Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 18.10.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е60
Мечтае да кара: Air Bus a380
Детайли за колата: 535d

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от zdravko_boqdjieff » 26 Апр 2010, 9:09

CuMe0H написа:ivo1bg, защото по-горе в темата колегите ми казаха да си сложа High, а и проблема ми е, че не иска да ми извади оригиналния диск. Като натисна бутона за изваждане на диска както вече казах на дисплея ми изписва CD/DVD Blocked.


А пробва ли да го извадиш когато не си вкарал ключа в стартера ? Може би така ще стане
Никога,никога не се предавай!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 24.04.2010
Пол: Мъж

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от gorando » 26 Апр 2010, 9:14

ivo1bg, много ти благодаря за линковете с навигацията. Работи перфектно на Е70. Само, че имам малък проблем. Записах диска на еднослоен. ДВД-Р без ПОИ. т.е. първия линк и всичко тръгна. След, което видях, че има допълнителен линк за ПОИ-тата. свалих линка, с magiciso добавих директорията "тпд" и го записах на двуслоен диск Verbatim. Като го пуснах в колата, навигацията работеше, но като исках да ми намери ПОИ седи на екран Please wait и нищо не става. Опитах с втори диск и пак същото се случи. А с еднослойния диск без допълнителни ПОИ всичко си работи, само че там има само бензиностанциите и хотели. мен ми се иска да ги има всички. Може ли някои да ми каже какъв може да е проблема. Благодаря ви предварително.

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от ivo1bg » 26 Апр 2010, 9:59

CuMe0H написа:ivo1bg, защото по-горе в темата колегите ми казаха да си сложа High, а и проблема ми е, че не иска да ми извади оригиналния диск. Като натисна бутона за изваждане на диска както вече казах на дисплея ми изписва CD/DVD Blocked.

:D Ако навигацията ти е Professional, диска за HIGH няма да ти тръгне ;). По-добре виж дали не ти е HIGH. За изваждането на диска виж този линк. Успех!!!
П.П. Виж и този линк за да разбереш с коя навигация си.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от da6ip » 02 Май 2010, 17:58

колеги видях в един американски форум преди малко че БМВ са сменили доставчика на карти за навигациите от NavTeq на Tele Atlas, съвсем скоро. та сега там им предлагат някъв ъпдейт и те са по-доволни от новите карти отколкото от старите.

има ли нещо такова в Европа и можем ли да се надяваме България да я има в пълен вариант вътре?

щото доколкото разбирам от спорадичното следене на тази тема, и в последната версия на актуалния доставчик Б-я все още я няма в детайл?
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от ivo1bg » 04 Май 2010, 10:05

Да, колега, BMW и Navteq прекратиха съвместната си дейност. Сега наред е Teleatlas, които имат по-добра картооснова за Източна Европа и от години са светлинни години пред Navteq в картата на България ;). В зависимост от навигационния ти компютър, може да погледнеш тази тема и да видиш до къде е стигнала работата с България. Ако имаш HIGH навигация, можеш да си свиркаш :lol: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от da6ip » 04 Май 2010, 10:28

мерси колега :yes:

имам Нави Профешънъл на Е60 и в момента съм с диск 2009/01. в него има само основните артерии на БГ и на София

ще разгледам темата и ще е супер ако мога да си сложа пълна карта. обаче от тази тема тук останах с впечатлението че и в най-новите дискове за тези коли БГ още я няма напълно

ЕДИТ: вече видях че за моя компютър още няма карта... та засега явно няма да си свиркам.. :|
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от X5 E70 » 04 Май 2010, 11:03

da6ip написа:мерси колега :yes:

имам Нави Профешънъл на Е60 и в момента съм с диск 2009/01. в него има само основните артерии на БГ и на София

ще разгледам темата и ще е супер ако мога да си сложа пълна карта. обаче от тази тема тук останах с впечатлението че и в най-новите дискове за тези коли БГ още я няма напълно

ЕДИТ: вече видях че за моя компютър още няма карта... та засега явно няма да си свиркам.. :|


Tвоята е същата кат на Е70 ве маме, София си я има и то доста подробна

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от da6ip » 04 Май 2010, 12:07

ми ако за теб Цариградско, Черни връх и примерно околовръстен път са подробна карта на София, всичко е точно :yes: :mhihi:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от ivo1bg » 04 Май 2010, 12:17

А-а-а, тук вече грешиш ;). В тази карта, София е перфектна, но останалата част от България е трагедия. Сега видях, че си с 2009-1, която е по-стара версия и е трябвало отдавна да я смениш :lol: .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от X5 E70 » 04 Май 2010, 12:21

da6ip написа:ми ако за теб Цариградско, Черни връх и примерно околовръстен път са подробна карта на София, всичко е точно :yes: :mhihi:


Ше те глобявам бири момченцееее :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от da6ip » 04 Май 2010, 12:26

Е аз говоря точно за тази която имам - 2009/01.

Знам че последната версия я има София, но за София карта не ми трябва - искам да сложа нов диск едва когато в него има цялата страна подробно.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от da6ip » 04 Май 2010, 12:30

X5 E70 написа:
da6ip написа:ми ако за теб Цариградско, Черни връх и примерно околовръстен път са подробна карта на София, всичко е точно :yes: :mhihi:


Ше те глобявам бири момченцееее :D


ше си мериме навигациите като гледам :mhihi:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от X5 E70 » 04 Май 2010, 14:18

da6ip написа:
X5 E70 написа:
da6ip написа:ми ако за теб Цариградско, Черни връх и примерно околовръстен път са подробна карта на София, всичко е точно :yes: :mhihi:


Ше те глобявам бири момченцееее :D


ше си мериме навигациите като гледам :mhihi:


Предлагам да си мериме бирите :D

Предишна

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook