Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от galant » 24 Окт 2009, 18:21

Крам само с ОМВ и зиме и лете от скъпата и досега да чукам на дърво проблеми нямам.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от flame » 26 Окт 2009, 11:34

galant написа:Крам само с ОМВ и зиме и лете от скъпата и досега да чукам на дърво проблеми нямам.

И аз така - като по-прост слагам от най-скъпото да ми е мирна главата :owned:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от Mollov » 26 Окт 2009, 11:59

Какво разбираш под "най-скъпото"? И що да си прост?

Не разбирам как 10-15ст на литър е ЧАК такава огромна разлика, че да е проблем... дори и колата да харчи 10/100, при 2000км пробег на месец е 200 литра.... при 200 литра, 15ст на литър са... 30лв.... ОУ, МАЙКОООО!!!!! това вече е огромна разлика.... направо се набутваш...

А ако караш още повече, тогава явно колата ти трябва за сериозна работа.... и дори и 100лв да е разликата, ако с тоя пробег не си ги изкарваш парите... значи нещо ти куцат сметките... Не знам що хората си мислят, че сипвайки с 5ст отстъпка си връщат десетки и дори стотици левове в джоба обратно, рискувайки да стане по-голяма беля...

Някой беше сметнал, че 30-50лв на месец за 12 месеца са 600лв... да, ама като ще умножаваме, тогава се умножава и месечната заплата/доход по 12... и пак смятаме... дали примерно на 2500-3000лв/м или 30-36к годишно, тези 600лв са голямата разлика???

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от ((:BuKcu:)) » 26 Окт 2009, 12:07

Само Премиум дизел на ОМВ, но...някак си няма достатъчно сила...де да знам....може да не е от горивото, но в последно време нямаше никаква тяга :dunno:
За гръцкия дизел не съм чувала добри неща, затова на ЕКО не съм сипвала :conf:

Но като чета всичките мнения, ОМВто е най-добре. :paranoid:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2072
Регистриран на: 8.03.2005
Местоположение: София

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от rosen.kolarov » 26 Окт 2009, 12:22

И аз сипвам само ОМВ Премиум, дори си мисля че колата може би харчи една
идейка по-малко, но може и да се заблуждавам. Но съм абсолютно убеден,
че колата с Премиума върви осезателно по-добре предполагам заради по-високото
цетаново число на Премиума спрямо обикновенната нафта, дори си направихме
експеримент с един колега който кара едно Пасатче и там нещата са още по-явни
предполагам че съвременните електроники се адаптират към горивото и си трябва
повечко километри (поне 150-200) с даден вид гориво за да промени настройките
колата, а при такава концепция много трудно може да се хване разликата защото
тя идва постепенно с пренастройката на ЕКУ-то.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от flame » 26 Окт 2009, 12:24

Mollov написа:Какво разбираш под "най-скъпото"? И що да си прост?

Не разбирам как 10-15ст на литър е ЧАК такава огромна разлика, че да е проблем... дори и колата да харчи 10/100, при 2000км пробег на месец е 200 литра.... при 200 литра, 15ст на литър са... 30лв.... ОУ, МАЙКОООО!!!!! това вече е огромна разлика.... направо се набутваш...

А ако караш още повече, тогава явно колата ти трябва за сериозна работа.... и дори и 100лв да е разликата, ако с тоя пробег не си ги изкарваш парите... значи нещо ти куцат сметките... Не знам що хората си мислят, че сипвайки с 5ст отстъпка си връщат десетки и дори стотици левове в джоба обратно, рискувайки да стане по-голяма беля...

Някой беше сметнал, че 30-50лв на месец за 12 месеца са 600лв... да, ама като ще умножаваме, тогава се умножава и месечната заплата/доход по 12... и пак смятаме... дали примерно на 2500-3000лв/м или 30-36к годишно, тези 600лв са голямата разлика???

Бъзикам се бе, човек ;) :D
Иначе съм точно на твоето мнение - че евтиното излиза скъпо. ;)
Спестените пари от недостатъчно качествено гориво след това се умножават по няколко и отиват за ремонти :mhihi:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от Mollov » 26 Окт 2009, 13:08

Да бе, ясно... аз "изложението" го направих не конкретно за теб, ми по принцип... щото има хора, дето така се радват на тия картите на Лукойл с отстъпка... като че ли тия 5ст са голямата разлика... или пък няма да сипва от тоя "по-скъпия", че бил с 20ст спрямо нормалния А95... а колко караш месечно - ми има-няма 1000км.... е на тва му викам аз спестовност... 10лв явно са от значение... :D

Но малко хора го разбират това, за съжаление... то не се знае и тоя PD колко е PD, ма пак се надявам, че контрола е малко по-висок... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от MaXimal » 26 Окт 2009, 13:44

Mollov написа:Да бе, ясно... аз "изложението" го направих не конкретно за теб, ми по принцип... щото има хора, дето така се радват на тия картите на Лукойл с отстъпка... като че ли тия 5ст са голямата разлика... или пък няма да сипва от тоя "по-скъпия", че бил с 20ст спрямо нормалния А95... а колко караш месечно - ми има-няма 1000км.... е на тва му викам аз спестовност... 10лв явно са от значение... :D

Но малко хора го разбират това, за съжаление... то не се знае и тоя PD колко е PD, ма пак се надявам, че контрола е малко по-висок... :)



Offtopic:

Знаеш ли кво ми е яко като заредя за 100 лева и лукойл ми върнат 2 лева :oops:


Знам, че темата е за дизел, но наскоро заредих ЕКО 100 октана и съм много доволен. Скоро ще направя статистиката за разход ;)
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2072
Регистриран на: 8.03.2005
Местоположение: София

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от rosen.kolarov » 26 Окт 2009, 14:04

MaXimal написа:Знам, че темата е за дизел, но наскоро заредих ЕКО 100 октана и съм много доволен. Скоро ще направя статистиката за разход ;)


И аз бензин 100+ зареждам на Еко или V-Power рейсинг на Шел-а
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от g.petrow » 26 Окт 2009, 14:24

Колегата Моллов, определено най-евтиното в повечето случаи излиза скъпо, но ние си дискутираме, защото в много ситуации в България скъпото излиза още по-скъпо :) Не е невиждано и нечувано по нашите ширини декларираното качество да е различно от реалното, или пък цената да не отговаря на полученото качество :) Аналогично като смяната на маслото -в момента, в който изтече гаранцията, по-голямата част от хората спират да ходят в оторезираните сервизи : :winky:

ПС Много интересен мохабет се получи :type:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от Mollov » 26 Окт 2009, 15:11

g.petrow написа:Аналогично като смяната на маслото -в момента, в който изтече гаранцията, по-голямата част от хората спират да ходят в оторезираните сервизи : :winky:



Това е различно и има общо с отношението в тия сервизи и от цената, която искат за предложенито качество... щото BG оторизираните сервизи не са като немските или белгийските и т.н.... ако бяха - масово щяха хората да ходят там... или поне тия, които знаят че плащат за качество... а не заради влизането в "оторизиран сервиз"... но стига, че темата се отклони...

Факт е, че карам предимно и почти само с AD/PD на OMV и колата се държи много добре... не подгрява при -15С, икономична е и по-важното - нямам проблеми (да чуакм на дърво) с мотора и възможностите му, както и поддържащите го компоненти... за мен това е предостатъчно, че да давам по няколко ст. отгоре, но да сипвам предоплагаемо по-добра нафта... пък и като сипваш пердимно от едно и също място и нямаш ядове с качеството... това също значи много.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от g.petrow » 26 Окт 2009, 15:26

Напълно си прав - точно това визирам и аз за сервизите, а именно, че цената не отговаря на предлаганото качество :yes:
За горивото също съм съгласен - стига да е налице по-добро качество, аз също съм готов да платя повече, за да го получа :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от lusienk » 26 Окт 2009, 18:41

Аз също сипвам ОМВ премиум дизаел с презумцията, че щом е по-скъп е по- качестваен. Но нека някой ми отговори , защо по бензиностанцйите на ОМВ в Германия и Австрия се предлага само един тип дизел, а в България и Сърбия са два вида.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: back to diesel(Ld)

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от motor » 26 Окт 2009, 21:06

Най вероятно съм в грешка, но всички бензиностанции не зареждат ли от едно място горива?
Също много ми е интересно от де се зема тоя въпростния премиум дизел на ОМВ като досега в германия и австрия по бензиностанциите има само спринт дизел?
БЯЛ ЛЯП И КОЛАТА ПО ИНЕРЦИЯ(НА ГАС)

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от Mollov » 26 Окт 2009, 23:13

Premium-а в PD идва от добавките.... а не от това, че го карат директно от Австрия... те всичките ги взимат от Лукойл, ама после добавките са важните... и колко и дали се разрежда... което също е много важно.

А Sprint-а там е като PD тука... :D просто тук ако ти пуснат само Sprint ще го приемеш за нормален, докато като напишат Premium... еми премиум нафта, баце.... тия балканските субекти трябва да оценят разликата.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook