирма, които явно ги претоварват и на един завой близо до нас сипват бетон по пътя. Тоя път го направиха преди 10-Тина години някъде и вече мяза на гъз, щото има яко бетон по него. Отделно сипват бетоново мляко, което на тоя гладък асфалт се пързаля много. Виждал съм поне 2-3 катастрофи на това място. Но дали въпреки всичките ми обаждания някой нещо е направил?

Иначе си говорим и за екология и за чистота и за какво ли не, но всичките тия приказки са само и единствено за да се осигурят още свежи ресурси за кражба. Ако увеличението на таксата е 100% имаме късмет ако ефекта от нея достигне и 10%.

Снимката на електрическия автобус за 1млн евро съм я пускал тук. Супер еко, но минавайки по пътя е обвит целия в праха, който вдига, защото строежа на огромния комплекс покрай който минава изкарва десетки килограми кал върху пътя и на никой от общината не му дреме. А не е като и за това да не съм звънял 100 пъти.

Както и да го гледам София не ми изглежда като град за чиято чистота отиват 700 000 дневно, нито пък като град за благоустройството на който се харчат 7 000 000 на ден, колкото е бюджета на общината за тия дейности.

Достатъчно е обаче човек да излезе вечер в някое по-актуално заведение и веднага става ясно къде отиват паричките, които плащаме за чистота и градоустройство.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от steeN » 13 Яну 2024, 16:10

ildivvy написа:Не се притеснявай! И вода има от къде да пием и домашно мляко откъде да си купим и цената е по-ниска, а и транспорт няма, както и 'мъртво тегло' при него... Както се казва, хем искали, хем имали желание. И им се получило...


Ти беше с притесненията :lol: Сега изведнъж над нещата. Както дойде. :yes: Важното е критика да има.

И за пореден път, целият свят не се върти около София. Това с боклука ще се въведе в цялата страна.
Това, че в София си разиграват поредния политически цирк си е за тяхна сметка. Никой не им е избирал общинският съвет вместо тях.
Нищо, ще има възможност за 2ри дубъл много скоро. Сигурен съм, че изборният резултат ще е друг (сарказъм).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от alx » 13 Яну 2024, 17:50

bum_bum написа:Добра идея, но какво ще се промени? В момента плащаме 260млн лева и тънем в отпадъци. Какво би се променило ако вместо 50лв такса смет стане 300, освен, че ще има повече пари за крадене? Бюджета за почистване вероятно ще остане същия, просто ще се крадат едни други пари, а тези, които до сега са отивали за почистване ще се крадат от друго място. :dunno:

Извинявай ама ако 700 000лв дневно не стигат да се поддържа град като София чист за какво говорим изобщо?


Нищо няма да се промени. Почистването и отпадъците още от времето на вълка са си най- мафиотските пера в бюджета. Както казах и в другата тема- един милиард да то направят пак няма да стига, но пък определени хора ще имат новото бугати преди тези от бугати още да са го пуснали….

Мат’риала на стаа…

Данъците за всичко са ниски- да. Но проблема е че и да ги вдигнат- виж горния ми параграф. Единствената оправия е да почнат всичките тия пиявици по веригата да ги наказват зрелищно. Което няма да стане щото българина е мишка като цяло с невероятна търпимост към тези които го “подтискат”.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Местни данъци и такси, за какво отиват парите ни

Мнение от Top Gun Maverick » 14 Яну 2024, 7:22

Няма да ги наказват защото тези, които наказват са ги сложили там за да се отчитат или по някакъв начин пак някой се отчита на някой. Схеми, схеми и пак схеми. Честно казано аз не знам как да стане. Щом и таксиджиите вече не знаят(макар да имам колеги, които все ще знаят)смятай. Чак не мога да се засмея този път защото това с Бугатито на колегата преди от Бугати още да са го пуснали е пълната истина описваща всичко и обезмисляща коментарите. :confused:
Нищо, сега кмета нали ще оправял нещата и схемите със сметта, дано да направи нещо.

П.п: Според мен бум-бум е прав за това, че ще се увеличат тия, които мятат каквото им падне на някоя отбивка, зад някой храст. Винаги съм се чудел кой мята гуми на такива места и наелони във всякакви форми. Хайде тревите двора ок, ще изгният бързо, ама строителни отпадъци да речем...
Значи аз като си купих къща на село и трябваше да махат керпичен довар и счупени тухли единички, плюс мазилки, стари столове, дъски и т.н. можеше да пратя жена ми до общината за да плати един контейнер под наем, който да ми стоварят пред къщата и да го пълня два дена за да го отнесат после до градското сметище, а някой друг може да си хвърля по малко из някои храсталаци край пътя... :dummy:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Местни данъци и такси, за какво отиват парите ни

Мнение от gromovich » 14 Яну 2024, 8:57

Сещам се за един пример от скоро. Колега прави ремонт в Младост и си поръча контейнер за изхвърляне на строителни материали. За два дни контейнерът беше напълнен с битов отпадък в т.ч. и стари кухненски шкафове от съседите му и се наложи да поръчва нов. И това показва, че болшинството от хората ги мързи да направят 100 крачки за да си изхвърлят боклука, камо ли друго.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook