радар-детекторите в колите ни...

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от flame » 02 Мар 2010, 11:11

StaKo написа:полицаите оставят радара в режим на готовност, при който не излъчват и повечето по-стари и евтини радар детектори няма да уловят нищо. И като почнат да стрелят и засекат, тогава радар детектора информира.
Само че по-новите засичат режима на готовност на радарите. Тази опция се води Specter I. Хубаво е да я има според мен.

Нема такъв филм! ;) Къде ти "режим готовност" на тия 30-годишни очукани ТР4-ки?! :mhihi: Тва звучи като навигация на Газ-ка 53 :lol:
От личния си 2-годишен опит мога да кажа, че има само 2 режима на тия допотопни радари - включен и изключен ;)
"Стрелянето" означава катаджията да дебне с изключен радар и по някое време да го включи "изненадващо" ;)



absix написа:не може да прихване сигнал, ако има остър завой примерно и ония са се скрили в горичката.

По моите впечатления ако им е включен радара, макар и зад остър завой, пак дава разсейки и се лови - поне при мен е така ;)



absix написа:Всички радари засечени до сега са на X-банда

:yes: :yes: :yes:



Huku написа::OT: За куките помага ако си си сложил на навигацията POI точките със сигнали за КАТ засадите и камерите. Става въпрос за преносимите навигации.

И аз много му се кефех в началото, но вече не го ползвам.
Щото на магистралата писука за 100 ПОТЕНЦИАЛНИ засади, но РЕАЛНИТЕ са само 2 примерно ;)
И аз предпочитам антирадара да ме известява само когато има именно РЕАЛНИ засади - затова изключих POI опцията на GPS-а :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 20.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318 118 hp / 1998
Мечтае да кара: по Pikes Peak

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от StaKo » 02 Мар 2010, 16:31

Многократно ми се случва да подминавам КАТ-аджийска кола с изключен радар, при мен ме информира с иконка V (което в книжката е дадено като Spekter I), но когато радара работи ме информира за източник в Х банда. Така че явно е, че има някакво излъчване, което се засича.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София, западния край
Пол: Мъж
Кара: Е46 323CI
Мечтае да кара: E36 M3 evo с валове

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от vankatagsi » 02 Мар 2010, 20:59

Темата е много съдържателна и интересна. И аз мисля да си закупя радардетектор и това което силно ме интересува е дали може да засича новопоставените камери за скорост, който за съжаление ще донесат много ядове на хората... Нека кажат колеги които имат наблюдения и да споделят с какъв радар са. Благодаря предварително.

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Huku » 02 Мар 2010, 23:50

За съжаление радар-детекторите не засичат новите камери за скорост - тряя да се намалява иначе отиваш в отдел "Видеоконтрол".
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 11.04.2005
Местоположение: Варна
Кара: U.D.M.

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от stilko » 03 Мар 2010, 1:13

Комбинацията Радар-детектор + Гармин при мен е много добра. Чак ми е неестествено да карам почти година с талон :mhihi:

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Huku » 03 Мар 2010, 1:16

stilko написа:Комбинацията Радар-детектор + Гармин при мен е много добра. Чак ми е неестествено да карам почти година с талон :mhihi:

Точно!
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Feanor » 03 Мар 2010, 9:26

vankatagsi написа:Темата е много съдържателна и интересна. И аз мисля да си закупя радардетектор и това което силно ме интересува е дали може да засича новопоставените камери за скорост, който за съжаление ще донесат много ядове на хората... Нека кажат колеги които имат наблюдения и да споделят с какъв радар са. Благодаря предварително.


Ако говориш за камерите от типа на тази на Цариградско... да, засича се... когато работи. Но аз лично съм я хващал работеща само веднъж. Излъчва в K-band.
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от absix » 03 Мар 2010, 10:24

Feanor написа:
vankatagsi написа:Темата е много съдържателна и интересна. И аз мисля да си закупя радардетектор и това което силно ме интересува е дали може да засича новопоставените камери за скорост, който за съжаление ще донесат много ядове на хората... Нека кажат колеги които имат наблюдения и да споделят с какъв радар са. Благодаря предварително.


Ако говориш за камерите от типа на тази на Цариградско... да, засича се... когато работи. Но аз лично съм я хващал работеща само веднъж. Излъчва в K-band.


Аз пък съм я засичал на X-band, не тази на Цариградско, но идентична на околовръстното на Благоевград :roll:


Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 4.02.2010
Пол: Мъж

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от The_Saint » 03 Мар 2010, 13:45

Аз разбрах /от не много сигурен източник/, че в тези нови кутиии, които поставиха наскоро, има камери, но те НЕ засичат скороста с радар, а я измерват на принципа изминато разстояние от т.А до т.В за единица време /което си е нормално/.
Правят по няколко снимки, като предварително се знае какво е отстоянието на камерата от местата, на които се намира МПС-то в момента на направата на снимките и по този начин се измерва скороста без да има, каквото и да било излъчване.

За всички ни е ясно, че никакъе антирадар няма да ни помогне, ако това твърдение е вярно...за наше съжаление!

Иначе от 4 години ползвам Кобра и нямам нито едно спиране за превишена скорост, а минавам по 5-6к на месец из цялата страна и избощо не карам само със скороста на ограниченията...

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от absix » 03 Мар 2010, 14:04

The_Saint написа:Аз разбрах /от не много сигурен източник/, че в тези нови кутиии, които поставиха наскоро, има камери, но те НЕ засичат скороста с радар, а я измерват на принципа изминато разстояние от т.А до т.В за единица време /което си е нормално/.
Правят по няколко снимки, като предварително се знае какво е отстоянието на камерата от местата, на които се намира МПС-то в момента на направата на снимките и по този начин се измерва скороста без да има, каквото и да било излъчване.


Много се съмнявам това да е вярно.

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.02.2003
Местоположение: София

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от El_Loco » 03 Мар 2010, 15:27

Онзи ден пътувах пътя София - Кулата и обратно. Камерата на благоевград я засякох на К- банд (на максимална степен), но чак след като я подминах. Снима автомобилите от задната им страна и радар детектора за съжалене няма как да помогне (посоката е към кулата). На връщане ми се стори много странно че радара не сигнализира като минах покрай същата камера. За сметка на това ме извести за камерата на едно от изоставените КПП-та (камерата пак беше от другата страна на пътя и нямам спомен детектора да я е отбелязвал на отиване). Пак беше на К-банд.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е(90)335I
Детайли за колата: Е(90) 335I ->2007г,306к.с, автомат калашников

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от OxoBoxo » 03 Мар 2010, 15:30

absix написа:
The_Saint написа:Аз разбрах /от не много сигурен източник/, че в тези нови кутиии, които поставиха наскоро, има камери, но те НЕ засичат скороста с радар, а я измерват на принципа изминато разстояние от т.А до т.В за единица време /което си е нормално/.
Правят по няколко снимки, като предварително се знае какво е отстоянието на камерата от местата, на които се намира МПС-то в момента на направата на снимките и по този начин се измерва скороста без да има, каквото и да било излъчване.



За това ти трябва софтуер, който управлява камерите т.е камерите са само за наблюдение и за да засичат скорост трябва софтуер,а аз не съм чул да е правен такъв търг :paranoid: ъъъ щото ще участвам ако има :oops:

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Huku » 03 Мар 2010, 19:53

Камерите по принцип ги слагат до някоя бензиностанция за да взимат от там инфраструктура, а и камерите на бензиностанцията да пазят самите спиид камери. Точно там радар-детектора улавя "К" сигнала от входната врата на бензиностанцията, която е със сензор за движение....така че улавяте сигнала от плъзгащата се врата.
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 30.01.2010
Местоположение: Sofia, Bourgas
Пол: Мъж
Кара: X5 E70 35d, S8;
Мечтае да кара: X5M
Детайли за колата: super reza4ka!

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от E70 3.0SD » 03 Мар 2010, 21:48

Да споделя и собствен опит - от година карам с Cobra XRS9955 и досега при среща с ченгета е излизала само Х честота. При Била и други магазини пищи К и Ка, но преди месец щастливо си карах със 120 км/ч преди Айтос и точно след табелата на града след Шел посока - Бургас пуснах крака от газта /беше на свечеряване/ виждам палка полиция, спирам и въобще не подозирам, че са ме засекли с превишена скорост понеже антирадара нито пищеше нито светеше и след като полицая ми показа на радара, че съм карал със 100 км/ч реших да споря, че това е от предишна кола, която са спряли и те ми обясниха че за секунди са го включили и изключили и са ме засекли. Най нагло ми заявиха, че работят само на принцип стреляне и са изгорили сума народ по този начин !!! И сега питам всички колеги дали наистина има смисъл от антирадари след като си в обхвата им и особено, като не ги видиш директно ИЗГАРЯШ ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 20.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318 118 hp / 1998
Мечтае да кара: по Pikes Peak

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от StaKo » 04 Мар 2010, 9:09

Да, в случая с Благоевградската спеед камера на Е79 може и да е такъв, защото камерата е точно до бензиностанцията, мисля че на Шел, и так е твърде възможно да се улавя в К банда плъзгащата се врата.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook