Затъмняване на стъкла

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от nxn » 15 Мар 2024, 17:30

DigitalExile написа:https://vs-studio.bg/zakon/

Опитвам се да разбера, завиждаш на хората които са си сложили фолио? много се нервиш,че за едни работи, а за теб не? или нещо друго има и просто си крив днес?

Тези добри ли са, има ли някой отзиви?

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от DigitalExile » 15 Мар 2024, 17:43

Не съм ги ползвал, просто там го пише закона ясно затова го дадох като линк.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от Моджо » 15 Мар 2024, 17:44

Дигитал, сичките тия дет лепят фолио пишат едно и също. Това прави ли го вярно ?
М? Тия сите са юристи от класа. Като чичко полис нема уред да ти премери пропускливостта на фолиото може да те спре от движение ако поиска, па ти си подскачай наоколо. И повтарям, че ал.2 удобно я пропускат. Намерил какво да чете нашия. Ако не забравя ся лятоска като ида в Гърция специално ще броя колко затъмнени коли и отпред ще видя. Щото немам спомен да съм виждал, па некак си там слънцето е повечко от в бг ми се струва. Правете каквото щете. Илюзията как ставало хладно, едва ли не хладилник вътре и не печало щото има фолио...си е илюзия в голяма степен. За моите лични нужди, демек слънцето да не ми свети в главата /на децата отзад/ затъмнените стъкла НЕ вършат никаква работа за разлика от щората, каквато няма фабрична за е46 нито за пИжо-то. Между другото има атермични стъкла /всичките комплект/ за всички видове автомобили... което е по-добро от фолио според мен и което пак не ми върши работа :))
EDIT А има и елхроматични дето можеш да си ги регулираш с дистанционното колко да са тъмни. От 100% непрозразчни до 100% прозрачни, па ако искаш и предното си го направи черно. Това е супер по-принцип..ама и цената им е супер.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от dhtj » 15 Мар 2024, 20:52

Моджо написа:Дигитал, сичките тия дет лепят фолио пишат едно и също. Това прави ли го вярно ?
М? Тия сите са юристи от класа. Като чичко полис нема уред да ти премери пропускливостта на фолиото може да те спре от движение ако поиска..


Чичко полис е олигофрен и законите са ни олигофренски...
Шокиран бях преди 1-2 месеца репортажите на бтв и нова за шумните коли:
Един тъп шапкар спрял някаква кола на улицата, кляка отзад, наднича под задната броня и вика "очевидно липсва шумозаглушаващо устройство, значи спираме колата от движение" :mhihi:
Без да мерят нищо, само гледа дали има гърне отзад... Кой да им каже на тея тъпаци че има коли като пежо 507 без задно гърне? :lol:

Или любимия ми член в закона след "несъобразена скорост" -" промяна в конструкцията на мпс"... Квото и да пипнеш по колата всичко го броят за "промяна в конструкцията" и могат да те спрат от движение ако решат. Олигофрения...

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от DigitalExile » 15 Мар 2024, 22:21

Моджо ако наистина твърдиш, че в Гърция няма затъмнени коли, то с ръка на сърцето мога да кажа, че ти там не си стъпвал.

Най много затъмнени коли съм виждал в Турция, Гърция ми е на второ място (ходя там по 3-4 пъти годишно). В Гърция съм виждал най много коли без номера да се движат и много с фолио на предните стъкла, на челното рядко се вижда, но да ако твърдиш че няма затъмнени стъкла в Гръцко, не си ходил там :mhihi:

Що не си признаеш, че жена ти не дава да си сложиш фолио на колата и да приключваме темата, щото много контра биеш и аз не виждам много причини да имаш да го правиш :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от vicho » 15 Мар 2024, 23:05

DigitalExile написа:Най много затъмнени коли съм виждал в Турция, Гърция ми е на второ място (ходя там по 3-4 пъти годишно). В Гърция съм виждал най много коли без номера да се движат и много с фолио на предните стъкла, на челното рядко се вижда, но да ако твърдиш че няма затъмнени стъкла в Гръцко, не си ходил там :mhihi:


аз бях тръгнал да го пиша това, ама пак някой щеше да ме обвини, че съм заядлива личност...

специално в северната част където пребивавам последните години всички са затъмнени :ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от Ивайло Димов » 15 Мар 2024, 23:14

Моджо олаби жилата момче,много си нервен нещо .
Фолираните или затъмнените фабрично стъкла имат един плюс ,пазят корите на вратите от пряка светлина и съответно "цъфтеж" по някое време.Особено в съвремената реалност където в ниския и среден ценови диапазон се пести от всичко .Има още един нюанс,пролет и есен когато температурата е нито за климатик,нито да отвориш прозорците тогава затъмнените стъкла спасяват положението. :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от ildivvy » 16 Мар 2024, 19:39

В Хартум процента на затъмнените стъкла е няколко пъти по-голям от този в Гърция... Там сигурно и на моторите предпазната слюда е с фолио! UV-то просто е огромно!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от nxn » 17 Мар 2024, 22:01

Някой има ли със 5% отзад и 70% отпред, изглежда ми като най-добра идея, но не мога да преценя?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от vicho » 17 Мар 2024, 22:42

nxn написа:Някой има ли със 5% отзад и 70% отпред, изглежда ми като най-добра идея, но не мога да преценя?


за мен оптималния вариант е 10-15% отзад и 70% отпред, защото иначе става гадно като на баничарка :dunno:

като съм ходил в Гърция и колата седи цял ден на 35 градуса темп, като влезеш после не е тегаво, почти съм сигурен, че е от стъклата :D
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 8.06.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F01
Мечтае да кара: F80
Детайли за колата: BMW F01 740xD M Sport

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от bir40o0 » 18 Мар 2024, 8:31

nxn написа:
DigitalExile написа:https://vs-studio.bg/zakon/

Опитвам се да разбера, завиждаш на хората които са си сложили фолио? много се нервиш,че за едни работи, а за теб не? или нещо друго има и просто си крив днес?

Тези добри ли са, има ли някой отзиви?

Ако разгледате снимките, ще видите една Е60ка, карбон шварц със зимен сет 17ки, та бивашата ми кола. Задницата е затъмнена с най-тъмно фолио, предни стъкла и челен са затъмнени с Air Blue 80. Всички стъкла са правени с Llumar. Беше топ затъмнена. доволен съм адски много от монтажа и фолиото(въпреки, че я взех затъмнена, беше правена малко преди да я купя).
ПС: Мога да дам още бая снимки и на светло и от по-добър ъгъл на автомобила.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от E.5KOV » 20 Мар 2024, 14:38

Производителя на фолио 3М, предлага абсолютно прозрачно фолио, което задържа 79% от топлинната енергия преминаваща през стъкло. Споменавам това, като предложение за фолиране на предни прозорци и постигане на топлозащитен ефект. Официален представител на 3М за България е J&J Со, и ако те поставят фолиото, дават сертификат за 7 год. гаранция. Лично бях скептичен към този продукт, но влязох в контакт с тях за да фолират стъклена западна фасада на офис сграда. И да, ефекта е много, много добър.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от Leon » 21 Мар 2024, 13:05

Аз ще слагам такова на предните врати. Ефектът от фолиото за температурата в колата е безспорен, лошото е, че няма как да се сложи навсякъде, но колкото - толкова.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от empar » 21 Мар 2024, 13:24

Моджо написа:щората, каквато няма фабрична за е46


Ти може и да нямаш. Е46 без ел.задна щора дасъм виждал преко сили 2-3 пъти.
Аз моята я пробвах 2-3 пъти и просто сложих фолио на задното стъкло и двете задни врати.
Най-тъмното възможно, което предлагаха protint, но нямам спомен какво беше.
ДА, колата е по-хладна! ДА, на детето му е далеч по-добре, от измислената щора + затисната тениска на страничното стъкло!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от Rainbow » 21 Мар 2024, 14:41

В Гърция за разлика от тук мисля, че е легално (заради жегата :mhihi: ).

На БМВ - си погледнете щампата на стъклата. На почти всички БМВ-та предните стъкла са на 30% от завода макар да изглеждат прозрачни и всяко фолио дори с 5% ги прави нелегални.

Задните ми са затъмнение от завода на Х3-та, но определено не е като 335-ца, където бях сложил 95%, та съм сложил и щори.

Иначе естествено, че може да не пречи и да нямаш драми, но с купето си ме спряха на Бистрица и свалях пред тях, нямаше как... Бях с LLumar, много лесно се свали без лепило почти и бих го препоръчал за фолио :) Това беше с 5%, но заради тях после си мерих нарочно за инфо пак с него и на места наистина падах на 65-67% пропускливост, та ако се заядеш няма да спечелиш, поне не легално.

Единственият минус за мен е, че вечер паркиране назад си като баничарка - нищо не се вижда.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook