Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Трябва ли да се спре развитието на ДВГ в масови коли среден клас?

Да, ДВГ даде каквото можеше
5
10%
Не, не трябва, но всичко е политика и му се пречи умишлено
47
90%
 
Общо гласове : 52
Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.04.2010
Пол: Мъж

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от morrog » 07 Май 2024, 14:53

В Норвегия за да си купиш кола с ДВГ трябва да понесеш сериозни такси. Държавата прави всичко възможно да те откаже от тях за да си купиш електричка. Та е нормално да осигури инфраструктора. Но си е неприятно да те принуждава... Но лека полека става в цял свят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от TNT » 07 Май 2024, 14:56

То освен, че няма много зарядни, не може да разчиташ, че работят. Това ми изглежда, че доста често се случва. Два пъти съм се завъртял да разгледам и два пъти не работеше тази на близкия Лидл :dunno:

Но пък малко в духа на форума - като гледам по клиповете чипосано 330е Г20 върви бая :mhihi: След 2020-та някой си месец там слагат реално мотора от 330и, та един софтуер, скачат над 100 коня и става 400+ коня бегачка, която може да върви здраво, да върви на ток и бензин и да имаш +500км пробег на бензин за 1-2мин 8) В един клип коментираха, че върви като сток 340-ка :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 641
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от Jorixa » 07 Май 2024, 15:03

TNT написа:То освен, че няма много зарядни, не може да разчиташ, че работят. Това ми изглежда, че доста често се случва. Два пъти съм се завъртял да разгледам и два пъти не работеше тази на близкия Лидл :dunno:

Но пък малко в духа на форума - като гледам по клиповете чипосано 330е Г20 върви бая :mhihi: След 2020-та някой си месец там слагат реално мотора от 330и, та един софтуер, скачат над 100 коня и става 400+ коня бегачка, която може да върви здраво, да върви на ток и бензин и да имаш +500км пробег на бензин за 1-2мин 8) В един клип коментираха, че върви като сток 340-ка :mhihi:


А защо вместо да си чипосваш 330е-то не си вземеш просто 340 за същите пари :mhihi: На запад ясно що - пестиш от данъци, ама у нас май няма много смисъл.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от b_u_b_o » 07 Май 2024, 15:27

До кога ще се развява тая глупост, че инфраструктурата ни е зле? Със сигурност е най-добрата на балканите, ако не и в цяла източна европа. А съотношението ни електрически коли/зарядни станции е в топ 3 на европа... Не знам какво си представяте вие, сигурно че на всяка електричка трябва да се падат по 4-5 станции за всеки случай :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от Ивайло Димов » 07 Май 2024, 15:45

1892 са в БГ ,Румъния планира до 2026 да има 30 000;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от 3186 » 07 Май 2024, 15:48

Ебаси балъците, да инвестират в тая умряла технология.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от b_u_b_o » 07 Май 2024, 16:04

Ивайло Димов написа:1892 са в БГ ,Румъния планира до 2026 да има 30 000;)


Към момента имат по-малко като съотношение територия към зарядни, да не говорим колко са бързите такива. Какъв им е плана за 2026 е все тая, то и моя план може да е да имам 30 милиона до тогава, ама на дали. :mhihi: Мрежата ни се развива с достатъчно изпреварващи темпове наличието на ЕВта по улиците и не мога да разбера как един собственик на електромобил не се оплака, че няма зарядни, а все на тия дето не са пъхали кабел в кола са им малко :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от Jordana » 07 Май 2024, 16:06

Досега не съм видял нито една електричка или зарядна станция в циганските гета, нещо не ги търсят много . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от Ивайло Димов » 07 Май 2024, 16:12

В БГ има малко над 10 хил ев коли ,при 8.5 мил. регистрирани МПС ;) Проблема е че обществвните зарядни станции са съсредоточени в определени територии ,явно няма голямо търсене на подобни МПС и съответно предлагане на зарядна инфраструктура.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от Don_Diego » 07 Май 2024, 16:18

Може би защото повечето си зареждат вкъщи :dunno:
Аз не познавам човек с електричка, който да не си е подсигурил зареждане вкъщи/офиса
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от 3186 » 07 Май 2024, 16:23

Поддръжката на една зарядна станция предполагам не е нещо кой знае колко скъпо. Доста проблеми могат да се оправят и от дистанция. Започне ли да има недостиг, много бързо ще бъде наваксан.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от Ивайло Димов » 07 Май 2024, 17:32

Колеги забравяте ,че сигурно 80% от българите живеят в многофамилни жилищни сгради.Изобщо електрификацията на личните МПС е уравнение с много неизвестни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от steeN » 07 Май 2024, 17:34

В същност са по-малко от 50% или около.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от TNT » 07 Май 2024, 17:49

Колко па толко зарядни да има, като извън големите на градове на всяка бензиностанция има повече колонки, отколкото зарядни в целият град ? :dunno: При мен в едната ми редовна дестинация на 200-370км (според зависи от кой град тръгвам) имаше само една, сега видях, че са станали две. Кво правим, ако не работи ? Тея електрички с пробег 400-500км колко дълго се зареждат на място без станция ? Или ще си взема 2 туби с ток в багажника :mhihi: Ако нямаш възможност за зареждане вкъщи, си жив зян с тея електрички :mhihi: А при малките пробега е смешен. Скоро слушах за Опел Корса 90км зимата :lol: То вече хибридите са почти толкова. Това става само за втора кола.

Иначе майтап майтап, ама скоро разбрах, че в Г20-ките за някои двигатели БАЗОВИЯ резервоар е 40 литра :shock: За повече е екстра. Пак някакво тъпо изискване сигурно.

То всеки си гледа от неговата камбанария де. На мен последните години поне веднъж месечно ми се е налагал дълъг път и доста пъти съм си мислел къв зор ще е с електричка и постоянно следене колко ми остава. Но пък веднага се сещам за 4-5 човека с пробег под 5000км годишно, които джъткат основно от тях до магазина и за 1-2 пътувания в годината голяма работа, че ще се помъчат със зареждането. Също нямам проблеми и с простата, обикновено спирам за пътници, иначе си карам 4-5 часа без да спирам. Такава електричка, дето ще ми върши същата работа, няма за двойно пари. А пък от хората, които познавам, и карат по 50-100к годишно - един няма с електричка. Сигурно и на тях не им се пика :mhihi:

steeN написа:В същност са по-малко от 50% или около.

А от тези колко могат да си позволят лонг-рейдж електричка :winky: Аз само за един се сещам, ама нещо още си кара РС6-цата :mhihi: Повечето карат коли на цената на хубава зарядна станция вкъщи :angel:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от Jordana » 07 Май 2024, 21:12

3186 написа:Поддръжката на една зарядна станция предполагам не е нещо кой знае колко скъпо. Доста проблеми могат да се оправят и от дистанция. Започне ли да има недостиг, много бързо ще бъде наваксан.

Това изобщо не е така . Норвегия например изобщо не е с най много зарядни шлангове . Нещо средно е като покритие , 2700 зарядни със 7200 шланга или по 3 шланга на станция средно горе долу . Причината е очевдна - селски тип страна с разпръснати по цялата територия комуни . Сложили са им по 1 една зареждачка в селото и да се оправят . И съответно натоварват много по добре наличния ресурс от зареждала .
https://insideevs.com/news/564872/norwa ... explained/
Само за справка България има 1800 станции и 5 електромобила . Скоро ще стигнем норвежците при тоя чутовен интерес към елекромиксерчетата . :mhihi:
https://vsichkotok.bg/
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook