препарат срещу конденз на прозорците?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 27.05.2008
Местоположение: перник
Пол: Мъж
Кара: e 39 525tds

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от gigov » 17 Яну 2010, 14:26

Пробвал съм ги преди няколко години тези спрейчета против изпотяване на стъклата на Сонакс обаче на друга кола, ефекта е минимален и то за малко

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от LUCIFER'S » 17 Яну 2010, 17:35

Stanchev написа:прати много поздрави на ай драйва :mhihi:


:mhihi: :mhihi: с наште прахоляци по пътищата си го сменяй на максимум 30 хил...
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от da6ip » 17 Яну 2010, 22:01

прегледах си филтрите - и двата са леко посивели и не ми изглеждат задръстени ама изобщо. сигурен съм че ако ги сменя ще има някакво подобрение но със сигурност не са източник на проблем.

както и да е - поиграх си още малко с настройките на климатика да видя дали ще има подобрение. освен това като ми се появи пак конденз ще отворя прозорците за малко да се смени въздуха и така ще тествам пак тва с филтрите.

иначе видях тези препарати на бензиностанцията и се отказах - тва са си някви химии и не искам да си играя някой ден (май съвсем скоро) да ги махам от стъклата. това ще ми е по-досадно отколкото неудобството да пускам от време на време климатика на програма прозорци.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от MaXimal » 18 Яну 2010, 9:07

На първо време пусни една прахосмукачка на филтрите. Аз лично оставям климатика на автоматичен режим и никога не съм имал проблеми със запотяване.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от LUCIFER'S » 18 Яну 2010, 12:16

MaXimal написа:На първо време пусни една прахосмукачка на филтрите....


това и аз го правя, и знаеш ли как ми се смяха в Е39 подфорума, когато го споделих... иначе на 10-15хил с прахосмукачката и на 30 хил сменям
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от lusienk » 18 Яну 2010, 17:18

Моя съвет е да си провериш дали не са ти запушени отдушниците(теси репетки , които са ти отзад в багажника. Другия вариант да са ти много мокри стелките и от там да се получава конденз, но предполагам това си го проверил.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от Stanchev » 18 Яну 2010, 22:05

LUCIFER'S написа:
MaXimal написа:На първо време пусни една прахосмукачка на филтрите....


това и аз го правя, и знаеш ли как ми се смяха в Е39 подфорума, когато го споделих... иначе на 10-15хил с прахосмукачката и на 30 хил сменям

и не само в Е39 ще ти се смеят ;) с прахосмукачката смучеш само едрото, а това, което е набито в порите на филтъра не можеш го изкараш....
и не е на определени километри смяната.. може и за 6 месеца да се задръсти, пък да си минал 5000 км :help:
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от Mollov » 19 Яну 2010, 10:28

В интерес на истината преди 2 месеца свалях филтъра на купето на мойта... чак се учудих, че не само че не беше замърсен (ползва се от началото на 2009г), но и нямаше сериозни навявания от прах.... направо нищо, като чисто нов изглеждаше... когато го сменях, предишният беше на около 40к каране и беше в едно състояние, дето не ми се коментира...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от icog » 19 Яну 2010, 21:55

БМВ имат спрей против запотяване на стъкла, 14 кинта е. Купих си го миналата седмица но не ми е останало време да ходя на мивка, че да ми ги измият отвътре с него.

Но подкрепям колегите за циркулацията - карам на А и нямам никакви проблеми в софийските задръствания - нито ми мирише, нито се потят стъклата. С активен въглен съм.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от Zagy » 20 Яну 2010, 9:05

За мен най-ефективният метод е винаги да си бърша хубаво стъклата отвътре. И естествено едно бързо обдухване, ако трябва :mrgreen:
Si non confectus, non reficiat.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 20.01.2010
Кара: traumwagen

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от sokarno » 20 Яну 2010, 19:56

da6ip написа:пускам го естествено ама явно понеже е комби с голямо пространство вътре и на задните врати прозорците и най-задните след С-колоната се запотяват.

освен това мразя да ми духа горещ въздух в лицето и като намаля силата или температурата на климатика и веднага плъзва някъв конденз по краищата. не съм го срещал с такава сила тоя проблем в други коли и се дразня.

да не говорим че под най-задните прозорци в багажника имам едни огромни решетки за въздух ама не разбирам не работят ли, аз ли не съм ги пуснал... ??

колеги пишете дали има някакво решение преди да съм се юрнал за ония наноистории!! а ако някой нано-дилър ме спонсорира мога да му тествам продуктите тука във форума!! :mhihi: :mhihi: :mhihi:

няма ли реотани за страничните стъкла и ако си с климатроник режим стъкла не помага ли? вътрешна церкулация при влажно време е немислима само ще засили ефекта

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: препарат срещу конденз на прозорците?

Мнение от pkw08 » 31 Яну 2010, 23:01

Когато взема да се глезя къде да духа топло, студено и т.н. и на мен се изпотяват, докато не се сетих да го поставя на автоматично и сега няма ядове. :driving: :driving: Шофирай с кеф на автомат и това е. PS: На автомат четох в книжката,че когато отвън има замърсяване на въздуха климатика сам минава на вътрешна циркулация и когато датчика установи, че въздуха отвън е чист отново минава на външен въздух.

Предишна

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook