стенд реглаж преден заден мост

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 3.10.2009
Местоположение: София
Кара: BMW E36 Touring & X-series E70

Re: стенд реглаж преден заден мост

Мнение от Miloshov » 27 Ное 2009, 12:05

lusienk написа:Аз си правих реглаж преди около месец в Дару кар и ми дадоха разпечатка със стойностите преди и след реглажа.ЗА цена не знам защото беше по щета с възлагателно писмо. Преди това си правех реглажа в Дружба едно малко преди зеленчуковата борса. Момчетата , който работят там си свестни и си разбират от работата. Там също дават разпечатка.

Дамян си разбира, ходи там няма да сбъркаш , пък и ще спестиш някой лев. Само че работи само със записване.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: стенд реглаж преден заден мост

Мнение от pironkov » 27 Ное 2009, 13:40

Лазерен стенд в Пловдив преден и заден мост ми взеха около 40-50лв...."Сервиз -Пенев" на Кукленско до БОШ!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 27.09.2009
Местоположение: тамъ въ младостъ
Пол: Мъж
Кара: е60 печка, самъ сменя скоростъ
Мечтае да кара: танк
Детайли за колата: мноо бяга и все ми говори нещо!??!

Re: стенд реглаж преден заден мост

Мнение от Voinika » 04 Дек 2009, 23:11

Ходих до Русе по работа и минах през новия БМВ сервиз, нямаше навалица и рекох да си направя реглаж на преден+заден мост.
там за клиентите е с стъклена преграда и скиваш всичко какво барат по колата, та на задния мост докараха нещо като оксижен
или горелка и нещо отдолу нагряваха, гориха не можах да видя точно какво ама щях инфаркт да получа. Та 120лв ми взеха и така
нормално си върви (не 4е усетих разлика от преди де ама...).

Иначе ги накарах каката от NAVIто да ми я ъпгрейднат та да ми говори на енглиш а не на немски и не можаха - отказаха се!?!!
И ме накараха да си сменя спирачната течност - било и време по компа! е смених я кво да прайш, щом компа ака казвал :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 31.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е39 520Д

Re: стенд реглаж преден заден мост

Мнение от gkgeorgiev » 05 Дек 2009, 0:45

Voinika написа:Ходих до Русе по работа и минах през новия БМВ сервиз, нямаше навалица и рекох да си направя реглаж на преден+заден мост.
там за клиентите е с стъклена преграда и скиваш всичко какво барат по колата, та на задния мост докараха нещо като оксижен
или горелка и нещо отдолу нагряваха, гориха не можах да видя точно какво ама щях инфаркт да получа. Та 120лв ми взеха и така
нормално си върви (не 4е усетих разлика от преди де ама...).

Иначе ги накарах каката от NAVIто да ми я ъпгрейднат та да ми говори на енглиш а не на немски и не можаха - отказаха се!?!!
И ме накараха да си сменя спирачната течност - било и време по компа! е смених я кво да прайш, щом компа ака казвал :mrgreen:


Този сервиз който е на обръщалото на тролеите на Индустриална зона ли ?
Изображение

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Re: стенд реглаж преден заден мост

Мнение от naskoksan » 07 Дек 2009, 20:42

Миналата седмица правих реглаж в Друмник,
цената беше 70лв. и съм доволен от услугите им.
Дават лист със стойностите преди и след реглажа,
а след тестов пробег, колата се движеше напълно
правилно...
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: стенд реглаж преден заден мост

Мнение от Kickdown » 07 Дек 2009, 22:53

Voinika написа:горелка и нещо отдолу нагряваха, гориха не можах да видя точно какво ама щях инфаркт да получа.


Спокойно колега, нищо и няма, просто накрайниците които регулират т.нар камбър (Camber - англ.), от влагата студа и мизерийте по потя - "запичат" и започват да заяждат и ако не ги нагреят с горелката просто е невъзможно да ги регулират, освен ако не ги подменят (което означава $$$ :mhihi: ). Това е типичен проблем на всички BMW-та от Е46 нагоре. Даже при някой се налага демонтаж на въпросните крайници, за да могат да ги нагреят ;) Стандартна процедура кажи-речи ако става въпрос за BMW :)


Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 7.03.2009

Re: стенд реглаж преден заден мост

Мнение от jokopa » 09 Дек 2009, 12:37

Може да пробвате в ХЕЕД-в надежда,стенда е много добър

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 27.09.2009
Местоположение: тамъ въ младостъ
Пол: Мъж
Кара: е60 печка, самъ сменя скоростъ
Мечтае да кара: танк
Детайли за колата: мноо бяга и все ми говори нещо!??!

Re: стенд реглаж преден заден мост

Мнение от Voinika » 09 Дек 2009, 22:23

gkgeorgiev написа:
Voinika написа:Ходих до Русе по работа и минах през новия БМВ сервиз, нямаше навалица и рекох да си направя реглаж на преден+заден мост.
там за клиентите е с стъклена преграда и скиваш всичко какво барат по колата, та на задния мост докараха нещо като оксижен
или горелка и нещо отдолу нагряваха, гориха не можах да видя точно какво ама щях инфаркт да получа. Та 120лв ми взеха и така
нормално си върви (не 4е усетих разлика от преди де ама...).

Иначе ги накарах каката от NAVIто да ми я ъпгрейднат та да ми говори на енглиш а не на немски и не можаха - отказаха се!?!!
И ме накараха да си сменя спирачната течност - било и време по компа! е смених я кво да прайш, щом компа ака казвал :mrgreen:


Този сервиз който е на обръщалото на тролеите на Индустриална зона ли ?


Да колега, точно на входа на Русе като влизаш от посока Търново и близо до едно кръгово (на тролеите предполагам).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 27.09.2009
Местоположение: тамъ въ младостъ
Пол: Мъж
Кара: е60 печка, самъ сменя скоростъ
Мечтае да кара: танк
Детайли за колата: мноо бяга и все ми говори нещо!??!

Re: стенд реглаж преден заден мост

Мнение от Voinika » 09 Дек 2009, 22:25

gkgeorgiev написа:
Voinika написа:Ходих до Русе по работа и минах през новия БМВ сервиз, нямаше навалица и рекох да си направя реглаж на преден+заден мост.
там за клиентите е с стъклена преграда и скиваш всичко какво барат по колата, та на задния мост докараха нещо като оксижен
или горелка и нещо отдолу нагряваха, гориха не можах да видя точно какво ама щях инфаркт да получа. Та 120лв ми взеха и така
нормално си върви (не 4е усетих разлика от преди де ама...).

Иначе ги накарах каката от NAVIто да ми я ъпгрейднат та да ми говори на енглиш а не на немски и не можаха - отказаха се!?!!
И ме накараха да си сменя спирачната течност - било и време по компа! е смених я кво да прайш, щом компа ака казвал :mrgreen:


Този сервиз който е на обръщалото на тролеите на Индустриална зона ли ?


Да колега, точно на входа на Русе като влизаш от посока Търново и близо до едно кръгово (на тролеите предполагам).


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: стенд реглаж преден заден мост

Мнение от SKISA » 10 Дек 2009, 11:23

INTEGRALE написа:на 5цата в дружба при зеленука правих , вече 30хил много добре се държи, имайки предвид че рейката ми вече не е първа хубост :) хихих ама още се държи и тя де :mhihi:



на същото място правя от близо 10г реглаж и смятам,че се справят най-добре от всякъде ,където съм ходил. 35лв е реглажа и вкарват всичко в норми ,има си разпечатки ,но мене тва не ме грее ,а как седи колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 26.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: стенд реглаж преден заден мост

Мнение от djordje » 11 Дек 2009, 0:30

днеска си направих реглаж на купето след цели 5500 км.
Ади95 - Жоро
човека иначе е голям фен на марката.
предупреди ме че не е пропоръчително да я пипа ако е гаранционна.
е по добре той от колкото Камор :lol:
почна се така:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
и ето какво показа стенда:
ИзображениеИзображение

оказа се че задна лява гума беше проблемна, може би боднах някоя дупка? да бе то няма дупки :)

колата след стенда вози доста по добре по директна е и по послушна.

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: стенд реглаж преден заден мост

Мнение от absix » 11 Дек 2009, 1:23

djordje написа:днеска си направих реглаж на купето след цели 5500 км.


/Off topic/

Ооооо, разработена вече :) Кога? :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: стенд реглаж преден заден мост

Мнение от Koliu » 11 Дек 2009, 13:21

Колеги колата е на 12 000 км и никога не е правен реглаж, така че мисля да отидида тия дни.
В момента съм със зимните джанти 16", принципно е с 18" - има ли значение за реглажа - т.е. да чакам ли пролетта или до отивам сега.

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: стенд реглаж преден заден мост

Мнение от absix » 11 Дек 2009, 14:45

Koliu написа:Колеги колата е на 12 000 км и никога не е правен реглаж, така че мисля да отидида тия дни.
В момента съм със зимните джанти 16", принципно е с 18" - има ли значение за реглажа - т.е. да чакам ли пролетта или до отивам сега.


Ходи след всяка смяна на джанти, особено при такива разлики в размерите.

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Re: стенд реглаж преден заден мост

Мнение от 00Cool » 11 Дек 2009, 14:55

добре се справят момчетата браво .
пп. баси 95 било така и не го запомних тва хехехе
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook