Разлика между ръчка и автоматик?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Мнение от flame » 12 Фев 2009, 13:56

sash0 написа:дано тенденцията продължава и колите с ръчни скорости си останат по-евтини от автоматите
:)


Така ще е, обикновено хубавите неща са по-скъпи ;) 8)

Освен ако не стане като в САЩ както каза един колега - ръчните да са толкова редки, че да са екстра :D Те тогава очаквам и ръчките за отваряне на прозорци да са екстра и по-скъпи от ел-пакета :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: София
Кара: F34 318dA, E39 520i, Civic 1,6i
Детайли за колата: 2016 F34 318dA LCI, 1997 Е39 520i, 2004 Honda Civic 1.6i

Мнение от Toni Montana » 12 Фев 2009, 14:41

MaXimal написа:Коя е най-бързата автоматична скоростна кутия? Тоест коя за колко MS сменя предавка нагоре?

най веорятно на някое Ферари с Ф1 скорости :D и сменя като ня формула 1
:bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: София
Кара: F34 318dA, E39 520i, Civic 1,6i
Детайли за колата: 2016 F34 318dA LCI, 1997 Е39 520i, 2004 Honda Civic 1.6i

Мнение от Toni Montana » 12 Фев 2009, 14:43

flame написа:
sash0 написа:дано тенденцията продължава и колите с ръчни скорости си останат по-евтини от автоматите
:)


Така ще е, обикновено хубавите неща са по-скъпи ;) 8)

Освен ако не стане като в САЩ както каза един колега - ръчните да са толкова редки, че да са екстра :D Те тогава очаквам и ръчките за отваряне на прозорци да са екстра и по-скъпи от ел-пакета :mhihi: :mhihi: :mhihi:

в САЩ единствените коли с ръ4ни скорости са спортните, си4ко друго е автомат.
:bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 12 Фев 2009, 16:03

Toni Montana написа:
flame написа:
sash0 написа:дано тенденцията продължава и колите с ръчни скорости си останат по-евтини от автоматите
:)


Така ще е, обикновено хубавите неща са по-скъпи ;) 8)

Освен ако не стане като в САЩ както каза един колега - ръчните да са толкова редки, че да са екстра :D Те тогава очаквам и ръчките за отваряне на прозорци да са екстра и по-скъпи от ел-пакета :mhihi: :mhihi: :mhihi:

в САЩ единствените коли с ръ4ни скорости са спортните, си4ко друго е автомат.


Помисли си... :)
Там всички са с автоматични, полу-автоматични и тн, а като екстра може да си поръчаш ръчни :D
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 19.01.2009

Мнение от dieselboy » 12 Фев 2009, 18:58

Много са ми отвратителни техните автоматици на волана и огромните им Крайслери,Шевита,Кадилаци и всякакви такива шлепове харчещи бензин колкото моя ЗИЛ_157 в казармата!!Лошото е че БМВ и МЕРЦ почнаха да крадат от тях и да ги слагат и те така на лимузините си!Все едно карам Вартбург ебати.Или перца на волана или ръчка,друго не!! :evil:

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 21.04.2008

Мнение от Julianо » 12 Фев 2009, 23:53

MaXimal написа:Коя е най-бързата автоматична скоростна кутия? Тоест коя за колко MS сменя предавка нагоре?


VAG DSG, 8 милисекунди.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 19.09.2008
Местоположение: Пловдив

Мнение от sash0 » 13 Фев 2009, 12:22

dieselboy написа:Много са ми отвратителни техните автоматици на волана и огромните им Крайслери,Шевита,Кадилаци и всякакви такива шлепове харчещи бензин колкото моя ЗИЛ_157 в казармата!!Лошото е че БМВ и МЕРЦ почнаха да крадат от тях и да ги слагат и те така на лимузините си!Все едно карам Вартбург ебати.Или перца на волана или ръчка,друго не!! :evil:


евала колега!!!
каза го точно

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Мнение от flame » 13 Фев 2009, 13:46

dieselboy написа:Много са ми отвратителни техните автоматици на волана и огромните им Крайслери,Шевита,Кадилаци и всякакви такива шлепове харчещи бензин колкото моя ЗИЛ_157 в казармата!!Лошото е че БМВ и МЕРЦ почнаха да крадат от тях и да ги слагат и те така на лимузините си!Все едно карам Вартбург ебати.Или перца на волана или ръчка,друго не!! :evil:


Евала колега! И аз много мразя техните огромни и грозни коли (наскоро ми казаха, че за тях 2000 кубика било малилтражка :mhihi: ), които гълтат си *** ******* :!:

Съмнявам се обаче дали сте карали техните автоматици, че се изказвате за тях - ама както и да е - американска кола май никой от форума нема да си купи. Обаче за европейските коли нещо не сте познали :winky: Моето Е90 мога да ви убедя няма нищо общо с гадните американски коли ;) А тва пък за Вартбурга откъде го измислихте, никога нямаше да се сетя :mhihi: :mhihi: :mhihi: Сега като се замисля по-скоро бих асоциирал 4-тактовия Вартбург на баща ми с някоя стара Е36 (с ръчни скорости разбира се) отколкото моята тройка 8) :winky: :lalala:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Мнение от vesko06 » 13 Фев 2009, 19:05

Добре де, едва ли има разлика в автоматика на европейско е90 и на американско е90..!? За мен никаква :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Мнение от flame » 14 Фев 2009, 20:43

Абе нема разлика ;) Просто някои колеги се опитват изполвайки странно-сравнително-объркващо-забавни похвати да заблудят множеството, че автоматика не е по-добрата опция, каквато всъщност е :winky: :weed:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 19.01.2009

Мнение от dieselboy » 14 Фев 2009, 21:28

Добре де бачи,че новите коли ги правят за възможно най- мързеливата част от клиентите-това е факт,но не всеки иска да седне и ако може без да пипа нищо,колата да го откара до там кЪдето иска!Някои от екстрите наистина са полезни,други по скоро правят от шофьора-пътник!Примерно екстрата на новата 7-ца с двете камери на калниците които гледат настрани!!???Излизаш на кръстовище и вместо да погледнеш в двете посоки за коли,гледаш монитора!Е що за глупост??Аз не съм от хората които обичам колата да го вози и някаква кутия да ми казва с колко,как и на къде да кара!Предпочитам аз да я управлявам и командвам,така че съм против автоматични скорости и куп други скъпи и безмислени екстри тип "мърда"!!!Почти съм сигурен,че истинските автомобили,които ти съзадават това "удоволствие от шофирането" са към своя край!!Наред са автомобилите тип "удоволствие от возенето" които за мен са някак бездушни и еднотипни,просто с различни емблеми!!Жалко за истинските автомобилни фенове като мен!!!
Shades of grey!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1675
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: Пловдив

Мнение от Evelin Cotsev » 14 Фев 2009, 21:30

спортна кола = ръчка. Лимузина - автомат. Така разбирам нещата.
It`s party time !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 25.08.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: е46

Мнение от neonman » 14 Фев 2009, 22:31

flame написа:Абе нема разлика ;) Просто някои колеги се опитват изполвайки странно-сравнително-объркващо-забавни похвати да заблудят множеството, че автоматика не е по-добрата опция, каквато всъщност е :winky: :weed:

Аи са кажи кое и е по-доброто, погледнато ОБЕКТИВНО :
- Т'ва че има по-голям разход ли ??
- Т'ва че е по-бавна ли ??
- Т'ва че я чакаш по 2 сек да ти подбере скорост ли?
- Т'ва че тотално се губи удоволствието от шофирането ли ??
....Или тва че е по-скъпа като цена и ремонт???
КОЕ И Е ПО_ ДОБРОТО МИ КАЖИ??
А това , че на теб ти харесва да мързелуваш зад волана и да се возиш като пътник Е ЧИСТО СУБЕКТИВНО мнение ;)
:winky:
if your car isn't scary - it's just not fast enough!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 15 Фев 2009, 14:10

neonman написа:
flame написа:Абе нема разлика ;) Просто някои колеги се опитват изполвайки странно-сравнително-объркващо-забавни похвати да заблудят множеството, че автоматика не е по-добрата опция, каквато всъщност е :winky: :weed:

Аи са кажи кое и е по-доброто, погледнато ОБЕКТИВНО :
- Т'ва че има по-голям разход ли ??
- Т'ва че е по-бавна ли ??
- Т'ва че я чакаш по 2 сек да ти подбере скорост ли?
- Т'ва че тотално се губи удоволствието от шофирането ли ??
....Или тва че е по-скъпа като цена и ремонт???
КОЕ И Е ПО_ ДОБРОТО МИ КАЖИ??
А това , че на теб ти харесва да мързелуваш зад волана и да се возиш като пътник Е ЧИСТО СУБЕКТИВНО мнение ;)
:winky:


Я сравни ръчната скоротна кутия на М3 и автоматика. Говоря за Е92. И пак пусни коментарче ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 4.01.2007
Местоположение: България
Кара: BMW E39 520 M52
Мечтае да кара: M5

Мнение от i4koo » 15 Фев 2009, 15:17

Автомат ;)
Нищо лично ,Просто бизнес !

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook