радар-детекторите в колите ни...

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от flame » 04 Мар 2010, 9:28

Feanor написа:Ако говориш за камерите от типа на тази на Цариградско... да, засича се... когато работи. Но аз лично съм я хващал работеща само веднъж. Излъчва в K-band.

Тва са автоматичните врати на McDonald's ;)

ПС Най-големият кошмар ще е ако инсталират нови камери на К-банда :confused: Това е най-разпространената честота, която писука под път и над път - и съответно аз лично вече изобщо не й обръщам внимание.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Feanor » 04 Мар 2010, 13:22

flame написа:
Feanor написа:Ако говориш за камерите от типа на тази на Цариградско... да, засича се... когато работи. Но аз лично съм я хващал работеща само веднъж. Излъчва в K-band.

Тва са автоматичните врати на McDonald's ;)


Тц. :)
Кобрата засича вратите на К1. В онзи случай беше К5... а вратите никога не ги засича с такава сила на сигнала.
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.02.2003
Местоположение: София

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от El_Loco » 04 Мар 2010, 15:06

Feanor написа:
flame написа:
Feanor написа:Ако говориш за камерите от типа на тази на Цариградско... да, засича се... когато работи. Но аз лично съм я хващал работеща само веднъж. Излъчва в K-band.

Тва са автоматичните врати на McDonald's ;)


Тц. :)
Кобрата засича вратите на К1. В онзи случай беше К5... а вратите никога не ги засича с такава сила на сигнала.


Много точно казано.
От вратите никога сигнала не е достатъчно силен че радар-детектора да отчете максимална стойност.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от flame » 04 Мар 2010, 17:23

Минете покрай вратите ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Feanor » 04 Мар 2010, 18:41

Е минах по самия булевард... както винаги... и пищеше на К5. Обяснения всеки може да си намери каквито иска, аз лично намалих. ;)
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от doomy525 » 04 Мар 2010, 19:00

Някой може ли да ми каже как е най сигурно да се кара с радар детектор и навигация? Какъв точно да е радар детектора и навигацията? Модели ми трябват от които сте доволни и най малко проблеми сте имали :) Знам, че най сигурно вариянт е да се кара в правилата.. :mhihi:
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 20.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318 118 hp / 1998
Мечтае да кара: по Pikes Peak

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от StaKo » 05 Мар 2010, 11:47

За мен Гарминката е най-добрата масова навигация. А като модел 1350, има и Line Asistance (навигиране по ленти), сега гледам че вече са станали по около 400 кинта.
За антирадар Кобра XRS 93xx и нагоре, зависи колко пари ти се дават за глезотии, които колкото по-нагоре отиваш, я ползваш я не.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 27.09.2009
Местоположение: тамъ въ младостъ
Пол: Мъж
Кара: е60 печка, самъ сменя скоростъ
Мечтае да кара: танк
Детайли за колата: мноо бяга и все ми говори нещо!??!

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Voinika » 05 Мар 2010, 19:49

gkgeorgiev написа:
Huku написа::OT: За куките помага ако си си сложил на навигацията POI точките със сигнали за КАТ засадите и камерите. Става въпрос за преносимите навигации.

По тази тема можем да отворим нов thread в който да даваме координати и точни места където сме виждали да дебнат. По този начин може да си направим една добра карта с POI обекти.


да бе колеги, нека си си направим нещо такова! че вече правя почти трети месец без книжка точно за
скорост с видеоклипче :banghead: , че и кофтито с клипчетата е че няма как да дадеш кинти и да
минеш метър.
някой по запознат да каже как е по добре да ги даваме координатите, кой каде е видял камера - като
GPS координати или някакъв линк към карта и всеки да ъпдейтва?

:lalala: че ми останаха 6 дена до връщането на книжката и :ok: такааа ме е засърбял десния крак че......

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Huku » 06 Мар 2010, 11:11

Voinika написа:някой по запознат да каже как е по добре да ги даваме координатите, кой каде е видял камера - като
GPS координати или някакъв линк към карта и всеки да ъпдейтва?

Те хората вече са го направили: http://paralax.org/garmin/
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 27.09.2009
Местоположение: тамъ въ младостъ
Пол: Мъж
Кара: е60 печка, самъ сменя скоростъ
Мечтае да кара: танк
Детайли за колата: мноо бяга и все ми говори нещо!??!

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Voinika » 06 Мар 2010, 14:04

Huku написа:
Voinika написа:някой по запознат да каже как е по добре да ги даваме координатите, кой каде е видял камера - като
GPS координати или някакъв линк към карта и всеки да ъпдейтва?

Те хората вече са го направили: http://paralax.org/garmin/



супер, само ако може и малко просветление как се ползват тези файлове :roll:

предполагам че трябва да се вкара тоя фаил "bg speedcams v.55.gpi" в Mapsource
програмата и по тоя начин да се ка4и в някой Гармин?

А как мога да си ги вкарам и в БМВ навигацията?

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Huku » 06 Мар 2010, 14:57

Voinika написа:
Huku написа:супер, само ако може и малко просветление как се ползват тези файлове :roll:

предполагам че трябва да се вкара тоя фаил "bg speedcams v.55.gpi" в Mapsource
програмата и по тоя начин да се ка4и в някой Гармин?

А как мога да си ги вкарам и в БМВ навигацията?

Файла го копираш в папка POI на Гармина и си готов.
Но не става за БМВ навигация.
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от MadChicken » 06 Мар 2010, 19:40

Ако трябва да бъдем честни, напълно е възможно да се добавят всякакви POI-та като Speed Camera и въобще всичко, за което говорите тук. Тънкия момент е, че програмата която го прави струва $40 и не се намира в интернет пиратска. Казва се Pimp-My-Nav, и ако някой има желание да спонсорира мероприятието, аз се нагърбвам да сътворя версиите за навигация + актуални данни за камерите, както и да осигуря място където да стоят за теглене. Сайта е http://pimp-my-nav.com/ и подържа навигации от вида: MKIV High (2003-2008), MKIV Professional (2003-2008) и iDrive Professional Navigation (2003-2009).
Only dead fish follow the stream...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 27.09.2009
Местоположение: тамъ въ младостъ
Пол: Мъж
Кара: е60 печка, самъ сменя скоростъ
Мечтае да кара: танк
Детайли за колата: мноо бяга и все ми говори нещо!??!

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от Voinika » 08 Мар 2010, 12:05

MadChicken написа:Ако трябва да бъдем честни, напълно е възможно да се добавят всякакви POI-та като Speed Camera и въобще всичко, за което говорите тук. Тънкия момент е, че програмата която го прави струва $40 и не се намира в интернет пиратска. Казва се Pimp-My-Nav, и ако някой има желание да спонсорира мероприятието, аз се нагърбвам да сътворя версиите за навигация + актуални данни за камерите, както и да осигуря място където да стоят за теглене. Сайта е http://pimp-my-nav.com/ и подържа навигации от вида: MKIV High (2003-2008), MKIV Professional (2003-2008) и iDrive Professional Navigation (2003-2009).


яка е програмката от линка но до сега не съм давал никога кинти за софт (само хакове и кракове :mhihi: )
а и не вярвам някой да даде.
ще я потърся из някой от руските сайтове (братушките са царе на хакването)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от flame » 13 Мар 2010, 20:48

Хайде да споделя пресни впечатления от магистралата :)

Всички катаджийски радари на Х-банд. Стационарните не дават признаци на живот.

От София към Пловдив след тунела има едни спускания. Там съответно се развива най-висока скорост. А катаджиите както винаги дебнат зад завоите. Там обаче има нещо УНИКАЛНО! :mhihi: Единият катаджия стоеше с бинокъл и гледаше идващите от склона надолу коли, а другият стоеше с пръст на копчето на радара :mhihi: След като жертвата е набелязана, радарът стои изключен и се пуска след като автомобилът излезе от завоя и влезе в пряката видимост на радара - и тогава има примерно 200-300 метра и не повече от секунда за реакция (разбирай набиване на спирачки :mhihi: ). Мойто японче обаче ги надуши от далече гладните милиционери, а освен това и колеги от насрещното присветкаха :winky: Пред мен нямаше други коли, та ковнах аз 130 на круиз контрола и се наслаждавах на "прожекцията" :lol: Антирадарът ми не засичаше нищо (щото го беха изключили - нали пред мен нямаше коли), а погледът ми беше закован вдясно, защото знаех, че ще са там някъде - зад завоя. И така и стана - имаше 1-2 секунди след като ги видях и "дежурния по копче на ТР4" пусна радара и антирадара ми се обади. При това положение си мисля, че ако карах с превишена можех плавно да убия не повече от 20 км/ч от скоростта (или евентуално двойно повече ако скора на спирачките, което ми се струва леко безумно). Обаче гу'жин пу'цай остана гладен, която трагична за семейния му бюджет картинка беше придружена с чаровна усмивка от моя страна :mrgreen: :winky: :lalala:

ПС Онова в червеното горе е придобилото митологична известност сред широките народни маси "стреляне с радара" :lol:
Което обаче, както отбелязах, не е нищо повече от ръчно включване на радара в последния момент ;)
И както също така споменах - антирадарите ловят разсейки отдалече, дори за малко :D
И въпреки всичко - бъдете колегиални и присветкайте! :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: радар-детекторите в колите ни...

Мнение от pkw08 » 13 Мар 2010, 21:41

:lalala: Да допълня горното мнение на колегата. И да имате и да нямате антирадар при рязката промяна на скороста полицейския радар не действа т.е. той ви запаметява само кагато се движите с постоянна скорост. Именно за това контролните органи се крият и се опитват да стрелнат когато не ги вижда водача и се движи с постоянна скорост ( в момента в който водача види полицията и започне да намаля дори и плавно те не могат да запаметят скоростта). :wave:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook