Проблем Е90

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Проблем Е90

Мнение от TUZara` » 20 Юли 2009, 19:46

Значи от няколко месеца ме мъчат няколко проблема и рових рових и така и не намерих...

1.Единия ми ринг на бухалските очи спря да свети.Реших да взема от тук бели крушки около 90-100лв. бяха,но от там идва пиниза,че грам не знам как се сменят.Рових рових и няма и няма в търсачката.Намерих тема за смяна на крушка за друго там отклонени потребители казаха и по някоя дума за габарити,че трябвало да се сваля подкалника и от там ставало.Завивало се курмилото на дясно за ляв калник и обратно и така ли е и как се сменя?

2.Клаксона ми просто спря да работи ... бушон ли ще да е не знам,но най-вероятно имам изгорял бушон.Кой номер е и къде се намират бушоните на Е90.Гледах под капака - не ги намерих.Гледах около волана - същия резултат..Погледнах и в жабката да не са като при Е46 и там сякаш ги нямаше.Къде се намират и ако има преведена схема на бушоните ще съм ви благодарен или поне на английски па ще я превеждам някак и ще я споделям с вас.

3.На единия стоп габаритната светлина явно е изгоряла и не свети,но от там сякаш е включил на нещо като "Авариен режим" на стоповете и се е пуснала самичка друга светлина на същия стоп - дефакто заместител.Най-вероятно това е за заднни стопове за мъгла-тази секция която стои точно под фабричната ... Грешки не ми дава за игорели крушки нито за ангелските очи нито за стопа а не може борда да няма чек.Като на Е36 ли е отзад с капак и си се сменя обикновенно или е по-сложно,че не съм заглеждал.

това е за сега ако има проблем нещо друго пак ще питам в същата тема да не отварям 100 теми.

с връзки
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 14.12.2007
Местоположение: Бургас
Кара: 318i ed

Мнение от Mitkui » 20 Юли 2009, 20:12

К'во мислиш ,за официалните сервизи? :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Мнение от ((:BuKcu:)) » 20 Юли 2009, 20:29

Mitkui написа:К'во мислиш ,за официалните сервизи? :D


Е човекът е на принципа self-made :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Мнение от bum_bum » 20 Юли 2009, 23:16

e ча па 90-100лв за тия белите маркери де ги дават на толкоз, аз на 65 ги давах като имах май съм се минал :mrgreen:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Мнение от TUZara` » 21 Юли 2009, 1:00

Кво да мисля за официалните сервизи - веднага ще ти кажа .....

Когато карах из града и един бакшиш ми се натресе в задната броня и ми я сгъна на две барабар с гредата ми излезна 2300лв. като от тези пари бронята ми беше 900лв. демонтажа ( който беше точно 3 мин и аз присъствах когато Любо,един от майсторите във ВиА Интеркар Плевен я и същия той я изскъбна с ръце и ми взе точно 350лв.) за останали 1950лв. са ми сменили бронята и гредата с доядисването ... боядисването е максимум 100лв. бронята ми е около 300 в повечето интернет магазини и гредата около 100. ако ти имаш по 1500лв. за работа за 1 ден,аз нямам ... като имам в предвид техните цени за смяна на бушон ще ми вземат 150лв. а за смяна на крушка - 200 .... толкова ли е трудно да си смени сам човек бушона и ти такъв баровец ли си,че си караш колите за най-малкото в сервиза .... ми нали ако кажа някъде,че съм си карал колата за смяна на бушон или крушка в сервиза и съм дам 100-200лв ще ми се изплюят в очите .... на приказки е лесно,на практика нещата са други...


Ако някой има конкретен отговор на въпросите ми да каже,ако няма да си трупа мнения другаде...А ако съм му такива неадекватни направо да се въздържи от тях.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 21 Юли 2009, 7:35

Бронята може да ти е 300 в магазините, но не оригинална. Оригинална е 923.05 лв.


А за сервиза... за тия 90 лева дето си дал за крушки можеше да ти ги сменят в сервиза за 26 лв - по спомен.
Изображение

с връзки
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 14.12.2007
Местоположение: Бургас
Кара: 318i ed

Мнение от Mitkui » 21 Юли 2009, 9:28

Брейй ,споко бе момък.Няма нищо лошо да не можеш да си смениш,
крушката.Никой няма да те плюе ,не е нужно всички да са и автомонтьори и лекари и адвокати и т.н.Не се сърди нищо лично :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 21 Юли 2009, 9:42

хаха да иде на сервиз да си смени крушката извинявай ама не на всички ръцете им са заврени у г*за има и сръчни хора ще пита ще почете форуми и ще си я смени .. хората основен ремонт си правят сами

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 482
Регистриран на: 17.02.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: каквото набара....
Мечтае да кара: BMW e**

Мнение от SLav_Bs » 21 Юли 2009, 12:32

Колега значи бушоните са ти там в жабката ето тук едно видео намерих Тука
Лудва само когато не си пие апчето навреме... :D :)
Изображение <=-Температура/час в Бургас
Изображение
Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Мнение от TUZara` » 21 Юли 2009, 17:43

SLav_Bs написа:Колега значи бушоните са ти там в жабката ето тук едно видео намерих Тука


До тук единственото адекватно мнение,което ще му свърши някаква работа.Крушки не съм си взел още,тия дни ще поръчам от някой от форума който продаваше бели-бум бум ли инаше не помня ще прегледам платените обяви и ще намеря.

с връзки
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 14.12.2007
Местоположение: Бургас
Кара: 318i ed

Мнение от Mitkui » 21 Юли 2009, 18:59

Alexi
МнениеПуснато на: 21 Юли 2009, 10:42 Заглавие:
хаха да иде на сервиз да си смени крушката извинявай ама не на всички ръцете им са заврени у г*за има и сръчни хора ще пита ще почете форуми и ще си я смени .. хората основен ремонт си правят сами"
Боли ме г*за пичове ,като имате свободно време занимаваите се с основен ремонт на "москвичите"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Мнение от TUZara` » 21 Юли 2009, 19:03

Пич,тя твойта "жигулка" не е много по-напред от мойя "Москвич" ... 2006-2007 не си много по-напред с матеиала...а за времето и това кой какво предпочита да си прави сам по колата е въпрос на избор ...

с връзки
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 14.12.2007
Местоположение: Бургас
Кара: 318i ed

Мнение от Mitkui » 21 Юли 2009, 19:08

Нямах предвид твоята ,а на колегата "автомонтьор със златни ръце" Москвича.Спирам до тук. :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 8.04.2004
Местоположение: Sofia

Мнение от S_GonzaLes » 21 Юли 2009, 20:09

Крушките на очичките се сменят доста лесно.

Ако да речем сменяш лявата, навиваш волана на дясно и развиваш подкалника и го сваляш, по спомен болтчетата и гайките бяха 8 и 10 мм. След като си свалил подкалника ще видиш една кутийка с 2 болта, по спомен бяха Torx 10, развиваш ги и дърпаш, мисля че имаше 2 щипки които държат кутийката, или пък капачето беше с щипки а самата крушка вътре беше с болтчета / не си спомням много добре не беше вчера, но ще се ориентираш/ и така махаш кабелчетата слагаш новата и по обратния път.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Проблем Е90

Мнение от flame » 22 Юли 2009, 12:19

TUZara` написа:Значи от няколко месеца ме мъчат няколко проблема и рових рових и така и не намерих...

1.Единия ми ринг на бухалските очи спря да свети.Реших да взема от тук бели крушки около 90-100лв. бяха,но от там идва пиниза,че грам не знам как се сменят.Рових рових и няма и няма в търсачката.Намерих тема за смяна на крушка за друго там отклонени потребители казаха и по някоя дума за габарити,че трябвало да се сваля подкалника и от там ставало.Завивало се курмилото на дясно за ляв калник и обратно и така ли е и как се сменя?

2.Клаксона ми просто спря да работи ... бушон ли ще да е не знам,но най-вероятно имам изгорял бушон.Кой номер е и къде се намират бушоните на Е90.Гледах под капака - не ги намерих.Гледах около волана - същия резултат..Погледнах и в жабката да не са като при Е46 и там сякаш ги нямаше.Къде се намират и ако има преведена схема на бушоните ще съм ви благодарен или поне на английски па ще я превеждам някак и ще я споделям с вас.

3.На единия стоп габаритната светлина явно е изгоряла и не свети,но от там сякаш е включил на нещо като "Авариен режим" на стоповете и се е пуснала самичка друга светлина на същия стоп - дефакто заместител.Най-вероятно това е за заднни стопове за мъгла-тази секция която стои точно под фабричната ... Грешки не ми дава за игорели крушки нито за ангелските очи нито за стопа а не може борда да няма чек.Като на Е36 ли е отзад с капак и си се сменя обикновенно или е по-сложно,че не съм заглеждал.

това е за сега ако има проблем нещо друго пак ще питам в същата тема да не отварям 100 теми.

Колега, ето малко и от моя личен опит:

1. Angel eyes ринговете - смяната им (цената на труда) при официалния дилър струваше 20 лева. За половин час пих кафе с кола (торти нямаха за съжаление :mhihi: ) и сичко беше готово. И да, компютърът ми мрънкаше постоянно докато не смених габарита.

2. Волана - не съм имал такъв проблем, но ако е бушона ще ти го сменят за 10 лева примерно.

3. И на мен ми изгоря заден стоп - имах крушка под ръка и колкого и да не съм майстор взех и си я смених за 5 мин. Само да отбележа, че компютъра не мрънкаше за изгорялата крушка.

И в заключение - моято гледна точка, която може да не съвпада с твоята. Ако не си навъртре с нещата, така че да оправиш нещата сам БЪРЗО И КАЧЕСТВЕНО, то просто не си струва. Ако примерно работиш за 20 лева на час смяната при дилъра ще ти "струва" 1 час - ако се захванеш сам може да ти "струва" цял ден.

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook