Разлика между ръчка и автоматик?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Мнение от vesko06 » 16 Фев 2009, 22:36

dieselboy написа:А вие господине какво карахте та ги режете така по сфетофарите?550i ли беше?или М5?предполагам че е с върховата конструкция SMG!!е при тея машини наистина е кисело гроздето да ти кажем и бих се примирил с автомата,но само не ми казвай че си с някое е90 или е60 дизелче(като култовото в бг 320д) и с него си неузнаваем с тоя автоматик,че ще ти се смеят и врабчетата!


Нещо не харесваш е90 320д ли? :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 24.07.2008
Местоположение: София

Мнение от Hugo Boss » 16 Фев 2009, 22:59

Аз не мога да ви разбера...отдолу има анкета за най-полезна екстра и на първо място е автоматика :roll: И аз смятам че за градско каране автоматика е страхотен, а за извън градско кик-дауна и типтроника също вършат работа. Но всеки си има мнение ;)
Продава се колата от галерията

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Мнение от flame » 17 Фев 2009, 9:36

vesko06 написа:
dieselboy написа:А вие господине какво карахте та ги режете така по сфетофарите?550i ли беше?или М5?предполагам че е с върховата конструкция SMG!!е при тея машини наистина е кисело гроздето да ти кажем и бих се примирил с автомата,но само не ми казвай че си с някое е90 или е60 дизелче(като култовото в бг 320д) и с него си неузнаваем с тоя автоматик,че ще ти се смеят и врабчетата!


Нещо не харесваш е90 320д ли? :ok:


А? :ok:

Кви 550/М5 бе колега! 565 кръстоска с М6! :twisted: Аз направо летя и светофари не виждам :mrgreen: Ако требе некой да отрежа бензинова резачка си нося в багажника! :mhihi:

ПС Бих предпочел врабчетата да ми се смеят вместо да ми акат по измитата кола - и както се казва от твоите уста в божиите уши :bowdown: :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Мнение от flame » 17 Фев 2009, 9:40

Hugo Boss написа:Аз не мога да ви разбера...отдолу има анкета за най-полезна екстра и на първо място е автоматика :roll: И аз смятам че за градско каране автоматика е страхотен, а за извън градско кик-дауна и типтроника също вършат работа. Но всеки си има мнение ;)


Аааа, не, колега хич не си прав! :nono: :!:

Ако ръчната скоростна кутия беше екстра, то задължително щеше да е №1 :mrgreen: :!:

Ама що ли евтините неща не са екстри да му се невиди? :angel: Тва беше риторичен въпрос - щото са по-скъпите неща винаги са по-кофти :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Мнение от quickshare » 17 Фев 2009, 18:50

flame написа:невъзможност за галене на дясностоящия по време на шофиране и т.н. :mrgreen

Пффф когато карам Е46-то много се дразня че не е автомат....все ми викат гледай си пътя :mhihi: :mhihi:
Изображение

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Мнение от GaD » 17 Фев 2009, 20:49

hehe

flame ponqkoga nai prostite neshta sa nai dobri....

A ako nqkoi sluchaino se e zabludil che avtomata e po burz ot ruchkata - vednaga shte mu pokaja obratnoto....

Ot tela pisha sorry za latinicata

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Мнение от ((:BuKcu:)) » 17 Фев 2009, 21:07

flame, пич...кефиш. :winky: Не се впрягай толкова да обясняваш, че и толкова нагледно :mhihi: Всеки си знае неговото.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Мнение от flame » 17 Фев 2009, 23:03

GaD написа:flame ponqkoga nai prostite neshta sa nai dobri....


Абе принципно си прав, ама "най-добри" ми се струва, че не е точната дума, по-скоро "най-издържливи" - правя аналог със съветските машини - ултра ръбати обаче издръжливи докато свят светува :D Ся се сещам преди година две имаше по Дискавъри едно предаване, в което на един американски изследовател му заседна супер модерния Ленд Крузер в необятната руска тундра - и като дойде една братушка на 8 водки го изтегли с една 40-годишна УАЗ-ка :mhihi: :mhihi: :mhihi: Същото може да се каже и за самолетите - руските са супер маневрени пушки, но трябва да дръпнеш 3 ръчки и да натиснеш 12 копчета, за да направиш нещо, което американските изтребители правят още преди пилота да си го е помислил :mhihi:

Еми колеги, честно предпочитем калта пред УАЗ-ката :D Пък и има пътна помощ в случай на затъване ;)

GaD написа:A ako nqkoi sluchaino se e zabludil che avtomata e po burz ot ruchkata - vednaga shte mu pokaja obratnoto....


Абе я чекай още няколко месеца да го понауча моя автоматик на добри обноски... ;) Като спрат да ми се смеят врабчетата значи съм готов и ще ти се обадя :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 820
Регистриран на: 7.06.2006

Мнение от add1cted » 18 Фев 2009, 0:03

Автомат/СМГ е истината за градско и кола, която не стъпва на писта като цяло. Не виждам никъв смисъл да ръгаш първа-втора по задръстванията и да се мориш с тоя съединител. Разбирам да говорим за автоматици от 94-та дето трябва да го чакаш 3 секунди да се сети, че трябва да превключи и после още 1-2 да включи следващата скорост, но в днешно време са толкова бързи, че не е истина. Дори в последните модели вече слагат и спорт ауто, с перца на волата както е при СМГ принципно. Сега ако имахме една хубава писта и да си имаш кола направена за там, то е ясно - ръчка, но в градски условия автомат > ръчка при всички условия. Принципно най-върлите защитници на ръчката са тези дето не са карали автомат за повече от 10 километра ;) (говора от опит :mhihi: )

ПС: Сега да не ми се нахвърлите, че не съм карал ръчка. Вече почти три години от както имам книжка и две и нещо прекарани само на ръчка. 40к+ км, не твърдя че са много и че съм големото ПРО, но на мен ми стигат толкова на ръчка :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Мнение от Kickdown » 18 Фев 2009, 9:38

add1cted написа:Автомат/СМГ е истината за градско и кола, която не стъпва на писта като цяло. Не виждам никъв смисъл да ръгаш първа-втора по задръстванията и да се мориш с тоя съединител. Разбирам да говорим за автоматици от 94-та дето трябва да го чакаш 3 секунди да се сети, че трябва да превключи и после още 1-2 да включи следващата скорост, но в днешно време са толкова бързи, че не е истина. Дори в последните модели вече слагат и спорт ауто, с перца на волата както е при СМГ принципно. Сега ако имахме една хубава писта и да си имаш кола направена за там, то е ясно - ръчка, но в градски условия автомат > ръчка при всички условия. Принципно най-върлите защитници на ръчката са тези дето не са карали автомат за повече от 10 километра ;) (говора от опит :mhihi: )

ПС: Сега да не ми се нахвърлите, че не съм карал ръчка. Вече почти три години от както имам книжка и две и нещо прекарани само на ръчка. 40к+ км, не твърдя че са много и че съм големото ПРО, но на мен ми стигат толкова на ръчка :mhihi:


SMG-то е дърво бе младежи, особено във града и особено във задръствания. То не е придърпване, то не е замисляне. Всички полуавтоматици в града са гадни, особено като им прегреят съединителите (което става често в задръствания и при яко гас). SMG-то е баш за писта. Истината е новите автоматици с 6+ броя скорости и DSG тип кутийте (M-DCT) и тн. Другото е вятър и мъгла ;)

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Мнение от GaD » 18 Фев 2009, 11:35

@flame
Няма проблем, когато казеш съм на линия. Ти си 177коня, ама не вярвам да ме дръпнеш :mhihi: :mhihi: :mhihi:

@add1cted
Принципно си прав. Повечето хора който познавам след каране на автомат повече никога не искат да чуят и за ръчка, но има и такива като мен който са старомодни за някой неща. А за да не кажете, че никога не съм карал автомат, имал съм 4 коли автомат, последната даже беше с дсг трансимисия и честно казано не ми хареса, или поне с комбинацията дизел :mhihi:

ПС. Някой с автомат 320д, иска ли да ги премерим ? Газзарски...де си?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 820
Регистриран на: 7.06.2006

Мнение от add1cted » 18 Фев 2009, 12:41

vwfan написа:
add1cted написа:Автомат/СМГ е истината за градско и кола, която не стъпва на писта като цяло. Не виждам никъв смисъл да ръгаш първа-втора по задръстванията и да се мориш с тоя съединител. Разбирам да говорим за автоматици от 94-та дето трябва да го чакаш 3 секунди да се сети, че трябва да превключи и после още 1-2 да включи следващата скорост, но в днешно време са толкова бързи, че не е истина. Дори в последните модели вече слагат и спорт ауто, с перца на волата както е при СМГ принципно. Сега ако имахме една хубава писта и да си имаш кола направена за там, то е ясно - ръчка, но в градски условия автомат > ръчка при всички условия. Принципно най-върлите защитници на ръчката са тези дето не са карали автомат за повече от 10 километра ;) (говора от опит :mhihi: )

ПС: Сега да не ми се нахвърлите, че не съм карал ръчка. Вече почти три години от както имам книжка и две и нещо прекарани само на ръчка. 40к+ км, не твърдя че са много и че съм големото ПРО, но на мен ми стигат толкова на ръчка :mhihi:


SMG-то е дърво бе младежи, особено във града и особено във задръствания. То не е придърпване, то не е замисляне. Всички полуавтоматици в града са гадни, особено като им прегреят съединителите (което става често в задръствания и при яко гас). SMG-то е баш за писта. Истината е новите автоматици с 6+ броя скорости и DSG тип кутийте (M-DCT) и тн. Другото е вятър и мъгла ;)

Аз карам СМГ, старши :winky: Така е, докато загрее е дърво, но после си е екстра. А и трябва да и се свикне за да не придърпва ;) . А съединителя съм го прегрявал точно веднъж като влязох в един подземен паркинг и трябваше на момента да изляза на задна, защото долу беше пълно до козирката. В градско не прегряват ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Мнение от Kickdown » 18 Фев 2009, 22:20

add1cted написа:
vwfan написа:
add1cted написа:Автомат/СМГ е истината за градско и кола, която не стъпва на писта като цяло. Не виждам никъв смисъл да ръгаш първа-втора по задръстванията и да се мориш с тоя съединител. Разбирам да говорим за автоматици от 94-та дето трябва да го чакаш 3 секунди да се сети, че трябва да превключи и после още 1-2 да включи следващата скорост, но в днешно време са толкова бързи, че не е истина. Дори в последните модели вече слагат и спорт ауто, с перца на волата както е при СМГ принципно. Сега ако имахме една хубава писта и да си имаш кола направена за там, то е ясно - ръчка, но в градски условия автомат > ръчка при всички условия. Принципно най-върлите защитници на ръчката са тези дето не са карали автомат за повече от 10 километра ;) (говора от опит :mhihi: )

ПС: Сега да не ми се нахвърлите, че не съм карал ръчка. Вече почти три години от както имам книжка и две и нещо прекарани само на ръчка. 40к+ км, не твърдя че са много и че съм големото ПРО, но на мен ми стигат толкова на ръчка :mhihi:


SMG-то е дърво бе младежи, особено във града и особено във задръствания. То не е придърпване, то не е замисляне. Всички полуавтоматици в града са гадни, особено като им прегреят съединителите (което става често в задръствания и при яко гас). SMG-то е баш за писта. Истината е новите автоматици с 6+ броя скорости и DSG тип кутийте (M-DCT) и тн. Другото е вятър и мъгла ;)

Аз карам СМГ, старши :winky: Така е, докато загрее е дърво, но после си е екстра. А и трябва да и се свикне за да не придърпва ;) . А съединителя съм го прегрявал точно веднъж като влязох в един подземен паркинг и трябваше на момента да изляза на задна, защото долу беше пълно до козирката. В градско не прегряват ;)


Ами колега открехни публиката какви са тънкостите в шофирането на НЕ М-кова кола, със SMG скорости, защото иначе явно при неправилно боране с техниката, после остава горчив вкус (не кисел, а горчив ;) ) и разочарование, от един иначе толкова, красив, мощен и приятен автомобил като Е63 645ci - което е жалко, защото автомобила като цяло е уникален, но SMG-то ме остави със смесени чувства, поне лично мен....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 19.01.2009

Мнение от dieselboy » 18 Фев 2009, 22:35

ПС: Сега да не ми се нахвърлите, че не съм карал ръчка. Вече почти три години от както имам книжка и две и нещо прекарани само на ръчка. 40к+ км, не твърдя че са много и че съм големото ПРО, но на мен ми стигат толкова на ръчка :mhihi:[/quote]

Деии ти голям стаж имаш бе човек.две години викаш и ти омръзна а?Аз пък от 12 карам и все така си ме кефи ръчката,карал съм и е60 и е46 атомат,но не може да ме изкефи никога.Така както е тръгнало след някой друг ден ще ви омръзне и да въртите волана. :mhihi: Имаше една приказка преди време "леле ако имах много пари,щях само да лЕжа,да лЕжа и като ми омръзне да лЕжа ша фАна да седна да си почина" :mhihi:


П.П.ако съм на мястото на бащата ти няма да ти купа кола повече от 150 коня никога!еле па 550!с тия почти 3 години едва ли си разбрал нещо за шофирането!
Shades of grey!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Мнение от vesko06 » 19 Фев 2009, 0:59

add1cted написа:ПС: Сега да не ми се нахвърлите, че не съм карал ръчка. Вече почти три години от както имам книжка и две и нещо прекарани само на ръчка. 40к+ км, не твърдя че са много и че съм големото ПРО, но на мен ми стигат толкова на ръчка :mhihi:


diselboy написа: Деии ти голям стаж имаш бе човек.две години викаш и ти омръзна а?Аз пък от 12 карам и все така си ме кефи ръчката,карал съм и е60 и е46 атомат,но не може да ме изкефи никога.Така както е тръгнало след някой друг ден ще ви омръзне и да въртите волана. :mhihi: Имаше една приказка преди време "леле ако имах много пари,щях само да лЕжа,да лЕжа и като ми омръзне да лЕжа ша фАна да седна да си почина" :mhihi:


П.П.ако съм на мястото на бащата ти няма да ти купа кола повече от 150 коня никога!еле па 550!с тия почти 3 години едва ли си разбрал нещо за шофирането!


Не че нещо, ама теб какво те бърка човека как си е взел колата :?: Мама, тати, баба, дядо, леля и т.н - какво значение..!? Има си я, кара си я..! Ти сега като му завиждаш, какво значение има..!

Колегата absix си го каза в една тема...! И е много точно, и вярно..!
absix написа:Ей, смотано племе сме и това е.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook